Wolf's Rain

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Twoja ulubiona postać?

Kiba
1
9%
Hige
0
Brak głosów
Toboe
1
9%
Tsume
3
27%
Cheza
3
27%
Hubb Lebowski
0
Brak głosów
Cher Degre
1
9%
Quent Yaiden
1
9%
Darcia
0
Brak głosów
Blue
1
9%
 
Liczba głosów : 11

Postautor: Lechu » pn 28.04.2003 16:19

Primo - To nie jest topik o hacku, więc łaskawie proszę o nie strzelanie spoilerami i to tak OLBRZYMIMI z Signa. Zedytuj posta, bo ktoś się może zdenerwowac za taki spoiler.
Poza tym własnie "ale my tu nie o hacku", więc nie mieszaj do tego topiku anime które nie jest związane z WR.
Secundo - Nie za dobrze? I tak masz świetne anime, wszystko masz jak nalerzy, a ty byś jeszcze chciał babkę dla każdego? Dobrze jest jak jest, nie ma co narzekac. Tłok by się tylko zrobił, a do tego przy tak świetnych bohaterach ich większa ilość by tylko przeszkadzała, bo nie mógłbyś się zdecydować. A zresztą i tak w WR masz całkiem sporo dobrze pokazanych bohaterów, spójrz tylko na ankietę :) Są anime gdzie jest ich znacznie mniej....

Ale się czepiam :P :twisted:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » pn 28.04.2003 19:58

Primo - To nie jest topik o hacku, więc łaskawie proszę o nie strzelanie spoilerami i to tak OLBRZYMIMI z Signa. Zedytuj posta, bo ktoś się może zdenerwowac za taki spoiler.
Poza tym własnie "ale my tu nie o hacku", więc nie mieszaj do tego topiku anime które nie jest związane z WR.

Sir , Yes ,Sir. ;)
Secundo - Nie za dobrze?(...)

Dobra , dobra , dobra...
Ale się czepiam :P :twisted:

Ależ Lesiu...tzn. Lechu!! To już klasyka ;D ;) ;) ;) :D ;)

A teraz już na temat....właśnie miałem tą niezwykłą przyjemność obejreć odcinek Wolf's Raine pt.7... no i Lechu w tej chwili zwracam honory !! Dopiero teraz zaczyna się akcja!! No poprostu fenomen...Cheza fajna laska...ładne oczy ([singing] czy to oczy mogą kłamać...[/singing]). Ale poraz kolejny twórcy mnie wkurzyli przerywając w THE BEST moment (no tzn. dotychczas :D)

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » pn 28.04.2003 21:42

No i dobrze, bo śmieszna sprawa wyszła z takim spoilerem. Ktoś się nawet by nie spodziewał że w topiku o WR cos takiego znajdzie :D

Mówiłem, od 7 się zaczyna dopiero akcja, a nie tam "zamulanie". Oglądaj dalej, bo dalej jest jeszcze lepiej.
Cheza. Cheza jest w porządku, deisgn postaci jest bardzo pomysłowy. Cheza jest połaczeniem kwiatu i człowieka, czyli posiada cechy obu organizmów. Zobaczysz np. co i jak ona je :D Do tego ponieważ jest kwiatem, dali jej takie kolory, różowe włosy i te czerwone oczy. W sumie oczy nie potrzebnie, no ale przynajmniej jest coś ciekawego, bo tak to Cheza była by kolejną klasyczną postacią delikatnej panienki do ratowania. Bo poza zewnętrznym wyglądem nie ma w niej nic nietypowego i interesującego (pomijam fakt że to fajna laska :D chociarz Cher tez jest fajna laska, i do tego developing jej charakteru jest lepszy niż u Chezy)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » wt 29.04.2003 15:03

Lechu pisze:Myślę że jak tak odcinki są coraz lepse to mozemy się spodziewać ostrej jazdy na koniec :)

Gorzej, jak ten koniec będzie już w następnym odcinku :(

Obejrzałem 12: jeszcze nigdy tak bardzo nie chciałem oglądać kolejnego odcinka jakiejś serii [no może poza Full Metal Panic!]. WR wpada na jedno z czołowych miejsc mojej anime-listy ;)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » wt 29.04.2003 15:33

UWAGA SPOILERY

hejhops -> to w sumie jest mozliwe, dobiegają do zamku Darcii, szczepa, wszyscy giną, i po sprawie. Ale z drugiej strony właśnie tylko co Blue dołączyła, Quent jeszcze się nie przekonał że wilki są cacy (bo IMHO tak będzie :P ), Cher z Hubbem się nie spotkali, itd. Musieli by to wszystko wcisnąć w 25 minut. A do tego CB miał 26 to i to będzie miało!!! MUAHAHAHAHAH
PS: I jak, dobry patent z Blue? :)
PS2: Ide obadam oficjalsajta WR, tam juz powinien być zapowiedziany nastepny odcinek, a skoro 13 juz byl w Japonii (o ile się nie mylę) to powinna być zapowiedz 14. Może...


EDIT:
Obadałem stronę WR, fakt że po Japońsku, ale wypatrzyłem
http://www.wolfs-rain.com/story_main.php?number=14
Tak więc wielce prawdopodobnym jest ze seria bedzie miala 26 odcinków. A na pewno więcej niz 13 :)
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Ryan O'Connell » śr 30.04.2003 13:04

Jeśli kogoś to interesuje to jest już WR 13 (póki co nie ma go na www.animesuki.com, ale jest na http://baka.littleboboy.net/torrent/).

Pozdrawiam.

[poprawiłem orta]
Ostatnio zmieniony śr 30.04.2003 14:06 przez Ryan O'Connell, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ryan O'Connell
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 270
Rejestracja: wt 29.04.2003 12:44
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: hops » śr 30.04.2003 13:59

Ryan O'Connell pisze:Jeśli kogoś to interesuje to jest jusz WR 13 (póki co nie ma go na www.animesuki.com, ale jest na http://baka.littleboboy.net/torrent/).

Ehh, to tylko Live-Evil. Ja czekam na mojego subbera ;)

A tak przy okazji: Last Exile jest przefenomenalnie genialny. Razem z WR i GITS:SAC są moimi ulubionymi seriami w tym roku. Ściągnijcie, naprawdę warto.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Avathar » śr 30.04.2003 15:42

Właśnie obejrzałem odcinek 8 i 9 z serii.
Uważam ,że 8 można było spokojnie pominąć ale stawia nam to pewne światło na postępowania Darcii. Jak widać chciał on (chyba)stworzyć Cheze żeby powiodła do Raju ?? I to napewno ma coś wspólnego z chorobą Hamony. Ale chodzi o to ,że tworzył on Flower People ( ;) ) jakby był pochłonięty jakąś obsesją.
Co do 9 to już się ciekawiej zrobiło. Wątek z Blue bardzo mnie zainteresował i czekam na wiecej.
Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Avathar » czw 01.05.2003 8:29

hmm...to będzie drugi post pod rząd ale....

Na odcinku pt. 10 oczekiwałem wiele , ale jak na mój gust naprawde nie wiele się zdarzyło , ale jednocześnie zdarzyło się bardzo wiele (och..jak ja lubie paradoksy :D). Osobiście podejrzewam ,że Cheza niegatywnie oddziaływuje na Kibe.Jego postępowanie było naprawde tragiczne.Można to już było lekko zauważyć po jego reakcji gdy Hige chciał dać (chociaż to ciut głupie było z jego strony) Chezie robaczka do zjedzenia , z jak najlepszymi intencjami oczywiście. Drugim znakiem ,że z Kiba ma coś z głową można było zauważyć w jaskini podczas konfrontacji z Tsume (YAAAY!!! Tsume RULEZ!!!). Może troszkę się zagalopowywuje w moich sądach , albo Kiba poprostu przesadnie sie martwił o Cheze.
Dużo (choć mało) wnosi spotkanie Darcii i Cher. Dowiadujemy się wtedy ,że Cheza zginie (skończy sie jej żywot) podczas drugiej pełni księżyca. Hmm...z tego wynika ,że mieliśmy jedną pełnie w odcinku 10...wiec tak na prosty łeb wychodzi ,że WR sie w 20 skończy :) +6 a'la Vendetta For Cheza ;).

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » czw 01.05.2003 12:38

Uh, to żeś zamotał mistrzu tym ostatnim postem.... hehe zaraz spróbuję go rozszyfrować :)
A czy w innych odcinkach wiele się zdażyło? To jest własnie to o czym mówiłem, że ta seria sobie spokojnie płynie, bez żadnych wybryków, zwrotów akcji, i zaskoczeń (no może 12 odcinek w miarę takie coś posiada). A i tak wspaniale się ogląda :)
Problem jest taki że Cheza wogóle na Kibę oddziaływuje. O ile reszcie stada ejst ona przynajmniej na początku obojętna, to zauważ że Kiba przez wszystkie dotychczasowe odcinki jej szukał, plus jak sam mówi odkąd rozpadło się jego stado, jedyne co robi to szuka Chezy i Raju. Po prostu to jest jedyna rzecz na jakiej mu zalerzy, a Cheza jest dla niego czymś bezcennym, stąd jego zachowanie. Dlatego też kiedy ona jest w niebezpieczeństwie jemu odbija. Instynkt? Może tak silny instynkt każe mu chronić ją za wszelką cenę, nawet przed resztą stada. Patrz na niego jak na wilka, nie człowieka.
Mało? A czego się spodziewałeś? Że Darcia od razu wypapla wszysko co i jak? Przed tobą jeszcze drugie tyle odcinków, które jak już mówiłem, spokojnie sobie płyną, bez wybryków, zwrotów akcji i zaskoczeń.... jak ten biegnący w endingu wilk :)
Co do pełni, spoilerować nie będę narazie :) Poczekaj do 11 odcinka!
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » pt 02.05.2003 23:49

... ach te wstępy ... Pomijam ;)
Chciałem napisać w sprawie Darcii. Podczas pewnej rozmowy z pewną osobą , ów postac wspomniała ,że jest on 100% typowym czarnym charakterem.
Nie zgadzam się z tym twierdzniem gdyż , gdyby twórcy pokazali świat z innej perspektywyw to wilki byłyby złe. Darcia nie jest jakimś psychicznym wariatek a'la Seph z FF VII , czy inne demony zła. On z miłości do Hamony , pragnie zchwytac Cheze , pozbyć się klątwy , i żyć z Hamoną niczym w wiecznym raju , jakim jest świat gdy są oni razem. Darcia jest gotowy dla miłości zrobić wszystko.. dziwne co ta rzecz robi z ludźmi ... W każdym razie moim zdaniem w WR nie ma 100% charakteru...Punkt Widzenia Zależy Od Punktu Siedzenia.
Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » sob 03.05.2003 13:00

Bah, po pierwsze, nie napisałem że jest 100% złym, po drugie typowym, ale dla ANIME.
Problem jest taki że w większości anime nie ma 100% złych bohaterów, nawet Spehirot (skoro już o nim wspomniałeś) 100% zły nie jest, tylko to przez co przeszedł sprawiło że jest "zły". A jest "zły", podobnie jak Darcia, tylko w oczach głównych bohaterów, a w jego oczach oni są "źli". Powiedziałem też że jest "klasycznym" złym bohaterem, bo w większości anime tak jest, że nie ma złego bohatera, tylko jest ktoś kto ma inne intencje niż główny bohater, i to go czyni "złym". Z Darcią zresztą bym się tak nie spieszył, obejrzyj 12 odcinek najpierw. To jest klasyczna, oklepana postawa większości "złych" bohaterów z anime.
W żadym porządnym anime nie ma 100% złego charakteru, i niestety ale ameryki nie odkryłeś. To jedna z typowych cech wyrózniających anime spośród innych filmów. Nikt nie jest do końca zły :D Dlatego Darcia jest "klasyczny". Może jakby był 100% zły, jak te głupie czarne charaktery z głupich amerykańskich kreskówek, to byłby "nietypowy".
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » sob 03.05.2003 20:27

Uważam ,że nie masz racji...hehehe....co do złych w M&A to są przykłady gdzie są 100% źli.... np. Dragon Ball (hahaha) , Pokemon (;)) , Digimon ( ;) ) (nie pytaj sie skąd wiem :D).A to ,że w tych LEPSZYCH źli nie są źli to świetnie. Uważam ,że takie coś jest fantastyczne. I nie przedstawia głównych bohaterów jako "rycerzy w lśniących zbrojach". Bo wiekszość bajeczek (akurat takie słowo pasuje) jest strasznie naiwna... główny bohater...taki HEROS... będzie tam jakieś bzdety pierdzielił a zły i tak przegra .. i tak w każdym odcinku :|.
Ale naszczęście w WR cała historia jest tak postrzegana jak każdy chce.Jak chce to Tsume i Spólka mogą być źli , a np. Quent (don't ask) GOOD MAN.
Co do Kiby jako bohater... ja NADAL nie mogę się z nim ... hmm..zrozumiec. Wiem ,że Tsume to podejrzliwy twardziel , Toboe to taki smarkacz , Hige bekowy typ. I nieznani dla nie (z wilków) są tylko Kiba i Blue. Blue to wiadomo dlaczego , za krótko w serii jest a Kiba za każdym razem inaczej sie zachowuje...
Ja już uciekam , bo mnie Lechu za te słowa zleje :D ;)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony pn 05.05.2003 14:41 przez Avathar, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » ndz 04.05.2003 20:07

Uh, no ok niech będą, udam że to dobre przykłady :D
Może to i dobrze że źli nie są źli, ale to już schemat tak oklepany że czasem nudny. Tak jak Darcia, słabo się przy nim postarali. I do tego wszystko z miłości... bleh. A w tym całym anime głupim to albo zły jest dobry, albo dobry jest zły, ale nie do końca, ale i tak na koniec ten bardziej zły niż ci dobrzy przegrywa.
A powiedz mi czy ktoś wogóle bawi się przy oglądaniu WR w branie Kiby i spólki za złych? Dziwny sposób oglądania :wink:
Bo z Kibą jest trudno się hmm... zrozumieć. Nie jest tak oczywisty jak Tsume the Twardziel, Toboe the Smarkacz czy Hige the Bekowy Typ. A on jest dumnym, silnym, zawziętym wilkiem. Czy tak trudno to hmm... zrozumieć? Ja bym prędzej wątpił czy są wilki takie jak Hige, no ale cóż...
Blue już dość poznałeś przez 12 odcinków jak za Quentem łaziła. Trza tylko się uważnie przyglądać :wink:
Quad?????
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » wt 13.05.2003 19:54

Ja nie rozumiem czego Ty się czepiasz w Darcii !! Postać dobra. Wg. nudną postacią jest Kiba. Taki paniczyk co lata ratować swoją panienkę i podrodze robi dla niej wszystko...ple...mnóstwo filmów/gier/książek w puszce :P
Ale teraz co do samego Anime. Obejrzałem ostatnio (dość dawno temu) odcinek 13 i 14.
Odcinek 13 nie wprowadza jakiś rewolucji , ale dzieki niemu dowaidujemy sie wiecej na temat Cher i Hubb'a.
Jednak odcinek 14 RULEZZ !! Nie !! Darcia RULEZ !! A mianowicie , jak zwykle muza wciąga na maxa , tworzy klimat. Nastepuja zwroty akcji , i sceny walki. Wiec ogólnie odcniek 14 jestem w stanie nazwać najlepszym z dotychczasowych.

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: hops » wt 13.05.2003 20:09

Dzisiaj obejrzałem 13 [czekam na release'y ANBU-AKeep] i stwierdzam, że mimo bardzo stonowanego, wręcz ślamazarnego tempa, ten odcinek był fenomenalny. Miał w sobie to coś, co nie pozwalało mi nawet zminimalizować okna, żeby porozmawiać w ważnej sprawie na GG.

Poza tym duet Hubb&Quent już od dwóch odcinków przebija wszystkie inne postacie z tego anime. Najlepsza IMHO obok Vasha&Wolfwooda para męskich bohaterów ze wszystkich anime jakie w życiu widziałem.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Avathar » wt 13.05.2003 20:23

Nie dawno Lechu zauważył ,że w WR wszytko jest po rosyjsku. No i otóż w necie (kocham Cię ;) ) znalazłem (nieoficjalną) odpowiedź.
Translation By Avathar
"Więc,jeżeli moja teoria jest poprawna , są oni na Syberii, albo na jej północnym krańcu.Wyspa którą pokazują w pierwszym odcinku przypomina Ostrov Dolgiy w Nenet,ale teren wokól nie pasuje.Jednakże można zauważyć ,że jest to teren Syberii gdyż żadne inne miejsce tak nie wygląda. A wątpie aby byli na biegunach."
No i zarazem ta sama osoba pisze :
"Zauważyłem także typowo apokaliptyczne/po wojenne obrazy. Może bariera ozonowa została zniszczona przyprowadzając drugą epokę lodowcową?"

Jak widać ktoś ma swoją teroię. Może z czasem pojawi się wiecej ....

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » wt 13.05.2003 20:41

Eh, ty się musi w tym Darcii zakochał :P Dobra, miłość jest ślepa, przekonywał Cię nie bede :D Powiem tylko ze Darcia jest tak samo nudny jak Kiba, jesli juz mam porównywać tych dwóch. Jeden i drugi świruje na punkcie laski, tyle że Darcia swoją stracił, Kiba jeszcze nie. Załorzę się że Kiba by tak samo szalał jakby mu Chezę kropnęli. I chodzi o przeciwieństwo między nimi dwoma. Albo przynajmniej o to że są do siebie bardzo podobni.

14 odcinek był w porządku, ale zaczynam mieć dziwne wrażenie że ten serial leci podejrzanym torem. Czyli raz mamy odcinek spokojny, powolny, a co jakiś czas atakują nas odcinki pokroju 11, 14, gdzie ma się wrażenie że to już ostateczna rozgrywka, albo punkt kulminacyjny serii. Ale jeśli to są zwykłe wydarzenia, tylko nieco bardziej dramatyczne, to az się boję pomyśleć jaki bedzie koniec.

hops -> takie tempo jest fajne :) Dopiero wtedy można poznać postacie. I po 13 odcinku Quent i Hubb są najlepiej pokazanymi i rozwiniętymi postaciami serii. Liczę na to że reszta też tak zostanie pokazana. A ja oglądając ten odcinek cały czas czułem to samo przy oglądaniu Bebopa. Każda sekunda, nawet kiedy nic się nie dzieje, jest przepiękna :D Od razu widać żę ta sama ekpia tworzyła, tak samo świetne postacie zrobili, i ten sam nastrój utrzymali. I jak pisałem wcześniej o tych dramatycznych odcinkach, nie wiem czy takie jak 13 nie są od nich lepsze. Dzięki czystej przyjemności z oglądania.

Ja myślę że to jest epoka lodowcowa, albo jakieś coś, może wojna atomowa albo nagła katastrofa sprawiła że nastąpiła epoka lodowcowa. Możliwe że twórcy inspirowali się Syberią, ale żeby akcja działa się bezpośrednio tam? Jakoś mało prawdopodobne. Napisy po rosyjsku są częścią tej inspiracji.
Jestem za nagła katastrofą, pewnie wywołaną przez Nobles, która drastycznie zmieniła klimat na ziemi. Coś a'la Second Impact z Evangeliona, tyle że zamiast ocieplić, ochłodziła ona klimat. Jeszcze zresztą się okarze, dopiero połowa serii za nami.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » wt 13.05.2003 21:00

Lechu pisze:hops -> takie tempo jest fajne :) Dopiero wtedy można poznać postacie. I po 13 odcinku Quent i Hubb są najlepiej pokazanymi i rozwiniętymi postaciami serii. Liczę na to że reszta też tak zostanie pokazana.

Ja bym chciał wiedzieć coś jeszcze o Chezie, bo jak na razie, mam w głowie mętlik.

Lechu pisze:A ja oglądając ten odcinek cały czas czułem to samo przy oglądaniu Bebopa. Każda sekunda, nawet kiedy nic się nie dzieje, jest przepiękna :D Od razu widać żę ta sama ekpia tworzyła, tak samo świetne postacie zrobili, i ten sam nastrój utrzymali.

Nie potrafię powiedzieć, czy nastrój jest taki sam, ale ten ma w sobie to coś. I nie potrafię jeszcze powiedzieć co, poza tym, że jest fascynujące.

Lechu pisze:Ja myślę że to jest epoka lodowcowa, albo jakieś coś, może wojna atomowa albo nagła katastrofa sprawiła że nastąpiła epoka lodowcowa.

Moją małą teorią jest zryw kontrrewolucyjny burżujów. Taka alternatywna rewolucja bolszewicka z 1917 roku, w której arystokracja chciała dać popalić światowemu lumpenproletariatowi. Wyszło pewnie znowu z Rosji a'la radzieckiej i tym razem rozsprzestrzeniło się na wiele krajów, z czasem pewnie ogarniając wiekszość świata. I teraz, zgodnie z regułami jakiejkolwiek rewolty, pochłania ona swoje dzieci [np. pokazany zamach na jednego z Noble'ów (zapomniałem nazwiska) w poprzednich odcinkach].
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Avathar » wt 13.05.2003 21:24

hejhops pisze:
Lechu pisze:hops -> takie tempo jest fajne :) Dopiero wtedy można poznać postacie. I po 13 odcinku Quent i Hubb są najlepiej pokazanymi i rozwiniętymi postaciami serii. Liczę na to że reszta też tak zostanie pokazana.

Ja bym chciał wiedzieć coś jeszcze o Chezie, bo jak na razie, mam w głowie mętlik.

Co do Chezy , to jedyne co wiem to to ,że ona jest zrobiona z kwiatka...i ona ma ludzików i wilczków do raju poprowadzić. I na tym kończy sie moja wiedza.

Co do Darcii...To wiesz Lechu...You're the one :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Nawiozując do WR...to na stronie oficjalnej (tej drugiej ;) ) znalazłem trailer w *.ram...ale cóż...chyba ciut za dalego bo odtwarzać sie nie chce.

Ale (jeszcze raz) powracając do Darcii, to przyznam sie ,że zawsze moimi faworytami byli ci bardziej źli dobrzy ;). To wszystko wyjaśnia ;)

Pozdrawiam.
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » wt 13.05.2003 21:30

hejhops pisze:Ja bym chciał wiedzieć coś jeszcze o Chezie, bo jak na razie, mam w głowie mętlik.

Zrobili ją z roślinki, mutant, power flower, dziecko kwiatów, hippi, i inne takie :lol: A po co to się jeszcze okarze, jak zobaczymy w jaki ona sposób do raju ich zaprowadzi. A narazie jej rola ogranicza się do latania w tą i we wtą. Darcia lubi rzucać :P

hejhops pisze:Nie potrafię powiedzieć, czy nastrój jest taki sam, ale ten ma w sobie to coś. I nie potrafię jeszcze powiedzieć co, poza tym, że jest fascynujące.

Może źle napisałem, nie nastrój ale właśnie to COŚ co miał w sobie Bebop. Do tej pory też nie wiem co to, ale tylko Bebop to ma, no i teraz WR. A nastrój mnie taki sam ogarnia jak przy bebopie, stąd te hasło. jakaś taka nieopisana radość, przyjemność, nawet z kilku sekund filmu. Gdyby WR nie było robione przez tych samych ludzi, to nie było by tak dobre. A ci co WR oglądają, a CB nie widzieli - WSTYD!

hejhops pisze:I teraz, zgodnie z regułami jakiejkolwiek rewolty, pochłania ona swoje dzieci [np. pokazany zamach na jednego z Noble'ów (zapomniałem nazwiska) w poprzednich odcinkach].

To był lord Jaagara, a zabił go lord Ookam (chyba tak się ich imiona pisze, nie pamietam). Któryś z nich porwał Chezę od Darcii, a teraz Ookam leci i rozwala wszystko. Musze obejrzec jeszcze raz, bo wiem o co chodzi, ale nie wiem który jest który :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » wt 13.05.2003 21:49

Lechu pisze:Zrobili ją z roślinki, mutant, power flower, dziecko kwiatów, hippi, i inne takie :lol: A po co to się jeszcze okarze, jak zobaczymy w jaki ona sposób do raju ich zaprowadzi.

Podejrzewam, że jednak nie ona odegra w tym aspekcie główną rolę. [nie pytajcie czemu, mam takie dziwne przeczucie]

Lechu pisze:Może źle napisałem, nie nastrój ale właśnie to COŚ co miał w sobie Bebop. Do tej pory też nie wiem co to, ale tylko Bebop to ma, no i teraz WR. A nastrój mnie taki sam ogarnia jak przy bebopie, stąd te hasło.

Ok, teraz już wszystko jasne :)

Lechu pisze:jakaś taka nieopisana radość, przyjemność, nawet z kilku sekund filmu. Gdyby WR nie było robione przez tych samych ludzi, to nie było by tak dobre.

Kwestia sporna, jedna przychylam się do Twojego osądu :)

Lechu pisze:A ci co WR oglądają, a CB nie widzieli - WSTYD!

Hyper tyle razy już re-emitował, że już chyba wszyscy widzieli [ja ciągle mam na dysku :)].

Lechu pisze:To był lord Jaagara, a zabił go lord Ookam (chyba tak się ich imiona pisze, nie pamietam). Któryś z nich porwał Chezę od Darcii, a teraz Ookam leci i rozwala wszystko. Musze obejrzec jeszcze raz, bo wiem o co chodzi, ale nie wiem który jest który :D

Ok, to jak skończysz, przypomnij mi. Teraz niestety nie mam tak dużo czasu na anime [ale nowych odcinków Last Exile'a i Wolf's Raina nie przepuszczę ;)].
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » czw 15.05.2003 10:43

Obejrzałem 15 odcinek.
Cóż. Syf. Tak się nie robi.
Nie oglądajcie 15, bo to głupia powtórka 1 odcinka, plus kawałek 2 i innych. Początek historii do momentu ucieczki z miasta widziany oczyma Tsume. Dokładnie identycznie wszystko jak w pierwszym i drugim odcinku, dodano może kilka zdań - komentarzy i wszystko. Takie przypomnienie w połowie serii. Gdyby nie to że początek WR oglądałem kilka razy już, pewnie bym się dobrze bawił przy 15, ale że każdą scenę człowiek zna na pamięć, to i z trudem się powstrzymywałem żeby nie przewijać do przodu. Fani Tsume (tak, to do Ciebie :P ) nie cieszcie się, żadnych bajerów nie zobaczycie.
Mam tylko nadzieję że nie zrobią tak w następnych odcinkach. Bo zostały im jeszcze 3 wilki, i jak zechcą poświęcić kazdemu z nich kolejny odcinek i powtórzyć całą historię od początku, to dziękuję, ja wysiadam :P Raczej jednak tak nie zrobią, więc 16 juz powinien być wporządku.
Aha, ściągajcie jednak ten 15 :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Avathar » pt 16.05.2003 12:45

hmmm...no przepraszam za przerwę lecz moja ukochana siec zmieniała (na nowszy) cały system , ale mnie nie poinformowali :|

Obejrzałem 15 odcinek.
Cóż. Syf. Tak się nie robi.
Nie oglądajcie 15, bo to głupia powtórka 1 odcinka, plus kawałek 2 i innych. Początek historii do momentu ucieczki z miasta widziany oczyma Tsume. Dokładnie identycznie wszystko jak w pierwszym i drugim odcinku, dodano może kilka zdań - komentarzy i wszystko.


Z Tego co wiem , to jest to dość popularny chwyt.

Fani Tsume (tak, to do Ciebie :P ) nie cieszcie się, żadnych bajerów nie zobaczycie.


Do kogo ;) ??

Hmm..faktycznie zwała by była gdyby oni zrobili tak z każdym...albo nawet z Darcia :D albo Cheza...i innymi. BO jużby do 26 doszli ;D

Pozdrawiam
Obrazek
Avathar
Lord
Lord
 
Posty: 1245
Rejestracja: sob 02.11.2002 0:18
Lokalizacja: Gdynia / Poznań

Postautor: Lechu » pt 16.05.2003 14:33

Avathar -> i co z tego, ze popularny chwyt. Wcale nie znaczy to ze to cos dobrego. Tymbardziej, ze mogli to lepiej zrobic, a nie głupio zmontowac kawalki dwóch pierwszych odcinków. Nawet w SIGNie, 15 odcinek riplejowy był duzo lepiej zrobiony. A tutaj dno totalne. PS: skoro popularny to gdzie jeszcze jest cos takiego? Bo ja dopiero drugi raz się z tym spotkałem. I to w TAKIEJ serii. Nawet CB nie miał czegos takiego.

Mogli by robic dla kazdego taki odcinek. Pod warunkiem ze seria byla by dluzsza niz 26 odcinków. najwyzej tych riplejowych bym nie sciagał.
Ide poczytac na oficjalce co bedzie w 16 odcinku. Tak dla pewności.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Lechu » śr 21.05.2003 18:48

Dobra, minął tydzień, kolejny odcinek i co?
Miałem rację. Spieprzyć takl dobrą serię, w tak prostacki sposób.
Odcinek 16 również możecie sobie darować. Poprzedni to był riplej do momentu ucieczki z miasta, a teraz mieliśmy o Toboe (heh, nawet trochę więcej komentował niż poprzednio Tsume), i do momentu kiedy spotykają Chezę.
Oczywiście odcinek 17, to już jest pewne, będzie o Hige, a 18 o Kibie, i tak kulturalnie przez 4 odcinki, ZMARNOWANE odcinki, obejrzymy sobie jeszcze raz to samo. Czyli ja dziękuję, zacznę ściągać dopiero jak wyjdzie 19. SYF :evil:
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » pn 21.07.2003 10:16

Temat przycichł... :(

Dla tych co jeszcze nie mają WR #24 mam mały prezent:

irc.mircx.com
#animeone
/msg i_fucking_hate_cluelessness xdcc send #109

Przynajmniej dzisiaj jest pod takim numerem. Bot jest bardzo szybki - powinien wyciągnąć max z waszych łącz.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lechu » pn 21.07.2003 21:27

Fajnie, tylko że ja muszę jeszcze raz 23 ściągać :evil:
Ściągłem wcześniej, obejrzałem, a dzisiaj mój komp wariować zaczął i oczywiście musiało się coś zepsuć. Tym razem padło na plik Wolf's Rain - 23.avi. Więc zanim obejrzę 24, muszę poświęcić nockę na 23....

Ale do rzeczy. Przycichł, bo dali ripleje :P I Avi też chyba oglądać przestał. Anyway, ja jestem wiernym fanem WR :D
Po riplejach dwa odcinki jakoś mi się nie bardzo podobały. Nagle pojawiło się mnóstwo postaci, jacyś indianie, gadający koń, no i ta laska - kot czy jaka inna hiena. Za dużo, za kolorowo i za nieciekawie jak na WR :P Na szczęscie wraz z odcinkiem 21 powróciła dawna świetność. Fenomenalny utwór śpiewany przez Steve'a sprawił że w końcu pojawił się OST z anime którego PRAGNĘ. Wcześniej była też boska piosenka Maayi, do tego na koniec 23 odcinka też gra przepiękna melodia - WR OST 2 jak nic potrzebny :twisted:
Fabularnie jest nadal na poziomie znanym z poprzednich odcinków - czyli powolna, miarowa akcja, bez żadnych wybryków, nadal świetnie się ogląda,.
Co mi się najbardziej podoba - to to że kompletnie nie mogę sobie wyobrazić zakończenia serii. Nie boję się że je spartolą, ale po prostu nie mam bladego pojęcia jak to się skończy. Tragicznie? Hepi end może? Jeśli seria będzie miała 30 0dcinków, to minie trochę czasu zanim się dowiem :D

PS AonE??? No i nazwa bota miażdząca :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » pn 21.07.2003 22:23

Lechu pisze:Nie boję się że je spartolą, ale po prostu nie mam bladego pojęcia jak to się skończy. Tragicznie? Hepi end może? Jeśli seria będzie miała 30 0dcinków, to minie trochę czasu zanim się dowiem :D

Zakończenie ma mi łzy z oczy wycisnąć! Innego rozwiązania być nie może!

Lechu pisze:PS AonE??? No i nazwa bota miażdząca :D

Tak, #animeone. Bot nie jest tylko i wyłącznie do ich dyspozycji - co prawda ma ich najnowsze suby, ale współpracuje także z innymi kanałami. A jako, że jest niesamowicie szybki, nikt nie ma o to pretensji.

PS: 400 post. Woohoo! Yatta! I tak dalej :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Sorden » pt 01.08.2003 12:43

Wiem ze pisze z malym opoznieniem, ale niestety teraz dopiero udalo mi sie to sciagnac !. O tej serii dowiedzialem sie od was, dokladnie z tego topicu... Musze powiedziec jedno ! Macie oko !
Obejrzalem dopiero 1 odcinek i musze powiedziec, ze odrazu wziolem sie do sciagania reszty... Poprostu cudenko...Wiem ze stwierdzam to pochopnie, ale dawno nie ogladalem anime ktore by mnie tak zszokowalo (czytac fabula)! no moze poza Saishu-Heiki Kanojo... ale to juz inna historia. Ciekaw jestm jak wypadnie reszta :)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Lechu » pt 01.08.2003 19:45

Hmmm to anime nie szokuje absolutnie (przynajmniej mnie nie zaszokowało), wręcz przeciwnie - płynie bardzo spokojnie, powoli, bardzo hmmm subtelnie i miękko. Nie ma super zwrotów akcji ani szokujących wydażeń. Ot, piękna, klimatyczna opowieść o wilkach :D

A ja mam dla stałych widzów WR smutną wiadomość - seria kończy się na 26 odcinku. Bones zrobił nas w ch**a, dając 4 ripleje i nie wydłużając serii do 30 epków. Cóż.
Spoglądając teraz s perspektywy PRAWIE (nie widziałem jeszcze końca) całości muszę przyznać, że te anime jes bardzo dziwne - z jednej strony tak fenomenalne pod względem oprawy, grafiki, postaci, klimatu, muzyki, fabuły, a z drugiej w takich bólach wyświetlane. Nie dość że akcja dzieje się całkiem powoli i spokojnie, to jeszcze te powtórki. Ale cóż, nic nie jest doskonałe (powiedzmy), więc trudno oczekiwać żeby WR takie też było.
Anyway, jedno z 5 najlepszych anime jakie widziałem. Szkoda że już koniec.

Idę ściągać dwa ostatnie epki, i lepiej żeby do cholery zakończenie było GODNE i WSPANIAŁE :D :D :D

PANOWIE - to jest TYSIĘCZNY post na forum M&A - rozpisywać się nie będę jak wielka to dla mnie chwila i jak niespodziewanie nastała. Może przy innej okazji :D
Jedyne co zrobię, to podziękuję - w szczególności po raz kolejny jedynemu i wspaniałemu hopsowi, ojcowi chrzestnemu tego forum, Shizmowi, z którego inicjatywy ono powstało, i wszystkim piszącym tutaj - regularnie i nieregularnie - dużo was jest, ale w szczególności dziękuję Avatharowi, Azirafalowi, Chaonowi, Janderowi, Meri, Sordenowi no i oczywiście Kywalkerowi i Yoghurtowi. Aha, i Algiemu, którego posty nie wiem czemu omijają te forum :D :D :D
Dzięki :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: hops » pt 01.08.2003 21:52

Lechu pisze:Szkoda że już koniec.

Będę oglądał od 0:01 jutrzejszego dnia. Opowiem rano co myślę o całości :)

Lechu pisze:PANOWIE - to jest TYSIĘCZNY post na forum M&A - rozpisywać się nie będę jak wielka to dla mnie chwila i jak niespodziewanie nastała. Może przy innej okazji :D

/me otwiera szampana. /me świętuje! :)

Lechu pisze:Jedyne co zrobię, to podziękuję - w szczególności po raz kolejny jedynemu i wspaniałemu hopsowi, ojcowi chrzestnemu tego forum (...)

To ja podziękuję Lechowi, bez którego w ogóle bym nie zaczął tu pisywać [tak jakoś przydybałem go na M&A i zostałem ;)].

Poza tym, moje ego rośnie po takich pochwałach :)
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: hops » sob 02.08.2003 0:27

Obejrzałem... I jestem... nie wiem - zaskoczony? Dziwne, dla mnie trochę niezrozumiałe [może późna pora?]. Jutro obejrzę raz jeszcze...

PS: Na samym końcu fansuba od Woofnicka, napisano, że mamy wyczekiwać epizodów 27-30. Teraz już totalnie zgłupiałem.
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: hops » ndz 05.10.2003 8:01

Ad. post wyżej:

Potem dowiedziałem się, że pozostałem 4 epizody mają zostać wypuszczone pod koniec tego roku jako seria OAV. Mam nadzieję, że zadośćuczynią tym samym bardzo słabemu zakończeniu.

I jeszcze pytanie do znawcy soundtracków [wiadomo o kogo chodzi ;)] - znasz może tytuły tych dwóch nowych piosenek, jednej z odcinka z retrospekcją, drugiej, tej która moim zdaniem klimatem dorównywała "Call me Call me" [odcinek 21 bądź 22 bodajże]?
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Sorden » wt 02.12.2003 15:34

Hmm... Własnie jestem świerzo po obejrzeniu Wolf's Rain
Hmm... NIe wiem co o tym sadzic, dziwne zakonczenie, ale za to piekne slowa Darcia na koniec :D (ci co widzieli, to wiedza) Jest to moim zdaniem, podsumowanie calej serii...
Bardzo wqrwily mnie te 4 odcinki z powtorkami... Nie wiem jaki sens jest w powtarzaniu tych samych faktow z innych perspektyw po 14 odcinkach.... Wspolczuje tym co to sciagali.... Ja bym sie chyba pochlastal :D

Co do muzyki... no jak to juz Lechu stwierdzil, nie do konca sie da tego sluchac... Uwazam, ze pod tym wzgledem, soundtrack jest podobny do Triguna... Poprostu kilka dobrych piosenek i nic wiecej...
No oczywiscie swietnie pasuje jako tlo do Anime !
Ending poprostu jest swietny :D Jedna z moich ulubionych piosenek. Bardzo klimatyczna :D

No nic... kreska.. Znow powtorze, to ze nie jestem znawca, ale nie do konca podobal mi sie sposob w jaki zostaly one narysowane... Jakos dziwnie mi sie to ogladalo... Oczywiscie reszta na zajebistym poziomie !

Fabula: No przyznac trzeba, ze jest to pomysl bardzo prosty, ale za to strasznie dopracowany... Niby chodzii tylko o szukanie raju... juz chyba w 6 odcinku znajduja upragniony "kwiat" ktory ma ich poprowadzic do raju... A tu sie nagle wszystko sypie... Jakas wojna miedzy rodami straozytnymi... Ludzie gina... Emigruja... A wszystko przez Raj...
Nie spodziewalem sie, ze w tej (na pierwszy rzut oka) banalnej historyjce, tak sie to zamiesza 8)
No panowie, w ankiecie, zaznaczylem Cheze... Jakos od samego pocztku ta postac mnie urzekla :D

Trzeba tu przyznac, ze postacie sa pieknie wykreowane (nie chodzi mi o kreske) Poprostu kazda ma cos za co da sie ja lubic... Nawet zle charaktery da sie lubic... Poprostu kazdy ma jakies doswiadczenia za sobai kazdy ma swoje zdanie :D
Poprostu dla mnie super !

No nic, to wszystko 8) Z niecierpliwoscia czekam na OVA :D
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron