To nie to.

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

To nie to.

Postautor: Janusz S. » sob 11.11.2017 23:22

Zabrałem się za odrabianie zaległości filmowych i obejrzałem jeszcze "To!". Miałem wrażenie, że oglądam drugi raz miniserial z lat dziewięćdziesiątych. Niewiele z niego pamiętam konkretów, ale po prostu przy wielu scenach wydawało mi się, że już je widziałem. Może to dlatego, że i serial i film dość wiernie trzymają się książki? Trochę to psuło przyjemność z oglądania, ale ogólnie nie było źle. Może trochę przeginali z efektami specjalnymi (zwłaszcza w końcówce) a niektóre były niezamierzenie śmieszne (zwłaszcza trup bez głowy). W sumie warto obejrzeć, zwłaszcza jeśli ktoś nie oglądał poprzedniej wersji.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: To nie to.

Postautor: Shadowmage » ndz 12.11.2017 9:17

Starego To w zasadzie nie pamiętam, ale przy nowym miałem wrażenie oglądania połnometraźowego Stranger Things. Fajne.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: To nie to.

Postautor: Janusz S. » ndz 12.11.2017 10:41

Niektóre sceny powtarzają się niemal dosłownie (choćby ta z łódeczką i kanałem), ale ja też nie pamiętam za wiele. To tylko wrażenie, że wszystko to już widziałem. Poza tym w Stranger Things chyba bardziej dbają o zachowanie atmosfery lat osiemdziesiątych, ale podobieństwom trudno zaprzeczać.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: To nie to.

Postautor: Shadowmage » ndz 12.11.2017 10:44

Może trochę bardziej, ale mają na to po prostu czas, którego w filmie mającym zarobić jakieś pieniądze tak wiele nie ma.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: To nie to.

Postautor: Tigana » ndz 12.11.2017 17:09

Janusz S. pisze:Niektóre sceny powtarzają się niemal dosłownie (choćby ta z łódeczką i kanałem), ale ja też nie pamiętam za wiele.

Jedna i druga wersja jest dość wierną ekranizacją powieści zatem uczucie deja vu jest raczej na miejscu.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: To nie to.

Postautor: Janusz S. » ndz 12.11.2017 19:06

Tigana pisze:Jedna i druga wersja jest dość wierną ekranizacją powieści zatem uczucie deja vu jest raczej na miejscu.

Tak jest, ale nie powinno być. Gdyby jeszcze poprzednia adaptacja była beznadziejna, ale nie była. Czasami po prostu drażni mnie, że producenci wolą zrobić kolejny remake czegoś przyzwoitego niż nakręcić coś oryginalnego. I tak, wiem, kasa ponad wszystko.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: To nie to.

Postautor: Tigana » ndz 12.11.2017 21:38

Podobno jak Werner Herzog kręcił swojego Nosferatu to prawie się popłakał, że w jego wersji wampir przechodzi z lewej strony ulicy na prawą w odróżnieniu od filmu z 1922. Różnie to bywa.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości