Grafika do książki Palmer :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Re: Grafika do książki Palmer

Postautor: nosiwoda » śr 10.07.2019 12:34

Shadowmage pisze:Mimo wszystko zastanawiam się czy jest sens dla potencjalnego nowego wydawcy. To seria popularna w stosunkowo wąskim gronie ze dużym progiem wejścia jak na fantasy i sporym zobowiązaniem dla wydawcy (bo długa, nie da się tego kompilować w omnibusy jak CK Cooka na przykład).

Mam te same wątpliwości - to, że sam się odbiłem od Malazańskiej dwukrotnie (ale i tak mam wszystkie tomy :P ), może świadczyć zarówno przeciwko mnie (bo jednak nie przeczytałem), jak i za (bo mimo sporego bagażu lektur, faktycznie próg okazał się dla mnie na razie za wysoki). A spośród tych, co już w to weszli, ilu będzie skłonnych na wymianę czy ponowny zakup? BTW ta edycja kolekcjonerska została wydana w całości? Ktoś wie, ilu było chętnych na nią?
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Grafika do książki Palmer

Postautor: AM » śr 10.07.2019 12:53

Shadowmage pisze:
historyk pisze:
emsi pisze:W którym miejscu na jedno kopyto?

I najnowsza okładka DC...
http://katedra.nast.pl/nowosci/28055/Gr ... ianskiego/


Można jeszcze zadać sobie pytanie ile w tym inwencji samych grafików, a ile wymagań wydawców - w okładkach też są mody i trendy, a ilustrator robi często to, na co jest zamówienie. Były kaptury, byli pakerzy z wielkimi mieczami, może teraz idzie skojarzenie: głowa się sprzeda w fantastyce, dawajcie głowę! :D


Warto może też wziąć pod uwagę fakt, iż graficy w Polsce dostają 10, 15, 20 razy mniej kasy za okładkę, niż artyści na zachodzie. To musi mieć wpływ na optymalizację i wybór stopnia komplikacji grafiki. Trzeba przecież z czegoś utrzymać rodzinę. W każdym razie, za te pieniądze i w tych warunkach, otrzymujemy zajebiste okładki...
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Grafika do książki Palmer

Postautor: Shadowmage » śr 10.07.2019 12:55

Chyba wyszła, druk był na zamówienie. Coś mi się kołacze, że z ostatnim tomem czekali na jakąś progową liczbę zamówień, ale niewielką (50? 100?). Ale może coś pokręciłem, dawno to było, a sam nie byłem zainteresowany.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Grafika do książki Palmer

Postautor: historyk » śr 10.07.2019 14:06

Shadowmage pisze:Można jeszcze zadać sobie pytanie ile w tym inwencji samych grafików, a ile wymagań wydawców - w okładkach też są mody i trendy, a ilustrator robi często to, na co jest zamówienie. Były kaptury, byli pakerzy z wielkimi mieczami, może teraz idzie skojarzenie: głowa się sprzeda w fantastyce, dawajcie głowę! :D

Ależ ja to wiem. Niedawno rozmawialiśmy tu o jakiejś okładce Maga, gdzie pierwotna (lepsza) propozycja DC została odrzucona, co można wnosić z komentarza samego DC - kiedy pokazał nową (gorszą) okładkę skomentował w stylu "polityka najemnika".

AM pisze:W każdym razie, za te pieniądze i w tych warunkach, otrzymujemy zajebiste okładki...

Cóż, nie podzielam Pańskiego optymizmu.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Grafika do książki Palmer

Postautor: Shedao Shai » czw 11.07.2019 6:59

Ja to tylko chciałbym zobaczyć minę Shadowa, jak wstanie i tu wejdzie xD
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grafika do książki Palmer

Postautor: Shadowmage » czw 11.07.2019 7:59

Życzliwi mi donieśli jak jadłem śniadanie. Poszły bany czasowe dla wybrańców.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości