Opowiadania z Katedry

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Czy podoba ci się to, że na Katedrze zamieszczane są opowiadania?

Tak
24
75%
Nie
2
6%
Jest mi to obojętne
6
19%
 
Liczba głosów : 32

Postautor: Jakub Cieślak » śr 05.04.2006 23:08

No to niech kobieta przejrzy na oczy i rzuci te durne studia. Talent ma i niech go kurna nie marnuje i nie zaprzepaszcza! A po prawie to ona owszem, ładnie będzie pisać procedury, uzupełniać akta, formuować sprawozdania. Szkoda życia na takie bzdury... :D
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » czw 06.04.2006 10:27

Raz - popieram! Jak ją znasz, to gwałć ja o więcej opowiadań (nie dosłownie, chyba że to lubi ;) ). Takich w stylu 'Poczętego złota' :D
Dwa - JC, ja nie dodaję <p>. Jeśli idzie o kodowanko, to wszystko zostawiam jak jest, tylko ewentualne poprawki do <BR> wrzucam, żeby ładniej wyglądało. Inne znaczniki mnie nie interesują :P
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » czw 06.04.2006 11:38

No to usuwaj znaczniki <p> przy przenoszeniu :D.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 09.04.2006 13:00

Post pod postem, ale nikt nie jest doskonały :D

Dodałem Film Bartka "Edgara" Fabiszewskiego.

Tym samym poprawiłem wszystkich autorów opowiadań- proszę trzymać się tego sposobu podawania autorów: Nazwisko, Imię "Pseudonim" (łącznie z przecinkiem i cudzysłowem). Ok?
Jedynie jakieś pokrzywione podpisy samym pseudonimem zostawiamy tak, jak lecą. Jak w przypadku autora "Severusa i garnka".
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: D.Kain » wt 18.04.2006 20:50

Zauważyłem pewną dziwną rzecz - moje opowiadania 'Syndrom A' i 'Ach, te muchy' podpisane są innym nazwiskiem. Jakiś błąd?
D.Kain
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 79
Rejestracja: pt 08.11.2002 0:14

Postautor: Jakub Cieślak » śr 19.04.2006 9:42

A widzisz, proszę- jaki czujny! :) Niby cicho siedzi, niby się nie interesuje, ale jak coś, to jednak oko czujne.
Oczywiście zdołałem to już wykukać wcześniej i poprawiłem. Podczas przenoszenia opowiadania pokićkały mi się twory Twoje i Bartka Fabiszewskiego.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » wt 23.05.2006 10:20

A ja chciałem tylko tak na marginesie zauważyć, że nasza brać ex-Katedralna radzi sobie doskonale na rynku, jak widać choćby tu :) Łukasz Śmigiel, Dawid Kain... Kto następny się przebije? JC, Edgar? :D
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » czw 10.08.2006 22:29

Ja to wydam prędzej kalendarz ścienny... albo swoją córkę za mąż.

Dodałem do Opowiadań zmienioną wersję "Impotetora". Tekst dostał nowy tytuł i nieco się zmienił w kilku miejscach. Ciekawym reakcji...
Dłuto Cierpienia, czyli wstąp do trylogii
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jakub Cieślak » śr 13.09.2006 17:16

Jeżeli łaskawa brać forumowa zechce poczytać w wolnej chwili:
http://katedra.nast.pl/artykul/1652/Agn ... Egzekucja/

Ciekawym jest Waszych opinii.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » śr 13.09.2006 20:38

Kilka byków ortograficznych (nie "porażało ludzi", tylko "raziło ludzi :P ), sporo do korekty ze względu na formatowanie tekstu (masa niezespacjowanych myślników, chociażby).

Treść? Historia strasznie podciągana pod Sapkowskiego najnowszego. Jest i rycerzyk, i mnich nie-mnich, i nawiązania do klasyków literackich, i takie tam. Fabuła sama zbyt przyśpieszona - czytasz i dziwisz się, że tak łatwo i szybko wszystko mija i wychodzi dobrze. Wstępy do kolejnych scen i przygotowanie akcji kuleje - zbyt szybko przechodzimy do tego, co interesuje autorkę, prawie nic nie ma z przygotowań czy wyjaśnienia konkretnego jak i co zrobiono, że udało się przekonać kogośtam o czymśtam...

Niby w porządku się czyta, ale do poprawności (przede wszystkim warsztatowej) jeszcze daleko droga.
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » czw 14.09.2006 7:42

Poprawiłem wykukane błędy. A co do treści, cóż, może niezbyt wyszukane, ale liczę na to, że autorka jeszcze pokaże pazurki, bo z pisaniem nawet nieźle sobie radzi. Mam nadzieję, że następnym razem rozwinie wszystkie ważne wątki.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jakub Cieślak » śr 08.11.2006 9:07

Czy drodzy koledzy zauważyli nowe opowiadanie na Katedrze?
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » śr 08.11.2006 9:23

Yyyyyy... nie :) Już zerkam i nadrabiam straty.

Uwaga - spoilery :P

EDIT => hmmm... Niezłe (zwłaszcza imponuje spora wiedza autora na masę różnych tematów), niezbyt oryginalny pomysł, ale sprawnie poprowadzony, sporo ciekawych "ściem" (pisanie o czymś, dając do zrozumienia że chodzi o jedno, mając na myśli coś zupełnie innego - efekt ciekawy, a nabrać się można ;) ).

Kuleją dialogi - są sztuczne i wymuszone, widać, że chodziło o to, by przekazały jakąś konkretną informację, a próby "unaturalnienia" ich wychodzą mizernie. Jest parę błędów logicznych (czy nawet "na chłopski rozum") - 666 wampirów poprzyłaziło i żaden nie zauważył, że coś nie tak??? Wędrowali i podróżowali tak, że nikogo nie spotykali? Koleś dopiero po 4 latach zrobił arsenał? Nie obawiał się wcześniejszych wizyt "bojówek" jakichś??? Niezrozumiały jest powód, dla którego chłopak zaczął robić to, co robi - żadnego motywu, dopiero pod koniec mówi o "ratowaniu życia", a przecież te wampiry nie zabijały, tylko brały krew z banków?! Spiłowali żeby temu, co próbował "jeść" normalnie! Coś tu nie gra? Pod koniec mówi o Nim (czy może - NIM), ale wcześniej ani razu się nad tym nie zastanawia, nie pyta, nie myśli.

In plus => Dobry warsztat, niezłe opisy, spora wiedza i ciekawe pomysły.
In minus => Kiepskie dialogi, brak konsekwencji, błędy logiczne.

W sumie - fajnie się to czytało. Mam nadzieję, że autor podeśle więcej opowiadań, z chęcią poczytam :)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » śr 08.11.2006 12:55

A ja powiem- się czepiasz! :D
Ja jedynie pomyślałbym na miejscu autora nad lepszą pointą tego opowiadania. Tak jakoś się kończy mizernie, w sposób oczywisty, aż szkoda całej tej energii i werwy z pierwszych aktów. Człowiek czeka na coś niesamowitego. Liczę bardzo na autora, że pokaże jeszcze pazurki, bo styl ma dobry, naprawdę dobry.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jakub Cieślak » pt 19.10.2007 20:10

I znowu przerwa w ciszy w eterze. Ciepły towar stygnie w dziale Opowiadania- Z Ansibla debiutującego u nas Grzegorza Bryszewskiego.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jakub Cieślak » ndz 28.10.2007 14:44

W dziale Opowiadania cała seria "Opowieści o Czarownikach" Tomka Dudzińskiego. Gorąco polecam.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Jakub Cieślak » śr 10.12.2008 11:30

W dziale nowe opowiadanie, a poza tym ciekawa sprawa z pomysłem Fabryki Słów: Projekt Antologii "Mistrzowie i Adepci". Nasi katedralni pisarczykowie mogliby o tym pomyśleć, co?
Azi, Ty jeszcze pamiętasz, że pisałeś opowiadania? :)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » śr 10.12.2008 14:57

Oj, pamiętam pamiętam... Jakiś czas temu się z dziewczyną założyłem - ona miała cos narysować fajnego (bo przestała rysować jakiś czas temu...),a ja miałem coś napisać. Daliśmy sobie miesiąc (to chyba w lipcu było), a jak ktoś nie dotrzyma swojej części umowy to kupuje prezent drugiej stronie. Portfel mi trochę zeszczuplał, że tak skomentuję efekty :)

To chyba praca tak na człowieka wpływa, wiesz? :) Cały dzień (a czasem i w nocy) siedzisz i piszesz coś przed kompem, jak wracasz do domu to masz ochotę leżeć, nic nie robić, pograć i przestać myśleć. Jak się do komputera dosiadasz,to by coś obejrzeć, w coś zagrać, coś poczytać... Właśnie sprawdziłem, że ostatni raz do jakiegoś swojego opowiadania dotknąłem się 11 października... 2007 roku :? Pamiętasz nasze ambitne plany dotyczące "Józka"? :)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » śr 10.12.2008 15:18

Józka muszę wykopać ze śmieci, wrzucę go na forum i jakoś postami będziemy go uzupełniać. A jak nie znajdę, to na nowo zaczniemy.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Azirafal » śr 10.12.2008 15:24

Ja go mam :) Podesłać? :)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Poprzednia

Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Shedao Shai i 5 gości