Korn

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Korn

Postautor: Angbandrider » czw 24.07.2003 21:35

Polecam Korna i Deftones'ów. Moim zdaniem muzyki depresyjnej powinno się słuchać jak sie człowiek czuje źle, w ciemnym pokoju i osamotnieniu. Powoduje ona że spadamy jeszcze niżej na samo dno i wszystko się staje obojętne, zasypia się płacząc ale z uśmiechem na twarzy lub makabrycznym wyrazem twarzy, a rano niczego nie pamięta.

[EDITED BY SORDEN] Panowie, poniewz dyskusja odbiegla troszke od wczesniejszego tematu, chcialbym zaproponowac abysmy zaczeli rozmowe o tymze zespole na osobnym temacie. Nie ukrywam, ze Korn byl dla mnie jednym z pierwszych Rockowych zespolow od ktorego zaczla sie moja przygoda z ciezszym brzmieniem...
Ciekawi mnie rowniez Czym dla was jest zespol Korn ? ... Dla niektorych jest to badziew a dla innych piekna tworczosc... Ja mam do nich sentyment ! A WY ?
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Sorden » czw 24.07.2003 22:37

Moim zdaniem, Korn nie jest depresyjna muza :P Ja sluchajac korna zwsze wychodzilem z dolka... A pozatym Korn nie ma az tak dolujacych tekstow !
Pzdrawiam !
Ostatnio zmieniony pt 25.07.2003 8:02 przez Sorden, łącznie zmieniany 1 raz
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Chaon » pt 25.07.2003 7:30

Przesłuchałem wszystkie albumy korna kilka razy i nie przypominam sobie, żeby mnie którykolwiek utwór zdołował. Ja korna słucham w jakieś letnie dni, gdy przypominają mi się czasy słuchania tylko takiej muzyki, gdy nie znałem black metalu i gotyku. Mi korn zawsze daje kopa energetycznego i wzmacnia dobry nastrój (bo jak nie mam dobrego nastroju to nie słucham korna).
Właściwie to nawet My Dying Bride mnie nie zawsze dołuje. Muzyka może najwyżej pogłębić nastrój zdołowania, ale (przynajmniej w moim przypadku) sama muza doła nie wywoła :)
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Alganothorn » pt 25.07.2003 11:23

dołuję się albo tekstem, albo dźwiękiem - w Kornie nie dołuje mnie ani jedno, ani drugie...
co więcej, widzę, że nie jestem w tym odosobniony...
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Angbandrider » ndz 27.07.2003 21:08

Tak, to poczytajcie sobie biografie i o co chodzi w tekstach bo one jasne nie są do końca. Poza tym dla tych dla których Korn nie jest dołujący polecam piosenkę "Daddy" z pierwszego albumu. Jak was nie zdołuje to ja nie wiem :D.
Pozdrówka :D
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Sorden » ndz 27.07.2003 22:18

Jesli chodzi o teksty korna, to nie sa one dolujace... juz predzej shizujace...
Rzeczywiscie Daddy jest dolujaca piosenka, ale nie dla kazdego... Przeciez on tam spiewa o tym ze byl wykorzystywany przez swojego ojca... Mnie to nie doluje... Piosenka jest pieknie zaspiewana ! Wrecz z uczuciem... Ale ona jest dla mnie predzej shizujaca niz dolujaca !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Chaon » ndz 27.07.2003 22:54

Zgadzam się z Sordenem, zresztą w utworze "Daddy" jest zbyt dużo agresji i wyrzucanej energii żeby ta piosenka mogła zdołować (a przy najmniej mnie).
"Daddy" to zarzuty, opowieść o skopanym dzieciństwie, ale nie widzę w tekście niczego co miałoby dołować, są to tylko wspomnienia jednej osoby, przeszłość która się skończyła. Muzycznie też nie jest dołująco.
Pozdrawiam
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Chaon » ndz 27.07.2003 23:12

No, skoro Sorden rozdzielił tematy to się wypowiem.
I dla mnie Korn był jednym z pierwszych, cięższych zespołów, który wprowadził mnie w świat ciężkiej muzyki. Po Kornie był slipknot, potem Cradle, potem... a co ja będę opowiadał, nie o tym temat :wik:
Przez prawie trzy lata nie słuchałem Korna, bo uznałem to zacząłem eksplorować black, a potem gotyk i uznałem to za stare dzieje dla początkujących, ale nie tak dawno wpadł mi w ręcę świetny album "Untouchables" i znów zmieniłem stosunek do Korna. Obecnie jest on taki, ze uważam Korna za zespół dobry, choć nie jest to klimat który lubię najbardziej. Niemniej, w letnie słoneczne dni lubię sobie włączyć Korna i powspominać stare dobre czasy :)
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Angbandrider » pn 28.07.2003 21:58

Po pierwsze Johnatana Davisa (solista korna) nie zgwałcił ojciec tylko sąsiad. A on wyrzuca rodzicom że mu w to nie uwierzyli (typowy przykład znieczulicy społecznej, ale w rodzinie ). Mnie w każdym bądź razie ona dołuje (jak będe potrzebował pomocy nikt nie poda mi ręki nawet rodzina - ale to bardziej ekstremalny, pesymistyczny wariant).
Płytę Untouchabless uważam za nieudaną, ma niezły wydźwięk i ciężkie brzmienie, ale nie ma nic ze starego Korna. Zauważcie "zjechanie" głosu wokalisty (porównanie pierwszej i ostatniej płyty).
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Sorden » pn 28.07.2003 22:29

Korn "Daddy" PL :P

Mamo, proszę wybacz mi, ale muszę wyrzucić z siebie cały ten ból i cierpienie
Teraz kiedy jest już po mnie, pamiętaj, że zawsze będę cię kochał
Przecież jestem twoim synem

Jaki śliczny maluch, buzia jak z obrazka
Chodź, pobawimy się, będę twoim tatusiem
Niewinne dzieciątko o słodkiej twarzyczce
Zadałem gwałt twojemu umysłowi, teraz rozdzieram twoje ciało

Zgwałciłeś mnie - Czuję się taki zbrukany
To bolało - Byłem dzieckiem
Związany - Dobry, grzeczny chłopiec
A potem pieprzenie - Twoje własne dziecko
Krzyczę, ale nikt mnie nie słyszy
To bolało, ale nie za bardzo
Mój Boże, widziałem cię mamo, widziałem jak patrzyłaś
Dlaczego ? Przecież jestem twoim własnym dzieckiem

Jaki śliczny maluch, buzia jak z obrazka
Chodź, pobawimy się, będę twoim tatusiem

Zgwałciłeś mnie - Czuję się taki zbrukany
To bolało - Byłem dzieckiem
Związany - Dobry, grzeczny chłopiec
A potem pieprzenie - Twoje własne dziecko
Krzyczę, ale nikt mnie nie słyszy
Bolało, ale nie za bardzo
Mój Boże, widziałem jak patrzyłaś

Mamusiu dlaczego ?

Już wszystko w porządku

"Nie dotykałem cię tam" Mama powiedziała, że nic ją to nie obchodzi
"Nie dotykałem cię tam" To dlatego mama przystanęła i patrzyła

Niewinne dzieciątko o słodkiej twarzyczce...

Zgwałciłeś mnie...

Mamusiu dlaczego ?
-----------------------------------------------------------------------

W sumie z rzeczyiscie z tekstu nie wynika, ze to jego ojciec... ani sasiad :) Ale faktycznie jest to przyklad pewnej znieczulicy spolecznej...
Jednak Jonathan Davis zaprzecza temu zdarzeniu... mowil ze to jedynie piosenka i nic wiecej... Ale przynajmniej mamy o czym tu pisac :)


A co sadzicie o tekstach Korna ? Czy sa DOBRE, ZLE > Ja slyszalem opinie, ze Korn jest jak Nirvana... Czyli jest to zespol dla zbuntowanych nastolatkow ktorym z czasem przechodzi sluchanie Korna (tak jak Nirwany...) ?
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Chaon » pn 28.07.2003 22:40

Rzeczywiście, teksty są trochę buntownicze, czasem trochę wariackie. Myślę, że dobrze pasują do muzyki jaką gra Korn. Najbardziej lubię teksty poetyckie, ale tekstów korna, jak i ich muzyki lubię posłuchać w pewnych chwilach, może żeby poczuć się tak jak kiedyś, kiedy Korn był moim ulubionym zespołem. Powtarzam się - oznaka starości. Wspominanie starych dobrych czasów to też oznaka starości.
O kurde! :shock:
:wink:
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Angbandrider » wt 29.07.2003 19:38

Nie uważam Korna za przejaw młodzieńczej mody. Znam mało osób które się w ich muzyce lubują bo sami przyznacie że jest ona dosyć osobliwa i specyficzna.
A co do tekstów i sposobu grania nie uważam ich za buntownicze za wariackie a czasem nawet chore tak, ale nie buntownicze. Muzyka Korna nie ma w sobie aż tyle poweru numetalowego grania, by mówić o jakimś przejawie ekspresji i napełnianiu się energią.
Moim zdaniem najlepiej pokazuje muzykę Korna laleczka z płyty Issues stara, porzucona i z makabrycznym grymasem - symbolizuje cierpienie jakie nas może w życiu spotkać.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: rabbi » czw 31.07.2003 0:09

Mam płytę KoRn'a (Unteocheubles czy jakoś tak) i szczerze mówiąc to co na niej zaprezentowano, spodobało mi się. Muzyka moim zdaniem nie jest "bardzo ciężka", głos wokalisty jest piękny, piosenki na swój sposób oryginalne (czasem wydaje mi się, że ktoś spędził tam trochę czasu w białych ciuszkach), co nie znaczy złe. Podsumowując, bardzo ciekawy zespół, polecam.
rabbi
Karczmarz
Karczmarz
 
Posty: 159
Rejestracja: czw 14.11.2002 18:35
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: Sorden » czw 31.07.2003 8:05

Ja powiem szczeze,ze ostatnia plytka nie zrobila na mnie najleprzego wrazenia... Nie wiem, moze przyzwyczailem sie do innego brzmienia tego zespolu... Wokal jest troche zabardzo dopracowany (Stracil swoj stary klimat==> byl ciekawszy). Jesli chodzi o muzyczna strone, to nie ma co narzekac...
p.s. Mi sie najbardziej podobal album "Life is Peachy"
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: bejzkik » czw 31.07.2003 13:27

Angbandrider pisze:Nie uważam Korna za przejaw młodzieńczej mody


ja wręcz przeciwnie
dla mnie nie ma autentyzmu w ich muzyce. zajeli swoje miejsce obok hh britney tatu. dobrze się wkomponowali w kulturę jak manson

nie ma w nich nic co wyniosło na wyżyny system of a down :lol:
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Angbandrider » czw 31.07.2003 18:24

Aaaaaaaaaaaa! Grimfang do tej pory często sie z tobą nie zgadzałem ale to już jest granda. How could you :?: Korn nic nie w nosi swoją muzyką i według ciebie to metalowy boysband (sic!).
Ich muza ma nastrój, Johnatan Davis jest strasznym indywiduum i ma nie dość że dosyć osobliwy groul to i teksty.
Co do reszty grupy to również kapitalna zgraja, Dave ma moim zdaniem najlepszą perkusję wśród nu metalowych zespołów.
W ich muzyce jest tyle złości, bólu i zacięcia że na prawde nie mam pojęcia czy wogóle jakiś zespół może się z nimi równać.
Co do Systema oni są bardzo orginalni, mają fajną gitarę i bas (Malaikian rulez :D), ale wokal i perkusja jakoś nie bardzo. Solista się wydziera jakby go kastrowali bez znieczulenia a perkusja mmmmmm, no nie bardzo. Mają niezłe teksty i styl grania, ale jeżeli chodzi o podobieństwo do popowych gwiazdeczek to zdecydowanie są bliżej od Korna.
Apropos co powiecie na nową piosenke Korna "Did my Liefe" (oczywiście nie podałem tytułu żebyście beszczelnie zciągali z kaazy :D) do Tombridera dwójki, dla mnie full wypas, Johnatan poćwiczył troche głos który brzmi teraz troche bardziej demonicznie :D.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: bejzkik » czw 31.07.2003 18:48

Przemek wystukał że owszem
Korn naprawdę zręcznie wpasował się w współczesną muzykę, nie umniejsza to pewnie cierpień wokalisty ale jest on po prostu modny
Za to ceni sobie system, że oni nie płyną na fali mody
I nie zgadza się co do walorów artystycznych głosu wokalisty
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Chaon » czw 31.07.2003 20:32

Angbandrider pisze:W ich muzyce jest tyle złości, bólu i zacięcia że na prawde nie mam pojęcia czy wogóle jakiś zespół może się z nimi równać.


Slipknot ich w tej materii przewyższa :twisted:
Widziałem kilka razy teledysk do "did my life"... najbardziej podoba mi się w nim Angelina Jolie :D Muzycznie jest tak sobie, Untouchables bardziej mi się podoba.

Downy nie płyną na fali mody? Zawsze ich puszczają na vivie rock itp, na listach są wysoko.
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Angbandrider » czw 31.07.2003 21:30

Wątpie żeby był modny a na pewno nie modniejszy od Systema. To system robi piosenki pod publiczkę i w dodatku w każdym numerze BRAVO (nie kupuje czytam od siostry jak siedze na kiblu :D) można zobaczyć okazałą piątke arabów.
A dla mnie Untouchables to najgorsza płyta Korna. Poza niezłym ciężkim łojeniem nie ma nic, nawet txty są do dupy. Co do Slipknota agresja i złość tak, nawet na pewno ale ból wyrzucany z płuc to kapitalna sprawa i jeśli chodzi o tą materię to Slipki wysiadają.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Klarkash-ton » pt 05.09.2003 8:22

Jak male dzieci w piaskownicy...

Zarowno Korn, SOAD, Slipknot i wszystkie tym podobne grupy nie sa calkowicie niezalezne, na poczatku moze byly, tera nie sa. Sa to zespoly mocno zwiazane z kultura masowa, ale co z tego? Jesli ktos je lubi to po co sie tym przejmowac? Ja lubie wszystkie te zepsoly od czasu do czasu posluchac i naprawde mnie nie obchodzi czy to jest robione pod poublike czy nie, jak mi sie podoba to slucham, jak nie to nie i sprawa zalatwiona.

Czy teksty sa dolujace czy nie to pojecie wzgledne. Korn ma teksty o sprawach smutnych jak niesprawidliwosc, samobosjtwo, brak sensu egzystenji, ale wykonuje je w sposob drapizny i ostry. Czy kogos to doluje czy nie to bardzo indywidualna sprawa.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: bejzkik » pt 05.09.2003 14:45

Takie dziecięce rozmowy pobudzają :)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Angbandrider » pt 05.09.2003 15:05

Yeah :!: Przynajmniej jest ciekawie.
Z ostatnich obserwacji wynika że po albumie "Untouchables" Korn faktycznie zrobił się komercyjny. To na prawde smutne jak widzisz jak twój ukochany zespół z niezależnej buntowniczej kapeli robi się maskotką publiczności a piosenki pisze i śpiewa ku uciesze milionów. :evil:
Niestety prawda jest taka że już nigdy nie będzie takich kawałków jak "Blind", "Daddy", "Adidas" czy "Freak on a lash". To jednak nie zmienia diametralnie mojej opinii o nich, w listopadzie wychodzi nowa płyta i z dniem wydania pognam do sklepu muzycznego w celu nabycia z ostrymi objawami ślinotoku.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Sorden » pt 05.09.2003 17:54

Kurde... co ja widze "Untouchables" zrobil sie juz komercja... Panowie... Zauwazcie ze jeszcze rok temu jak wyszedl ten album, to nikomu sie on nie podobal... A teraz nagle komercja... Album jest dopracowany... inny... ale czemu odrazu komercyjny... To ze wiele osob go slucha tzn ze jest to komercha... :evil:
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Angbandrider » sob 06.09.2003 10:18

Nie, nie o to mi chodzi. Po pierwsze album był hitem na wstępie, to sama grupa Korn była niezadowolona ze sprzedaży (liczyli na platynę parę dni wcześniej). Po drugie twoim zdaniem album jest dopracowany, coś w tym jest bo płyta ma dobry wydźwięk i mastering. Ale to nie zmienia faktu że głos Johnatana Davisa jest tragiczny (porównaj jego głos z pierwszych płyt a w Untouchables - masakra), teksty też zbyt ambitne nie są i motywy odgrzewane są z wcześniejszych płyt np. "thoughtless" w stosunku do "Clowna" z pierwszej płyty.
Niestety oni już nigdy w moich oczach nie będą wielcy, nie będą jak wkurwiona garażowa kapela czerpiąca inspirację z nienawiści do świata i otaczających ich ludzi. Teraz mają po trzydzieści lat i nie mają tej pasji. Pocieszający jest dla mnie jedynie teledysk do Tomb Ridera - naprawde niezły. Poza tym cierpie na syndrom Sancho Pansy - sługa zawsze podziwia mistrza i jest przy nim do końca :D.

Pozdrawiam.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Sorden » sob 06.09.2003 11:16

Masz racje... Jonathan Davis nie ma juz takiego glosu jak kiedys... Tak naprawde to przez te lekcje spiewu stracil swoj styl... i cos mi sie zdaje ze na zawsze... Ja czekam z niecierpliwoscia na nowy album... kurde... moze wkoncu pokaza na co ich stac !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Angbandrider » ndz 07.09.2003 17:05

Przekładanie daty wydania też jest denerwujące (początkowo nowy alum miał wyjść w czerwcu) teraz Fieldy w jakimś wywiadzie powiedział że na początku listopada. Ciekaw jestem jednej piosenki - mianowicie na tejże płycie ma się ukazać cover Metallici - "one". Śmiałe posunięcie zwłaszcza w chwili gdy zespół już jest daleko za momentami swej świetności.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Klarkash-ton » ndz 07.09.2003 23:47

Angbandrider pisze:Metallici - "one".


Eh... to chyba jednak bedzie klapa... pozatym juz sam pomysl wogole mi sie nie podoba.

Ja najbardziej chcialbym aby plyta byla poleczeniem ich 1 i 2 wydawnictwo, to byloby fantastyczne, ale zdaje mi sie, ze jednak czas swietnosci Korna odszedl.

Pozatym to, ze maja po 30 lat nic nie znaczy... Max Cavalera (wczesniej Sepultura, obecnie Soufly) tworzy muzyke dluzej niz Korn i caly czas robi to swietnie i z duchem.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Sorden » ndz 07.09.2003 23:50

Czas swietnosci Korna juz odzszedla, ale chyba przyznacie ze Korn wniosl troche do muzyki... Dla mnie zawsze pozostanie kultowym zespolem !
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Angbandrider » pn 08.09.2003 16:50

Klarkash-ton pisze:Max Cavalera (wczesniej Sepultura, obecnie Soufly) tworzy muzyke dluzej niz Korn i caly czas robi to swietnie i z duchem.


Cavalera to świr (oczywiście w dobrym znaczeniu tego słowa :D), widziałem zdjęcie jak grał na gitarze bez blacika i miał całe zakrwawione palce od rwania strun które mimowolnie też spływały krwią.

Nie wiem jak wyjdzie cover ale Johnatan nie ma już takiego głosu jak kiedyś, jedyne co może chociaż troche przywrócić klimat byłaby gra na kobzie.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Klarkash-ton » pn 08.09.2003 23:01

Angbandrider pisze:Cavalera to świr (oczywiście w dobrym znaczeniu tego słowa :D), widziałem zdjęcie jak grał na gitarze bez blacika i miał całe zakrwawione palce od rwania strun które mimowolnie też spływały krwią.


Hehe, masz racje to swir, ale jaki swir! :) Ma swoje poglady, ktorych sie trzyma, nie probuje byc na sile oryginalny, nie wymysla co chwila nowych chwytow, to co robi robi z sercem. Jest to jeden z najbardziej cenionych przezemnie ludzi w dziedzinie ciezkiej muzyki.

Moglby ktos w jakis sposob umiescic ta nowa piosenke Korna w postaci mp3 na stronie i dac mi linka na prova? Jestem ciekawy co reprezentuja, a programy do sciagania muzy jak kazaa w mojej sieci nie dzialaja.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: smut » czw 18.09.2003 19:14

.. tak jak Sorden zaczynałem od KoRn'a mimo ze niektórzy mówią ze o gówno etc dla mnie to zajebista kapela ma swoje wzloty i upadki ale mimo wszystko ją szanuje bo była ta 1-szą :P Bezapelacyjnie to Królowie Nu Metalu i prekursorzy tego stylu są poprostu zajebisci :)

Umieram - gdy widzę jak błądzimy we mgle
Umieram - gdy czuję, że trwamy we śnie
Umieram - bo wiem, że Ty nie rozumiesz, że ja
Umieram - gdy widzę jak Ty...

Hunter - Kiedy Umieram
Awatar użytkownika
smut
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: czw 18.09.2003 18:37
Lokalizacja: Legnica

Postautor: Klarkash-ton » sob 11.10.2003 7:33

"Na nowo poczuliśmy w nas iskrę" mówi Johnatan Davis. "To naprawdę agresywny album. Bradziej pogięty. Ostatnie nagranie ( Untouchables ) było eksperymentalne. Ten album będzie powrotem do korzeni i ciężkich klimatów, powinien napełnić słuchaczy. Będzie tym razem dużo krzyku."Kontunuujać, "Nie krzyczę tylko dla samego krzyku. Kiedy usiądziemy do pisania, nie wiemy co dokladnie nam wyjdzie. Ostatni przechodziłem trudne chwile. To poprostu będzie o związkach i jebanej nienawiści."Przed ustalaniem planów na tegoroczny Ozzfest, zespół nagrał 10 piosenek w domu Davisa w Południowej Kaliforni, wliczając w to utwór "Right Now". Jak mowi Davis "Ta piosenka mówi o tym jak budząc się mamy ochotę wszystkich pozabijać".Zespół, po raz pierwszy pracując bez producenta, wróci do studia aby nagrać jeszcze 2 lub 3 piosenki. "To już był najwyższy czas aby nagrać coś po swojemu" mówi Davis. "To było naprawdę odjechane. To nie to samo co siedzenie w wysterilyzowanym pomieszczeniu nagraniowym. Mogliśmy coś kopnąć, wskoczyć do basenu... jednym słowem mogliśmy robić co chcemy"."Niektóre z nowych piosenek wyszły z naszego busu, którym przemierzaliśmy kraj szukając inspiracji. Przecierz nie można wszystkiego robić w domu" dodaje. "Musiałem gdzieś wyjechać. Byłem w Phoenix, na wyspie South Padre, w Nowym Orleanie po kilka dni. W Nowym Orleanie napisałem słowa do Did My Time, kilka fraz musiałęm zmienić, więc udałem się do tamtejszego studia. Póżniej byłem w Panamie, jeszcze potem na polowanie na Florydzie by w koncu wrócić do Nashville zmieniając przystanki w drodze powrotnej."Na płycie znajduje się piosenka zatutułowana Everything I Know" kontunuuje Davis., "jest o walce ze swą własną dziewczyną, z którą spedziło się dużo czasu i wszystko się posrało... Są również utwory o ludziach, któych nie mogę znieść i jak bym mógł to bym poprostu pozabijał. Mam poważne problemy z ludźmi."
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Klarkash-ton » sob 11.10.2003 7:36

Sony Music podaje, że oficjalna data wydania nowego albumu KoRn`a to 27.10.2003 w Europie, 28.10.2003 w USA i 06.11.2003 w Japoni.

Stara wersja utworow na plycie:
01. Did My Time
02. Cold Outside
03. Everything I Know
04. It's All Me
05. Right Now
06. Forever
07. Alive
08. Can't Just Listen
09. Broken
10. Within These Eyes

Nowa wersja:
01. Did My Time (4:02)
02. Alive (3:54)
03. Everything I Know (3:58)
04. Forever (4:11)
05. To Dwell On The Things (4:43)
06. Gone (5:01)
07. Right Now (3:38)
08. Nothing But Hate (5:26)
09. Questions (3:18)
10. Stagnant (4:40)
11. Waiting (2:56)
12. Around and About (2:01)
13. A Memory To Myself (4:08)
14. The Road (5:14)
15. Maybe Me (3:28)
16. When Will I Be Happy (4:53)
17. One - (bonus track)

Ale sprawa wyglada tak, ze nic jeszcze nie jest pewne i wszystko sie zmienia bardzo czesto. Bede informowal w miare mozliwosci.

Ja narazie slyszalem: Did My Time, Right Now i One w wersji na zywo. Zapowiada sie naprawde ciekawie.

No i widzialem nowe zdjecia Davise (ktory swoja droga 21.09 skonczyl 31 lat) - zrobil sie z niego niezly misiek... Mam duzo koncertowek z 2001,2,3 roku i tam juz widac tak ze jest grubszy, a teraz to juz calkiem. :mrgreen:
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Angbandrider » wt 14.10.2003 16:05

To raczej normalne jak sie ma kase to sie leży do góry brzuchem i nic nie robi zamiast ganiać z gitarą od garażu do garażu.

Album zapowiada się ciekawie - ludzie jest nadzieje :D
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Klarkash-ton » wt 14.10.2003 18:00

Jezeli checie posluchac utworow z nowej plyty Korna, to:

-http://korn.simpol.net/mp3s/KoRn_-_Did_My_Time.mp3 -pierwszy znany utwor z nowej plyty.

-http://www.kornkream.com/downloads/korn_right_now.mp3 - drugi znany utwor z nowej plyty.

-http://korn.simpol.net/mp3s/KoRn_-_One_Live.mp3 -cover piosenki "one" metallici. Bedzie na plycie, ale nie w wersji koncertowej tylko normalnie nagrany.

To narazie tyle.
Zapraszam do pisania opini na temat tych pozycji.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

cron