Wasz stosunek do polskiego hip hopu

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Postautor: Wotan » pn 28.07.2003 20:36

Chaon pisze:Mój szacunek może zyskać osoba mądra i inteligentna, bez względu na to do jakiej subkultury należy i jakiej muzyki słucha.


i popieram popieram, ważne stwierdzenie Chaonie. Respect
http://www.allsecrets.co.uk
moj film...
http://www.well-known-artist.com
Moja nowa odkurzona www, zapraszam!
http://www.vimeo.com/1271372 - moj showreel
Wotan
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1160
Rejestracja: pt 04.10.2002 23:52
Lokalizacja: Varsovia

Postautor: Chaon » pn 28.07.2003 20:56

I mój szacunek dla Ciebie, Wotanie.

Co mogę dodać, żeby było na temat? :) Chyba tylko, to że mam pewne uprzedzenia do subkultury hip-hopowej ze względu na zachowanie i postwy hiphopowców, których poznałem, ale swego rodzaju uprzedzenia mam chyba do każdej subkultury, bo w każdej mi się coś nie podoba... W jednej więcej, w innej mniej, ale zawsze coś...
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Angbandrider » pn 28.07.2003 22:24

Jest takie stare dobre powiedzenie z kim sie zadajesz taki sie stajesz. I to sie sprawdza, jeżeli ktoś jest wychowywany w jakiejś grupie społecznej też taki się staje, jego mentalność i wgląd na pewne sprawy stają się wglądem ogólu.
Poza tym wyobrażanie sobie hhowca z książką to jedno a ich wrodzona alergia na tekst pisany jak i drukowany to drugie. Poziom intelektualny hhowców (wnioskuje z obserwacji) nie jest wyższy od dresiarz któremu metanabol bije do głowy. I niezaprzeczajcie że intelektualiści się zdarzają, nie poznałem do tej pory ani jednego, a środowisko hhowców znam bo w moich okolicach tego ścierwa pełno i u nich ktoś mądry i inteligentny zasługuje jedynie na wykpienie.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Alganothorn » pn 28.07.2003 22:49

żeby kogoś oceniać, staram się go poznać; żeby kogoś poznać, staram się z nim porozmawiać...
Angbandrider, z iloma hh-owcami rozmawiałeś?
może pytanie retoryczne, ale czy zdażyłoi Ci się kiedykolwiek pogadać dłuzej z jednym z nich?
szczerze wątpię...
więc uważam, że nie miałeś okazji poznać ich i Twoja opinia, do któej wszak masz pełne prawo, jest oparta na niepełnych informacjach, a przez to nieprawdziwa
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Angbandrider » wt 29.07.2003 11:11

W mojej byłej klasie w liceum (zmieniłem profil) było właśnie może trzech takich gościów, hhowców i skateopochodnych. Z początku z racji na proste kontakty no bo trzeba się zaaklimatyzować, gadałem z nimi dużo wszyscy trzej starali się być orginalni i jakoś to im nie wychodziło. Starali się obalać stare stereotypy o swojej "nacji", że to ma przesłanie itd. ale tym samym te stereotypy tylko potwierdzali. No i ta dawka wykfintnego słownictwa w sam raz na poziomie dresa, no bo w końcu "trzeba sie wyluzować". Sic! Niedobrze misię robi od samego wspomnienia. Poza tym z ciekawości zagadnąłem o Władce Pierścieni, że nie przeczytali książki było dla mnie oczywiste. Ale dla nich ekranizacja tego epickiego dzieła też była do kitu i tu zacytuję "...w połowie filmu zacząłem grać w wężyka na komórce, nie wiem czemu ludzie tak tym się zachwycają...".
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: bejzkik » wt 29.07.2003 11:56

łał trzech, mozna liczba
wystarczająca aby wnioskować o całej reszcie


co do władcy pierścieni to może przeczytaj sobie golema xiii lema
fantastyka? a jakże, ciekawy jestem tylko przy której stronie zaśniesz
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: D3vi! » wt 29.07.2003 12:36

hmmy ominął mnie interesujący temat, slucham h-h - nosze szerokie spodnie, ale staram sie zachowywać zawsze zgodnie z moimi własnymi zasadami nie utożsamiam sie z wykonawcami. Oni spiewają o tym jak jest - typu "źle sie dzieje na świecie" itp... tylko szkoda, że sami pewnie palą marihuanę urządzają różne bijatyki. Wole taką muzykę ( ale slucham tylko tych piosenek w których nie ma bluźnierstw) niz zespoły typu "Arka Szatana"
Obrazek
Awatar użytkownika
D3vi!
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: czw 12.06.2003 17:17
Lokalizacja: w jakimś okopie, z rozkazu Marcusa :D

Postautor: bejzkik » wt 29.07.2003 12:40

d3 musisz odejść bo zaraz zostaniesz opluty
taka tu jest argumentacja obowiązująca
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: D3vi! » wt 29.07.2003 12:59

grimfang pisze:d3 musisz odejść bo zaraz zostaniesz opluty
taka tu jest argumentacja obowiązująca


więc taka panuje tu tolerancja ?
Obrazek
Awatar użytkownika
D3vi!
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: czw 12.06.2003 17:17
Lokalizacja: w jakimś okopie, z rozkazu Marcusa :D

Postautor: Sztickin » wt 29.07.2003 13:02

Tolerancja tu panuje podrecznikowa, jesli nie jestes jakims bezrozumnym blokesrem to moze przezyjesz :P
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: bejzkik » wt 29.07.2003 13:11

czytaj "zaczniesz słuchać metalu"
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Chaon » wt 29.07.2003 13:11

Nie gadaj głupot Grimfangu o pluciu tutaj i nie odstraszaj dyskutantów, bo nie jest tak źle.
Sztickin - ?może przeżyjesz"? Nie rozumiem o co Ci chodzi. Masz zamiar najeżdżać na d3vi!a za to, że słucha rapu? :?

Grimfangu, ilu Twoim zdaniem trzeba poznać ludzi, aby móc stworzyć ogólnikową opinię na temat całej grupy? Ilu trzeba znać np. metali aby móc powiedzieć "z reguły metale są tacy i tacy"? Trzech, dziesięciu, a może wszystkich? :?
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: bejzkik » wt 29.07.2003 13:28

trzeci raz juz zaczynam pisać ten post fatum jakieś czy co?

o opluwaniu mówię poważnie bo za co można uznać krytykę bez argumentów?

a co do opinii. po cholere ci ogólnikowa opinia?
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Azirafal » wt 29.07.2003 13:46

Ja tam się bardzo cieszę, że w końcu pojawił się w tej dyskusji ktoś zainteresowany tą muzyką i należący do wspomnianej subkultury hh. Wiem, że moje dotychczasowe wypowiedzi o hh były dość niepochlebne, ale (tak a propos postów Anga i grima) znam paru hh'owców, którzy studiują (prawo, stosunki międzynarodowe, m.in.) są bardzo inteligentni i ogólnie rzecz biorąc - normalni, fajni ludzie. Inna sprawa, że nie dotyczy to WSZYSTKICH hh'owców, tak samo jak wysoki (bądź niski) poziom inteligencji nie charakteryzuje każdego metala!

Co do samej "kultury hh", to w tej chwili dzieje się pewna fuzja dwóch "subkultur" - hh'owej i dresów. Wychodzą z tego łysole w szerokich spodniach, słuchający hh! Po prostu dresy masowo przerzucają się z disco-polo i techno/dance na hh :roll:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: D3vi! » wt 29.07.2003 14:25

Sztickin pisze:Tolerancja tu panuje podrecznikowa, jesli nie jestes jakims bezrozumnym blokesrem to moze przezyjesz :P


hmmy słowo "Blokers" jakże popularne w środowisku młodzieżowym... Sztickin uważasz, że życie ludzi nazywanych przez Ciebie "Blokersami" jest ich wyborem ? Napewno więkoszość z nich chciała by pójść do pracy i godnie zarobić pieniądze... czy ich wykształcenie, a raczej jego brak jest tylko ich winą ? Może nie mieli możliwości uczenia się, znam osobiście chłopaka o 2 lata starszego ode mnie a już musiał zrezygnować, ze szkoly i zacząć pracować bo jego rodzina nie miała na chleb... Kiedy skończy się możliwość pracowania przez tego dzieciaka to jak będą żyli ? Jak on zdobędzie pieniądze ? Hmmy.. kradzieżą, rozbojem ? Czy to była jego zachcianka, że rzucił szkołę w wieku 17 lat ?
Obrazek
Awatar użytkownika
D3vi!
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: czw 12.06.2003 17:17
Lokalizacja: w jakimś okopie, z rozkazu Marcusa :D

Postautor: D3vi! » wt 29.07.2003 14:30

Azirafal pisze:Co do samej "kultury hh", to w tej chwili dzieje się pewna fuzja dwóch "subkultur" - hh'owej i dresów. Wychodzą z tego łysole w szerokich spodniach, słuchający hh! Po prostu dresy masowo przerzucają się z disco-polo i techno/dance na hh :roll:


Możliwe, że tak się dzieje - w moim mieście nie zaobsewrowałem takiej fuzji, oczywiście ze nie popieram takich "łysolów w szerokich spodniach" i ich zachowania, które pozostawia wiele do życzenia...
Obrazek
Awatar użytkownika
D3vi!
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: czw 12.06.2003 17:17
Lokalizacja: w jakimś okopie, z rozkazu Marcusa :D

Postautor: Alganothorn » wt 29.07.2003 15:33

Azi - pisząc 'Ang' masz na myśli mnie? pytam, bo albo literówka, albo o kogoś innego może chodzić...
co do stereotypów: grim, nie uciekniemy od nich; niestety są, niestety przywiązuje się do nich zbyt wielką wagę - wolę starać się, żeby przywiązywać do nich mniejszą wagę, niż zwalczać je en masse...
posiadanie opinii tylko względem jednostek to utopia - piekna, acz nierealna, jak to utopie mają w zwyczaju;
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sztickin » wt 29.07.2003 17:16

Słowo "bezrozumny" dodalem azeby nie uogolniac. Wiem, ze wielu ludzi ma taka a nie inna sytuacje.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Angbandrider » wt 29.07.2003 19:27

Ang od Angbandrider :D. Uogólnianie to faktycznie może mało obiektywna sprawa ale nie ma lepszego sposobu na ocenę dużej ilości ludzi, a zwłaszcza subkultury. I tu warto przytoczyć cytat Józefa Stalina "Śmierć jednostki to tragedia, śmierć milionów to statystyka". Uogólnianie jest najlepszym sposobem oceny, trzeba po prostu wybrać mniejsze zło.
Co do stereotypów, ktoś musiał stworzyć podwaliny pod nie.
Grimfang ja nie mówie bez sensu inaczej moje posty mijałyby się z celem a każdy z nich jaiś cel ma. Swoje posty opieram na matematycznej zasadzie logicznej - wystawiam tezę po czym argumenty metodą łańcuszkową (żeby żaden niezaprzeczał drugiemu). A pluć z zasady lubie ale nie robie tego bez podstaw. A tych trzech hhowców podałem jako przykład, co nie oznacza że nie znam ich więcej.

Pozdrowienia dla D3vil!'a za odwagę :D.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Alganothorn » wt 29.07.2003 21:15

okie dokie - Ang stands for Angbandrider...
:-)
to by nawet pasowało - moje niedopatrzenie
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » śr 30.07.2003 10:55

Angbandrider pisze:Swoje posty opieram na matematycznej zasadzie logicznej - wystawiam tezę po czym argumenty metodą łańcuszkową (żeby żaden niezaprzeczał drugiemu)


powinieneś raczej stosować metodę fenomenologiczną będzie bardziej odpowiednia. zamiast wyciągać wnioski z poszczególnych obserwacji lepiej jest przeprowadzic tych obserwacji większa ilość i wtedy wnioskować
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Angbandrider » czw 31.07.2003 18:32

grimfang pisze: lepiej jest przeprowadzic tych obserwacji większa ilość i wtedy wnioskować


Kto powiedział że nie przeprowadziłem takich obserwacji więcej a to że podałem podsumowanie tylko jednej (najbardziej osobliwej i debilnej) to już zupełnie inna sprawa.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: bejzkik » czw 31.07.2003 18:46

wystukano

różnica jest więc zasadnicza z jednej strony wyciąganie wniosków z pojedynczego faktu z drugiej z wielu

pierwsza metoda nie jest adekwatna do zakresu badań
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Sztickin » czw 31.07.2003 21:16

Dzis w Krakowie znowu bym dostał od biednej HHowej mloziezy. Ciekawa sprawa: 5 na 2.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: bejzkik » czw 31.07.2003 21:31

grimfang pyta czy może problem nie leży w tobie?
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Angbandrider » czw 31.07.2003 21:42

Klasa postaci Hip Hopowiec:

modyfikator do agresji +5 o ile jest w kupie +0 jeżeli jest sam
modyfikator do inteligencji -5 co poziom
Ilość pieniędzy w skrytce 0 - wszystko przećpał
Klasa broni - broń miotająca (kamień albo cegłówka klasyczna)
Klasa pancerza - Dres ochronny

Wiem że to nie jest potwierdzone naukowo przez fizyków jądrowych i z tego powodu Grimfang sie pewnie zaraz na mnie przejedzie ale nie mogłem sie oprzeć, bo to w końcu forum fantasy :D.
I am the fallen angel who will punish you for all your sins
Awatar użytkownika
Angbandrider
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 252
Rejestracja: pn 30.06.2003 20:11
Lokalizacja: prosto z piekła

Postautor: Alganothorn » czw 31.07.2003 23:11

dziś, konkretnie wracając z metra koło 22 obiłem trzech metalowców z koszulkami Behemota, Kill'em all Metallici i jakiejś trzeciej, któej nie rozpoznałem; długie włosy, czarne spodnie, martensy - skończyła im siekasa na piwo i chcięli jej ode mnie...cóż, nacięli się;
i w żadnym wypadku nie zmienia to mojej opinii o metalowcach, jako grupie, czy tej muzyce, więc wypisywanie, że taka, czy inna grupka kogoś chce obić chyba mija się z celem...
Ang - co do modyfikatora inteligencji: moim zdaniem spadek o k6/2 zaokrąglane w dół co poziom, bo są tacy, którzy się trzymają nieźle;
jeśli zmienisz klasę pancerza na 'czarny T-shirt z nadrukiem, czarne spodnie, takiez buty', ilość pieniędzy na '0 - wszystko przepił', to będzie równie dobra charakterystyka metalowca...
ps. było 3:1, czyli chłopcy nie mięli większych szans, zwłąszcza po alkoholu...
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: bejzkik » pt 01.08.2003 9:55

Angbandrider pisze:Wiem że to nie jest potwierdzone naukowo przez fizyków jądrowych i z tego powodu Grimfang sie pewnie zaraz na mnie przejedzie ale nie mogłem sie oprzeć, bo to w końcu forum fantasy :D.


głupia to fantastyka rzecze (stopą) grimfang

Alganothorn pisze:było 3:1, czyli chłopcy nie mięli większych szans, zwłąszcza po alkoholu...


grmfang miał jechać do warszawy w przyszłm tygodniu ale chyba mu nie pozwolę skoro chodzą tam agresywni młodzieńcy i atakują przypadkowych długowłosych przechodniów
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Sztickin » pt 01.08.2003 10:51

grimfang pisze:grimfang pyta czy może problem nie leży w tobie?

A co to jakis embrion ma byc czy cos?
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: bejzkik » pt 01.08.2003 11:16

A co to jakis żart ma byc czy cos?
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Azirafal » pt 01.08.2003 11:45

Sztickin na innym topiku pisze:Chociaz po marysi fajnie sie gralo, wszystko nas smieszylo :P


Wiesz, grim. Pewnie znowu się najarał i wszystko go śmieszy...

To tyle OffT, teraz OnT :)

Ja określam "subkultury" po ogólnnym wrażeniu. Znam sporo z jednej i z drugiej (a nawet weźmy takich przykładowych artystów z jednej i z drugiej strony, występujących w telewizji...) i nadal potwierdzam swoją opinię. Nie to że wszyscy metale to super, a wszyscy hh to be! Znam, jak już wspominałem wcześniej, paru inteligentnych i ciekawych hh-owców, ale wśród metali jest ich wstanowczo więcej... Algi, grim: czy na podtsawie powiedzmy 100 osób, można określać jakąś subkulturę? Ilu trzeba poznać, by określić swój stosunek do nich? I to tak by nikogo nie urazić?
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: bejzkik » pt 01.08.2003 11:59

I znowu wystukane:

Wyznacznikiem subkultury jest tutaj muzyka a nie kilku idotów.
Zależy co chcesz dostrzec
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: D3vi! » pt 01.08.2003 14:08

Angbandrider pisze:Klasa postaci Hip Hopowiec:

modyfikator do agresji +5 o ile jest w kupie +0 jeżeli jest sam
modyfikator do inteligencji -5 co poziom
Ilość pieniędzy w skrytce 0 - wszystko przećpał
Klasa broni - broń miotająca (kamień albo cegłówka klasyczna)
Klasa pancerza - Dres ochronny

Wiem że to nie jest potwierdzone naukowo przez fizyków jądrowych i z tego powodu Grimfang sie pewnie zaraz na mnie przejedzie ale nie mogłem sie oprzeć, bo to w końcu forum fantasy :D.


hehe ta opis mi sie spodobala nawet sie troche zasmialem :P
Ostatnio zmieniony pt 01.08.2003 14:14 przez D3vi!, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
D3vi!
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 87
Rejestracja: czw 12.06.2003 17:17
Lokalizacja: w jakimś okopie, z rozkazu Marcusa :D

Postautor: Sztickin » pt 01.08.2003 14:12

A co to wasc grimfang smiesznym kce byc?
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: bejzkik » pt 01.08.2003 14:25

Słuchaj teraz ani ja ani grim Cię nie rozmiemy

o co Ci właściwie chodzi?

Piszesz jakieś oderwane od tematu zdania.
Skup się i przedstaw to dokładniej ok?
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

PoprzedniaNastępna

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości