Zajdle przyznane :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Zajdle przyznane

Postautor: Tigana » sob 21.11.2020 18:40

To Radkowi jeszcze tylko Nobla brakuje. Gratulacje.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Zajdle przyznane

Postautor: drwalrabarbar » sob 21.11.2020 19:20

Kiepsko to świadczy o nagrodzie, kiedy na powieść roku głosuje niespełna 150 osób.
drwalrabarbar
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 131
Rejestracja: śr 04.01.2017 19:50

Re: Zajdle przyznane

Postautor: Janusz S. » sob 21.11.2020 19:30

Pomijam to, że od czasu gdy dawno temu Kossakowska wygrała z Dukajem nie potrafię poważnie traktować takich nagród i nie mam pojęcia ile osób zwykle głosuje. 150 osób to chyba rzeczywiście niewiele?
Może ludzie są oszczędni w kryzysie albo czytanie książek jest znacznie bardziej ekskluzywnym hobby niż myślimy? :angel:
Tak czy inaczej gratulacje dla R. Raka.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5915
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Zajdle przyznane

Postautor: Bronsiu » sob 21.11.2020 19:37

Rok temu na Polconie głosowało jakoś około 360.
Brawo Radek!
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Zajdle przyznane

Postautor: historyk » sob 21.11.2020 21:41

drwalrabarbar pisze:Kiepsko to świadczy o nagrodzie, kiedy na powieść roku głosuje niespełna 150 osób.

Sympatia znajomych z facebooka kończy się, kiedy trzeba zapłacić 20 zł. Zostaje tylko najbliższa rodzina i najwierniejsi przyjaciele...
Jedyne co mnie interesuje w przypadku tej nagrody za umiejętność mobilizowania krewnych i znajomych, to ile głosów dostały poszczególne tytuły. Ale to chyba tajne przez poufne :D
Janusz S. pisze:Pomijam to, że od czasu gdy dawno temu Kossakowska wygrała z Dukajem nie potrafię poważnie traktować takich nagród

Poważną nagrodą są Żuławie, a Zajdle to taka trochę bezsensowna zabawa.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2651
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Zajdle przyznane

Postautor: Bronsiu » sob 21.11.2020 21:59

Wiesz, Żuławie to z definicji nagroda literaturoznawców, a Zajdel - fanów. To robi różnicę. Hipoteza, że przywołana Kossakowska ma więcej "zwykłych" fanów, czytelników, niż przywołany Dukaj, nie brzmi mi przesadnie heretycko (choć nie mam zamiaru twierdzić, że na pewno jest prawdziwa).
Ostatnio zmieniony sob 21.11.2020 21:59 przez Bronsiu, łącznie zmieniany 1 raz
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1060
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Zajdle przyznane

Postautor: historyk » sob 21.11.2020 22:34

Bronsiu pisze:Wiesz, Żuławie to z definicji nagroda literaturoznawców, a Zajdel - fanów.

Tylko ja nie bardzo wierzę w tych fanów. Przy 148 glosujących, to sam byłbym w stanie te wyniki ustawić. Dlatego uważam Zajdle za nagrodę bezwartościową. Takie nagrody miały rację bytu w czasach przedinternetowych.

W Żuławiach ma to sens, najpierw nominowane powieści/opowiadania wybierają zaproszeni elektorzy (niekoniecznie literaturoznawcy, bo widzę też samych pisarzy, także fanów), potem nagrodę przyznaje jury (tu już grono utytułowane). I choć nie zawsze się zgadzam, to przynajmniej wiem, że przeczytali te książki - przy Zajdlach sądzę, że różnie z tym bywa (zwłaszcza kiedy autor/wydawca nawołuje do głosowania swoich krewnych i znajomych z socjalmediów).

Szkoda, że Katedra postanowiła ukatrupić swój plebiscyt, zamiast zmienić jego zasady...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2651
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Zajdle przyznane

Postautor: nosiwoda » pn 23.11.2020 10:46

drwalrabarbar pisze:Kiepsko to świadczy o nagrodzie, kiedy na powieść roku głosuje niespełna 150 osób.

Niekoniecznie. Trzeba dołożyć kontekst koronowy i brak w związku z tym imprezy, na której można byłoby złożyć głos osobiście i udać się na ceremonię wręczania i spotkać autorów (czynnik motywacyjny). Jak już się zapłaci za bilet na konwent i można złożyć głos, to jest to łatwiejsze. No i dochodzi jakiś czynnik grupowy. Teraz nie, bo każdy siedzi w domu.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4988
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 73 gości