Jesienny tytuł Fabryki Słów

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Whoresbane » pt 05.08.2022 10:52

Trzeba by podpuścić Piekarę by znów zwyzywał Wellmanową. Może kolejna sprawa sądowa zmotywuje go do napisania Płomimenia i Krzyża IV
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: ASX76 » pt 05.08.2022 11:02

Niechaj lepiej napisze ciąg dalszy Trylogii Sienkiewicza. :wink:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Shedao Shai » pt 05.08.2022 11:45

Whoresbane pisze:Trzeba by podpuścić Piekarę by znów zwyzywał Wellmanową. Może kolejna sprawa sądowa zmotywuje go do napisania Płomimenia i Krzyża IV


Fabryka komuś w komentach na Fejsie odpisali, że coś od niego właśnie dostali i na dniach ogłoszą.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Janusz S. » pt 05.08.2022 11:46

To chyba najbardziej zadziwiająca premiera FS. Jak im się w profilu ideowym zmieściła powieść w Której "Mulan meets The Song of Achilles in a queer reimagining of the rise of the founding emperor of the Ming dynasty"?
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Whoresbane » pt 05.08.2022 11:51

Shedao Shai pisze:
Whoresbane pisze:Trzeba by podpuścić Piekarę by znów zwyzywał Wellmanową. Może kolejna sprawa sądowa zmotywuje go do napisania Płomimenia i Krzyża IV


Fabryka komuś w komentach na Fejsie odpisali, że coś od niego właśnie dostali i na dniach ogłoszą.


O i to mi się podoba (jeśli to Inkwizytor)
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1448
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Shadowmage » pt 05.08.2022 11:54

Janusz S. pisze:To chyba najbardziej zadziwiająca premiera FS. Jak im się w profilu ideowym zmieściła powieść w Której "Mulan meets The Song of Achilles in a queer reimagining of the rise of the founding emperor of the Ming dynasty"?


Ja myślę, że oni nie mają profilu ideowego tylko finansowy ;) A że mają grupę autorów o takich, a nie innych poglądach, to raczej kwestia postawienia na nazwiska starszej daty, wywodzące się z konkretnego środowiska (bardzo uogólniając). Wydają przecież też Gołkowskiego, o którym można powiedzieć wiele, ale nie to, że ma skręt w prawo.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Janusz S. » pt 05.08.2022 13:33

Shadowmage pisze:
Janusz S. pisze:To chyba najbardziej zadziwiająca premiera FS. Jak im się w profilu ideowym zmieściła powieść w Której "Mulan meets The Song of Achilles in a queer reimagining of the rise of the founding emperor of the Ming dynasty"?


Ja myślę, że oni nie mają profilu ideowego tylko finansowy ;) A że mają grupę autorów o takich, a nie innych poglądach, to raczej kwestia postawienia na nazwiska starszej daty, wywodzące się z konkretnego środowiska (bardzo uogólniając). Wydają przecież też Gołkowskiego, o którym można powiedzieć wiele, ale nie to, że ma skręt w prawo.

Może i masz rację. Mnie się jednak FS jednoznacznie kojarzy z grupą ich czołowych autorów o prawicowym odchyleniu, nieustannie okazujących objawy nietolerancji i różnych chorych fobii. Kontrast autorki-bojowniczki o prawa LGBT z Komudą czy Pilipiukiem chyba nie mógłby być wyraźniejszy. O samej treści książki nie wspominając.
Przy okazji wyszło na jaw, że nie mam pojęcia jaki skręt ma Gołkowski, ale nigdy nie czytałem jego książek.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Shadowmage » pt 05.08.2022 14:34

W tym ostatnim aspekcie, to wiele nie straciłeś.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Coacoochee » pt 05.08.2022 16:23

Natomiast ty Januszu kojarzysz mi się z odchyleniem lewicowym i nietolerancją prawicy oraz nawet narodowych lewaków z PiS. Życie.
Prawa marksistowskiej ideologii LGTB czyli lewaków nietolerujących hetero i namiętnie profanujących katolicyzm, to bełkot w stanie czystym.
Generalnie marksiści są w Polsce bezkarni. Czy to Frasyniuk czy to babcia Kasia czy to baba, która oblała kościół farbą.
Uniewinnionko plus ewentualnie symboliczna grzywna.
Serio chcemy zaśmiecać to forum ideologią? Ja jestem gotów odpowiadać na obsesje lewaków.
Coacoochee
Lord
Lord
 
Posty: 1792
Rejestracja: czw 12.11.2015 13:15

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: historyk » pt 05.08.2022 20:19

Janusz S. pisze:Mnie się jednak FS jednoznacznie kojarzy z grupą ich czołowych autorów o prawicowym odchyleniu

Jak Janusz pięknie nam przypomniał komunistów ścigających rzeczywistych i wyimaginowanych przeciwników za prawicowe (prawicowo-nacjonalistyczne) odchylenia. I nie, nie, wcale to współczesne lewactwo nie jest nowym wydaniem starej komuny, wcale, ale to wcale :D Januszu, parę interesujących słówek, które możesz wykorzystać w dalszych dyskusjach: reakcjonizm (reakcjonistom mówimy nasze stanowcze nie!), zapluty karzeł (AK - zapluty karzeł reakcji!), warchoły (warchołom i pieniaczom idącym na pasku imperialistów mówimy nasze stanowcze nie!), pies łańcuchowy (Tito - pies łańcuchowy kapitalistów!).

Janusz w PRL pewnie szedłby w pierwszym szeregu ( najzabawniejsze jest to, że pewnie sam nie widzi, że jest komunistą):

Obrazek

Januszu, tu masz do wykorzystania, przemówienie towarzysza Bieruta z kosmetycznymi zmianami:
Właśnie nacjonalistyczna zaściankowość cechowała prawicowo-nacjonalistyczną grupę w naszym fandomie. Ta zaściankowość jest niewykarczowana i ma pożywkę nawet w szeregu ogniw naszego fandomu.

Na co odparł towarzysz Łapot:
Stosunek mój wobec odchyleńców prawicowo-nacjonalistycznych jest określony: trzeba ich zdemaskować i wyciągnąć w stosunku do nich jak najbardziej surowe konsekwencje.

I towarzysz Ptasiński:
Oznaką dalszego wzrostu sił fandomu, jego bolszewizacji, jest to, iż do końca demaskujemy i dobijamy prawicowo-nacjonalistyczne odchylenie.


A Gołkowski ma poglądy nie tyle polityczne, co finansowe - jemu wsio rawno czy z lewicą, czy prawicą, czy Ruskimi, byle kasa się zgadzała.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: asymon » pt 05.08.2022 22:03

Heh, tyle że sporo podpisanych pod listem poparcia dla "brutalnie zaatakowanego" Jacka Komudy to autorzy wydający w Fabryce. Zdaje się że też któś z szefów wydawnictwa się podpisał.

https://mobile.twitter.com/JacekPiekara ... 1991268352
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: historyk » pt 05.08.2022 22:18

asymon pisze:Heh, tyle że sporo podpisanych pod listem poparcia dla "brutalnie zaatakowanego" Jacka Komudy to autorzy wydający w Fabryce. Zdaje się że też któś z szefów wydawnictwa się podpisał.

Ale jakie to ma znaczenie? Słusznie, że podpisali, kiedy neokomuna robi zamach na wolność słowa (i podpisał też np. Dukaj, który nic w FS nie wydał, podpisał szef SuperNowej, podpisało parę osób z fandomu, a sądzę, że podpisów byłoby znacznie więcej, gdyby list był szerzej rozpropagowany - wielu pisarzy dowiedziało się o nim po opublikowaniu).

Rozumiem, że już wolność słowa jest domeną ludzi o prawicowych odchyleniach? Ty w ogóle znasz poglądy polityczne Komudy? To masz jego poglądy i zastanów się czemu dziś tacy ludzie nie chcą mieć nic wspólnego z lewicą i PO, czemu nie chcą mieć nic wspólnego z Fidelami i Januszami (może nawet dostrzeżesz związek z renesansem komuny):

Moje poglądy wyglądają zdecydowanie zdroworozsądkowo, gdyż nienawidzę chamstwa i politycznego ciemnogrodu, który bez przerwy dochodzi w naszym kraju do głosu. Nie ukrywam jednak, iż mimo wszystko jestem zwolennikiem demokracji, gdyż nie wymyślono jeszcze lepszego ustroju politycznego. Idąc na wybory mam zawsze szansę powiedzieć: „Veto!”. I mieć satysfakcję, jak w Warszawie, moim rodzinnym mieście dzielne krasnoludy uzyskują wynik lepszy niż mroczni, zwyrodniali mutanci prawicowego chaosu.

Nie jestem także, jak czasem błędnie uważają pewni ludzie, jakimś idiotycznym konserwatystą, monarchistą czy członkiem Młodzieży Wszechpolskiej. Owszem, opowiedziałbym się za monarchią, gdyby ktoś sprawił, że naszym królem znów zostałby Stefan Batory czy chociażby Józef Piłsudski. Jednak myśl o tym, że mógłby zostać nim chamski burak, który musi molestować swoją sekretarkę, bo tylko wówczas czuje się mężczyzną, kradnie, pije jak bydlę i w razie kłopotów wymachuje telefonem do Ziobry, przeraża mnie tak strasznie, że nigdy nie chciałbym zgodzić się na coś takiego.

W związku z tym, iż mam takie poglądy przyszło mi popierać Platformę Obywatelską i Donalda Tuska, choć bacznie patrzę politykom na ręce. Nie jestem też wrogiem kościoła, można by powiedzieć, że nawróciłem się na nowo pisząc „Imię Bestii” i studiując historię średniowiecznego monastycyzmu i liturgii. Oczywiście żywię zrozumiałą niechęć do dominikanów i jezuitów, a wielką sympatię do franciszkanów i bernardynów (bo to wszak wielcy pijacy byli).

http://katedra.nast.pl/artykul/2057/Wyw ... em-Komuda/
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Fidel-F2 » sob 06.08.2022 4:05

Znowu się brandzlujecie tym prymitywnym burakiem et consortes? Że też wam się chce.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Adashi » sob 06.08.2022 9:51

historyk, masz na blogu lokalizację: Pyrlandia. Otóż, cała Pyrlandia z Poznaniem - stolicą progresywnej Polski na czele, wstydzą się za Ciebie, że Ty tu takie dyrdymały wypisujesz.
Ostatnio zmieniony sob 06.08.2022 9:55 przez Adashi, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
Adashi
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: sob 06.08.2022 8:53

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: historyk » sob 06.08.2022 12:20

Adashi pisze:historyk, masz na blogu lokalizację: Pyrlandia. Otóż, cała Pyrlandia z Poznaniem - stolicą progresywnej Polski na czele, wstydzą się za Ciebie, że Ty tu takie dyrdymały wypisujesz.

Nie, nie, drogi komunisto, niemal cała Pyrlandia głosuje na PiS, tylko Poznań psioczy na PO-wskiego lokalnego czempiona, ale i tak głosuje na PO. Tu masz, progresywny komuszku, mapę wyborczą Pyrlandii z 2019 - niebieskie to PiS, żółtawe - PO. Musisz czasami wyjrzeć poza swój Poznań (na poziomie gmin jest to 194 : 32 dla PiS).

Obrazek

A tak na marginesie, tylko po to założyłeś sobie drugie konto? Styl cię zdradza.

Fidel-F2 pisze:Znowu się brandzlujecie tym prymitywnym burakiem et consortes? Że też wam się chce.

Ooo, i zaleciało prawdziwym rewolucjonistą - smród przepoconych onuc i na wpół przetrawionego samogonu. To nasz komuszek nr 1, miłośnik cenzury i zamordyzmu. Znany w internetach jako wybitny cham i prymityw, który odzywa się głównie, żeby poinformować wszem i wobec komu to by w mordę nie napluł (jak to mówią, kozak w necie, kiep w świecie - że zastosuję prastary wulgaryzm, jako eufemizm).

PS
Gdyby administracja zechciała się pochylić na wątkiem, to zwracam uwagę, że po raz enty zaczęło się od wysrywu kol. Janusza, który musiał dać upust swoim fobiom i obsesjom.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: SechulLath » sob 06.08.2022 14:41

Oni tak zawsze zasrywają każdy wątek, w którym się pojawią? Przecież to aż nie chce się w cokolwiek klikać, żeby nie obrzydzili.
SechulLath
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 185
Rejestracja: ndz 21.03.2021 17:15

Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Adon » sob 06.08.2022 15:34

Głosowanie na PiS nie oznacza poglądów niesocjalistycznych czy antykomunistycznych, wszak PiS socjalami przebija naszą całą lewicę i najbliżej mu do PZPR ze wszystkich partii od 30 lat. ;) Taka mała uwaga, bo zasadniczo w wątkach politycznych się nie udzielam.
Adon
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 250
Rejestracja: wt 02.03.2010 18:46

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: historyk » sob 06.08.2022 15:40

Adon pisze:Głosowanie na PiS nie oznacza poglądów niesocjalistycznych czy antykomunistycznych, wszak PiS socjalami przebija naszą całą lewicę i najbliżej mu do PZPR ze wszystkich partii od 30 lat. ;) Taka mała uwaga, bo zasadniczo w wątkach politycznych się nie udzielam.

Konfederackie blablabla (na tej samej zasadzie można napisać, że PO najbliżej do NSDAP, bo obie partie budowały autostrady). Zaprawdę: wg konfederatów nieistotne było mordowanie opozycjonistów, tłumienie wolności słowa, służenie Moskwie - największą zbrodnią PZPR był umiarkowany socjal... No tak, i tu jeszcze PO-wszczyzną zalatuje: po co w Polsce socjal, skoro socjal jest w Niemczech. I po co kasa na polskie rodziny, skoro można ją wydać na tzw. uchodźców.

A współczesne komuszki mają inne poglądy gospodarcze, niż ich poprzednicy, tu wzorem są komunistyczne Chiny - komunistyczna ideologia tak, komunistyczna gospodarka nie.

Tu trzeba by ci wiele wyjaśnić. Poczynając od tego, że komuniści w pewnym momencie stanęli przed zasadniczym problemem w warunkach demokracji - brakiem potencjalnych wyborców. Bo co komuna ma do zaoferowania? Zamordyzm i socjal. Ale w socjalu państwa kapitalistyczne i partie niekomunistyczne przebiły komunistów, tym samym odbierając im tradycyjny elektorat (robotników). Sam zamordyzm to skromna oferta, trzeba było znaleźć proletariat zastępczy, którego można by bronić. I się znalazł: imigranci, LGBT, mizoandrystki itp. Ale to elektorat o zróżnicowanych poglądach gospodarczych, znaczna jego część to dobrze sytuowani single z wielkich miast (+ oczywiście, imigranci), a dobrze sytuowani single z zasady są bardzo liberalni, są przeciwnikami socjalu - za wyjątkiem przelewu kasy właśnie do imigrantów (najlepiej nawet nie bezpośrednio, a za pośrednictwem progresywnych fundacji i stowarzyszeń).

Natomiast pluszowy zamordyzm jak najbardziej temu elektoratowi odpowiada. Cenzura to wręcz ich marzenie, demokracji nie lubią, bo jak tu lubić demokrację, kiedy dziewięć razy z rzędu wygrywa PiS. Charakteryzuje ich też chorobliwa oikofobia - nienawiść i pogarda dla rodaków (słowo "Polska" to im wręcz przez usta i klawiatury nie przechodzi - używają określenia Ten Kraj), bo skoro głosują na PiS, to są ucieleśnieniem wszelkiego zła (stąd nawoływania z tego środowiska, np. Bodnara, żebyśmy oddali suwerenność Niemcom, bo to światły naród, wyprowadzi nas na ludzi :D). W ogóle ich marzeniem jest, żeby Polacy rozpłynęli się w narodzie europejskim (takim na wzór dawnego narodu radzieckiego).

To tu masz współczesnych komuszków - internacjonalizm/oikofobia, cenzura, niechęć do demokracji, zagraniczny protektor (wczoraj Moskwa, dziś Bruksela, a raczej Berlin).
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: nosiwoda » ndz 07.08.2022 7:42

SechulLath pisze:Oni tak zawsze zasrywają każdy wątek, w którym się pojawią? Przecież to aż nie chce się w cokolwiek klikać, żeby nie obrzydzili.

Obrazek
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Adon » ndz 07.08.2022 16:45

historyk pisze:Tu trzeba by ci wiele wyjaśnić.

Taki duży, zwykle pisze z sensem, a tu takie bzdury sadzi.
Jak już pisałem, w dyskusje polityczne bawić się nie zamierzam, ale swoim wywodem rozbawiłeś mnie setnie. I najlepsze, że nawet w nim trochę sensu było, ale konkluzja wciąż jest jedna, jesteś ślepy na fakty - wielbisz PiS, więc PiS to nie komuchy. :D
Jeszcze raz - bardziej socjalistycznej i lewicowej partii ze świecą szukać. :) Jedyne w czym przebijają resztę lewicowych partii to populizm.

historyk pisze:Natomiast pluszowy zamordyzm jak najbardziej temu elektoratowi odpowiada. Cenzura to wręcz ich marzenie, demokracji nie lubią, bo jak tu lubić demokrację, kiedy dziewięć razy z rzędu wygrywa PiS.

Dobre, naprawdę dobre, ale zmień dilera. PiS wg Ciebie to miłująca demokrację i wolność słowa ekipka pluszowych misiów?

historyk pisze:służenie Moskwie

Nawet Konfa się tak Moskwie nie przysłużyła jak PiS. Np. rozmontowanie całych służb zbrojnych w końcu to nie Konfa, tylko PiS. Łącznie ze wspaniałym Antosiem, który rozwalił służby specjalne - kto przy zdrowych zmysłach robi takie rzeczy?

historyk pisze:nienawiść i pogarda dla rodaków

Nie no, naprawdę, pogarda to specjalność wszystkich tylko nie PiSu? A "wykształciuchy" itd? Serio?

Nie musisz odpowiadać, choć jeśli Twoje koniecznie musi być na wierzchu, to możesz, bo ja odpuszczam dalej i reszty tej wypowiedzi nie zamierzam rozbierać na części pierwsze.
I nie, nie jestem ani za PO ani za Konfą.
https://youtu.be/04Ny5aqm6c0?t=199
Adon
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 250
Rejestracja: wt 02.03.2010 18:46

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: El Lagarto » ndz 07.08.2022 18:39

Jestem przeciwnikiem wycinania postów, ale błagam, niech ktoś ten polityczny szajs przeniesie do działu Offtopicownia... Po to w końcu istnieje chyba? :-?
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 923
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: historyk » ndz 07.08.2022 19:36

Adon pisze:Jak już pisałem, w dyskusje polityczne bawić się nie zamierzam, ale swoim wywodem rozbawiłeś mnie setnie. I najlepsze, że nawet w nim trochę sensu było, ale konkluzja wciąż jest jedna, jesteś ślepy na fakty - wielbisz PiS, więc PiS to nie komuchy. :D

A co poza umiarkowanym socjalem, który jako żywo nie jest cechą wyłącznie komunistów, o tym świadczy? Pewnie nic, pewnie to tylko twoje fobie, co?

Jeszcze raz - bardziej socjalistycznej i lewicowej partii ze świecą szukać. :) Jedyne w czym przebijają resztę lewicowych partii to populizm.

Aha, czyli ponawiasz tezę, że PO jest jak NSDAP. Głupie to, ale ponawiaj...

Dobre, naprawdę dobre, ale zmień dilera. PiS wg Ciebie to miłująca demokrację i wolność słowa ekipka pluszowych misiów?

Na pewno wolność słowa mamy większą, niż za PO. Za PO, jak nazwałeś Tuska tumanem - był wyrok, dziś możesz Dudę (a w hierarchii państwowej prezydent to pierwsza osoba - premier dopiero czwarta) nazwać debilem i nic ci nie grozi (patrz Żul-czyk). A tak wygląda wolność słowa w ukochanych przez PO Niemczech - dziennikarz skazany na pół roku więzienia za przypomnienie FAKTÓW o współpracy muzułmanów z Hitlerem:
https://polityka.se.pl/wiadomosci/micha ... -JFFz.html
W tychże Niemczech pamiętasz samoocenzurowanie mediów po kolońskich macankach? WSZYSTKICH mediów, gdyby nie facebooki i twittery, nigdy byśmy się nie dowiedzieli co tam się działo. Tak funkcjonują media i wolność słowa w Niemczech - a PO uważa, że to jest optymalna sytuacja.

A tu inny kraj uwielbiany przez PO i lewicę - Szwecja. Prokurator za niesłuszne badania naukowe, nie wolno badać statystyk przestępczości, jeśli wychodzi z nich, że większość przestępstw popełniają imigranci:
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C9 ... nci-zajela

Czyli, jak widzisz, cancel culture to za mało, lewactwo nie odżegnuje się od bardziej represyjnych metod nacisku. W słowach eurolewactwo tak kocha wolność słowa, że aż trudno to pisemnie wyrazić. Ale tylko w słowach - a po po czynach oceniajmy, nie po słowach. Serdecznie dziękuję za tę zachodnio-postępową wolność słowa, wolę tradycyjną, taką zwyczajną, może zaściankową, ale mnie pasującą.

Nawet Konfa się tak Moskwie nie przysłużyła jak PiS. Np. rozmontowanie całych służb zbrojnych w końcu to nie Konfa, tylko PiS. Łącznie ze wspaniałym Antosiem, który rozwalił służby specjalne - kto przy zdrowych zmysłach robi takie rzeczy?

Tak, tak, rozwalił to cudowne WSI, którego funkcjonariusze co rusz przewijali się w materiałach dziennikarzy śledczych. A dziś to Polska PiS jest jednym z krajów najbardziej wspierających Ukrainę. Samo przesłanie ok. 300 czołgów - rzecz bez precedensu. I wielkie szczęście Polski i Ukrainy, że rządzi PiS, że nie mamy nad Wisłą powielania polityki Scholza, co bez wątpienia robiłaby PO.

Dalej - same prorosyjskie inwestycje - gazociąg uniezależniający nas od ruskiej ropy (inwestycja porzucona przez PO po 2007 r.), przekop mierzei uniezależniający nas od ruskiego widzimisię (zrobiony przy dzikich protestach prorosyjskiej PO), mur na granicy z Białorusią (czyli Rosją) chroniący nas przed wojną hybrydową (zbudowany przy dzikich protestach prorosyjskiej PO).

Tak, a PO:
Najpierw straszy Ukraińców, że PiS chce z Putinem zrobić rozbiory Ukrainy (posty Giertycha i Lisa szeroko rozpowszechnione przez polityków, sympatyków i płatnych trolli PO).
Potem PO (ustyma Tuska) straszy Polaków, że nie możemy przewozić tranzytem ukraińskiego zboża, bo rzekomo będzie sprzedawane w Polsce i polscy rolnicy stracą, bo cena spadnie.

I ty chcesz mi tu wciskać kity, że PiS jest prorosyjski, a PO antyrosyjska? Ta PO, która przez 8 lat miała w tyłku uniezależnienie od ruskich surowców, bo taki mieli przykaz z Berlina - Polacy mają kupować ruski gaz importowany z Niemiec? Ta PO, która przez lata robiła wszystko, co Frau Merkel - pierwsza onuca UE - kazała? A teraz jeszcze Tusk domaga się, żebyśmy ograniczyli zużycie gazu o 15% (przez co gospodarka zwolni), żebyśmy mieli gaz do oddawania Niemcom, bo jak zwykle Niemcy żądają dla siebie solidarności, szkoda tylko że sami nigdy solidarni nie są. Tak są solidarni, że właśnie zablokowali w UE wypłatę środków dla Ukrainy (8 miliardów euro!).

Nie no, naprawdę, pogarda to specjalność wszystkich tylko nie PiSu? A "wykształciuchy" itd? Serio?

Patrz może we własne oko, bo wyborcy opozycji charakteryzują się większą nienawiścią - badania naukowe, to jest fakt:
https://oko.press/bilewicz-zwolennicy-o ... na-odwrot/

I nie, nie jestem ani za PO ani za Konfą.

Domyślam się, że tu może być jeszcze gorzej - wyborca czerwonej trójcy (Czarzasty - Biedroń - Zandberg). Chociaż bo ja wiem czy gorzej... Zandberg z mojego punktu widzenia ma chore poglądy, ale jednego mu nie odmówię - jest polskim patriotą, a Tuskowi tego odmówię.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Luc du Lac » ndz 07.08.2022 19:56

Jesienna gawęda ?
Luc du Lac
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 225
Rejestracja: czw 30.09.2021 23:18

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Adon » ndz 07.08.2022 20:36

historyk pisze:I ty chcesz mi tu wciskać kity, że PiS jest prorosyjski, a PO antyrosyjska?

Chłopaku, mówiłem Ci, zmień dilera. Ani jedno słowo w moim poście nie padło na obronę PO, a Ty tu ciagle pod tezę. I jeszcze mi Zandbergami i innymi pojechał. :D
Ja nawet w Polsce nie mieszkam.
Adon
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 250
Rejestracja: wt 02.03.2010 18:46

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: historyk » ndz 07.08.2022 21:01

Adon pisze:Chłopaku, mówiłem Ci, zmień dilera.

Za dyskusję w takim stylu jednak podziękuję.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Adon » ndz 07.08.2022 21:05

Nie, kolego, dyskusję kończysz dlatego:
Adon pisze:
historyk pisze:I ty chcesz mi tu wciskać kity, że PiS jest prorosyjski, a PO antyrosyjska?

Ani jedno słowo w moim poście nie padło na obronę PO, a Ty tu ciagle pod tezę.

Trochę późno się zorientowałeś.
Adon
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 250
Rejestracja: wt 02.03.2010 18:46

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: historyk » ndz 07.08.2022 22:20

Nie, kończę dlatego, że przestałeś używać argumentów, a zacząłeś bluzgać.

OK, uznaję, że faktycznie nie jesteś wyborcą żadnej polskiej partii, a twoje poglądy to eklektyczny zbitek Konfederacji, PO i skrajnej lewicy (co mnie nie dziwi, bo zgodnie z teorią podkowy skrajnej prawicy bliżej do skrajnej lewicy, niż im obu do racjonalnego centrum). Poza tym żyjesz poza Polską, więc twoja orientacja w polskich sprawach jest niezbyt głęboka. Tym niemniej cieszę, się, że mogłem ci wykazać, że twoje poglądy (np. o prorosyjskim PiS), to poglądy zupełnie od czapy wynikające li tylko z fobii i wyprania czaszki przez pewne media.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Adon » ndz 07.08.2022 22:25

https://sjp.pl/bluzgi
W którym miejscu?
Adon
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 250
Rejestracja: wt 02.03.2010 18:46

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: historyk » ndz 07.08.2022 22:33

OMG, kolejny który musi bić pianę, kiedy ewidentnie mnie ma już nic do powiedzenia...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Luc du Lac » pn 08.08.2022 1:03

z taką zajadłością PiSu bronią głównie beneficjenci tego systemu
Luc du Lac
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 225
Rejestracja: czw 30.09.2021 23:18

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Fidel-F2 » pn 08.08.2022 6:02

I skończeni idioci.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: historyk » pn 08.08.2022 7:46

Luc du Lac pisze:z taką zajadłością PiSu bronią głównie beneficjenci tego systemu

Zarobiłem na PiS równe zero, to jedyny prezent od państwa dla mnie w ciągu ostatnich 7 lat:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/d ... -ostrowski

A teraz przeproś za swoje idiotyczne sugestie. Ja wiem, że wy - wyborcy PO wszystko przeliczacie na kasę, ale nie wszyscy są wami.

Fidel-F2 pisze:I skończeni idioci.

Tak, towarzyszu Fidel, twoi poprzednicy z lat 1944-1956 tak samo mówili o przeciwnikach komuny. Właściwie to albo jechali tobą (idioci), albo Luckiem (przekupieni przez imperialistów). Siedzi w was ta komuna mocno.

Tak na marginesie, macie tylko argumentację ad personam, co też typowe dla wyborców PO. I tak zdumiewająca, że obyło się bez wulgaryzmów...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Fidel-F2 » pn 08.08.2022 8:18

oraz wszy, kreatury, szubrawcy i kanalie
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: historyk » pn 08.08.2022 8:42

Fidel-F2 pisze:oraz wszy, kreatury, szubrawcy i kanalie

Napisał pajac powszechnie "cieszący" się opinią debila i chama.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Jesienny tytuł Fabryki Słów

Postautor: Fidel-F2 » pn 08.08.2022 8:59

ale zazwyczaj mix idioty i mendy
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Następna

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości