Prasa fantastyczna w Polsce

Prasa przez Was czytana

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Postautor: Vampdey » sob 28.06.2003 14:00

Wreście po wielu poszukiwaniach z pomocą brata zdobyłem pierwszy numer pisma Ubik.
Ostatnimi czasy pojawiające się nowości na rynku (fantasy click, sfera) przyzwyczaiły nas do pisma burkowego oblepionego zdjęciami. Ubik jest na powrót typowo literacką koncepcją. Same opowiadania, troche felietonów, troche o niczym i brzydka czrno biala galeria :P... Można zostać przy starym najlepszym Science fiction bez wyrzutów, że cos nas omija.
I tym razem szczerze wątpie żeby projekt utrzymał się dłużej niż 3 nr. Za niski naklad, zbyt ciche przejście, wreście zbytnia nijakość pisma. Chociaż może jest grono fanów SF, którzy przełożą ubika nad sf i nf...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Shadowmage » sob 28.06.2003 14:12

A można tego Ubika w empikach dostac? Szukałem w kioskach koło miejsca zameszkania, ale oczywiście nie było...
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Vampdey » sob 28.06.2003 14:25

Ja szukałem w calutkim bełchatowie, nie dotarł tu chyba ani jeden numer. W łodzi w empiku także nie dostałem, załatwił mi brat studiujący w warszawie w jakimś własnie empiku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Achmed » pn 30.06.2003 12:53

Ja Ubika widziałem tylko w Empikach i salonach prasowych Ruchu. W zwykłym kiosku raczej jest nie do dostania :( .
Obrazek
Achmed
Lord
Lord
 
Posty: 1659
Rejestracja: wt 21.01.2003 16:09
Lokalizacja: Niederzahden/Warschau

Postautor: mathias79 » ndz 06.07.2003 13:17

Jak dla mnie to SF rządzi :D
NF nie trawię. Nie mówię, że jest złe ale po prostu do mnie nie trafia. Moje prywatne zdanie na temat NF jest takie że to czasopismo się nadęło, napuchło i dumne siedzi w swoim sosie. Może część z forumowiczów mnie zrypie za takie podejście ale naprawdę próbowałem się do NF przekonać ale mi nie wyszło :? Ogólnie ... dobrze że jest. Nie czytam ale są ludzie którym się podoba i to się liczy. I najważniejsze ... trzyma sie :D
A co do SF to fakt, że czasami są tam opowiadania średnie a nawet do kitu ale od początku SF ma w założeniach promowanie polskiej sf. Więc dają dużo tekstów nieznanych autorów (albo zapomnianych). Takiego pisma brakowało. Dużo tekstów. Trochę felietonów. Niusy ograniczone do minimum (dobrze bo internet jest w niusach o klasę wyżej ;-) ), trochę recenzji ...... czysty miodzik.
GOD BLESS SF !! ;-)
IN THE GRIM DARKNESS OF THE FAR FUTURE THERE IS ONLY WAR ... HAVE FUN :twisted:
Awatar użytkownika
mathias79
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: wt 29.04.2003 11:27
Lokalizacja: Gryfino

Postautor: Menthorn... » ndz 13.07.2003 15:14

Ja kupuję CLICK! Fantasy głównie dla opowiadań choć ostatnio zaczęli dawać coś o elfach krasnoludach itp co mi sie podoba :D
Awatar użytkownika
Menthorn...
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz 13.07.2003 14:45
Lokalizacja: Negerath

Postautor: Shadowmage » ndz 13.07.2003 16:29

Zdaje sie że Fantasy przeszło spod skrzydeł Clicka do CDA, ale głowy nie dam.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Menthorn... » pt 18.07.2003 18:03

zato ja dam bo miałem z tego powodu problem z kupnem...
Najwytrwalsze twory człowiecze wywodzą się z nienawiści,
najczyściej lśni ostrze w ciemności nocy
Awatar użytkownika
Menthorn...
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz 13.07.2003 14:45
Lokalizacja: Negerath

Postautor: Sztickin » pt 18.07.2003 23:47

Ja czytuje z prasy fantasy tylko jedno czasopismo, ale za to bardzo fajne. Chodzi o "Fantasy". Polecam.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Menthorn... » sob 19.07.2003 16:22

Gazetka super jak już mówiłem i jeszcze wykryłem że teraz bedzie się pokazywac co miesiąc!!
Najwytrwalsze twory człowiecze wywodzą się z nienawiści,
najczyściej lśni ostrze w ciemności nocy
Awatar użytkownika
Menthorn...
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz 13.07.2003 14:45
Lokalizacja: Negerath

Postautor: Shadowmage » sob 19.07.2003 16:44

No cóz, mnie denerwuje w fantasy ta cała poplistyczna otoczka, całkowicie nie potzrebne mi są te pobiezne artykuły, recenzje filmów i zpowiedzi tego co będzie w telewizji. Jedyną wartoscia imo są opowiadania - na przywoitym poziomie, a i perełka sie czasami trafi.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Sztickin » sob 19.07.2003 17:50

Tak, Bauer(wydawcy CD-A podpisal z redakcja Fantasy umowe, i gazeta z nieregularnego zina zmienia sie w miesiecznik.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Vampdey » ndz 20.07.2003 22:21

Co do C!Fantasy (teraz to cłaściwie CDA-Fantasy ;) )...
Jak wiele razy pisałem dla mnie numer jeden jest SF, które jest gazetą wspaniałą. Fantasy jest takim jego uzupełnieniem. Po lekturze jakiegoś dłuższego opowiadania z Sf mam czasem ochote na przerywnik. Fanasy jest pismem niższych lotów, czy inaczej mówiąc jest lżejsze. W sam raz na leżaczek w upalne popoludnie :P...

Jednak fantasy ma swoje duże wpadki. Np.
-Recenzja sługi bożego w której Adrian Chmielarz wychwala pod niebiosa ten twór, dziwnym ziegiem okoliczności w magazynie prowadzonym przez jakca piekarę.
-Artykul o Magicu na 4 strony. Takie pobierzne skrobnięcie "kilku" zdań to oni se mogą...... ;). Jeśli czytam o tym temacie (jestem kompletnym laikiem) to chcę też dokładną rozpiskę o wszystkich edycjach i równie dokładną o książkach z tego świata, nie mówiąć już o szczegółowym opisie świata. A takie coś to żenada...
-Artykuł o "współczesnych gladiatorach"... Rozumiem obecność artykułów o piratach, samurajach, roobin hoodzie, wampirach. Ale to przesada.
-Docinki polityczne panów redaktórów pisane ku podniecie małolatów. Żenada#3.

To tyle z tego numeru :P.


Edit: A tak wogóle to skąd wiadomość, że będzie sie ukazywać co miesiąc? Następny numer dopiero pod koniec sierpnia...
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Sztickin » pn 21.07.2003 11:21

Docinki polityczne.. ech fakt. Troche irytuja.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Shadowmage » pn 21.07.2003 12:13

Vambdey-->dla mnie SF też jest gazetą numer jeden. natomiast aż tak nie czepiałbym sie Sługi bożego - bez wątpienia ma znaczenie osoba redaktora :) ale ksiazka jest niezła i sama sie obroni.
Docinki politycznie mnie nie denerwują,bo zwykle ich nie czytauje - jak juz pisałem koncentruje sie tylko na opowiadaniach i czasami recenzjach - ale to to juz nie zawsze trafiaja w moje gusta...
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Menthorn... » czw 24.07.2003 16:41

szczeże powiem że jest to u mnie nr.1 chyba dla tego że żadna inna gazeta tego typu nie dociera do dziury gizycko(ludzie gdybym tam nie mieszkał!...) no może oprócz Nowej Fantastyki która mi nie pasuje :(
Najwytrwalsze twory człowiecze wywodzą się z nienawiści,
najczyściej lśni ostrze w ciemności nocy
Awatar użytkownika
Menthorn...
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz 13.07.2003 14:45
Lokalizacja: Negerath

Postautor: Shingen » pt 25.07.2003 15:27

Ja jeszcze wróce do wspomnień, jakie wywołała u mnie lektura tego topic'u. Ciekawe czy ktoś pamięta pismo "Złoty Smok" - wychodziło gdzieś w 1996/1997 roku, ukazało sie jakieś 5-6 numerów. Na tamte czasy pismo było naprawdę niezłe. W ostatnim numerze próbowali zacząć jakiś PBM, ale nic z tego nie wyszło... a szkoda bo zapowiadało sie smakowicie.

Co do teraźniejszości to zdecydowanie przedkładam NF ponad wszystko inne - konserwatyzm tego pima i jego stałość jest jak miód dla serca... a że raz zdarza sie numer lepszy raz gorszy, to chyba zawsze musi tak być jak tworzy się coś co ma suma sumarum zadowolić kilkadziesiąt tysięcy ludzi - jednym podoba sie jeden numer innym drugi, szczególnie że przekrój społeczny czytelników pisma jest ogromny - co wynika głównie z jego wiekowość (właśnie wydali 250 numer!). Czytałem prawie wszystkie numery (przytłaczajacą większość posiadam) i z huśtawką jakości to było tak zawsze, a że wcześniejsze numery były lepsze, cóż tak było - w ogóle na w latach osiemdziesiątych wszystko miało intensywniejszy smak - tak samo fantastyka.

I ostatnie zdanie nt SF - nie kupuję bo zniechęciły mnie pierwsze numery, formuła tego pisma zupełnie do mnie nie przemówiła, skoro jednak tak zachęcacie to może faktycznie coś się zmieniło... czy ktokolwiek to potwierdzi?
Awatar użytkownika
Shingen
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 20
Rejestracja: pn 28.04.2003 12:58
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Shadowmage » pt 25.07.2003 15:36

Czy SF sie zmienilo? Nie za bardzo. Na pewno jest wiecej publicystyki, która stoi na wysokim poziomie. Z poziomem opowiadań jest róznie - czasami wszystkie w numrze są świetne, a czasami na niskim poziomie. Ogólnie pismo jest przeznaczone dla osób kupujących głownie dla opowiadań, bo poza nimi nie ma zbyt duzo - w przeciwieństwie do NF.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Angbandrider » czw 31.07.2003 23:14

A ja tam cenię C! Fantasy za wszechstronność, co do jakichś niedomówień takich jak wcześniej wpomniany artykuł o Magicu. To nie jest encyklopedia, w artykule tym zawarte są główne podstawy nawet w fanzinach hobbystycznych takich jak Inquest, nie znajdziesz kompletnej bibliografii, a tym bardziej opisu świata. Niestety trzeba troche poszperać.
Apstrachując od tematu Vempday jeżeli interesuje cię świat Magica polecam cykl artefaktów do nabycia na www.isa.pl
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Menthorn... » pt 01.08.2003 14:54

ale pszegieli wg mnie z jednym po jaką cholerę 6 stronicowy artykuł o Dragon Ballu?? nio i ten artykuł o wrestlingu...
Najwytrwalsze twory człowiecze wywodzą się z nienawiści,
najczyściej lśni ostrze w ciemności nocy
Awatar użytkownika
Menthorn...
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz 13.07.2003 14:45
Lokalizacja: Negerath

Postautor: Shadowmage » pt 01.08.2003 17:42

Angbandrider pisze:Apstrachując od tematu Vempday jeżeli interesuje cię świat Magica polecam cykl artefaktów do nabycia na www.isa.pl


A ja nie polecam, bo oprócz moze pierwszego tomu znam tańsze źródła podpałki do kominka...
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Pablos » śr 13.08.2003 8:04

"Nowa Fantastyka" - niezła gazeta, tylko trochę za bardzo chce stać na straży polskiej fantastyki. Ale opowiadania z reguły mają ciekawe.

"Science Fiction" - po prostu świetna gazetka, rewelacja, same superlatywy. Poza dużą ilością opowiadań, ciekawe felietony, zwłaszcza p. Kresa, który jeszcze bierze na swe barki sprawdzanie wypocin czytelników i naprowadzanie ich na dobrą, literacką drogę.

"Fantasy" - może ja jestem dziwny, ale to czasopismo po prostu kocham. Nie czytam od pierwszego numeru, niestety, więc nie wiem jak było na początku, ale muszę powiedzieć, że jeszcze nigdy spotkałem się z tekstem, który byłby mizerny. Mam na myśli oczywiście opowiadania, z publicystyką jest gorzej, ale też da się czytać. Wielkie brawa zwłaszcza dla p. Damiana Kucharskiego!

"SFera" - mam tylko najnowszy numer, więc nie wypowiadam się.

"SFinks" - katastrofa. Strasznie dziwna ta gazeta, zwłaszcza ostatnie numery. Zero do czytania, same informacje z dawna znane, i jeszcze te 96 stron poświęcona na poradnik do gry... I to jakiej, kurde balans, Diablo II!!! Katastrofa.

Takie są me opinie o znanych mi czasopismach, ukazujących się dzisiaj.
Pablos
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: śr 16.07.2003 10:53
Lokalizacja: Heavy Metal Universe

Postautor: Sztickin » śr 13.08.2003 13:25

Jesli chodzi o Fantasy, to ja opowiadan nie czytam, a publicystyka jest na wystarczajacym dla mnie poziomie :P:P Zreszta nie wiem czemu, ta gazete darze sentymentem.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Vampdey » czw 14.08.2003 10:19

Ja za przyklad znakomitej publicystyki widze felietony Ziemkiewicza (pod warunkiem, że nie wplata swoich poglądów polistycznych :P), Dukaja i Kresa z SF... Fantasy to róznie bywa, pismo zbyt dzicinne póki co na kolumne felietonową...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Vallarr » czw 14.08.2003 10:39

oczywiscie SF !! chyba najlepsze obecnie pismo fantastyczne w polsce.. niestety ziemkiewicz na czas nieokreslony przerywa felietony... :evil: nowy nr jest całkiem , całkiem...
Vampdey - byłes na konwencie w bełchatowie w ten weekend ??
"I was born of a scorpion's mind"
Tony Iommi "Flame on "
Awatar użytkownika
Vallarr
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: śr 13.08.2003 18:23
Lokalizacja: Skierniewice

Postautor: Vampdey » czw 14.08.2003 10:54

Nowy numer SF jest śśświetny. Drugie opowiadanie z cylku o grabarzu Moncku (pamiętam jeszcze poprzednie, "parszywa okoliczność" :) ), kolejne Hamdirholm i jak zawsze ciekawy Dębski :)
Wstawka komiksowa... Z ciekawości w salonie prasowym przejrzałem tak w wkładce zachwalane Wyprawa i Dziedzic.... Bardzo marne komiksy dla mas...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Menthorn... » pn 18.08.2003 17:25

no a "Fantasy" się zpóźnia jóż środek miesiąca a numeru nie ma :( może to jednak 2 miesięcznik?
Najwytrwalsze twory człowiecze wywodzą się z nienawiści,
najczyściej lśni ostrze w ciemności nocy
Awatar użytkownika
Menthorn...
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz 13.07.2003 14:45
Lokalizacja: Negerath

Postautor: Vampdey » pn 18.08.2003 17:45

Ludzie, skąd wy macie infa, ze to inby miesięcznik?? :shock:
Menthornie, przeciez w ostatnim numerze jak byk przy spisie treści stoi "następny numer 26 sierpnia"!

;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Menthorn... » wt 19.08.2003 13:02

:shock: ... faktycznie ... hehe... a no nie wiem skąd miałem info że to bedzie miesięcznik, kumpel mi chyba mówił któryś... zabije chama :x
Najwytrwalsze twory człowiecze wywodzą się z nienawiści,
najczyściej lśni ostrze w ciemności nocy
Awatar użytkownika
Menthorn...
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz 13.07.2003 14:45
Lokalizacja: Negerath

Postautor: Vampdey » czw 25.12.2003 16:45

hej :)
Ożywie troche temat, można tu conieco jeszcze dopisać a ja też chętnie skrobne o jednym wniosku :).
Grudniowy numer Fantasy był ostatnim na jaki wydałem własną forsę :). Nr ów jak dla mnie przebil wszystko.
Znów, po wychwalaniu pod niebiosa przez Adriana Chmielarza Sługę Bozego, kolejny recenzent wychwala Młot na czarownicę. W sposób perfidny, wychwalając elementy książki o których Piekara nawet pojęcia nie miał, bo pisze o 'zręcznym manewrowaniu między prawdami wiary a fantazją teologiączną', tymbardziej, ze kilka lepszych IMO książek zostało zjechanych... Co jak co, ale poczułem sie troche urażony miemaniem redakcji o mnie :? ...
Zdałem sobie sprawe, że kilka artukułów na numer o krasnalach, smokach i elfach nie mają sensu, i lepiej jeśli pocztam sobie o nich w literaturze.
I całe to pisanie pod publikę (komentarze polityczne, troche erotyki, troche bluzgów - wszystko tak, zeby angb.. małolaty miały się czym zachwycać).
Dość tej gazetki i przechwalania się pana Piekary jaki to on ma wysoki nakład. Pozostanę przy Science Ficion i mi wystarczy w zupełności :evil:
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Shadowmage » pt 26.12.2003 11:15

Ja do tej gazetki nigdy nie miałem przekonania. Jesli juz kupiłem, to tylko dla opowiadań. Tylko, że te też są mało urozmaicone - albo Pilipiuk, albo Piekara. Lubie ich, ale nie na tyle by wydawać kaę dla samych opowiadań.

Cała otoczka pima jest głównie dla małolatów i bardziej pod publiczkę. Znawcy tematu nie przeczytaja tam nic ciekawego i nowego, a golizna raczej ich nie przyciąga - od tego są inne pisma :P

Recenzje ą zabawne, ja lubie poczytać jak leje sie wazelina po kątem redaktora naczelnego. To takie piękne :P Z reszta w SF mamy to samo, recko Zaklinacza czy Apokalipsy też były ponad miarę pozytywne.

A teraz o czymś innym - wyszedł drugi numer Super Fantastyki powieść. Tym razem nie ma opowiadań, jest zato druga część artykułu Dukaja, dosyć intersujacy. Powieść to Pierścień duszy Lois Mcmastr Bujold. Nie miałem jeszcze ztyczności z tą autorką, ale wiem że zbiera pochlebne recenzje.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Vampdey » pt 26.12.2003 14:52

Nie tyle wazelina płynąca z recek książek Piekary, co pan A. Zaremba - jego wymózgi są najpiękniejsze :D
Co drugi zarzut to 'nuuda', 'katedra' bagińskiego to bełkot, Erikson mało ambitny dla lubicych pławić sie w okrucieństwie...
Najfajniejsza była recka 'rozmów przekornych': Kossakowska, według Zaremby debiutująca na literackiej niwie (sam jako lepszy przykład fantasty ze starzem gość dał Komudę :)), Swiderski o którym nie słyszeli najbardziej zagorzali fani gatunku... Eh, ubaw :).

PS. Przypomniało mi się! 'Gwiazdy mówią' czyli wywiady z gwiazdami telenowel na temat fantastyki, czyli co Czesia z Klanu sądzi o telepatii :D.
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Avathar » pt 26.12.2003 16:20

A ja Wam powiem, że strasznie mi sie nie podoba (i przy okazji wkurza) wychwalanie Tolkiena pod niebiosa... naprawdę oni przesadzają :shock:

Co do Fantasty to mi sie podoba. Z drugiej strony ja nie jestem wymagający i Tomb Raider mi sie podobał (andźelina .... :oops: ) :roll:

Pozdrawiam
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Vampdey » ndz 22.02.2004 22:17

Co powiecie o Magazynie Fantastycznym?
Leży na wystawie kiosku (w bełchatowie, no poprostu sie ździwiłem, że tu coś dociera ;)), ale ostatnio ciułam każdy grosz.
Warto? Co w nim takiego co miało by odciągnąć od starego SF i czego nie było wcześniej?
Bo chyba sie skusze...
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: D.Kain » pn 23.02.2004 12:15

Mam ten Magazyn. Wyróżnia się on tym, że połowa jego zawartości to komiksy. Literacko jest bardzo średni, z tendencją spadkową (np. tekst debiutatna jest słabo napisany i "ciężkostrawny" ;) ). Można kupić, ale żadne cudo to nie jest. Polecam za to tekst A. Pilipiuka na jednej z odstatnich stron. Daje on naprawdę dobre spojrzenie na polską fantastykę.
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

PoprzedniaNastępna

Wróć do Czasopisma, Gazety i Magazyny

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości