X

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

X

Postautor: Sorden » ndz 30.03.2003 17:59

Hmm... Ostatno to sobie ogladnolem... :) I... podobalo mi sie !
Przeznaczenie... hmm...
Co sadzicie o tymze Anime ?
Jak wam sie podoba wizja konca swiata ?
Co o tym sadzicie ?
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: hops » ndz 30.03.2003 18:01

Mam na dysku, jak obejrzę, to może się wypowiem :) Ale jakoś nie mam czasu i chęci :( Ehhhh...
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Sorden » pn 31.03.2003 15:33

Chcialbym tu jeszcze zaznaczyc, ze chodzi mi o wersje TV
Pozdrawiam...
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

takie tam o X

Postautor: Lubek » sob 05.04.2003 22:27

Mój pierwszy post na tym forum ;)

Ogólnie rzecz biorąc - X TV podoba mi się zdecydowanie bardziej niż kinówka. Niezła kreska i efekty, takoż muzyka (Sadame!). Jeśli miałbym coś serii zarzucić, byłaby to jej długość. Tzn. końcówka była dość chaotyczna - za dużo wątków do zakończenia. A wizja końca świata? Mi osobiście się podobała, manga też mogłaby się w ten sposób zakończyć. Choć tak naprawdę wolę wierzyć w to, że sami jesteśmy kowalami naszych losów.


lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: Lechu » sob 05.04.2003 23:29

Siemka lubek, im więcej nas tym lepiej :)
Ja Xa znam tylko z mangi i to nie całej, bo wymiękłem po paru tomach. CLAMPowy design mnie odpycha totalnie, jakoś nie mogę się przemóc. Ale muzę znam jak najbardziej, pomimo że serii ani kinówy nie widziałem. Sadame (z husjanem sie kojarzy błehehe) wymiata, ale najlepsze IMHO jest "Last Battle" z drugiego OST, nie wiem kiedy to wystepuje w anime, ale domyślam się że gdzieś pod koniec. To jest kawałek z kopem :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

X

Postautor: Lubek » ndz 06.04.2003 19:04

Taaaak.. ta barokowa kreska ;)
"Last Battle" jest niezłe, zgadzam się. Zapodałem "Sadame" jako najbardziej charakterystyczny utwór dla serii. W sumie nic dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, że seria o nim właśnie opowiada (przeznaczeniu znaczy się).
Autor tematu się nie wypowie?


lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: Sorden » pn 07.04.2003 12:04

hmm... autor jest na necie raz na tydzien...:P
Jesli chodzi o muzyke, to takowej jeszcze nie dorwalem...
Ale jesli chodzi o sama serie, to uwazam, ze troche zabardzo sie ciagnie... szkoda, ze niektore watki sa zbyt czesto powtarzane :(
p.s. zdarzalo mi sie przewijac niektore wati, czego nie lubie...
p.s.2. ale wizja mi sie podoba :P
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

X TV a manga

Postautor: Lubek » pn 07.04.2003 12:25

niektore watki sa zbyt czesto powtarzane


Bo ja wiem - czy za często? Pierwsze kilkanaście odcinków jest dość wiernym odwzorowaniem mangi, może to dlatego. Inaczej fani narzekaliby, że za dużo pozmieniano, okrojono.


lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: Sorden » pn 07.04.2003 12:50

W kazdym razie, mnie to troche drazmilo...
A o kinowce juz nie wspomne !
To mi sie calkowicie nie podobalo...
Mam takie pytanko... Jak wyglada zakonczenie w mandze... czy jest bardziej podobne do serii tv, czy do wersji kinowej ?
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

X - zakończenie

Postautor: Lubek » pn 07.04.2003 13:00

Manga jest ciągle rysowana... Ale Clamp zapowiedział (a może zapowiedziały ;)), że zakończenie wcale nie musi wyglądać jak w X TV. Mi osobiście kinówka też się nie podobała - chyba niemożliwym jest opisanie tak długiej historii w jednym filmie.


lubek
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: una » śr 23.07.2003 14:28

Szczerze? X tv nie podobało mi się. Jakieś takie spłycone wyszło. Mangę uważam za niemal idealną. Piękna kreska (wiem, niektórych ona denerwuje), a przede wszystkim niesamowita fabuła, wciągając i zmuszająca do zastanowienia. W anime już tego nie było. Szkoda...
Czy ktos wie, kiedy pojawi się tom 19? Chyba nawet w Japonii jeszcze nie wyszedł...
"Jeśli zbyt długo patrzysz w otchłań, to uważaj, bo otchłań zacznie patrzeć na ciebie..."
una
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: wt 22.07.2003 21:15

Postautor: Lubek » pt 15.08.2003 11:46

Nie wiem, czy to dobry pomysł - pisać o tym tutaj, ale wczoraj wieczorem dowiedziałem się, że niedługo na niemieckiej Vivie ma lecieć X TV, dokładniej rzecz biorąc od 17. sierpnia. Jeśli niemiecki to nie problem (bo seria została zdubbingowana), to zapraszam. Może po obejrzeniu serii będzie więcej chętnych do wypowiadania się w temacie ;).


lubek
no i jestem
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: Kanjo » śr 17.12.2003 18:56

Uważam, że to anime pokazuje na , iż nasze przeznaczenie nie jest do końca ustalone. Sami decydujemu o tym jak bedzie wyglądało nasze życie i jego koniec. Uważam,że jest tu kilku bohaterów którzy godzą się ze swoim przeznaczeniem(Sorata) inni którzy przeciwstawiają się mu (Kamui).
Anime jest całkiem ciekawe i godne jest uwagi.
Cała rzecz polega jedynie na tym, że kiedy chcesz zarąbać na śmierć swojego wroga, masz ciąć tak, by ten zginął, bynajmniej nie biorąc za cel tego, jaki ma być cios: mocny czy słaby
Awatar użytkownika
Kanjo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 25
Rejestracja: wt 09.12.2003 17:19
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lubek » śr 17.12.2003 19:09

Czy rzeczywiście Kamui walczy ze swoim przeznaczeniem? Wg mnie na początku zupełnie je ignoruje, a potem sam je wybiera (raz, gdy Kotori leży chora i postanawia zostać Smokiem Nieba, drugi - na koniec serii). Walczyć próbuje np. Kazuki (w odcinku 0), gdy mimo że wie, że Hokuto ma umrzeć, on i tak wychodzi z domu i chce ją uratować.


Lubek
no i jestem
Awatar użytkownika
Lubek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 209
Rejestracja: czw 13.03.2003 17:17

Postautor: Kanjo » śr 17.12.2003 19:39

Myślę, że tym wszystkim steruje nasze serce. Tak jak powiedziałeś Kazuki wie,że Hokuto umrze, a jednak chce ją uratować. Uwżam, że ludzie właśnie tak działaja. Próbują bronić tych którzy są im najdrości. I jeżeli uwierzymy w nasze umiejętnoiści to jeteśmy w stanie przezwyziężyć nasze przeznaczenie( w które ja osobiście nie wierze).
Cała rzecz polega jedynie na tym, że kiedy chcesz zarąbać na śmierć swojego wroga, masz ciąć tak, by ten zginął, bynajmniej nie biorąc za cel tego, jaki ma być cios: mocny czy słaby
Awatar użytkownika
Kanjo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 25
Rejestracja: wt 09.12.2003 17:19
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: majka22 » wt 08.02.2011 15:18

X tv bardzo mi sie podobalo, 26 odcinkow to w sam raz zeby poznac dobrze postacie i sie do nich przywiazac.. Swietnie jest widziec, jak ozywaja te piekne mangowe kreski CLAMPA. A muzyka - uklon w strone tych, ktorzy zadecydowali, ze muzyka wstepna bedzie "matka ziemia".. ale tez pozostale efekty dzwiekowe byly idealne. Kinowka natomiast to totalny niewypal. Zbyt krotka, plytka, niezgodna z manga, osoby nienaturalne - bylam bardzo zawiedziona po obejrzeniu filmu. Co do ilosci tomow - obawiam sie, ze seria jest niekompletna i w Japonii, bo chyba cos sie panie CLAMPU nie mogly sie porozumiec (cos gdzies o tym w trawie piszczalo..) i historia sie urwala. Szkoda, bo kto inny jak nie one powinny zakonczyc X.
majka22
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: śr 26.01.2011 16:10


Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości