Metallica - St.Anger

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Metallica - Czy odzyskuje honor ??

Tak.
8
30%
Nigdy go nie straciła.
8
30%
Nie.
10
37%
Nigdy go nie miała,wiec jak może go odzyskac.
1
4%
 
Liczba głosów : 27

Metallica - St.Anger

Postautor: Avathar » sob 14.06.2003 8:01

Pamietam jeszcze czasy kiedy Metallica była jednym z najpopularniejszych (jeśli najpopularniejszym) zespołem metalowym.
Potem jednak ...
Chaon w innym topicu pisze:Trash metal - początki Metaliki, Slayer

... z tego co słyszałem Metallica , po nagraniu płyty z orkiestrą ( ? ) , była nie tyle oskarżana o ile uważana za zespół Country. Tak przynajmniej słyszałem.
Naszczęście ostatnio gdy włączyłem MTV leciał jakiś nowy teledysk Metallici "St.Anger". Początek był ostry...ale potem spokojna muzyczka... już myślałem, że znowu beda grac spokojne muzyczki...a tu nagle ( WOW ) dali troche po uszach. Cała piosenka teoretycznie , w moim przekonaniu , jest powrotem do przeszłości.
Czy są wśród nas ludzie którzy lubili Metallice ale potem sie zawiedli ??
Dlaczego Metallica w połowie drogi stała sie tak spokojna ?? A czemu teraz tak wybuchła ??

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Tullaris » sob 14.06.2003 9:01

co do nowego albumu St.Anger to jest naprawde dobry .
trzeba powiedzieć że znowu wzieli się do roboty :)

a jeśli chodzi o to czemu najpierw grali metal, później "Country" i teraz znowu są nieźli to chyba odpowiedź znają tylko oni ,
może zrobili to dla kasy ,
może zrobili to bo chcieli spróbować czegoś nowego ,
a może poprostu się starzeją ? (nie zmienia to faktu że St.Anger jest albumem w ich "starym stylu)
Stan : "Oh my God! They killed Kenny"
Kyle : "You bastards!"
Awatar użytkownika
Tullaris
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 70
Rejestracja: czw 10.04.2003 18:25
Lokalizacja: Cynazja

Postautor: Azirafal » sob 14.06.2003 10:10

Powiem tak. Mettalica to classico - jeden z najlepszych zespołów wszechczasów. Należę nawet do tego nielicznego grona osób, którym spodobało się S&M ("Call of Cthulu" w wersji instrumentalnej jest boskie!!! :twisted: ) Całej nowej płyty nie słyszałem. Słyszałem za to bodajże najnędzniejszy kawałek Metalliki jaki dany mi było usłyszeć - St. Anger.
Z początku ostra nawalanka - myślę "Jest dobrze! Powrót do korzeni, do garażowego stylu." Ale nie! Najpierw leciuka przyśpiewka, potem w refrenie nędzny nie trafiający w melodię i rytm wokal Hametta, potem kawałek, w którym melodia sobie a Hetfield sobie, i przez cały czas TEN NĘDZNY "BLASZANY BĘBENEK" !!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: Metallica nigdy nie brzmiała tak kiepsko (no może w "Seek and Destroy" ;) ). Jedna wielka nędza... :(
A Trujillo , choć dobrze gra na basie, zupełnie nie pasuje stylem do Ulricha i spólki...

[EDIT] Pomyłka w nazwisku nowego basisty ;)
Ostatnio zmieniony sob 14.06.2003 16:51 przez Azirafal, łącznie zmieniany 1 raz
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: RaF » sob 14.06.2003 12:05

Poprę Aziego. Też należę do osób, którym S&M przypadło do gustu (to primo) ;). A co do St.Anger, to też na MTV widziałem teledysk i aż się załamałem. Zachrzanianie zupełnie nie w stylu Metalliki, która wcześniej grała z pomysłem, a nie łomotała po instrumentach ile wlezie. Perkusja jest TRAGICZNA! Dźwięk... dobrze to ująłeś Azi, "blaszant bębenek" - zupełnie bez głębi, pogłosu...
Co do nowego basisty to myślę, że to bardziej kwestia przyzwyczajenia do Newsteda, który w końcy kawałek czasu z Metallicą był...
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Galder » pn 16.06.2003 22:54

Z tym country to chyba spora przesada :) Nie wydaje mi sie aby na ktorejs plycie Metallica przypominala muzyke country. Jesli chodzi o St.Anger to uwazam ze cala plytka jest swietna!! Inna niz to co nagrywali dawniej ale rowniez ciezka i ostra. Perkusja na poczatku troche drazni ale juz mi sie spodobala. Wiadomo mogli nagrac cos w stylu Master of puppets....ale z drugiej strony po co? Zeby powielic stare pomysly, w sumie mi wystarczy jeden master, jeden ride... i tyle a teraz czas na cos nowego - przynajmniej sie rozwijaja muzycznie :) Po co nam drugi Iron Maiden czy Motorhead ktory gra ciagle tak samo :D
If you're 555 then I'm 666...
Awatar użytkownika
Galder
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 17
Rejestracja: śr 21.05.2003 23:01
Lokalizacja: Police

Postautor: Chaon » wt 17.06.2003 8:03

St Anger średnio mi się podoba. Lepszy niż load i reload, ale gorszy niż master i lightning. Też spodziewałem się czegoś ostrzejszego jak pierwszy raz widziałem clip, a tu nagle spokojny głos Hetfielda :P trochę się zawiodłem...

Galder: po co nagrywać coś w stylu master? Bo to była dobra muzyka. To, że nagraliby w takim samym stylu nie oznacza, że album byłby nudny - w końcu to nie byłyby identyczne utwory. Każdy styl oferuje multum możlwości i kombinacji. Jak dla mnie metallica nadal jest poniżej poziomu, jaki prezentowała na początku.
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Azirafal » wt 17.06.2003 12:15

Galder pisze:Z tym country to chyba spora przesada :) Nie wydaje mi sie aby na ktorejs plycie Metallica przypominala muzyke country.


Mama Said.

Jak najbardziej kawałek "country" - inna sprawa, że mnie się podoba :P
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Avathar » wt 17.06.2003 14:25

Tak patrze ,że wszystkie Wasze recenzje są negatywne.Ja jednak jako koneser wszelkiej muzyki ( pomijajac HH :P ) musze powiedziec ,że mi St.Anger sie podoba. Może to dlatego ,że przedtem rzadko kiedy ich słuchałem ;P Wolałem Natalie Kukulską ;P To były czasy :)

Pozdrawiam. :twisted: :twisted:
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Galder » pt 20.06.2003 23:23

Azirafal - no dobra jeden czy moze dwa utwory ale to nie powod zeby mowic ze zespol gra country :) Fear factory wydali plytke muza elektroniczna ale nie sa nazywani kapele techno tylko dalej uwazani sa za kepele metalowa

Chaon - no dobra moze byloby ciekawie ale nie mozna od nich wymagac zeby nagrywali cos wbrew sobie, skoro nie powracaja do starego stylu to znaczy ze nie chca juz tak grac :)
If you're 555 then I'm 666...
Awatar użytkownika
Galder
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 17
Rejestracja: śr 21.05.2003 23:01
Lokalizacja: Police

Postautor: Azirafal » pt 20.06.2003 23:37

A czy ja mówię, że oni grają country? 8) Po prostu ktoś powiedział, że nie mieli ŻADNEJ piosenki country, a ja udowodniłem, że było to stwierdzenie fałszywe :) Koniec. Nigdy nie nazwałbym Metalliki zespołem country - that's pure blasphemy! :twisted:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chaon » sob 21.06.2003 0:58

Galder, ja ich do niczego nie zmuszam. Chodzi mi o to, że zapowiadali powrót do ostrego grania jak na początku zespołu ale im to nie wyszło. Jak dla mnie Metallica spadała z dobrego stołka i teraz plącze się po różnych stylach jak smród po gaciach nie mogąc znaleźć swojego miejsca :wink:
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Nain Wieczny Tułacz GM » sob 21.06.2003 12:38

Dobre płyty Metaliki koncza sie na 1990...Ride the lighting przyznam ze ma klimat a reszta niestety to komercja
There is nothin' as sure in the world as the glitter of gold and the treachery of Elves."
- Old Dwarf Saying
Awatar użytkownika
Nain Wieczny Tułacz GM
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 141
Rejestracja: czw 17.04.2003 11:57
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: Gorbag » sob 21.06.2003 13:14

Mi sie St.Anger bardzo podoba tak samo jak Garage.inc wiec sadze ze ich dobre plyty sie nie skonczyly na ride the lighting...i mysle ze teraz beda dawac jeszcze lepsze kawalki nie kiedys :)
Gorbag
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 27
Rejestracja: śr 18.06.2003 18:48
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Azirafal » sob 21.06.2003 13:36

Gorbag pisze:Mi sie St.Anger bardzo podoba tak samo jak Garage.inc wiec sadze ze ich dobre plyty sie nie skonczyly na ride the lighting...i mysle ze teraz beda dawac jeszcze lepsze kawalki nie kiedys :)


Akrat to jest niemożłiwe.
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Gorbag » sob 21.06.2003 14:28

Nie rozpisze sie zbytnio, ale musze to napisac :P: Dlaczego?
Gorbag
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 27
Rejestracja: śr 18.06.2003 18:48
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Yoghurt » ndz 22.06.2003 11:18

Metallica nigdy nie utraciłą mojego szacunku i każda ich płytka przynosiła mi jakąś nowośc- Master wgniótł mnie w ziemie, Dżasits rozwalił swym dopracowaniem, Blek jakobyu zmienił styl grania zespołu a Load jeszcze go poprawił. A St. Anger ponownie odwrócił sposób grania 4 panów i nadal te zmiany wychodzą im znakomicie. Jak dla mnie jedna z lepszych płytek w tym roku.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoghurt
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 49
Rejestracja: ndz 01.12.2002 20:25
Lokalizacja: Stolica tego popieprzonego kraju

TAK...

Postautor: Czarownica » śr 25.06.2003 19:36

No tak...płyta zdecydowanie najsłabsza z ich całego dorobku... brak solówek... nie wiem czy mi się podoba czy nie...chociaż nie jest najgorsza...Aczkolwiek Metallica dla mnie zawsze będzie najlepsza!

SET IT FREE!!!!!!!!!!!
"I'm so happy cause today I found my friends... they're in my head"
Awatar użytkownika
Czarownica
Lady
Lady
 
Posty: 65
Rejestracja: śr 25.06.2003 19:05
Lokalizacja: Będzin (siedziba diabła)

Postautor: Menthorn... » ndz 13.07.2003 16:04

Powiem tak: Jest lepiej! Oczywiście to nie to co "Master..." czy Black Album ale jest znacznie lepsze niż taki shit jak Load napszykład. Wg mnie płyta jest dobra. Metallica nabrała nowego brzmnienie. Skwituje to słowami pewnej piosenki "Wind of change go..."(The Scorpions jakby ktoś nie wiedział)....
Najwytrwalsze twory człowiecze wywodzą się z nienawiści,
najczyściej lśni ostrze w ciemności nocy
Awatar użytkownika
Menthorn...
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 139
Rejestracja: ndz 13.07.2003 14:45
Lokalizacja: Negerath

Postautor: były jenerał » śr 05.11.2003 20:39

p

DOBRE ALBUMY METALLICY:
And Justice For All
Kill'em All (miało być Lut'em Ass)
Master Of Pupets
Ride The Lightning

A POTEM METALLICE ZJADŁA KOMERCJA A SAM ZESPÓŁ STAŁ SIĘ BOJZBENDEM

A co do Metallica - St.Anger to bieda.
Zawsze żałuję, że niektóre zespoły nie wiedzą kiedy się wycofać. (przynajmiej Curt Helupiarz Cobain się zastrzelił - teraz pewnie z britney by występował)
A perkusja w tym utworze, ech, o boże. Po prostu ktoś ukradł z nowojorskiego murzyńskiego getta płonące śmietniki i napierdziela w nie bez wyczucia.

(biedni murzyni w bojówkach i puchowych kurtkach nie mają gdzie się ogrzać :( kto był w stanach ten wie o co chodzi )
Awatar użytkownika
były jenerał
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: wt 07.10.2003 16:46

Postautor: Alvarez » śr 05.11.2003 20:58

były jenerał pisze:Kill'em All (miało być Lut'em Ass)


Miało być "Metal up your ass".
Święty Graal jest w zamku aaaaaaaaaa
Awatar użytkownika
Alvarez
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 11
Rejestracja: pn 06.01.2003 21:17
Lokalizacja: Ciudad de Medellin

Postautor: były jenerał » śr 05.11.2003 21:03

dzięki za erratę
Awatar użytkownika
były jenerał
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 10
Rejestracja: wt 07.10.2003 16:46

Re: Metallica - St.Anger

Postautor: Hekate » ndz 16.11.2003 15:49

Mnie się osobiście nowa płyta w ogóle nie podoba.

Pozdrawiam, ja.
Hekate
Lady
Lady
 
Posty: 208
Rejestracja: czw 06.11.2003 7:45

Postautor: Lilly » sob 22.11.2003 20:39

Powiem to tak. Metallica byla pierwszym metalowym zespolem, z ktorym sie zetknelam. A ze zrobilam to spokojnie, bo zaczelam od S&M, tym lepiej. S&M jest dla mnie plyta niesamowita - nadaje utworom Metalliki glebi. Mowie tak, gdyz pozniej oczywiscie chcialam dotrzec do korzeni i jak slyszalam utowory z S&Mu w pierwotniej wersji, to czegos mi brakowalo.

Dla mnie Metallika jest genialna - malo ktory zespol ma na koncie tyle muzy. Mieli w swoim dorobku zarowno utowry slabsze jak i lepsze, a te ktore sa najlepsze, sa po prostu klasyka - o czyms to swiadczy.

Z plyt nieskladankowych najbardziej podoba mi sie czarna plyta. Poza tym, trudno mi rozgraniczac - lubie ich za poszczegolne utwory, nie za plyty.

St. Anger nie jest plyta zla, jednak nie jest za bardzo w moim stylu. Wiem jednak, ze osoby, ktore byly zwolennikami poczatrkow Metalliki dosc przychylnie wypowiadaja sie o tej plytce. Poza tym ma kilka nagran, ktore bardzo mi sie podobaja - najbardziej tytulowa. Wprawdzie melodyki ogolnie jest tam niewiele, ale jak juz jest, to taka jaka lubie.

Dlaczego powrot agresji :?: No wlasnie wczoraj akurat o tym rozmawialismy i uznalismy, ze jest to bunt wieku sredniego :twisted:
Powiedzmy, ze druga mlodosc :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Funeral » pn 24.11.2003 9:44

były jenerał pisze:p

DOBRE ALBUMY METALLICY:
And Justice For All
Kill'em All (miało być Lut'em Ass)
Master Of Pupets
Ride The Lightning

A POTEM METALLICE ZJADŁA KOMERCJA A SAM ZESPÓŁ STAŁ SIĘ BOJZBENDEM


pff, Killem All jest najgorszą płytą Metallicy, beznadziejna produkcja, utwory, wszytsko, beznadziejny III ligowy thrash!
później było coraz lepiej, chcoiaż RTL i AJFA mają tak wspaniałą produkcje że aż wstyd że wogóle to wydali!
a tak wogóle, to najlepszą płyty M jest Load!!! i wcale nie zapomniałem o MOP, wprawdzie to dwie różne konwencje, bo MOP to thrash, a L to rock!
ale nie zmienia to faktu że i tak ta płyta jst tak genialnie skomponowana że bije całą rezte ich dorobku! genialne brzeminie, kompozycje, wszytsko jest genialne!!!
i dzięki bogu że się nie rozwiązali po Czarnym albumie! nie nagrali by Load, a to było by krzywdzące dla wielu ludzi!!
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Hifidelic » czw 25.03.2004 11:30

Galder pisze: Fear factory wydali plytke muza elektroniczna ale nie sa nazywani kapele techno tylko dalej uwazani sa za kepele metalowa


Pozwolę sobie nie zgodzić się - ja raczej spotykam się z określeniem FF jako industrial, a nie metal. Postrzeganie FF (i nie mam na myśli fun factory) jako metal wzięło się pewnie z faktu, że gdzieś osiem lat temu (może trochę wcześniej) pojawiła się recenzja ich albumu w Metalhammerze.
FF ma bardzo charakterystyczną dla industrialu perkusję i bardzo mechaniczne brzmienie gitar. (to mi się u nich podoba właśnie :twisted: )
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Umbra » ndz 04.04.2004 12:40

Avathar pytales:
Czy są wśród nas ludzie którzy lubili Metallice ale potem sie zawiedli ??
oczywiscie ze sa choc nie wiem czy jestem jednym z nich. Zawsze uwielbialem Metallice i dalej jestem z nimi, tylko ze niektóre plyty mnie zawiodly(jak np. "Load") ale to nie znaczy ze ni znalazlo sie tam pare fajnych, choc juz w innym stylu kawalków, i nie znaczy to ze przestalem ich sluchac. Te plyty jak St. Anger(który swoja droga jest bardzo dobry) to jednak juz nie ten sam kapitalny i niepodwazalny klimat zsepolu z czasów np. "Ride The Lighting".
Awatar użytkownika
Umbra
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 39
Rejestracja: pn 27.10.2003 14:25
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Alganothorn » pn 19.04.2004 10:12

napiszę ogólniej o 'Metallice', nie tylko o ostatnim albumie;
dla 'ortodoksów', a znam takich sporo, koniec tego zespołu to wydanie czarnego albumu - on jest świadectwem odejścia od tradycji, skomercjalizowania się pojawieniem balladek lekkich łatwych i przyjemnych w typie ubóstwianego wszędzie 'Nothing else matters'...
szanuję takie poglądy, bo wypowiadają je osoby, które na tej muzyce znają się o niebo lepiej, niż ja, a Metallicę kochają na tyle, żeby podać nazwy gitar na których nagrywano kolejne utwory w ramach wcześniejszych płyt...
...co nie znaczy, że się znnimi zgadzam
;-)
mi najbardziej przypasował właśnie przełomowy jak się okazało czarny album - zawiera idealną dla mnie kompozycje utworów spokojniejszych i nieco bardziej agresywnych; z poprzednich płyt 'podchodzą' mi pojedyncze utwory, tę płytę słucham bez problemu całą z dużą przyjemnością;
kolejne albumy wypuszczane przez Metallicę to odchodzenie od wizerunku do jakiego przyzwyczaili fanów: spokojniej, coraz spokojniej...agresja ulotniła się, tak w tekstach, jak i w warstwie muzycznej - zdobyli nowych fanó, ale zrazili do siebie sporo tych najwierniejszych, ich wybór;
'S&M' dla mnie ejst ciekawym eksperymentem - jako osoba z założenia przeciwna wszelkim zaszufladkowaniom i odrzucająca tezy, że 'powinno się' grać tylko tak, a nie inaczej, nie widzę w tym żadnego uszczerbku na wizerunku tego zespołu, ale nie każdy fan jest tak tolerancyjny; poza tym - nie wiem, czy ja ejstem fanem Metalliki ;-)
album jest ciekawy, miło posłuchać;
co do 'St. Anger' - nie przypadł mi do gustu; jeśli chodzi o brzmienie agresywniejsze, wolę wcześniejsze dokonania, jeśli chodzi o wrażenia ogólne, to pozostaję przy czarnym...
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości

cron