LotR soundtrack ...

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

LotR soundtrack ...

Postautor: Avathar » pn 23.12.2002 12:11

Szczerze polecam! Jest to coś fenomenalnego ! Od dawna nie słyszałem takiej muzy!

Jeżeli ktoś nie ma krążka to nich leci pod http://www.winamp.com tam pod dział "Music" , wyszukiwarka i wpisuje Lord Of The Rings. Wyskakuje LotR:TTT Soundtrack. Klikasz i słuchasz. *Wymagany WinAmp3*
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Klarkash-ton » pn 23.12.2002 12:20

Dla mnie ten soundtrack to nic specjalnego... do filmu nawet pasowal (choc uwazam, ze mozna bylo zrobic lepszy), a sluchanie go juz osobno bez obrazu kompletnie mnie nie bawi.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Avathar » pn 23.12.2002 12:24

Klarkash-ton pisze:(...),a sluchanie go juz osobno bez obrazu kompletnie mnie nie bawi.


Klark, nie zgodzę się z Tobą gdyż moim zdaniem ten Soundtrack jest jednym z lepszych na rynku (za Blade Runnerem i kilkoma Sountrackami Erica Serry)
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » pn 23.12.2002 12:39

LotR: FotR słucham dość często, bardzo mi się podoba. Ma swój styl, jakąś dziwną moc, do tego lubię muzykę w której pojawia się chór. No i śpiewa Enya.
"Bridge of Khazad-dum" rządzi 8)

OSTa z Dwóch Wież nie słyszałem jeszcze, Winampa 3 nie używam, ale słyszałem że jest dużo gorszy od OSTa z 1 filmu. Wypowiem się jak usłyszę.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » pn 23.12.2002 12:53

Lechu pisze:OSTa z Dwóch Wież nie słyszałem jeszcze, Winampa 3 nie używam, ale słyszałem że jest dużo gorszy od OSTa z 1 filmu. Wypowiem się jak usłyszę.


Moim zdaniem LotR TTT soundtrack jest ... może nielepszy ale na poziomie.Nie powtarzają się stare wątki i jest dużo nowych melodi.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: ynst » pn 23.12.2002 20:53

moim zdaniem ten Soundtrack jest jednym z lepszych na rynku (za Blade Runnerem i kilkoma Sountrackami Erica Serry)


Nie bluznij! BRowi to on nawet do piet nie dorasta, co nie znaczy, ze jest beznadziejny. Pasuje do filmu i tego gatunku, ale szczerze powiem, ze slyszalem lepsze. Enya pasuje do wiejskiej sielanki w filmie. Nie ma jednak kawalka, ktory dobrze oddaje zagrozenie i walke.
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Jakub Cieślak » pn 23.12.2002 22:11

Siedzę w temacie muzyki filmowej juz długi czas. Jest ona moim życiem. Tylko jej słucham. Mogę śmiało powiedzieć, dowiedziałem się, że muzykę do LoTRa będzie robił Howard Shore i się bardzo zdenerwowałem. Znałem jego wcześniejsze twory- powiedziałbym, że nic nadzwyczajnego. Muzyka bardzo ogólnikowa. I odsłuchałem muzykę przed filmem. Nie podobała mi się. Po obejżeniu filmu zacząłem powoli przekonywać się do muzyki. Jako tło do filmu jest to dobra muzyka. Jako samodzielna- przegrywa z innymi. Ostatnio, wstrętny duch sknerstwa zagościł w mym sercu i muzykę do Wież zaciągnąłem przez Kazee. Powiem, że pierwsze wrażenie było bardzo dobre. Muzyka na poziomie, tematy zróżnicowane i bogate. Bardzo fajny Gollum's Song. Nie widziałem filmu, dzięki czemu mogłem wpełni docenić walory niektórych aranżacji- muzyka zdecydowanie godna polecenia.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: RaF » wt 24.12.2002 19:56

I pomyśleć, że początkowo muzykę robić miał nasz Wojtek Kilar :(
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Avathar » wt 24.12.2002 20:13

A ja właśnie w moje łapki złapałem płytkę z LotR : TTT i powiem Wam że wszyscy jesteście dziwni. Muzę da się słuchać na "sucho" (albo "goło"). Jest fenomenalna. Oddaje uczucia. Wszystkie.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: ynst » śr 25.12.2002 20:29

RaF pisze:I pomyśleć, że początkowo muzykę robić miał nasz Wojtek Kilar :(


Sadze, ze to byloby lepsze posuniecie. Dotychczas Kilar mnie nie zawiodl.
ynst
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 130
Rejestracja: wt 12.11.2002 0:55
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Avathar » śr 25.12.2002 22:28

ynst pisze:
RaF pisze:I pomyśleć, że początkowo muzykę robić miał nasz Wojtek Kilar :(


Sadze, ze to byloby lepsze posuniecie. Dotychczas Kilar mnie nie zawiodl.


Już nie przeginajcie !
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: RaF » śr 25.12.2002 22:44

Avathar pisze:Już nie przeginajcie !

Co nie przeginajcie? Ja tylko napisałem że muzykę miał robić Kilar :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Vampdey » czw 26.12.2002 23:27

Muzyka z Wp... Mieszane uczucia, ponieważ... Jest niesamowita, komponuje się z obrazem świetnie ("terson od isengrad" i rajdy kamerami po kopalniach isengradu :D bosko) Ale nie trafiła zbytnio w mój gust, wyobrażenie muzyki do filmów fantasy. Powinny być tu dodatkowo rytmy pod wzór zespołu Era :D.. No cóż, tylko osobiste odczucie.
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Czarny » ndz 29.12.2002 13:04

Może nie jestem wielkim fanem muzyki filmowej, ale utwór 'The Gollum's Song' z soundtracka z LOTR:TT jest według mnie świetny (zresztą chyba nie tylko według mnie patrząc na podpis jednego z forumowiczów :D).
"Ona była dziełem bogów
Co całowało w zwierciadłach
Królową Śniegu...
Daleko ponad porównanie
Usta dostrojone do symetrii
Wszędzie Jej szukałem
Oczu wypełnionych mrokiem
Arabskiego koszmaru..."
Awatar użytkownika
Czarny
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 1
Rejestracja: sob 28.12.2002 18:20
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Desty » pn 10.03.2003 17:10

LOTR SOUNDTRACK RULLEZZ
In the Silent Hill...don't walk alone.
Why ??? I can't ask :twisted:
Awatar użytkownika
Desty
Lady
Lady
 
Posty: 29
Rejestracja: pt 28.02.2003 21:57
Lokalizacja: z drogi z której się nie wraca

Postautor: Vampdey » wt 18.11.2003 20:49

Jakie macie odczucia po przesłuchaniu Into the west Anne Lennox? Dla mnie nędza :P. Avi już na gg oświecił mnie że dla mnie wszystko jest nędzne, ale gollums song kocham poprostu. A to to to niewiadomo co...
Od strony technicznej jak zwykle na najwyższym poziomie. Tylko sama piosenka jest straszna! Wasze zdanie? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Avathar » wt 18.11.2003 21:25

Vamp mnie zdziwił swoją opinią :shock: :shock:
Piosenka Annie Lennox "Into the west" , jest moim zdaniem wspaniała. Fakt - nie jest to Enya ani Torinni. Jest to coś wogóle innego , ale moim zdaniem jest to piosenka Annie Lennox - artystki która uwielbiam. Piosenka w jej stylu i moim zdaniem wspaniała. A Vamp ... dla Ciebie wszystko nędza. I nie mów ,że nia. Już ja CIe znam !!

Pozdrawiam
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Vampdey » wt 18.11.2003 21:30

Nie pasuje do Rotk ani trochę!
Piosenka na poziome może nawet ale nie jako promująca ROTK!
NWychodzi że Avi zna mnie lepiej niż ja :D. :*

EDIT, bo piosenka jest nowa w zasadzie i trudno ja dostać. Przesłuchać ją można:
http://img-nex.theonering.net/sounds/An ... he_West.rm
Potrzebny jest Real Player!! W razie czego kazaa ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Avathar » wt 18.11.2003 22:48

Nie ,że znam sie lepiej. Poprostu uważam inaczej.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Sztickin » śr 19.11.2003 22:43

A tak ogólnie co sądzicie o ST do ROTK? Napisałbym więcej , ale php w IExplorerze mi wysiada i dziala to strasznie wolno ;(
Nie widze co pisze!
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Sorden » czw 20.11.2003 2:06

Hmm, a mozesz dac namiary na ten ST ? Wtedy moze powiem co o nim sadze :wink:
Moge jedynie powiedziec, ze ostatnie 2 ST z LOTR mi sie strasznie podobaly choc 1 byl leprzy od 2 ! Ma swoj klimat ! Jednak jest to muzyka po ktora rzadko siegam :] Pzdr!
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Jakub Cieślak » czw 20.11.2003 11:04

Po pierwsze, w oficjalnej sprzedaży OST z Return of the King będzie 25.11.2003. Po drugie, na www.soundtrack.net można posłuchać pierwszych brzmień z płyty. Można dzięki temu się dowiedzieć, że Shore rozwija głównie klasyczne tematy. Od 12ego utworu zaczyna się coś w miarę świerzego tematycznie. Jednak na ostateczną moją recenzję poczekacie, jak krążek wpadnie w moje chciwe łapska.
Co się zaś tyczy całej trylogii: Do Drużyny Pierścienia muzyka miała ciekawe tematy, ale była podana w sposób suchy i dość monotonny. Tematy momentami były przeeksploatowane i brzmiało to dość ciężko. Wyjątkiem jest niestety dość zdawkowo pokazany na płycie motyw "To the Bridge of Khazad Dum!". Pierwsze słuchanie muzyki, kiedy jeszcze nie widziałem filmu mało się nie skończyło wylądowaniem płyty w koszu. Dopiero po obejrzeniu filmu i połączeniu obrazu z filmem płyta nabrała dla mnie wartości.
W Dwóch Wieżach zaczęło się układać w spójną całość. Tematy były świetnym punktem wyjścia do prowadzenia przez coraz bardziej podnoszące na duchu kompozycje. Muzyka umiała wciągnąć i trzymać nas w danych nastrojach- czy to podniosłości, czy smutku i żalu. Doskonały temat Smeagola, dodatkowo w końcowej aranżacji z wokalem układa się w arcyciekawą opowieść o Gollumie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Sztickin » pt 21.11.2003 19:49

Jeśli chodzi o namiary na soundtrack to są jedynie fragmenty, tam gdzie podał Jakub.
Jednak w sieci krążą już niektóre utwory, m. in. Minas Tirith.
Sztickin
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 482
Rejestracja: pn 14.07.2003 17:10
Lokalizacja: jestem?

Postautor: Jakub Cieślak » czw 27.11.2003 19:31

W moich łapkach znajduje się on. Ten o to soundtrack z wyczekiwanego przez nas filmu. Smaku on ma nam narobić tak jak smaku robią nam dodatki na Dwóch Wieżach czteropłytkowych, tak jak teasery, trailery i wszystkie wieści jakie zdradzają choć rąbek tajemnicy o zwieńczeniu historii wojny o Pierścień. Takie wprowadzenie ma Wam uzmysłowić jak ważną rolę musi spełnić mały krążek opakowany w małe pudełeczko z ładnymi obrazkami wydany na dwa miesiące przed polską premierą.
I ponownie stwierdzam, że Howard Shore jest bardzo przeciętnym kompozytorem muzyki. W trzeciej odsłonie muzycznej nie widać nowych aranżacji. Są nieśmiało przebłyskujące wariacje starych tematów oraz ich hybrydy. Jednak muzyka nie dźwiga się na własnych siłach, jako dzieło samodzielne nie wciąga, nie unosi emocjonalnie. Podejrzewam, że tak jak OST do Drużyny Pierścienia ścieżka zyska wartość dopiero po obejrzeniu filmu. Jak na razie oceniam ją jako przeciętną.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Lechu » czw 27.11.2003 19:43

Dokładnie, nic wielkiego ten soundtrack w sobie nie ma. Wczoraj słuchałem go pobierznie, dzisiaj jakoś nie miałem nastroju jeszcze. To jest pewne że mi się będzie bardziej podobał po obejrzeniu filmu, tak było z poprzednim OSTem, to będzie i teraz. Chociaż przyjemnie jest słuchać, i zastanawiać się do jakich scen pasuje i jak one będą wyglądały, akurat słuchana melodia.
Skrótowo mówiąc - cały OST jest jeszcze bardziej ciężki, przytłoczony, mroczny. No i bardziej podniosły, dostojny. Tylko że cały czas przewijają się znane melodie. Próbowałem doszukać się czegoś charakterystycznego, tak jak w TTT OST były to niesamowite skrzypce, to tu chyba będzie to chór.
A co do ostatniego utworu. Teoretycznie pasuje jako zakończenie wielkiej produkcji. Takie smutne pożegnanie. Ale teoretycznie, bo tak naprawdę ssie maksymalnie. Pani Lennox ma ochydny wokal, nie cierpię jej głosu, i tak samo ten kawałek to koszmar dla moich uszu. Enya była najlepsza, Emiliana pasowała w miarę do Golluma, ale pani Lennox podzękujemy. Wyjdę chyba z kina zanim pojawią się napisy. Aha, pomimo tego, chciałbym usłyszeć ten utwór w wersji instrumentalnej. Nie dlatego, że nie lubię wokalu, ale dlatego że pod nim wyczuwam świetną melodię :P

Czyli narazie OST bedzie czekał aż obejrzę film :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: SaraniX » pt 28.11.2003 10:14

Ja dodam tylko, ze imho ost pierwszej czesci jest naprawde niezly, nawet pomimo caly czas przewijajacych sie motywow... moze i przez to caly krazek traci na oryginalnosci, ale przeciez nie o to chodzi! w muzyce licza sie doznania i uczucia jakie ta potrafi w nas wywolac... i musze stwierdzic ze muzyka pana Howarda dziala na mnie duzo bardziej niz wspominany przez kogos ost z bladerunnera ;p [co to w ogole za porownanie...?]
"Bridge...", "Lothlorien", a nawet poczciwy "Concerning of Hobbits" - tych kawalkow zmieszanych z kilkoma innymi moge sluchac i sluchac...
a co do innych ostow (z 2 i 3 czesci) - jeszcze nie mialem okazji dluzej sie wsluchac...
[pomijam kwestie, jak muzyka ta wplywa na mnie podczas ogladania filmu...]

jesli chodzi o naprawde dobra muzyke w tych klimatach to moge polecic dwie: ost do 'Conana' (pierwsza czesc) autorstwa Basila Poledouris'a (swietna robota!) oraz 'Middle Earth' Davida Arkenstone'a (moim zdaniem plyta ta duzo bardziej nadawalaby sie do filmu niz dzielo Howarda Shore'a)

pozdrawiam
"Anioł ognisty mój anioł lewy
Poruszył dawną miłości strunę (...)"
[Człowiek]

V3mpire
Awatar użytkownika
SaraniX
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 29
Rejestracja: sob 12.10.2002 11:27
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » pt 28.11.2003 10:44

Zestawiając osiągnięcia Howarda względem trylogii na pierwszym miejscu stawiam Dwie Wieże, później Drużynę Pierścienia, a na końcu Powrót Króla.
I mówmy tu o muzyce z LotRa a nie o innych muzykach w tematyce fantasy.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Avathar » sob 29.11.2003 14:55

Ha ! A mi sie OST do RotK baardzo podoba ! I Annie Lennox na koniec pasuje ! Jej głos jest wsssspaniały (nawet sie nie kłóćcie ze mną bo sie nie poddam :P ) i cała piosenka idealnie pasuje do zakończenia trylogii.

OST ma fajne melodie , ale nic specjalnego to faktycznie nie jest. Ale tak serio - OST ten zrozumiem tylko po obejrzeniu filmu. Narazie nie bede wysuwał dalelkoidących wniosków.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Jakub Cieślak » sob 29.11.2003 15:58

Co do piosenki, to nawet polemiki nie będę podejmował. Wokal mi nie jest tu w niczym potrzebny- nie pociągają mnie utwory śpiewane. Chociaż podejmę, bo tak jak całość soundtracku, piosenka jest najsłabsza ze wszystkich "trylowoych". Instrumentalnie i melodyjnie uboga, taka banalna.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Avathar » sob 29.11.2003 16:24

No musze sie z JC zgodzic - muzyczka jest uboga i sie nie umywa do May It Be i Gollum's Song. Pomimo tego podoba mi się.
Fakt - najsłabsza z całej trylogii (a może nas ta Enya na wstępie rozpieściła :P ), lecz moim zdaniem pasująca do całości.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » sob 29.11.2003 16:30

Za banalna, za prosta i z krótka. W sumie jest na OST też kilka innych utworów śpiewanych, ale żaden nie zrobił na mnie pozytywnego wrażenia. Enya jednak była najlepsza, tak jak i cały FotR OST.
A pani Lennox, jeśli już mam się wypowiadać o tej ekhm piosenkarce, to wypadła baaaardzo cienko. Nawet już nie dlatego że jej nie lubię, ale spójrzmy prawdzie w oczy - ona potrafi dużo lepiej śpiewać niż to słychać w końcowym utworze. Albo jej się nie chciało, albo zawiniła prostota i krótkość tej piosenki.
Podobają mi się za to te utwory "ostre", jak "Ash and Smoke" czy "End of All Things" tudzież "The Fields". Można się łatwo domyśleć kiedy je słychać w filmie :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » sob 29.11.2003 16:33

Lechu <-- Masz "The Fields" krzywo ztagowane :P Powinno być The Fields of Pelennor - ot taki detal :P

No faktycznie - Lennoxowa wypadła słabiej niżby mogła... ale może jej poprostu tak kazali ?? Hmm .... ale lepsze to niż (IMO) Britney w RotK :P :P :P :P

Anyway - OST do Drużyny na początku też nie zachwycał , ale po obejrzeniu filmu ludzie zupełnie inaczej go odbierali. Zapewne z RotK też tak będzie.

Anyway ... tak sobie myśle ... może Kilar by to lepiej zrobił ;P

Pozdrawiam
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Jakub Cieślak » sob 29.11.2003 16:35

Ja tam specjalnym fanem Enyi nie byłem, nie jestem po trylogii. Chyba bardziej podobała mi się Emiliana Torini w "Gollum Song" choć tak naprawdę było to beszczelne kopiowanie stylu Bjork. Wolę taki wokal, niepokojący, lekko zafałszowany, niestabilny. I muzycznie "Gollum Song" jest ciekawszy.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Lechu » sob 29.11.2003 16:45

A ja właśnie odwroenie - jestem od daaawna fanem Enyi, uwielbiam jej głos. Ale niestety, "May it be" nie należy do jej najlepszych utworów, chociaz i tak mi się podobał :P
Za to pani Torrini mnie drażniła swoim wokalem. Jeśli wziąść pod uwagę postać Golluma, to owszem, utwór jest bardzo udany. Ale ja nie cierpię, nienawidzę :twisted: Bjork, i takiego rodzaju śpiewania :P
Podobał mi się za to śpiewany fragment "The Breaking of the Fellowship". Dziwny wokal, ale wg mnie baaaardzo pasujący do klimatu filmu.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Jakub Cieślak » sob 29.11.2003 16:50

Muzyka pod utwory wokalne jest oczywiście autorstwa Shore'a więc stąd może średni poziom jeżeli chodzi o dokonania Enyi.
Zapewne muzyka z RotK zyska w oczach, kiedy będzie kojarzona z konkretnymi scenami filmu. Ale nie będzie to zasługa muzyki, a filmu.
Wojtek Kilar to by dopiero pokazał. Strasznie żałowałem, że nic z tego nie wypaliło.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Następna

Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości