Metropolis

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Metropolis

Postautor: Funeral » pn 04.08.2003 12:07

Właśnie obejrzełem sobie to anime na HBO (troche to dziwne:)), ale niestety nie od samego początku!
Czy mógłby ktoś opowiedzieć mi początek tego anime! ja widziałem od momentu pościgu na rowerze!
co wogóle myślicie o Metropilis i czyż ta grafika nie jest genialna??? postacie jak dla mnie zbyt, hmmm proste, dziecinne, nie pasujce do genialnie narysowanego otoczenie, ale można się przyzwyczaić!
jak by ktoś znał fachową strone o tym anime to niech tu napisze!
pozdrawiam
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Jusi » czw 08.01.2004 22:00

Cóż anime całkiem fajne :) Zwłaszcza jak ogląda się je na dużym telewizorze :wink: (Podziękowania dla kolegi Resila w tym momencie).
"Jest nadzieja w każdym gdzieś na serca dnie..."
Awatar użytkownika
Jusi
Lady
Lady
 
Posty: 33
Rejestracja: śr 07.01.2004 10:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: jesussan » pt 09.01.2004 23:39

jest fajne... ale nic wiecej. nie lubie takiej kreski. i w niektorych momentach (zwlaszcza przy koncu) troche nurzace... mialem wrazenie ze sam autor nie wiedzial czym zapchac luki... ;) ale generalnie wrazenie i tak pozytywne.
jesussan
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: wt 23.12.2003 20:51

Postautor: Azirafal » sob 10.01.2004 15:28

Tak po prawdzie Metropolis to jedno z najgorszych anime jakie w życiu widziałem.

Grafika i animacja: kiedy na gołe oko widać różnicę między CG i ręcznym rysunkiem, to dobrze nie świadczy. Styl postaci z Astro Boy'a mnie osobiście się nie podobał w otoczeniu strasznego CG i ,po prawdzie mówiąc, bardziej mi się kojarzył ze starymi bajkami rosyjskimi! :D
Historyjka też nie była niczym specjalnym, nie wciągnęła mnie zbytnio. Główny temat "kim jestem?/czy jestem człowiekiem?" był w anime robiony już wielokrotnie i nieraz zdecydowanie lepiej (chociażby NGE albo Outlaw Star :) ).
A co do muzyki: ja nie lubię jazzu, bluesa (trochę) i tego typu muzyki. Naprawdę. Dlatego myślę, że OST do Cowboy Bebop jest super, gdyż muzyka której nie lubię, spodobała mi się tak bardzo, że mam jej pełno na dysku! Widać geniusz Kanno. W Metropolis nie mogłem znieść tej muzyki. Dla mnie oznacza to, że muzyka nie była dobra.

Tak na podsumowanie - nic specjalnego tu nie znalazłem, choć szukałem. Niezbyt ciekawe, niezbyt dobrze narysowane, nijakie postaci (najlepszy był synek tego burmistrza :mrgreen: )... Było po prostu... nieciekawe...

P.S. Dobrze, że puszczali Metropolis na HBO, nie wydałem kasy na płytki, żeby sobie od kogoś zgrać!!! :twisted:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jusi » ndz 11.01.2004 20:52

Azirafalu bo to nie chodziło o kreskę. Tylko o przeszłość ;) O początki anime.
"Jest nadzieja w każdym gdzieś na serca dnie..."
Awatar użytkownika
Jusi
Lady
Lady
 
Posty: 33
Rejestracja: śr 07.01.2004 10:37
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości