Ulubione książki fantastyczne

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Postautor: Shadowmage » czw 03.01.2008 17:53

toto pisze:Numery to przy ksiazkach to nie żadna hierarchia.
To dlaczego przy niektórych numerach pojawiają się po 2 pozycje, i to nie jednego autora?
Ogólnie to ciekawe zestawienie, choć tylko połowicznie nie pokrywa się z moim. Silverberga i Dicka wybrałbym coś innego. Wolfe jest ciężkim orzechem do zgryzienia, bardzo dobry, ale jakoś nie dane mi jest czytać go w całości, McAuley nie czytałem, podobnie jak Murakamiego.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: kurp » czw 03.01.2008 19:56

Fajna lista. Podpisuję się pod wszystkim, co znam :)
A nieco offtopowo - czy ktoś wie może gdzie można upolować Dworzec Mieville'a? Bardzo chciałbym przeczytać przed kupnem Blizny, a nigdzie tego nie ma...
kurp
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4476
Rejestracja: ndz 04.02.2007 1:54
Lokalizacja: Wawa

Postautor: Shadowmage » czw 03.01.2008 23:36

Obecnie chyba nie mam już namiarów, jeszcze pół roku temu widywałem w księgarniach. Pozostaje polowanie na allegro. Ew. mogę Ci pożyczyć jeśli chcesz, ale to na priva już pisz.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: MadMill » czw 03.01.2008 23:42

Właśnie zauważyłem, ze Blizna też chyba sie kończy, abstrahując do empik.com to na allegro też tylko jeden egzemplarz. Trochę mamy spóźniona reakcję. :P

Co do ostatniego spisu to czytałem połowę z podanych. Wolfe, Bułhakow, Zajdel, Dick - też mogliby się w moim rankingu znaleźć. Lem już niekoniecznie. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
MadMill
Lord
Lord
 
Posty: 1138
Rejestracja: śr 01.11.2006 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: toto » pt 04.01.2008 11:09

Shadowmage pisze:
toto pisze:Numery to przy ksiazkach to nie żadna hierarchia.
To dlaczego przy niektórych numerach pojawiają się po 2 pozycje, i to nie jednego autora?


Przy Dicku nie potrafiłem zrezygnować z żadnej książki, a jeśli chodzi o Zajdla i Orwella chmm... angielskie i polskie spojrzenie na państwo niedemokratyczne, że się tak wyrażę
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Postautor: kurp » pt 04.01.2008 13:18

MadMill pisze:Właśnie zauważyłem, ze Blizna też chyba sie kończy, abstrahując do empik.com to na allegro też tylko jeden egzemplarz. Trochę mamy spóźniona reakcję. :P

To może wydawca skusi się na nowe wydanie? Albo chociaż dodruk?
kurp
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4476
Rejestracja: ndz 04.02.2007 1:54
Lokalizacja: Wawa

Postautor: romulus » pt 04.01.2008 14:47

KURP: "Bliznę" mozna czytać bez znajomości Dworca. Łączy obydwie powieści tylko uniwersum i małe zawirowania w życiorysie głównej bohaterki, które wypchnęły ją z Miasta pod wpływem zdarzeń w Dworcu.

Muszę pomysleć nad moją lista fantastycznych pozycji... To diabelnie trudne...
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2054
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11

Postautor: Eldian » pt 04.01.2008 20:16

taka jedna uwaga: radziłbym pójść do empiku bo strona nie zawsze pokrywa się z prawdą.
Eldian
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 59
Rejestracja: pt 24.08.2007 19:50

Postautor: Shadowmage » pn 07.01.2008 10:23

kurp pisze:To może wydawca skusi się na nowe wydanie? Albo chociaż dodruk?
Zysk? Nie rozśmieszaj mnie :)
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Nurgling » śr 10.12.2008 23:44

... może wyda się dziwne co powiem - ale Muminki - książki były niesamowite - miałem nawet przyjemność bycia właścicielem części o której mało kto słyszał - Wielka powódź, małe trolle - o przybyciu Muminków do doliny. Na koloniach czytam muminki dzieciakom w rożnym wieku - i wszystkim się podobają (mam niezły ubaw jak 17-sto-letnie pannice zasłuchują się przygodach Muminka i jego paczki.
Awatar użytkownika
Nurgling
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 5
Rejestracja: pn 24.11.2008 13:26

Postautor: nosiwoda » czw 11.12.2008 20:48

Nurgling pisze:miałem nawet przyjemność bycia właścicielem części o której mało kto słyszał - Wielka powódź, małe trolle
Oj, bo się obrażę. Nie jestem mało kto :D Ale niestety tę akurat część zagubiła moja siostra stryjeczna. Trzeba będzie dokupić dla młodego pokolenia.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Postautor: callas » pn 13.06.2011 23:40

Ostatnio przeczytałam doskonałą książkę- "Wybrańcy" Kristin Cashore. Świetna akcja, szalenie wciągająca, ciekawa podróż i "Dary"- czyli talenty "Obdarzeńców". Cudowna, ciepła i magnetyczna książka. A to podobno pierwszy tom :|).
callas
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 32
Rejestracja: pn 13.06.2011 23:01
Lokalizacja: la scala

Postautor: foxtrout » ndz 23.10.2011 14:53

Hej, jestem tu nowy, a takie tematy zawsze przyciągają mnie w pierwszej kolejności ;) Zdecydowanie fantasy jest dla mnie nr-em 1.

Stephen R. Donaldson - dziwne, ale na razie tylko Wojna Złoziemnego Kamienia, za to już ta jedna pozycja, choć środkowa w cyklu, wystarczyła mi do wywindowania autora na sam szczyt mojego rankingu.

C.J. Cherryh - cudownie zdyscyplinowany styl i niepowtarzalne "światotwórstwo", na razie zdecydowanie największe wrażenie zrobił na mnie cykl Morgaine. Mocna druga lokata.

Wagner i jego Kane - już parokrotnie wspominaliście, ja tylko dołożę swoje zdecydowane "tak!".

Vance - Umierająca Ziemia, cudowna retro science fantasy. 3cie miejsce ex aequo z Wagnerem, nadal fascynacja, ale nie tak silna jak względem Cherryh i Donaldsona.

(Wychodzi na to, że najlepszym okresem w fantasy jest dla mnie druga połowa lat 70.)

Poza tym:

Ledwo zacząłem Malazańską, a już widzę, że to rzeczywiście coś wyjątkowego, może nie na miarę monolitycznych rewelacji Kronik Covenanta i Morgaine, ale na trzecie miejsce spokojnie może wskoczyć.

Z innych najlepiej rokujących by znaleźć się na stałe w hall of fame, utrzymać pozycję nawet gdy poznam jeszcze wiele innych książek fantasy:


Feliks W. Kres, na razie znam Króla Bezmiarów i Grombelardzką legendę, bardzo dobre rzeczy.

Wieża jaskółki Sapkowskiego, która skupia w sobie to co dla mnie najciekawsze w jego pisarstwie: swobodę języka, awanturniczy posmak, humor, dialogi, mistrzostwo kompozycyjne, talent do zapadających w pamięć scen (walka na skutym lodem jeziorze!).

Steph Swainston z jej beztroską pikarejską zabawą w Roku naszej wojny i Gdzie czas to pieniądz, ciekawe co będzie dalej.

Anna Borkowska i jej zapomniany klasyk Gar'Ingawi, wyspa szczęśliwa, jakby połączenie Silmarillionu i Le Guin, hipnotyzujący styl narracji.

Tanith Lee ma swój czar, na rezerwę jak znalazł.

Podobnie Leiber.

Z nieczytanych, co do których mam duże nadzieje:

Książę Nicości R. Scotta Bakkera, Pamięć, smutek, cierń Williamsa, KNS Wolfe'a, Opowieści z Meekhańskiego pogranicza Wegnera, Most nad otchłanią Lewandowskiego, Viriconium Harrisona, Zimne brzegi Łukianienki, Imperium grozy Cooka, Mroczna wieża Kinga.
foxtrout
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 18
Rejestracja: ndz 23.10.2011 14:03
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Shadowmage » pn 24.10.2011 13:13

foxtrout pisze:Steph Swainston z jej beztroską pikarejską zabawą w Roku naszej wojny i Gdzie czas to pieniądz, ciekawe co będzie dalej.

Raczej się nie dowiesz, a przynajmniej nie za sprawą polskiego tłumaczenia, bo wygląda na to, że na dobre zrezygnowano z wydawania trzeciego tomu.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Poprzednia

Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości