O CO CHODZI????????????

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Postautor: Alganothorn » pn 04.01.2010 23:41

Pamiętać pamiętam, ale co z tego...
...wiesz, z drugiej strony mamy jakieś tam postanowienia noworoczne, prawda?
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Otorek » pn 25.01.2010 2:05

Ja za to sobie przypomniałem i wpadłem zapytać "Co słychać w nowym roku" :>
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Alganothorn » pt 29.01.2010 22:37

Niewiele nowego słychać, ale przyjazd do ciepłego kraju to zawsze coś miłego (dla jasności: ciepło jest w Polsce, w Moskwie było poniżej -32...);

prawdziwą nowością są jednakowoż powroty na łono katedralne dawno nie widzianych nicków
;-)
co u Ciebie?

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » sob 30.01.2010 9:26

Ano jakoś się dycha. Dzieci dorastają. Fajna obserwacja towarzyska- kiedyś na spotkaniach grupowych znajomi z dzieckiem byli ewenementem. Teraz odwrotnie. "Jeszcze nie macie dzieci?!? Jak to?!?" :-)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Otorek » ndz 31.01.2010 23:26

U mnie też po staremu, co prawda trzeba było ruszyć się w końcu do pracy, a na uczelni przejść na zaoczne, ale generalnie nie narzekam :)

btw
Alganothorn jako że nie w temacie to zapytam co robiłeś w Rosji :>
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Alganothorn » pn 01.02.2010 13:25

Miałem cykl spotkań w ramach projektu;
Projekt jest fajny, odwiedziłem dzięki niemu też Bałtyki i w miarę regularnie nawiedzam Sztokholm
:-)
Muszę przyznać, że Moskwa robi spore wrażenie: poza ulicami, które mają po pięć pasów w jedną stronę (ale na których nie ma wymalowanych pasów), poza licznymi 'pałacami kultury' (zwanymi po angielsku uroczo 'Stalin Towers') zabudowa socrealna w wydaniu masowym sprawia wrażenie, że miasto wybudowano dla istot o wzroście 4m, którzy stwierdzili, że jest za zimno i zostawili je ludziom - to budownictwo, razem z ulicami, przytłacza...
...a równocześnie pałace i pałacyki rodzin kniaziów i bojarów, bugatti i maybachy, 1/3 populacji z różnych odmianach futrzanych czap i rewelacyjna kuchnia;
gdyby nie te ceny (wysokie) i bariera językowa, nawet temperaturę bym im wybaczył
:D

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » pn 01.02.2010 17:45

A zapytam z ciekawości, próbujesz po rusku, rusko-polsku, czy angielsku przełamywać barierę? Czy może wszędzie z flaszeczką chodzisz i załatwiasz wszystkie biznesy za pomocą międzynarodowego języka przodowników spożycia napojów wyskokowych? :)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Otorek » pn 01.02.2010 21:14

haha dobre pytanie :>a można sie coś dowiedzieć co ogólnie Rosjanie myślą o nas ? :>
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Alganothorn » wt 02.02.2010 8:55

Nie udało sie przejść na omawianie relacji między naszymi narodami, ale odbyliśmy kilka dysput kulinarnych zgłębiających podobieństwa (np. u nich pierogi to nasze paszteciki);
językowo głównie angielski ze wstawkami rosyjskimi - polski jest nieco zbyt ryzykowny: czasami słowa podobne maja odmienne znaczenia (kiedyś w Bułgarii próbowałem zamawiac coś w knajpie z uzyciem poslkiego i niewiele brakowało, że dostałbym w twarz od skądinąd przemiłej kelnerki...takie rzeczy się pamięta ;-) );
powiem wam, że bliny z kawiorem nie są przereklamowane, że barszcz jest taki sam, jak u nas, że pierogi rządzą, że nigdy nie jadłem tak dobrej słoniny (narodowa przystawka do wódki), ale zamiłowania do solonych warzyw i owoców (np. jabłek) nie rozumiem
:D

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Otorek » wt 02.02.2010 23:12

To nie tak źle :> Z tym soleniem nie miałem pojęcia to chyba działa tak jak słodzenie wszystkiego w Szwecji :)
Festina Lente
Awatar użytkownika
Otorek
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 750
Rejestracja: pn 07.04.2003 10:16
Lokalizacja: Świnoujście

Postautor: Sorden » wt 11.05.2010 19:54

nosiwoda pisze:
Jakub Cieślak pisze:W zasadzie nie wiadomo o co chodzi temu małemu, ale na pewno nie jeden raz Wam tak przygada, że się zdziwicie.
Obrazek
To jest mój syn, Tadek. Urodził się wczoraj, o godzinie 17:25.

Forumowicz + 1
ŁIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII! Gratulacje.


Wiem ze rychło w czas, ale szczere gratulacje z mojej strony !
P.S. Ale się starzejecie ludziska ;)
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Jakub Cieślak » wt 11.05.2010 20:00

Sorden, rychło, ale wielkie dzięki. Tadek ma już sześć miesięcy. Świetny facet, naprawdę trafiliśmy wybornie. Mam nadzieję, że jednemu takiemu, który tutaj się udziela, urodzi się równie udana/y potomkini/ek. ;-)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Sorden » wt 11.05.2010 20:09

Hehe, to niesamowite jak teraz czas leci ;) Mój syn ma już 6 lat ;) a Katedra chyba z 8 ;) Szaleństwo :) Może zna ktoś na to lek ? :twisted:
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Jakub Cieślak » wt 11.05.2010 20:10

Na to nie ma leku, bo to żadna choroba. Ja bym tylko podawał jakieś leki na pobudzenie krążenia na katedrze. I Wam, byście tu zaglądali nieco częściej. ;-)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Sorden » wt 11.05.2010 20:17

Hmm...
Wiesz teraz przy takim tempie upływu czasu to ja się czuje jakbym tu codziennie zaglądał.

Post +1 ;D
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Alganothorn » czw 13.05.2010 20:09

Sorden, upływ czasu to kwestia percepcji geograficznej: dopóki jesteś mentalnie w Europie Zachodniej rusza Cię to bardzo, jak na Dalekim Wschodzie - mniej, a jak osiągasz poziom Jamajki, to naprawdę sześć lat w jedną, osiem w drugą to detal...
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » czw 13.05.2010 20:15

Proszę, wystarczy tylko wywołać, a wilki od razu się pojawią...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » pn 17.05.2010 10:11

Nie narzekaj, wilki są tu cały czas, czasem mniej wyją, ale są...
...a niech o moim poświęceniu dla sprawy świadczy fakt, że piszę to ze Sztokholmu - keine Grenzen, nic nie powstrzyma wilka...
;-)

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Sorden » wt 18.05.2010 23:27

hehehe, ale cie wywiało ;)
Widać ze tylko jak tak stacjonarnie, tzn dalej Gliwice.

Tak w ogóle co wy Ludziska teraz porabiacie po tych wszystkich latach ?
Love, Trance & Psychedelic !
Awatar użytkownika
Sorden
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 1238
Rejestracja: wt 05.11.2002 23:34
Lokalizacja: Gliwice

Postautor: Alganothorn » śr 16.06.2010 9:52

Zasadniczo ja też stacjonarnie, ale rzuca w różne miejsca co czas jakiś...
...a porabiam prawie to samo:
- pracuję
- zaglądam na katedrę
- gram w kosza
- ukulturalniam się...
no, w ciągu tych lat w końcu zdecydowałem się na prawo jazdy i poza rowerem czasem pomykam stalowym rumakiem
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » czw 17.06.2010 7:44

- Dalej pracuję. Wspinam się po drabinie kariery.
- Coraz mniej zaglądam na Katedrę.
- Nie gram w kosza, prędzej w kopaną piłeczkę.
- Nie ukulturalniam się niestety.
Właśnie rozpocząłem urlop tacierzyński, potem jeszcze wychowawczy. W sumie miesiąc z synem. Nie powiem, strasznie się cieszę. Wreszcie się nacieszę kontaktem z młodym. I dobrze jest zmienić choć na chwilę rytm życia. Dobrze mi to zrobi.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jander » pt 18.06.2010 22:04

- dalej studiuję, po zmianie kierunku i miejsca zamieszkania, poza tym dalszy rozwój z odległymi planami na doktorat
- zaglądam na katedrę, choć bardziej zagościłem na innym forum
- skończyłem w środę uczelniane karate, teraz już będzie równia pochyła pod względem sportów
- ukulturalniam się, tj. oglądam film, zamiast kuć do sesji
U mnie to już prawie 8 lat tutaj, kurka. Trawa bardziej zielona wtedy była.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Alganothorn » śr 21.07.2010 22:14

Z cyklu"Zz zupełnie innej beczki": jakieś 6 godzin temu zostałem ojcem;
człowiek nie może nawet poświętować, bo poród 15 godzin, a robota na jutro nie chciała się sama zrobić...
...ale kupione na tę okazję Barolo odkorkowane i sączę je nad kompem z kotem u boku;

pozdrawiam

PS. 55 cm, 3.65 kg, 2 tygodnie przed czasem, Marysia Elżbieta (tak ze słabości do "Poszukiwany, poszukiwana" i historii Anglii... ;-) )
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » czw 22.07.2010 6:50

Adrenalina zeszła? Były łzy? :-) Gratulacje, mistrzu, od teraz życie będzie zupełnie inne i jeżeli chodzi o moje doświadczenia - o wiele lepsze. Córa jak marzenie. Czekamy na jakieś foto. Jak się miewa Mama? Wziąłeś wolne (robota w tym momencie powinna iść w kąt) i meldujesz się na pobyt czasowy w szpitalu? ;-)
Odnośnie ostatniego smsa- liczymy na to, że za jakiś miesiąc/ półtorej będziemy mieli okazję przespacerować się całą szóstką. Będzie nam niezmiernie miło.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Beata » czw 22.07.2010 6:51

Gratulacje dla rodziców i małej! Oby Wam się! :)
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem. Karl Popper
Awatar użytkownika
Beata
Lord
Lord
 
Posty: 1725
Rejestracja: wt 09.09.2008 6:51

Postautor: Alganothorn » pt 23.07.2010 1:00

Pracuję 8 - 13.30, kurs do domu, przepakowanie i od 15 do 20 w szpitalu (takie godziny odwiedzin), potem obiadokolacja i od 21.30 praca tak do ok. 1.00...
;-)
a od poniedziałku urlopik 2,5 - 3 tygodnie, klienci wiedzą, że w trasę ruszam najwcześniej od końca sierpnia, więc ciśnienia nie ma, na początku jakaś analityka i telekonferencje wchodzą w grę
:-)
fot nie wrzucam, to ekshibicjonizm
;-)
mama ma się nieźle, mała ma się nieźle, ja mam się nieźle - ogólnie jest nieźle
;-)
zmykam spać na zapas...

pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Galvar » pt 23.07.2010 22:31

Gratulacje! :) Oby zdrowe były! Mama i córa. :)
Galvar, mag z charakterem. ;)
Galvar
Książę
Książę
 
Posty: 2718
Rejestracja: wt 07.06.2005 17:43
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Lilly » sob 24.07.2010 11:22

Powitawszy po dłuższej nieobecności :)

Trollowanie for Warcrafta jest bardzo absorbujące, jeśli o internetową bytność idzie :P

Aha ... i spóźnone gratulacje dla wszystkich nowych tatów :D (mam oczywiście też)

EDIT: O, widzę, że avka muszę zmienić ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Jakub Cieślak » sob 24.07.2010 12:19

Rany, Lilly, to dopiero "kambek" po dłuższej nieobecności. Miło, miło. Jako jeden z wymienionych tatów dziękuję w imieniu swoim, pozostałych tatów i oczywiście mam.
Algi, koniecznie puść swojej córze to:
http://www.youtube.com/watch?v=aURThUaRjCc
Tadek uwielbia to.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: RaF » czw 05.08.2010 9:17

Miesiąc mnie tu nie ma, a tu proszę -- populacja się powiększa :) Gratuluję, Algi, i przekaż pozdrowienia małżonce, no i córce oczywiście. Ciekawe, kto następny :)

A że Lilly wpadła, to też bardzo fajnie. Powitać :)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Louen » czw 23.09.2010 10:31

Gratulacje Panowie!! Ale na laurach nie spoczywajcie i na jednym nie poprzestawajcie...;)

JC
Ciekawa sprawa z tymi dziećmi... moje uwielbiają słuchać, co zaskakujące, Acid Drinkers - same się domagają, żeby im puścić i szaleją na całego.
wzorem dla mnie są zimą misie...
Awatar użytkownika
Louen
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 412
Rejestracja: wt 02.09.2003 9:28
Lokalizacja: Łódź

Postautor: Jakub Cieślak » czw 23.09.2010 10:37

My testujemy Pearl Jam, Alice in Chains, ale też Nosowską, Hey. No a ja z kolei indoktrynuję w klimatach muzyki filmowej. Będzie młody osłuchany...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Alganothorn » sob 25.09.2010 18:28

Pierwsza płyta Małej M - Strachy na Lachy "Dodekafonia"
;-)
ostatnio polubiła Chopina, z Beethovena najbardziej podchodzi jej chyba 7 i 9 symfonia, dobrze reaguje na Muse, Faith no More i Gunsów
:-)
jeśli za 15 lat wyskoczy z aktualnym odpowiednikiem Dody albo Feela będziemy mieć poczucie porażki edukacyjnej...
;-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » pn 27.09.2010 6:30

Już miej takie poczucie, już miej. Nie ma co kombinować. Co byś nie robił, ona i tak pójdzie swoją ścieżką. Strachy na Lachy? Ta totalna depresja??
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Nishtka » wt 26.10.2010 13:52

hmm... no to i ja coś ożywięc ;D
przeczyałam co prawda tylko 2 pierwsze i 2 ostatnie strony dyskusji (wybaczcie, ale 112 to nawet dla takiego mola forumowego jak ja to za dużo ;) )i stwierdziłam, że zapytam też ponownie: o co CHODZI?????? gdzie wszystkie ludki?... co prawda jest trochę aktywnych, ale wciąż za mało, za mało...

ponawiam petycję o więcej wpisów i rekrutację nowych członków zacnego forum ;D
Nishtka
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 9
Rejestracja: śr 13.10.2010 15:17

PoprzedniaNastępna

Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości