Extensa

Wszystko o rodzimych publikacjach

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Extensa

Postautor: Sim » wt 22.07.2003 21:48

Właśnie przeczytałam "Extensę" Jacka Dukaja i jestem pod wielkim wrażeniem. Autor zaskoczył mnie koncepcją i skomplikowaniem tematu. Prawda, że części sformułowań nie bardzo rozumiem, ponieważ z astrofizyką niewiele mam wspólnego, ale książka zrodziła wiele teorii, rozwiązań, pytań - na razie nie na wszystkie znam odpowiedzi. Czy ktoś już to czytał? Chciałabym mieć z kim podyskutować na ten temat, bo czuję niedosyt :-)
Sim
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: wt 22.07.2003 21:09

Postautor: Hifidelic » pt 25.07.2003 9:01

Jestem zakochany w prozie Dukaja, a extensa naprawdę mnie rozszerzyła niczym ziarna reprozyjne.
choć najlepsze były dla mnie Czarne Oceany, Ruch Generała i Xavras Wyżryn.
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Shadowmage » pn 11.08.2003 10:53

Extensa Jacka Dukaja. Chyba najlepsza rzecz tego autora, którą czytałem. No i okazało się, ze potrafi pisać ciekawie i prosto; bo jak do tej pory były to same (pseudo)naukowe wywody i neologizmy. Teraz też się bez tego nie obeszło, ale w rozsądnych proporcjach ; głownie dotyczące astrofizyki, ale nie mam pojęcia czy mają jakiś związek z prawdą. Fabuło książki jest moim zdaniem mało istotna, liczy się poruszana problematyka. A mówi o życiu, przemijaniu, śmierci i wyborach przed jakimi staje nie tylko człowiek, ale także cała cywilizacja. Jedyną wadą jest grubość. Marne 150 stron dużym drukiem. Jak dla mnie jest to poważny kandydat i faworyt do zwycięstwo w nagrodzie Zajdla.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno


Wróć do Literatura polska

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości