Zima

Czyli tutaj rozmawiamy o wszystkim i o niczym... ;)

Postautor: Jakub Cieślak » pn 24.11.2008 11:00

Poważna zmiana klimatyczna za jedno piwo? Uuu, kolego, coś tanio to wyceniasz. :)
Ja postawię butelkę dobrego, czerwonego wina za piękną zimę z białymi drzewami, ze szronem w oknach i z soplami.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Lord Turkey » pn 24.11.2008 15:14

Śnieżna zima; drogi, pola, lasy do cna zakopane; mróz taki, że ręce odpadają; uśmiechnięte bałwany w ogrodzie; grube drwa płonące na kominku i wygodny fotel; gorąca herbata goździkowa i wspaniała lektura oraz dużo wolnego czasu, żeby się tym wszystkim cieszyć...

... tego sobie i Wam życzę tej zimy :P

Zwłaszcza, że uprzejmość dziekana i brak sesji zimowej sprawiły, że czeka mnie łącznie ok. 40 dni wolnego na przestrzeni najbliższych kilku miesięcy.

Zima zapowiada się zdecydowanie dobrze w tym roku :wink:
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shadowmage » pn 24.11.2008 16:21

RaF, JC-->Wygrała oferta z czerwonym winem :D Teraz zobaczymy na ile jej szamanienie się okaże skuteczne :)
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Jakub Cieślak » pn 24.11.2008 18:14

A jak wygram to ja poproszę narty... :) Biegówki oczywiście.
A ktoś z Was w ogóle jakieś sporty zimowe lubi uprawiać?
Oczywiście, poza ulubionym sportem zimowym- siedzeniem w domu.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Shadowmage » pn 24.11.2008 19:15

Narty, ale zjazdowe - za leniwy jestem, żeby na biegówkach zasuwać.
Czasem - choć niestety już coraz rzadziej - chodzimy ze znajomymi sobie na sankach pozjeżdżać na Agrykoli - a konkretnie w dół skarpy spod Palacu Ujazdowskiego. Fajna sprawa, jak stado dorosłych ludzi na sankach zasuwa :d
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: RaF » wt 25.11.2008 10:18

Jakub Cieślak pisze:A ktoś z Was w ogóle jakieś sporty zimowe lubi uprawiać?

Tak, machać łopatą do śniegu. Choć z lubieniem to może niekoniecznie :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » wt 25.11.2008 10:23

Ja to pewnie dopiero zacznę trenować w tym roku. Jakieś wskazówki od doświadczonego kopacza śniegu? :-) Znasz jakieś tricki, sposoby? Jak dobrać łopatę, czy ubiór ma znaczenie? :-)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: MadMill » wt 25.11.2008 11:31

Setka na rozgrzanie i piersióweczka przy sobie. ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
MadMill
Lord
Lord
 
Posty: 1138
Rejestracja: śr 01.11.2006 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jakub Cieślak » wt 25.11.2008 11:47

I potem siadamy za kierownicę i jedziemy samochodem do pracy, MadMill? :-)

Dobrze, na chwilę wróćmy jeszcze do wątku sportowego, albo w ogóle aktywnego. W końcu zima jest tym okresem, kiedy człowiek głównie siedzi w domu. Jakoś jednak od czasu do czasu każdego łapie, żeby coś ze sobą zrobić, ruszyć się! Jakieś Wasze ulubione sposoby zwalczania zimowej apatii?
Moja Szanowna Żona zamierza regularnie basen uprawiać, ja liczę na wspólne biegówki, do tego dochodzi regularna siatkówka w czwartki i może zmuszę się do tenisa. Zaciągnę brata, by go troszkę rozruszać. Obaj już tenisa trenowaliśmy (ja w zamierzchłych latach, mam nadzieję, że rakiety nie wyszły jeszcze z mody), zatem to tylko kwestia przypomnienia sobie.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: MadMill » wt 25.11.2008 12:08

Ja tam nie jeżdżę samochodem po Wawie jak nie muszę, czyli mogę pić. ;P

Ja nie muszę nic odśnieżać. ;P
Obrazek
Awatar użytkownika
MadMill
Lord
Lord
 
Posty: 1138
Rejestracja: śr 01.11.2006 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lord Turkey » wt 25.11.2008 15:05

Zimą uprawiam głównie siedzenie przy kominku/aktywniejsze forumowanie. Jednak kiedy złapie mnie ochota, by się nieco rozruszać czym prędzej wyganiam siostrę do ogrodu i urządzamy śniegową bitwę, z budowaniem fortyfikacji i akcjami szpiegowskimi wokół niemałego przecież domu. Poza tym aktywne odśnieżanie podjazdu i obejścia, zabawy i spacery z psem oraz obowiązkowe lepienie bałwana! Jednego z siostrą, drugiego z przyjaciółmi. No i sanki - w parku Skaryszewskim jest jedna dość fajna górka.

Jak widać zamiast całorocznych sportów wybieram mniej sportowe, choć nie mniej aktywne formy czysto zimowych rozrywek :P
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » śr 26.11.2008 20:15

basen + koszykówka w wydaniu halowym i prawdopodobnie tyle;
być może porozbijam się na rowerze, jak zmienię opony na 'klockowe' - na śniegową zimę idealne
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » czw 27.11.2008 8:06

Lepiej nie rozbijaj się na rowerze. Po co Ci jakieś tam uszkodzenia w El'Draque? :) I gdzie Ty, biedny chłopaku, w zimowych warunkach po mieście się będziesz tułał z tym rowerem? Ja rozumiem, wpaść do kolegi Cieślaka, zajrzeć do kolegi Rafa na podjózefowskie wsie i stąd jakieś eskapady uczynić. Ale tak po mieście? :)
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: Shadowmage » czw 27.11.2008 8:28

Iza zamiast wina chyba piwo jednak wyszamaniła...
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Jakub Cieślak » czw 27.11.2008 9:48

Skandal! To był ustawiony przetarg!

No i niech mi ktoś powie, że jemu podoba się taka zima. Mokro, syfno, wszędzie błoto, ciepło nie jest. Rzeczywiście, "fun" jak cholera...
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Postautor: RaF » czw 27.11.2008 10:02

Kobieta zmienną jest :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Alganothorn » pt 28.11.2008 13:05

Jeśli nie powiedziała, gdzie dokładnie ma być ta pogoda, to zawsze ma wyjście awaryjne, powie, że gdzieś taka pogoda, jak ją przewidziała, była...
a co do rozbijania się - po mieście to nawet w lecie nie korzystam, ścieżki i byle za miasto
:-)
pozdrawiam
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't. And we're slowly learning that fact. And we're very, very pissed off.
Awatar użytkownika
Alganothorn
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5085
Rejestracja: pn 06.01.2003 23:02
Lokalizacja: point of no return

Postautor: Jakub Cieślak » pt 28.11.2008 15:04

Ale wtedy też się nie rozbijasz, prawda? :)
W zimę łatwo się rozbić- to jest duży minus zimy. Ostatnio auto wykonało mi piękny poślizg prosty przy próbie wyhamowania przed jakimś "prędkim", co nie widział, że docelowy pas jego manewru jest zajęty przeze mnie. Uf, mięTkie nóżki miałem, oj mięTkie... W zimę zdecydowanie mam mniej zaufania do współużytkowników drogi. Nie rozumiem tego procesu, wraz ze spadkiem temperatury ludziom wyłącza się pół mózgu.
Obrazek
Mistrz Gimli powiada:
Cisza nie leży w naturze krasnoludów. Jednakże w lochach pełnych orków jest ona jak najbardziej wskazana.
Awatar użytkownika
Jakub Cieślak
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 4010
Rejestracja: czw 12.12.2002 22:24
Lokalizacja: JózefOFF k. Otwocka

Poprzednia

Wróć do Offtopicownia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron