Takeshi Kovacs powraca :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Takeshi Kovacs powraca

Postautor: baczmus » wt 11.02.2020 19:00

Tak dla ścisłości. 2 sezon opowiada historię z 3 tomu książki? Bo średnio widzę tu, chyba, nawiązania do "Upadłych Aniołów".
baczmus
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 50
Rejestracja: ndz 24.04.2016 17:15

Takeshi Kovacs powraca

Postautor: Haribo » wt 11.02.2020 22:34

Pierwszy sezon w porównaniu do książki był żenujący.
Haribo
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 488
Rejestracja: czw 28.03.2013 9:37

Re: Takeshi Kovacs powraca

Postautor: Shedao Shai » śr 12.02.2020 8:26

Pierwszy sezon był doskonały. Niesamowicie mi się podobał. Oglądałem go bez znajomości literackiego pierwowzoru; ten przeczytałem potem i... po pierwsze, pogłoski o tym, jaka to "niewierna" ekranizacja były mocno przesadzone, a po drugie - chyba prędzej wrócę do serialu, niż książki.
Ciekawy jestem, jak odbiorę zmianę głównego aktora. O ile nie mam z tym problemów fabularnie (wiadomo), to Kinnaman jako Kovacs to było 10/10, a Mackie kojarzy mi się tylko z Marvelozą i sam nie wiem, jak się sprawdzi w czymś poważniejszym. No zobaczymy, nie uprzedzam się niepotrzebnie. Mają u mnie duży kredyt zaufania i jest podjaranko.
Drugi tom trylogii był moim ulubionym, a zarazem wydaje mi się, że jego ekranizacja byłaby znacznie większym wyzwaniem, niż w przypadku "Modyfikowanego węgla" - zarówno w aspekcie budżetowym, jak i w aspekcie trudności konwersji tej powieści na ekran. Mam nadzieję, że kompromisem nie będzie zbytnie odejście od treści książki, tudzież przeskoczenie od razu do tomu 3.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Takeshi Kovacs powraca

Postautor: Shadowmage » śr 12.02.2020 10:13

Dość mocno odchodzą od książek. Coś z trzeciego tomu, nic chyba z drugiego, a przede wszystkim kontynuacja wątków z pierwszego sezonu, które i tak nie miały aż tak dużego podparcia w treści książki.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Takeshi Kovacs powraca

Postautor: Vramin » czw 13.02.2020 13:56

W pierwszym sezonie najpierw twórcy trzymali się książki a potem zaczęli realizować własne pomysły. I gdy dotarło do nich że to co zrobili jest kompletnie bez sensu, powrócili na siłę do fabuły książki co wyszło jak wyszło.

Pewnie obejrzę ale z nastawieniem na coś w tylu fanfika, nie ektanizacji. Bo wizualnie pierwszy sezon będzie naprawdę niezły. I chyba tylko wizualnie, imo.
Vramin
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 78
Rejestracja: pt 08.11.2019 13:34

Re: Takeshi Kovacs powraca

Postautor: romulus » pt 14.02.2020 19:59

Shedao Shai pisze:Pierwszy sezon był doskonały. Niesamowicie mi się podobał. Oglądałem go bez znajomości literackiego pierwowzoru; ten przeczytałem potem i... po pierwsze, pogłoski o tym, jaka to "niewierna" ekranizacja były mocno przesadzone, a po drugie - chyba prędzej wrócę do serialu, niż książki.
Ciekawy jestem, jak odbiorę zmianę głównego aktora. O ile nie mam z tym problemów fabularnie (wiadomo), to Kinnaman jako Kovacs to było 10/10, a Mackie kojarzy mi się tylko z Marvelozą i sam nie wiem, jak się sprawdzi w czymś poważniejszym. No zobaczymy, nie uprzedzam się niepotrzebnie. Mają u mnie duży kredyt zaufania i jest podjaranko.

Mógłbym się podpisać. Kiedy czytam marudzenia tych rozczarowanych, to zastanawiam się, czy czasem nie oglądali/czytali innego dzieła. :)
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2054
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11

Re: Takeshi Kovacs powraca

Postautor: Fidel-F2 » sob 15.02.2020 2:19

Oglądałem pierwszy sezon ale chyba nie dooglądałem, a może dooglądałem ale nie pamiętam? W każdym razie znudził mnie mocno gdzieś po drodze.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości