Czego tu sie slucha...

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Postautor: Yoghurt » pn 30.06.2003 21:40

Cóż, według mnie podlega ocenie, ale Menołor to typowy przedstawiciel metalu rycerskiego- piosenka musi mieć w tekście "dragon" "sword" "hejwi metal" i "fajt" :) A teksty te nie są niczym ciekawym. Ale okej, twój wybór :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 49
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

Postautor: Chaon » wt 08.07.2003 20:30

Jak to się czasem dzieje w moim życiu, dziwną ścieżką odkryłem wspaniały zespół - Diary of Dreams. Szukałem informacji o artyście znanym jako K'haaL i trafiłem na jego stronę "Rumours about angels", gdzie znalazłem tekst jednego z utworów DoD. Ściągnąłem go, sodobał mi się, ale dopiero niedawno, po ponownym usłyszeniu o tym zespole (relacje z Castle Party) postanowiłem ściągnąć ich album. Znalazłem w nim doskonałe rozwinięcie elektronicznych elementów, które usłyszeć można choćby na "Fetish" Artrosis. Dzięki temu zespołowi (a także dzięki polskiemu God's Bow) odkryłem darkwave. Czy ktoś miał może styczność z tym gatunkiem i chciałby opowiedzieć o swoich wrażeniach? :wink:
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Re: Czego tu sie slucha...

Postautor: Ithilien » ndz 20.07.2003 10:32

Sorden pisze:Panowie, czego wy sluchacie... ? Jakiego rodzaju muzy... bo nie wiem o czym tu pisac :)
Wiec chwalcie sie :!:

no cóż temat występującej tu dyskryminacji pominę :mrgreen:
mam sentyment do ukochanego zespołu Rage against the machine
jednak od razu chcę dodać iż słucham muzyki bardzo różnorodnej
ostatnio coraz częściej można i mnie usłyszeć White Stripes - polecam wszystkim, bardzo ciekawe brzmienie, przyjemne a zarazem energiczne.

Bjork - wspaniały głos, wielka indywidualność
Tori Amos - kolejny fantastyczny głos z odpowiednią dla niego muzyką
Godsmack - mmm... chyba nie muszę komentować
Radiohead – przede wszystkim utwór z Romea i Julii, a także Karma Police
Pink Floyd - legenda, muzyka, film, The Wall, High Hopes...
Led Zepellin - chyba sami wiecie co mam na myśli pisząc to?
muzyka filmowa - bardzo istotna, ostatnio słucham takowej z Amelii, Requiem for a dream, Romeo and Juliet... itp.
muzyka klasyczna - Mozart... Bethoven...

i wiele, wiele innych, których nie wymieniłam...
To, co widzisz jest niczym; to, co kochasz- obróć się, a zginie.

Owidiusz, Przemiany, Mit o Narcyzie.
Ithilien
Lady
Lady
 
Posty: 54
Rejestracja: ndz 13.04.2003 9:48

Postautor: Angbandrider » wt 29.07.2003 22:51

Tak Rage Against The Machine są świetni, polecam "bullet in the head" i chyba legendarną już "wake up". Co do reszty Godsmack jest kapitalny szczególnie podobał mi się cały album Awake. Tori Amos klasyka. Nie wspominając o Zepellinach czy Pink Floydzie.
Ja lubie nu metal z początku do około połowy lat '90. Zespoły typu Soulfly, Sepultura, Deftones, Korn czy Machine Head
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: cereal killer » czw 31.07.2003 0:08

a ja lubie z metalowych, ze sie tak wyraze:
Immolation, Nile, Moonepell< My Dying Bride, The Gathering, Sepultura< Tool, Metallica,Pantera, Dying Fetus, Mayhem,Anathema,Morbid Angel,Lux Occulta,TestamentOPETH no i mnostwo innych ale te tak tylko na probke, by sie rozeznac
a teraz te mneij metalowe lub wogule:
Bjork, Dead Can Dance, Prodigy, Faith No More, Cinematic Orchestra, Pink Floyd,Massive Attack, Alice In Chains, DJ Food
no nic innego narazie mi do głowy za bardzo nie przychodzi wiec pozdro i stzrała
cereal killer
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: śr 30.07.2003 23:25
Lokalizacja: z góry :)

Postautor: Nain Wieczny Tułacz GM » pt 01.08.2003 6:38

pantera ciekawy zespoł...chociaz ostatnimi czasu nie popisauja sie za bardzo ale jednak moga byc :wink: ja wielbie jeszcze black sabbatów motorheada starej metaliki da sie posłuchac :wink:
There is nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Elves."
- Old Dwarf Saying
Awatar użytkownika
Nain Wieczny Tułacz GM
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 141
Rejestracja: czw 17.04.2003 11:57
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Tordis » sob 02.08.2003 10:54

Czego słucham? Ostatnio dużo folku, zwłaszcza skandynawskiego (Garmarna, Filarfolket, Hedningarna), poza tym subtelniejszych odmian metalu (My Dying Bride, Opeth, Anathema - do "Eternity" włącznie, stary Paradise Lost, Moonspell) oraz tych... hmm, subtelnych inaczej (Anorexia Nervosa, Seth); kobiet (Tori Amos, Bjork, Loreena McKennit); także muzyki, którą trudno sklasyfikować: Breathe, Raison d'Etre, Burzum (od "Filozofem"; starsze też lubię, ale to inny rodzaj lubienia), Mortiis, Vond; lubię też Tool, NIN, A Perfect Circle, Ministry. Znalazłoby się jeszcze sporo muzyki, o której nie wspomniałam, ale nadmierna drobiazgowość i wnikanie w szczegóły to nie jest to, co wychodzi mi najlepiej :)
"Turn off the sun, pull the stars from the sky
The more I give to you, the more I die"
(T. Reznor)
Awatar użytkownika
Tordis
Lady
Lady
 
Posty: 12
Rejestracja: pn 05.05.2003 12:00

Re: Czego tu sie slucha...

Postautor: Hekate » ndz 16.11.2003 14:42

Black Metalu, Death Metalu, Gothicu, rocka lirycznego, punku, reagge, ska, oldschoolwego podziemnego hh, sk8punka, heavy metalu, trashu, hardcore'u, grindcore'u, power metalu, rocka, speed metalu, nu-metalu, metalcore'u, ambientu, darkambientu, coldwave'u, darkwave'u, electro gothicu, jazzu, blackjazzu, soulu, folku, doomu, etno, psychodelicu, klasyki, j-rocka i wszystkiego inne co mi wpadnie w ucho.

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: NornaHexe » pt 05.03.2004 13:55

Po pierwsze witam, bo po raz pierwszy wychynełam z forum Arkony;) i odgrzebuję stary temat. A poza tym...

Chaon pisze:Dzięki temu zespołowi (a także dzięki polskiemu God's Bow) odkryłem darkwave. Czy ktoś miał może styczność z tym gatunkiem i chciałby opowiedzieć o swoich wrażeniach? :wink:


Cóż, ja mam styczność, nawet sporą. Polecam Ci goraco dokładne wgłebienie się w dyskografię Diary Of Dreams, oni nie maja słabych albumów:) A jeśli chcesz szukac dalej to może Diorama (jeśli jeszcze do niej nie dotarłeś), w której równiez udziela się Adrian Hates z DoD.
A czego słucham? Gothrock, Deathrock, Coldwave, Darkwave, Black i Death Metal, Ambienty, trochę Electro i Indu, Ethereal i Neofolków.
Generalnie wszystkiego co mi się spodoba.

np: Zeromancer - Dr Online
I'm a full moon fever
I'm a non-believer
I have hope and I regret
I accept and I neglect
NornaHexe
Lady
Lady
 
Posty: 12
Rejestracja: pt 19.09.2003 8:47

Hihihi

Postautor: Hekate » ndz 14.03.2004 19:24

Jak czytam ten mój wpis-parodię powyżej to mnie ze śmiechu skręca na myśl ile tego naprodukowałam. Specjalnie dla Katedry.
Norna, czy ty czasem nie jesteś tą penerą z gothiców.pl i castlepartów.pl?
A odnośnie DoD: faktycznie Diorama podobnie brzmi chociaż nigdy do porządku się jej nie nasłuchałam, w podobnym klimacie jeszcze CoX - Creatures o ile mnie uszy nie mylą, a mogą bo zapalone.
Jeszcze tak Chaon dla czytsego relaksu polecam Ci BlutEngel, wielu się nie podoba ale dla mnie to bardzo przyjemna muzyczka a i na CP "darkwave'owo" zagrają w tym roku więc roxxx...

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: NornaHexe » pn 15.03.2004 16:16

Hm, załóżmny że to ja choć nie znam się na młodzieżowej nowomowie O_o

A BlutEngel darkwave'owo? No nie, musze to zobaczyć, w takim razie nie wyjdę wtedy z zamku tak jak planowałam...
I'm a full moon fever
I'm a non-believer
I have hope and I regret
I accept and I neglect
NornaHexe
Lady
Lady
 
Posty: 12
Rejestracja: pt 19.09.2003 8:47

Heh...

Postautor: Hekate » wt 16.03.2004 14:47

Owa penera już w archaizm przechodzi, młodzież jakoś nie nadużywa.
A darkwave'owo - zależy co i jak zagrają, generalnie można ich w tą szufladkę upchnąć. Chociaż i tak wszyscy wiemy, że gwiazdą (nie tylko planowaną, równiez "osobistą") nie będą.

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: RaF » śr 17.03.2004 20:07

Moje panie, proszę się nie bić, to nie miejsce ni czas... :?
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: NornaHexe » czw 18.03.2004 9:37

Hmmmm... A kto się bije? Ja & Hekate? Coś mi chyba umknęło, może powinnam się obrazić a nie zauważyłam?:} I generalnie jestem niezwykle pokojowo nastawiona do zycia osobą.

np: Sopor Aeternus - Something Wicked This Way Comes
I'm a full moon fever
I'm a non-believer
I have hope and I regret
I accept and I neglect
NornaHexe
Lady
Lady
 
Posty: 12
Rejestracja: pt 19.09.2003 8:47

Heh...

Postautor: Hekate » czw 18.03.2004 13:17

Heh, to po prostu ochrona katedry łagodzi konflikty w zalążku (?). Ja może pacyfistką nie jestem ale na pewno spokojną osobą.
Np. KILLING OPHELIA - "Fear of the Dark".

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: Randenel » wt 13.04.2004 16:37

uh moja lista zespolow ogranicza sie do metalu i punk rocku (no i moze troche rocku ^^).
Moje ulubione zespoly lub te ktore wcinam :d :
Samael Entombed Arch Enemy, Amon Amarth, Sirrah, Nightwish, Kat, Behemoth, Death, Offspring, In Flames, Killswitch Engage, Manowar, Pare piosenek Metallicy (ale tylko pare), Godsmack, Pearl Jam, Vader, Burzum(tez niektore), Slayer

No i chyba to by bylo na tyle
Czlowiek to jest zart
Owocowy drops
Da sie lizac wiem
Ja zlamalem zab
Randenel
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pt 09.04.2004 18:59
Lokalizacja: Terra

Postautor: Louen » sob 31.07.2004 20:43

oto krótka lista moich faworytów:
Samael
Sirrah
Bad Religion
Toy Dolls
Tenacious D
Loreena MacKennitt
Portishead
Godsmack
Dead Can Dance
Peter Gabriel
Enya
The Cure (Disintegration)
Clannad
Bal-Sagoth
Kazik
Amber Asylum
Theatre of Tradegy
itd.
a gdybym miał wybrać 3-4 naj to kolejno: Samael, Peter Gabriel, Enya, Tenacious D...
wzorem dla mnie są zimą misie...
Awatar użytkownika
Louen
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 412
Rejestracja: wt 02.09.2003 9:28
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości