RECENZJE utworów których właśnie słuchacie

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Postautor: Alganothorn » śr 03.09.2003 20:22

'Animaniacs'
'Main theme'

:-)
lubię słuchać 'intr' z seriali rysunkowych, zwłąszcza, jeśli owe seriale lubię...a Animaniaków lubię;
nie będę pisał na temat warstwy muzycznej, któa jest...żywa...najważniejszy jest tekst - opanowanie go nie jest tak trudne, a jest o niebo ciekawszy, niż polskie tłumaczenie...
polecam, jeśli:
a) lubicie Animaniaków
b) chcecie miłego przerywnika muzycznego...
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Alganothorn » czw 11.09.2003 20:15

Kickboxer OST
Training Montage

bardzo lubię muzyke z tego filmu - z pominięciem piosenek, któe są żałosne...to jedenz ulubionych utworów, spokojny, stonowany...delikatne tło przez któe przebijają się nieco żywsze dźwięki co jakiś czas - idealny utwór do ćwiczeń wysiłkowych, albo ćwiczeń jakichkolwiek rzeczy związanych z medytacją - idealne do kata moim zdaniem...
przy tym utworze niejaki Jean Claude van Damme trenuje w opuszczonym kamiennym mieście - można nie lubić filmu czy aktora, ale ten trening pokazali bardzo zacnie...ćwiczy sie przy tym utworze równie dobrze, zasypia niezgorzej
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: zaan » ndz 14.09.2003 16:53

'In the Shadows' The Rasmus

przede wszystkim swietny tekst, na dni kiedy przestaje sie wierzyc w cokolwiek. bardzo dolujaca piosenka, przynajmniej dla mnie...
It's fun to lose and to pretend...
Awatar użytkownika
zaan
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 14
Rejestracja: sob 19.07.2003 17:31
Lokalizacja: (mał)opolskie

Postautor: Sztickin » pn 15.09.2003 17:33

edit
Ostatnio zmieniony pt 02.06.2006 18:47 przez Sztickin, łącznie zmieniany 1 raz
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Alganothorn » pn 15.09.2003 18:27

New Kids on the Block
'Step by step'

ha, szok, prawda?
;-)
pierwszy boysband świata, pamiętam i jego początek i koniec...
raz na jakiś czas powracam myślami do tandetnej muzyki lat 80 i wczesnych 90...boooże, jak ktoś mógł kupić taka płytę?
no nic, polecam wszystkim, bo to kawał historii - największy hicior pierwszego boysbandu ever;
tekst prosty, wokale, hmmm, są...warstwa muzyczna prosta, żeby nie powiedzieć prostacka, ale cóż: ludzie to kupowali, to oni przetarli szlak dla Take That i innych Just 5...
;-)
polecam, ale lepiej mieć w pogotowiu cos porządnego, żeby odreagować...u mnie - czarna płyta Metallici
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Alganothorn » wt 16.09.2003 19:25

Wolna Grupa Bukowina
'Bukowina II' z płyty 'Niechaj zabrzmi'

może dla kogoś niespodzianka, ale słucham sporo tzw. poezji śpiewanej i innym wynalazków z okolic Krainy Łagodności...spokojna muzyka, głębokie teksty i klimat harcerskich ognisk...
tiaaa, wzięło mnie na wspominki
;-)
lubię tę piosenkę; w sumie nic co by ją odróżniało od innych: taka sama linia melodyczna oparta na gitarze, spokojne śpiewanie...ale tekst jest z grupy tych, które bardzo cenię i które do mnie przemawiają
Dość wytoczyli bań próżnych przed domy kalecy
Żyją jak żyli - bezwolni głusi i ślepi
Nie współczuj - szkoda łez i żalu
Bezbarwni są, bo chcą być szarzy
Ty wyżej wyżej bądź i dalej
Niż ci co się wyzbyli marzeń

że naiwne i że frazes? może...dla innych z kolei może to trącić Osiecką, zwłaszcza jej wierszami - dla mnie to wręcz atut...
to do mnie przemawia na równi z Iron Maiden, na równi z Yoko Kanno i Gershwinem...po prostu - lubię;
jeśli ktoś odnajduje w sobie czasami potrzebę odnalezienia skrawka 'krainy łagodności', polecam WKB, może być ta piosenka na początek...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lechu » wt 16.09.2003 20:16

June Mermaid z Xenogears Original Soundtrack.

Jeden z najsłynniejszych utworów Yasunoriego Mitsudy. Od razu z miejsca polecam go każdemu, bez róznicy jakiej muzyki słucha. Przepiękny utwór, bardzo nastrojowy i uspokajający. Drżące skrzypce grające niesamowitą melodię. W tle głęboka, cicho grająca gitara, potem dochodzi flet. Niewiele tak silnie poruszających utworów w zyciu słyszałem. Budzi jakąś nieopisaną tęsknotę, za czymś czego nie da się określić, ale za razem czymś najwspanialszym na świecie. Człowiek po prostu lezy (no ja akurat siedzę, ale najlepiej się tego słucha na leżąco), z zamkniętymi oczyma, pozwalając muzyce płynąć, wypełniać serce.... aż popłyną łzy...
Polecam, naprawdę.

I pozdrawiam :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Alganothorn » śr 17.09.2003 11:09

Johnny Cash & Willie Nelson
'Ghost Raiders in the Sky'

kilka dni temu odszedł Johnny Cash, jeden z najlepszych piosenkarzy country i okolic, ale, dla mnie, przede wszystkim jeden z najlepszych tekściarzy...
wspominam go sobie codziennie jakąś inną piosenką - dziś kolej na jedną z moich ulubionych (z racji również zamiłowania do charakterystycznego głosu Nelsona);
piosenkę mam w wersji koncertowej, nie przepadam za takimi, ale ta akurat zyskuje - audytorium jest na tyle ciche, że nie zagłusza piosenki, a rozmowy między piosenkarzami są dodatkowym smaczkiem;
spokojny rytm i dobry tekst...
A bolt of fear went through him as they thundered through the sky
For he saw the riders comin' hard and he heard their mournful cry

country to muzyka, która nie ma najlepszej 'prasy', jest mało popularna, zwłaszcza w naszym kraju; nie lubię całej tej otoczki z kowbojskimi butami i kapeluszami, ale niektóre piosenki sa naprawdę dobre, zwłaszcza kilku moich ulubieńców...
tę piosenkę zupełnie szczerze polecam, zwłaszcza ze względu na ciekawy tekst
pozdrawiam
ps. szkoda Cię, Johnny... :-(
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Lilly » pt 19.09.2003 19:14

Metallica - Fade to black (wlasnie sobie odswiezam dyskografie Metallici)
Na temat bydowy muzycznej nie bede sie moze rozwodzic, bo to by bylo nudne. Zreszta nie o to chodzi w muzyce - wazne sa uczucia, a wiec o nich.
Otoz jest to jedna z tych piosenek, ktora mozna powiedziec przemawia do mnie. Bardzo podoba mi sie jej melodyka. Tekst jest raczej smutny - nie wiem dlaczego, ale lubie takie; w smutku jest cos pieknego, nietypowego... o skonczyla sie...

no to teraz... dalej Metallica, Trapped Under Ice. Hmm, ta akurat slabiej znam, wiec pisze na biezaco. Mocne udezenie, szybka perkusja, szybka gitara, ogolnie szybko - typowo dla wczesnej Metallici (chyba wole ballady :)). Ale w zasadzie spoko.

Oki, koncze juz, bo jak tak dalej pojdzie, i to nagranie sie skonczy i bede musiala nastepne opisac :P

Nastepnym razem zglosze sie, jak bede sluchac Anathemy :) Wtedy poleja sie slowa... :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Chaon » sob 20.09.2003 22:58

Lisa Gerrard & Pieter Bourke "Circulation of shadows" z albumu "Duality"

Lisa, była wokalista Dead Can Dance. Lisa i jej piękny głos... W tym utworze nie ma ani jednego instrumentu i jedynie dwa głosy - Lisy i niski głos jakiegoś mężczyzny w tle. Ich połączenie daje niesamowity klimat. Mroczny i mistyczny w swym spokoju. Słuchając go mam wrażenie że czas się zatrzymał i wszystkiemu mogę się dokładnie przyjrzeć... Naprawdę piękny utwór, tak jak całe Duality. Szczerze i gorąco polecam.
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lilly » sob 20.09.2003 23:28

Chaon pisze:Lisa Gerrard & Pieter Bourke "Circulation of shadows" z albumu "Duality"


Sciagnelam, posluchalam... rzeczywiscie, ujmujaca rzecz - lubie taki klimacic.

Ale teraz zgodnie z obietnica...

"Fragile Dreams" - Anathema

Delikatna gitarka, przejmujacy motyw na skrzypcach.... wchodzi bass i perkuasja, atmosfera narasta... i zaczyna sie glowny motyw utowru - prosty, wyrazisty... lekka zmiana melodyki... pewna wariacja na temat...

uspokojenie... perkusja i pojedyncze dzwieki gitary i klawiszy...

wokal... piekne slowa - smutne, ale piekne... refren, ktory przejmuje mnie do glebi.... tak!!

znowu spokojniej - druga zwrotka... w tle tylko gitara, delikatna perkusja i ledwie slyszalne klawisze...

i.... "Maybe I always knew, my fragile dreams would be broken... for you"...

Czyz to nie piekne? :)

Powrot do glownego motywu muzycznego - powolne rozladowanie emocji po wokalu.. ale nie do konca. Zanim ucichnie melodia, jeszcze bedzie sie czulo ten dreszczyk...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Chaon » pn 29.09.2003 0:55

Tori Amos - Scarlet's Walk

Niedawno po raz pierwszy usłyszałem Tori i teraz ciągle jej słucham...
Sprzętowo - gitary, klawisze, piękny głos... nieważne, to nie o to chodzi... Spokojny, smutny utwór, który jednak zawiera w sobie wspaniały promień nadziei.
Ten utwór chyba już zawsze będzie mi się kojarzył z tym co dzisiaj się dowiedziałem, co czułem i przeżyłem. Przyjaciółka mojej przyjaciółki umiera w szpitalu potrącona przez samochód. Myślałem że mogę tylko dzielić ból mojej przyjaciółki i prosić Boga o pomoc. Jednak gdy posłuchałem tej piosenki zrozumiałem jeszcze jedno - ja moge i muszę być silny. Być silny dla niej, bo będzie mnie teraz potrzebować. Gdy słucham tego utworu jestem pewien że mi się uda, choćbyśmy mieli wskoczyć słońce, to nas nie złamie... Ten utwór to pierwsza rzecz od kilku miesięcy, która przyprawiła mnie o łzy i nadal przyprawia gdy o go słucham i o tym myślę... :cry:
A pomyśleć, że dzisiaj rano byłem w lesie, leżałem na trawie, patrzałem w niebo i słuchając ciszy myślałem o tym że po powrocie do domu powiem jej jak jest pięknie...
:(

Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lilly » pn 29.09.2003 12:17

Anathema - Are you there?

Piosenka z nowej plyty mojego ukochanego zespolu. Plyty jeszcze wprawdzie nie ma, ale ta piosenke juz udostepnili :)

Na poczatku spokojny wstep, same klawisze, w tle slychac damski wokal. Pojawia sie wokal, spokojny, typowy dla Anathemy. Potem motyw na gitarze i dopiero za jakis czas perkusja - i znowu damski wysoki glos w tle. Do konca juz bez wiekszych zmian - wszystkie elementy pojawiaja razem lub na zmiane.

Piekna rzecz, melancholijna...

Chaon, nawet nie wiesz, jak bardzo poruszylo mna to, co napisales (tym bardziej wlasnie przez ta piosenke). I masz racje - trzeba byc silnym do konca (niezaleznie jaki to koniec). Tez bede sie modlic...
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Chaon » pn 29.09.2003 20:40

Tori Amos "Famous blue raincoat"

Kolejny piękny, smutny utwór który bardzo mnie wzrusza... Cover Leaonarda Cohena. Nie słyszałem oryginału, ale wykonanie Tori jest wspaniałe. Jedynym instrumentem jest fortepian, któemu towarzyszy głos Tori, co nadaje utworowi niesamowitej nostalgi... Sam tekst jest wspaniały, o wybaczeniu... Pozwólcie że wkleje tu jego fragment. Albo wkleję go całego...

It's four in the morning, the end of December
I'm writing you now just to see if you're better
New York is cold, but I like where I'm living
There's music on Clinton Street all through the evening.
I hear that you're building your little house deep in the desert
You're living for nothing now, I hope you're keeping some kind of record.

Yes, and Jane came by with a lock of your hair
She said that you gave it to her
That night that you planned to go clear
Did you ever go clear?

Ah, the last time we saw you you looked so much older
Your famous blue raincoat was torn at the shoulder
You'd been to the station to meet every train
And you came home without Lili Marlene

And you treated my woman to a flake of your life
And when she came back she was nobody's wife.

Well I see you there with the rose in your teeth
One more thin gypsy thief
Well I see Jane's awake --

She sends her regards.

And what can I tell you my brothre, my killer
What can I possibly say?
I guess that I miss you, I guess I forgive you
I'm glad you stood in my way.

If you ever come by here, for Jane or for me
Your enemy is sleeping, and his woman is free.

Yes, and thanks, for the trouble you took from her eyes
I thought it was there for good so I never tried.

And Jane came by with a lock of your hair
She said that you gave it to her
That night that you planned to go clear --


I ściągnijcie ten utwór...
Pozdrawiam
PS: Ta tragedia wywołała zbyt wiele dobra w ludziach by mogła skończyć się źle...
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Sztickin » sob 04.10.2003 11:08

Era - Misere Mani

Nie ma co mówić, ten utwór jest piękny. Jak zwykle na Ere, doskonale znajduje granice między melodyjnością, a lirycznym spokojem. Jak zwykle piękne chórki, ale tym razem nietypowy kobiecy wokal. I co najważniejsze, niesamowita melodia, taka, że cała piosenka nabiera niesamowicie nostalgicznego charakteru. Sluchając jej, mimowilnie kojarzy mi się z elfami, z pięknem, z tajemniczością...

Loreena McKennit i Creed - All souls night

Zaczyna się powolnym szumem, który przeradza się w szkockie dudy, następuje spokojny wokal, rozwijający się w takt tego niesamowitego utworu. Widać wyraznie wpływy folku (w końcu Creed) ale nie tylko. Bardzo dużo tu ambientu, a nade wszystko wybija się piękny delikatny śpiew.
Cała linia wokalu wyrażnie jest oparta o muzykę średniowiecza.
I znowu, jak w poprzedniej piosence, zostaje naładowany niesamowitą dawką nastroju.... a to w muzyce cenię najbardziej.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Vampdey » ndz 05.10.2003 15:37

limp Bizkit - plyta Results May Vary
Słucham jej całej od wczoraj bez przerwy. W zasadzie opinie o niej już sobie wyrobiłem, jednak wsłuchuję się dalej z nadzieją, że znajde coś na korzyść tej produkcji. No pewnie zalety swoje ma, jest dobrze wykonana, nie prezentuje się tak bardzo słabo na tle poprzednich produkcji Freda. Jednak Fred zapowiadał fanom coś, co ich powali na kolana, przyćmi wcześniejsze dokonania LB. I lipa! Nie dorównuje w żadnym stopniu 'Chocolate Starfish & The Hotdog Flavoured Water'. Jest bardzo nijaka nie ma brzień, melodii, które by zapadały w pamięci jak w wyżej wymienionej poprzedniczce. To nie jest ten sam styl... Szkoda wielka, bo jest to jeden z tych zespołów do których żywię duży sentyment. A teraz ich najnowszy krążek muszę nazwać komerchą... :(.
Wracam do słuchania Mudvayne...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Vampdey » pt 10.10.2003 18:30

Moonspell - Alma Mater
Nie jestem zwolennikiem ostrego, mrocznego wokalu. To mnie też odepchneło mnie od tego utworu jak przesłuchałem go pierwszy raz po poleceniu przez kolege jakieś czas temu. Dziś przesłuchałem jeszcze rez. Wrażenie jest olbrzymie. Nie wiem jak wypowiedzieć się o wokalu... Pasuje do konwencji? :P. Chodzi jednak o klimat, który w tym utworze powala! Jest dośc melodyjnie i słucha się miło... Niedługo szerzej zapoznam się z moonspellem :).
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Lilly » pt 10.10.2003 19:28

zaan pisze:'In the Shadows' The Rasmus

przede wszystkim swietny tekst, na dni kiedy przestaje sie wierzyc w cokolwiek. bardzo dolujaca piosenka, przynajmniej dla mnie...


Wiem, ze to topic w zasadzie do czego innego, ale nie moglam sie powstrzymac, bo ostatnio tez mi piosenka bardzo wpadla w ucho.
Nie jest moze zbyt gleboka, tekst - moze byc; w zasadzie komercja...

Ale ma zarabisty motyw na gitrace i basie (grany rownoczesnie - tak to slysze). Ta piosenka dziala na mnie bardzo energetyzujaco.

Wiem, ze teraz powinnam napisac, o czyms czego aktualnie slucham, poneiwaz chwilowo niczego nie slucham (dziwne jak na mnie) :wink: , bedzie to raczej niemozliwe, ale obiecuje, ze nadrobie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Alganothorn » sob 11.10.2003 11:53

The Doors 'Crystal Ship'

można by rzec, że typowa dla Doorsów piosenka z lekko narkotyczną muzyką i charyzmatycznym wokalem Morrisona, ale baaardzo ją lubię
:-)
poza tym mam w tym momencie dokładnie 40.1 stopni Celsjusza i zawsze po przekroczeniu 39 słucham Doorsów...niesamowita sprawa, polecam każdemu choremu
;-)
piosenka, przynajmniej moim zdaniem, wybija się znacznie bardziej rozbudowaną linią melodyczną od większości produkcji spod znaku drzwi
a teraz wracam zdrowieć
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Alganothorn » pt 17.10.2003 22:00

Don Henley
'The Boys of Summer'

jedna z tych piosenek, którą każdy zna, a mało kto zna jej tytuł...no, przynajmniej mówię/piszę o swoim pokoleniu, dla którego muzyka lat 80 jest czymś co się przynajmniej jako tako pamięta (nawet nie będąc nigdy fanem New Romantic, czy tego typu patentów :-) );
lubię ją, po prostu ją lubię: za wyraźny rytm predystynujący ją do prowadzenia samochodu w tym czasie, za niebanalne słowa, za ciekawą linię melodyczna i wpadający w ucho motyw główny...a także za to, że nie jest przedstawicielką 'cukierkowato słodkich' lat 80...
do tego dochodzi bardzo przyzwoity teledysk utrzymany w konwencji czarno - białej, co bardzo lubię (choć trzeba umieć tak kręcić, sporo gniotów powstało...)
robię sobie przegląd lat 80, taka nieco sentymentalna podróż przez raczkujący pop i jego pierwsze eksperymenty, nie mogło zabraknąć w tej podróży dona i tej piosenki...

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Louen » sob 18.10.2003 10:26

"The cross" - Samael
poprostu rzuca na kolana, zresztą jak cała płyta Eternal
naprawdę dobry tekst, świetny wokal Vorpha, świetna melodia, doskonałe połączenie elektroniki z ciężkim metalem, jest to intrygujący i niezwykle uzależniający utwór...
wzorem dla mnie są zimą misie...
Awatar użytkownika
Louen
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 412
Rejestracja: wt 02.09.2003 9:28
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Alganothorn » ndz 19.10.2003 18:15

Sting
'Shape of my heart'

muszę przyznać, że dość smutna piosenka...
spokojna, cicha, można nawet powiedzieć, że dołująca...
mnie nie dołuje - dla mnie jest piosenką o dwóch rzeczach: o brydżu, jednej z najwspanialszych gier w historii ludzkości - przepiękny refren o 'kolorach':
I know that the spades are swords of a soldier
I know that the clubs are weapons of war
I know that diamonds mean money for this art
But that's not the shape of my heart

a także jest to piosenka o samotności, o samotności wśród ludzi, któzy są inni, którzy żyją według innych zasad niż ty...
Są tu passusy, które przemawiają do mnie wyjątkowo mocno, jak np.
I'm not a man of too many faces
The mask I wear is one
Those who speak know nothing
And find out to their cost
Like those who curse their luck in too many places
And those who fear are lost

generalnie - wyjątkowo udane połączenie wyrazistego tekstu z doskonałą muzyką...patrząc na nowe produkcje Stinga z żalem stwierdzam, że na równie udane piosenki przyjdzie dłużej poczekać...

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Chaon » wt 21.10.2003 12:47

"Pure dead" z Hellsing OST
Instrumenty: gitara akustyczna (na chwilkę pojawia się elektryczna), grzechotki, flet, oraz troszeczkę prawie niesłyszalnego syntezatora w tle.
Nikt tu nie śpiewa, ale za to gwiżdże i to bardzo fajnie.
Cała piosenka jest bardzo spokojna, a połączenie gwizdu, grzechotek i gitary akustycznej nadaje jej kowbojski, westernowy charakter. Zupełnie, jakby jakiś kowboj jechał ku zachodowi słonca i spokojnie, z uśmiechem pod nosem podążał ku nowej przygodzie. Kto oglądał Hellsinga, ten wie, kto jest tym kowbojem :)
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Avathar » wt 21.10.2003 13:08

Graeme Revell - Tomb Raider Main Theme

Ostatnio doszedłem do wniosku ,że Graeme Revell komponuje wspaniała muzykę. Pierwszą muzyką Graema na jaką sie natknąłem był OST do Tomb Raider The Movie. Muzyka ta przyjemnie mnie zaskoczyła. Łączy ona skutecznie nowoczesne brzmienia z muzyką klasyczną - co jest wielką zaletą (za to lubię Yuki Kajiure).
Jak wszyscy wiedzą Tomb Raider nie był filmem pierwszych lotów , lecz jego muzyka (nie mówię tu o piosenkach , lecz o cudzie skomponowanym przez Graema ) jest. W Main Theme można usłyszeć śpiewy , skrzypce (kocham wszystko co ma skrzypce bądź inne instrumenty smyczkowe [ Requiem For A Dream for ex.]). Muzyka tą świetnie się słucha

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Louen » śr 22.10.2003 11:18

"Gdybym wiedział to co wiem" Kazik
bardzo spokojny, wyciszony utwór, genialny tekst ładnie zaśpiewany(???) przez Kazika, świetna muzyka w tle potęgująca nastrój melancholii... utwór dający bardzo wiele do myślenia, niezwykły kawałek... nie polecam nikomu kto jest w depresji...

o oto malutki fragment:

"...Kiedy zrozumiałem jak ważny jest każdy dzień
okazało się że już coraz dłuższy rzucam cień
kiedy zrozumiałem jak ważny jest każdy krok
zobaczyłem siebie gdy ledwie zaczął się film

Gdy odgarnąć mogłem wreszcie co ważne tutaj jest
mocniej serce mi zabiło coś się otworzyło
świat odmienny się stał inny wymiar już miał
gdybym umiał cofnąć ...

Kiedy nauczyłem się jak te torby swe nieść
zrozumiałem że tak nie ma aby obie prawdy mieć
tylko tyle i aż tyle nauczyłem się tu
życie dając jednocześnie też odbiera każdemu..."
wzorem dla mnie są zimą misie...
Awatar użytkownika
Louen
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 412
Rejestracja: wt 02.09.2003 9:28
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Alganothorn » czw 30.10.2003 19:53

Grace Jones
'Libertango/I've seen that face before'

piosenka znana doskonale z filmu 'Frantic' Romana Polańskiego...
jedna z moich ulubionych piosenek Grace Jones, jeśli nie ulubiona; klimatyczna, nieco 'duszna', niepokojąca, idealnie oddaje atmosferę filmu, w którego ścieżce dźwiękowej się znalazła;
tekst dwujęzyczny, angielsko - francuski też nawiązuje do filmu, nie powala głebią, ale nie jest też jakoś koszmarnie płytki; można w nim znaleźć ciekawsze passusy, jak np.:
Strange he's standing there alone,
Staring eyes chill me to the bone.

albo:
Tu cherches quoi, rencontrer la mort,
Tu te prends pour qui, toi aussi tu detestes la vie

ale dla mnie ta piosenka to nierozerwalne skojarzenia z deszczowym wieczorem w Paryżu...całkiem miłe wspomnienia i skojarzenia
:-)
polecam, świetna piosenka na wieczór, a temat główny na długo zapada w pamięć
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Alganothorn » pt 31.10.2003 14:21

Bjork
'Venus as a boy'

na wstępie zaznaczę: nie należę do wielkich fanów Bjork, nie mam ochoty stawiać jej pomników i wychwalać pod niebiosa; jest bardzo dobra, ale nie całą jej twórczość jestem w stanie z taką sama przyjemnością słuchać...
w przypadku tej piosenki jest inaczej: jej wielkim fanem jestem i jak mnie najdzie odpowiedni nastrój, to mogę jej słuchać przez kilka godzin again and again;
spokojny utwór, bardzo sympatyczna linia melodyczna, wpadający w ucho tekst; generalnie w przypadku piosenek Bjork, przynajmneij na początku, nie wsłuchuję się w treść, ale, jakby to ująć, w formę - słucham głosu wokalistki, jak śpiewa, a nie co śpiewa...
a, jak wszyscy wiedzą, głos Bjork jest specyficzny, dla jednych magiczny i cudowny, dla innych irytujący, a dla mnie? dla mnie ważny jest nastrój - jak mnie najdzie, mogę słuchać dłuuugo...
i teraz mnie naszło
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

...

Postautor: Raven » sob 08.11.2003 12:11

Lacuna Coil
"Swamped"
z płyty Comalies

Hymm cos co powinien uslyszec każdy fan Gothic Metalu. Nagranie ma rewelacyjna harmonie wokalu żeńskiego i męskiego. Do tego ekstra linia melodyczna. Ja rozplywam sie przy tym kawałku całkowicie i wlasnie leci na okrągło... :>
Shadows ? Hah ! I wield Darkness itself, not mere shadows! Tell me - could a shadow do this?

Fanatyczno Fantastyczne Forum Hysteria
http://hysteria.webd.pl
Awatar użytkownika
Raven
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 68
Rejestracja: pt 11.04.2003 10:14
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa

Postautor: Alganothorn » sob 08.11.2003 13:54

Guns and Roses
'Civil War'

nie będę ukrywał: mam ogromny sentyment do tego zespołu, do zaskakująco wyraźnego i charakterystycznego wokalu Axla, do gitary pana S. i jego kapeluszy na czuprynie, którą można śmiało określić jako 'czarny mop' i do bardzo ciekawych teledysków;
to jedna z moich ulubionych piosenek...
zmienne tempo, duży dynamizm w jednej części przemieniający się w zupełnie spokojne granie, temat gwizdany na początku (trawestacja pewnej znanej amerykańskiej piosenki wojskowej nota bene) i temat przewodni samej piosenki na długo zapadają w ucho, przynajmniej moje
:-)
poza tym ciekawy tekst i ostatnie słowa: 'what's so civil about war anyway...' sprawiają, że ta piosenka jest mi bardzo bliską
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Re: RECENZJE utworów których właśnie słuchacie

Postautor: Hekate » ndz 16.11.2003 16:05

Zaklęta w marmur- Closterkeller.
Tańczę w duszczu. Na polach. Nade mną kruki. I głęboka cisza przenikająca wszystko wokół.

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: Alganothorn » pn 17.11.2003 20:14

Pink Floyd
'Time'

niesamowity utwór...po prostu niesamowity, co zawdzęcza tyle samo Floydom, co i Alanowi Parsonowi (ten sam, który miał swój Project) odpowiedzialnemu m.in. za charakterystyczne zagary na początku...
kawał klasyki, jedna z odpowiedzi na pytanie dlaczego Floydzi chyba do końca świata będą zachwycać nowych słuchaczy i zdobywać wiernych wielbicieli...
poza kompozycją gitara elektryczna zaliczona w poczet 100 nejlepszych w utworach muzycznych, moim zdaniem w pełni zasłużenie;
5 głośników, wygodny fotel w centrum, zamknięte oczy i muzyka wlewająca się przez uszy do wnętrza duszy, że tak zarymuję...
to nie jest piosenka, która ma dla mnie jakieś specjalne znaczenie - zamykam oczy, żeby skupić się na samej muzyce, żeby podziwiać jej kompozycję, delektować się każdym przejściem, kolejnymi elementami...
jedna z moich ulubionych pisenek Floydów; swoją drogą mało komu z moich znajomych spodobała się za pierwszym razem, więc nie oczekuję, że komukolwiek, kto jej nie zna, a wpadłby na pomysł zassania teraz się spodoba od razu
ale moim zdaniem warto
bardzo warto
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sztickin » pn 17.11.2003 21:03

Nie jestem specjalnym fanem takiej muzyki. Ale są wyjątki od reguły, i to jest piękne.
Mówię o tym co tworzy Depeche Mode. Koknretniej z pośród wielu świetnych piosenek, podoba mi się Blasphemous Rumors. Piosenka spokojna, ale nie melancholijna. Świetne, klimatyczne "wprowadzenie" w utwór. Dalej jest tak samo czyli - świetnie. Motyw muzyczby nucę sobie przez cały dzień dzisiajm wpadł mi w ucho (a to jedna z największych zalet, acz występuje niekoniecznie). Niestamowity, hipnotyzujący głos wokalisty, światnie dobrane instrumenty, tworzące jedną zgodną całość, uzupełniającą się nawzajem.
Jednym słowem: posłuchajcie, bo warto!
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Alganothorn » pn 17.11.2003 21:58

poniekąd jest to utwór, rodzaj pieśni, a więc się kwalifikuje...

Koala
Pieśń godowa

oglądam kolejny program poświęcony tym torbaczom, po raz kolejny też mam szansę słuchać tego niesamowitego utworu, pieśni samca, który wyczuwszy samiczkę zaczyna ochoczo jej śpiewać i mknąć ku niej z prędkością, o którą kiedyś te zwierzątko nie podejrzewałem...
kompozycja jest wypadkową palety dźwiękowej osła i dzika, rytmem przypomina nieco chrapanie...
niesamowita sprawa, rzuca nowe światło na chrapiących ludzi (może być toteraz interpretowane jako atawizm, dalekie echo poszukiwań partnerki)...
bardzo ciekawe, polecam wszystkim miłośnikom zwierząt, a także osobom, które muszą znosić chrapanie bliźnich - może spojrzycie na te dźwięki z innej strony
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Hifidelic » wt 18.11.2003 9:49

zamykam oczy, żeby skupić się na samej muzyce, żeby podziwiać jej kompozycję, delektować się każdym przejściem, kolejnymi elementami...
- Algi 3 posty wyżej.

Dodam tylko, że cały album (dla niezorientowanych - Dark Side of the Moon) to fantastyczna podróż w głąb dźwięku. Nie byłbym w stanie wybrać jednego utworu z tego albumu.

Chciałbym zauważyć, że oprócz cudownej muzyki DSOTM to także fantastyczne i skłaniające do refleksji teksty.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Re: ...

Postautor: Lilly » wt 18.11.2003 12:22

Raven pisze:Lacuna Coil
"Swamped"
z płyty Comalies

Hymm cos co powinien uslyszec każdy fan Gothic Metalu. Nagranie ma rewelacyjna harmonie wokalu żeńskiego i męskiego. Do tego ekstra linia melodyczna. Ja rozplywam sie przy tym kawałku całkowicie i wlasnie leci na okrągło... :>


U mnie tez :D

Ale moim zdaniem rownie godnym polecenia kawalkiem jest kolejny z tej plytki:
"Heaven's a lie"

Poczatek przypomina mi troche klimatem Toola... wchodza stringi... niski kobiecy glos... energiczny refren (slychac rowniez meski glos)... rytmiczna gitara. Szczegolnie podoba mi sie ostatnie wejscie refrenu, gdzie w tle wokalu slychac tylko stringi a reszta wchodzi dopiero pozniej...

I kto by pomyslal, ze Wlosi taki dobry gotyk graja :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości