Sieciowe teksty królowej fantasy z okładką :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Sieciowe teksty królowej fantasy z okładką

Postautor: Shedao Shai » pt 08.03.2019 9:44

Trochę jednak błąd z tą zmianą formatu, mogli dorzucić coś jeszcze i go zachować. No ale kupię i tak. Brzmi bardzo ciekawie.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Sieciowe teksty królowej fantasy z okładką

Postautor: asymon » pt 08.03.2019 10:21

Zadzwońcie do Prószyńskiego, że jest literówka w podtytule.

Normalnie bym pomyślał, że korekta wyłapie, ale we "Wracać wciąż do domu" jakieś ktosie wstawiły stronę praw autorskich z "Sześciu światów Hain", przynajmniej w ebooku, nie wiem jak w papierowej, nie sprawdzałem, za ciężka.
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Sieciowe teksty królowej fantasy z okładką

Postautor: Janusz S. » pt 08.03.2019 12:26

Shedao Shai pisze:Trochę jednak błąd z tą zmianą formatu, mogli dorzucić coś jeszcze i go zachować. No ale kupię i tak....

A ja właśnie zrezygnowałem. Chciałem kupić jedynie dla zachowania kompletnej serii, bo publicystyka mnie niezbyt ciekawi, ale skoro format nie pasuje to nie ma po co się wysilać.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Sieciowe teksty królowej fantasy z okładką

Postautor: Waldek » pt 08.03.2019 23:30

Janusz S. pisze:
"A ja właśnie zrezygnowałem. Chciałem kupić jedynie dla zachowania kompletnej serii, bo publicystyka mnie niezbyt ciekawi, ale skoro format nie pasuje to nie ma po co się wysilać."

I to jest podejście do literatury, a ogólnie słowa pisanego, nie pasuje m na półkę i do serii to " nie ma co się wysilać"
Waldek
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: ndz 03.03.2019 20:42

Sieciowe teksty królowej fantasy z okładką

Postautor: gadba » sob 09.03.2019 1:18

Waldek ma rację. Bo tu ludki układają książki seriami, wydawnictwami, autorami albo alfabetycznie tytułami, od najmniejszej do największej i na odwrót. Cudują jakby mieli do dyspozycji 400 m2 regałów lub kilkaset egzemplarzy do przekładania z lewa na prawo, żeby tylko ładnie wyglądało. Zawsze jest coś nie tak. To się robi nudne.
gadba
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 97
Rejestracja: wt 09.06.2015 22:43

Re: Sieciowe teksty królowej fantasy z okładką

Postautor: Shicho » sob 09.03.2019 6:57

Przecież nie napisał: "bardzo chciałem kupić i przeczytać tę książkę, ale formatem nie pasuje do innych, więc sobie odpuszczę", lecz: "chciałem kupić jedynie dla zachowania kompletnej serii, bo publicystyka mnie niezbyt ciekawi, ale skoro format nie pasuje to nie ma po co się wysilać".

Dostrzegacie różnicę?
Shicho
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 146
Rejestracja: pn 27.04.2009 5:51

Re: Sieciowe teksty królowej fantasy z okładką

Postautor: Fidel-F2 » sob 09.03.2019 7:55

nie

niech sobie kupi wymiarowy karton i namaluje okładkę
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Sieciowe teksty królowej fantasy z okładką

Postautor: asymon » sob 09.03.2019 8:41

Tekst pośrednio o Lemie, sieciowy, więc do znalezienia w sieci. Ciekawostka, nie wiedziałem.

https://www.theparisreview.org/blog/201 ... ry-prizes/
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Sieciowe teksty królowej fantasy z okładką

Postautor: Janusz S. » sob 09.03.2019 11:33

Waldek pisze:I to jest podejście do literatury, a ogólnie słowa pisanego, nie pasuje m na półkę i do serii to " nie ma co się wysilać"

Słowo pisane warto też zrozumieć przed skrytykowaniem. Interesuje mnie literatura a nie publicystyka, ale dokupiłbym publicystykę i spróbował przeczytać gdybym miał jakikolwiek powód ku temu. Np. byłaby ona elementem serii, którą i tak zbieram bo mi się podoba. Jak coś mnie nie interesuje i nie pasuje do zbieranej serii, to po co miałbym kupować? To jest racjonalne podejście do słowa pisanego. Nie wystarcza mi kasy na wszystkie te książki, które chciałbym mieć a co dopiero na te, które mnie nie ciekawią.
gadba pisze:Waldek ma rację.

:roll:
gadba pisze: Bo tu ludki układają książki seriami, wydawnictwami, autorami albo alfabetycznie tytułami, od najmniejszej do największej i na odwrót. Cudują jakby mieli do dyspozycji 400 m2 regałów lub kilkaset egzemplarzy do przekładania z lewa na prawo, żeby tylko ładnie wyglądało. Zawsze jest coś nie tak. To się robi nudne.

To prawdziwy dramat, że chciałbym, żeby książki oprócz interesujące treści fajnie prezentowały się na półkach i były estetycznie wydane. A już układanie ich na półkach seriami powinno być karalne. Nie liczyłem ile m2 regałów mam do dyspozycji. Jak mi braknie to dokupuję nowe regały. Kilkaset egzemplarzy książek to miałem jak byłem nastolatkiem. Bynajmniej nie dlatego żeby je przekładać. Jak Cię coś nudzi to w ustawieniach forum jest taka miła opcja "ignoruj posty". Skorzystaj.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Sieciowe teksty królowej fantasy z okładką

Postautor: Fidel-F2 » sob 09.03.2019 11:48

Janusz S. pisze:
Słowo pisane warto też zrozumieć przed skrytykowaniem. Interesuje mnie literatura a nie publicystyka, ale dokupiłbym publicystykę i spróbował przeczytać gdybym miał jakikolwiek powód ku temu. Np. byłaby ona elementem serii, którą i tak zbieram bo mi się podoba. Jak coś mnie nie interesuje i nie pasuje do zbieranej serii, to po co miałbym kupować? To jest racjonalne podejście do słowa pisanego.

:roll:
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Sieciowe teksty królowej fantasy z okładką

Postautor: asymon » czw 04.04.2019 18:14

Odkopuję. Format jest taki jak zbiorczych "cegiełek". Nie mam linijki, ale przyłożyłem w księgarni do "Wracać..." i pasują.
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Sieciowe teksty królowej fantasy z okładką

Postautor: Janusz S. » pt 05.04.2019 13:04

asymon pisze:Odkopuję. Format jest taki jak zbiorczych "cegiełek". Nie mam linijki, ale przyłożyłem w księgarni do "Wracać..." i pasują.

Naprawdę? Dzięki za info, bo ten argument zapewne przetnie moje wahania co do zakupu.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości