Il Cane powróci, ale troszkę óźniej :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Il Cane powróci, ale troszkę óźniej

Postautor: Tigana » ndz 04.11.2018 17:22

"Pies s studni" to do połowy całkiem udana powieść - renesansowy klimat przypomina ciut Amirandę i jest bardzo przyjemny. Druga część powieści z akcją osadzoną w teraźniejszości to już typowa "wolszczyzna" czyli schematyczna historyjka sensacyjna. Z "Rekonkwistą" mam problem - fajny pomysł wyjściowy,ale wrzucenie do jednego garnka muszkieterów, Indian w latających spodkach i kosmitów to ciut za dużo jak dla mnie.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Il Cane powróci, ale troszkę óźniej

Postautor: Janusz S. » ndz 04.11.2018 18:51

Książki wolskiego oddałem na makulaturę.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5896
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Il Cane powróci, ale troszkę óźniej

Postautor: historyk » ndz 04.11.2018 20:45

Janusz S. pisze:Książki wolskiego oddałem na makulaturę.

A ja sobie zostawiłem Agenta dołu - stare wydanie, bez tej Dogrywki czy jak to było.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2647
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Il Cane powróci, ale troszkę óźniej

Postautor: Fidel-F2 » ndz 04.11.2018 23:55

Choćby nie wiem jak dobre to były książki, to nie będę czytał tego ćwoka. Ale na szczęście nie ma dylematu. Spoko loco Nobla nie dostanie. Najwyżej jakiegoś pisarza roku od Gazety polskiej czy innego szmatławca.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3455
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Il Cane powróci, ale troszkę óźniej

Postautor: historyk » pn 05.11.2018 2:55

Fidel-F2 pisze:Choćby nie wiem jak dobre to były książki, to nie będę czytał tego ćwoka.

Jakbym miał patrzeć na charakter pisarza, to wiele książek musiałbym wyrzucić na czele z Sapkowskim (buc i prostak - i nie piję tu do jego wypowiedzi o graczach czy sporu z CD Project, a raczej do tego co wygadywał o swojej byłej żonie), Piekarą (pajac i imbecyl), Lewandowskim (pajac, troll internetowy) czy Łukjanienką (rosyjski nacjonalista, putinowiec). Wolski to taka mała menda, która zawsze z prądem płynie, ale Agent dołu jest niezły.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2647
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Il Cane powróci, ale troszkę óźniej

Postautor: Tigana » pn 05.11.2018 7:54

Stare opowiadania - powieści też warte przeczytania. Zgodzę się natomiast, że jego nowsze utwory zawierają zbyt dużo ideologii.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Il Cane powróci, ale troszkę óźniej

Postautor: Fidel-F2 » pn 05.11.2018 8:17

Istnienie Łukjanienki ledwie rejestruję więc nie wiem. Reszta to zwykłe buce* z którymi chętnie napiłbym się wódki. Wolski to osobna kategoria wszy.

*w przypadku Sapkowskiego to uzasadnione i zrozumiałe. Zdobycie takiej popularności wiąże się z tym, że większość twoich fanów to barany. U Sapkowskiego to po prostu reakcja obronna organizmu. Z innymi też takie podejście nie byłoby pewnie od parady. Jak dziecko rozrabia nadmiernie to niegrzeczne i niewychowane i kara mu się należy. A jak mu stwierdzą ADHD to wszyscy rozumieją i otaczają opieką. Lewandowski ma chyba takie swoiste ADHD którego mu nikt nie zdiagnozował, bo nawet nie jest jednostką WHO, a za które w jakiejś części odpowiada otoczenie wysyłające stymulujące bodźce. A Wolski to wesz.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3455
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości