Skąd bierzecie książki?

Wszystkie tematy traktujące o literaturze w bardziej ogólnym rozumieniu

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Skąd bierzecie książki?

Kupuję
34
81%
Pożyczam od kogoś
1
2%
Z biblioteki
7
17%
Ściągam z neta
0
Brak głosów
 
Liczba głosów : 42

Skąd bierzecie książki?

Postautor: Eldian » wt 13.11.2007 18:22

No właśnie tak jak w temacie. Skąd bierzecie książki? Prosze oprócz odpowiedzi w sondzie pisać :):)

Ja osobiście kupuje książki :) :). Czasami pożyczam od kolegi który kupuje diablo i Warcrafta
Eldian
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 59
Rejestracja: pt 24.08.2007 19:50

Postautor: Tigana » wt 13.11.2007 18:28

Wszystkie opcje oprócz ściągania z neta. No i jeszcze książki z "Katedry"
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Lord Turkey » wt 13.11.2007 19:06

Głównie wypożyczam z bibliotek (najróżniejszych), chociaż wyjątkowe tytuły i kontynuacje lubię mieć na własność.

Ostatnio wyłamuję się jednak z reguły kupując bardzo wiele (jak na mnie) nowych pozycji - tylko że finanse się kończą, więc nowy trend raczej się nie wykształci :wink:
Obrazek
Krzysztof Kozłowski
Lord Turkey
Książę
Książę
 
Posty: 2549
Rejestracja: sob 15.02.2003 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shadowmage » wt 13.11.2007 19:13

Hehe, właśnie - dla członków redkacji Katedry powinna być jeszcze dodatkowa opcja - "dostaję do recenzji". Powiem szczerze, że od pewnego czasu więcej jest takich książek, niż kupionych przeze mnie za własną kasę - co oczywiście nie oznacza, że w ten sposób trafiają do mnie te książki, które mam ochotę przeczytać niestety...
W każdym razie zwykle książki kupuję tudzież w inny sposób zdobywam na własność, bo już mam takie zboczenie, że książki kolekcjonuję. Nawet jak wcześniej jakąś książkę pożyczę, przeczytam w formie elektronicznej czy w jakikolwiek inny sposób zapoznam się z książką nie będącą w mojej własności, to później i tak ją kupuję najczęściej. Tylko największe gnioty tego nie doświadczają.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: RaF » wt 13.11.2007 19:36

Również zwykłem kupować książki. Tak samo jak Shadow, jestem poniekąd kolekcjonerem i lubię mieć swoją domową bibliotekę. Zła tego strona taka, że dawno już zabrakło mi miejsca na półkach i teraz muszę ratować się szafkami i podłogą ;)

Przyznam się też, że zdarza mi się również ściągnąć książkę z sieci. Najczęściej są to pozycje fachowe, głównie nie wydane w Polsce, a które są mi akurat potrzebne do czegoś (gros pozycji literaturowych, z których korzystałem przy pisaniu pracy magisterskiej, pochodziło właśnie z tego źródła). Poza tym łatwo w nich wyszukiwać potrzebne rzeczy. Inna kategoria ściągnięć to książki, które są niedostępne na rynku - np. wydane dawno i nie wznawiane. Niby zawsze istnieją biblioteki, ale nie znajduję przyjemności w ślęczeniu w czytelni i przeklepywaniu ustępów do późniejszego użytku.
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shadowmage » wt 13.11.2007 19:58

Weź mi nic nie mów o miejscu, skończyło się wieki temu.

Co do ściągania - jeśli to robię, to głównie by później wyszukać na szybko jakiś fragment - robi się to znacznie szybciej niż w wersji papierowej. Ale czytam prawie wyłącznie papierowe, tradycyjne książki.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Żerań » wt 13.11.2007 21:53

Dostaję od "Katedry" i kupuję - to przede wszystkim. Szukam, gdzie mogę: od wyprzedaży, po antykwariaty i Empiki. Można nieźle się obłowić:) Poza tym ostatnio złapałem fazę na Creative Commons - dzięki licencjom CC pisarze całe książki publikują za darmo w sieci; i to nie tylko starocie. Tak odkryłem chociażby Strossa, czy Doctorowa - szukam dalej ciekawych książek. A że miejsca nie ma? Screw it. Będę spał na balkonie, miejsce na książki musi być. Jestem uzależniony od książek? A jakże.
Żerań
Książę
Książę
 
Posty: 2116
Rejestracja: wt 15.08.2006 17:00

Postautor: Eldian » śr 14.11.2007 6:34

miałem pomysł by dać "dostaje od katedry" ale jak dla mnie mało osób by to wybrało :D

To może zrobimy zdjęcia i się pochwalimy biblioteczkami??
Eldian
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 59
Rejestracja: pt 24.08.2007 19:50

Postautor: Shadowmage » śr 14.11.2007 11:34

Możemy zrobić, czemu nie. W ciągu kilku dni wrzucę swoje.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Tigana » śr 14.11.2007 12:27

Moja biblioteczka - już teraz to zdjęcie jest historyczne, bo za sprawą allegro pozbyłem się części pozycji. Niemniej główny zrąb pozostał bez zmian.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Lilly » śr 14.11.2007 14:05

Najczęściej kupuję ... i jakoś tak wychodzi, że najczęściej w Empiku ;)

Okazjonalnie zdarza mi się pożyczyć od kogoś, ale raczej wolę mieć własne książki. Ot, takie moje małe zamiłowanie do kolekcjonerstwa ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: Jander » śr 14.11.2007 20:19

Prawie zawsze kupuję. Kilka książek dostałem jako prezent, a kilka mam pożyczonych od znajomego, ale 99% to moja własność. Mam gollumowe zadatki. Finansowo jestem oszczędny, więc wychodzę na tym całkiem nieźle, choć więcej kupuję niż czytam. Mam jeden zbiór ebooków, ale koncentrują się one wyłącznie wokół jednego tematu i znalezienie ich gdziekolwiek w Polsce graniczy z cudem(a większość i tak nigdy nie została wydana).
Mój skromny zbiór fantastyczny:
Raz
Dwa
(+ Erikson, Władca Pierścieni i kilka z SW oraz FR, które ukrywają się w szafkach)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Shadowmage » śr 14.11.2007 20:32

Poniżej 3 zdjęcia moich zbiorów. To są tylko książki fantastyczne (no, kilka innych też się zaplątało). Wszystkich swoich książek nie byłbym w stanie sfotografować, bo są rozrzucone po ogormnym regale rodzinnym, ale pewnie jest ich drugie tyle.
Poza tym chciałbym zwrócić uwagę, że za widocznymi jest druga warstwa :)
Na jednym zdjęciu na dole regalu widać wszystkie numery Fantastyki. Science Fiction schowane jest w szafce, razem z innymi pismami.
1
2
3
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: kurp » śr 14.11.2007 21:34

Kolekcja Shadowa imponuje :shock:

Sam rzekłbym - "zdobywam" - czyli kupuję/dostaję/wygrywam ;) W każdym razie lubię książki mieć. A do domowej biblioteczki napływa mi ich tyle, że źródeł innych niż zakupy i egzemplarze recenzenckie nie potrzebuję. W chwili obecnej mam książki po trochu w Warszawie, tu i tam w Wyszkowie, w Zdzieborzu... Pilnie poszukuję, także przez wzgląd na książki, 120-metrowego domku pod stolicą :D
kurp
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4476
Rejestracja: ndz 04.02.2007 1:54
Lokalizacja: Wawa

Postautor: Eldian » czw 15.11.2007 6:33

Eeee.... faktycznie kolekcja Shadowa imponje ;)

Swojej chyba nie wstawie bo prawie połowa to FR (Drizzt,WPK i Powrót Arcymagów). Jest kilka innych książek ale nie aż tak dużo :)
Eldian
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 59
Rejestracja: pt 24.08.2007 19:50

Postautor: Galvar » czw 15.11.2007 9:15

Eldian pisze:miałem pomysł by dać "dostaje od katedry" ale jak dla mnie mało osób by to wybrało :D
Mógłbyś dodać opcję "Otrzymuję od kogoś" i byłoby si, bo niektórzy dostaja książki w prezencie, spadku itp. ;)

Ja generalnie swoje książki kupuję albo dostaję od Katedry do zrecenzowania. Kilka razy zdarzyło mi się otrzymać je także np. w prezencie urodzinowym no i trochę pożyczam, ale to rzadko.
Galvar, mag z charakterem. ;)
Galvar
Książę
Książę
 
Posty: 2718
Rejestracja: wt 07.06.2005 17:43
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: RaF » czw 15.11.2007 13:51

Eldian: a to chodzi o to, żeby szpanować? Przedstaw, co ci zależy :P

Moja szafa grająca to tu:
adin

Niestety całej nie udało się objąć, bo ściana przeszkodziła. Lekki burdel, ale co tam ;) Książki fantastyczne zajmują 4 pełne półki (poustawiane w 3 rzędach, kolejność przypadkowa) plus kilka pozycji leżących tu i tam.

Do tego pozajmowane mam 4 szafki, ich zawartość wygląda mniej więcej tak:
dwa

Całej domowej biblioteki nie fotografowałem, bo rozsiana jest po trzech pokojach plus jej większość i tak jest w pudłach na strychu ;)
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: kurp » pt 16.11.2007 7:31

A jeśli idzie o zakupy książek, to skąd je najczęściej bierzecie?

W moim wypadku:
:arrow: Merlin - choć się psuje ostatnio :?
:arrow: Allegro - a tu koszty wysyłki... :?
:arrow: Solarisnet.pl - ostatnio coraz częściej nie mogę się powstrzymać przed złożeniem zamówienia, gdy widzę, co i w jakiej cenie wrzucają do "Oferty dnia" i "Wyprzedaży" :)
:arrow: Księgarnie z tanią książką - aż dziw, co czasem trafia do zwrotów; ostatnio kupiłem za grosze "Gobeliniarzy" Esbacha, "Non stop" i "Kryptozoik" Aldissa... :D

Znacie jakieś dobre księgarnie z tanią książką w Warszawie? Bo ja ciągle na takie zakupy do Torunia jeżdżę :oops: ;)
kurp
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4476
Rejestracja: ndz 04.02.2007 1:54
Lokalizacja: Wawa

Postautor: Shadowmage » pt 16.11.2007 9:26

Dziękuję wszystkim za uznanie dla mojej skromnej kolekcji :) Jak się tak zastanowić, to z 10 lat już ją tworzę, choć w ostatnim czasie coraz mniejsze tempo napływu nowych tytułów mam.

Eldian pisze:Swojej chyba nie wstawie bo prawie połowa to FR (Drizzt,WPK i Powrót Arcymagów).
Hehe, nie ma czego się wstydzić (no dobrze, może i jest :P). W każdym razie moje 50-70 tytułów związanych z różnymi światami RPG jest w którymś tylnim rzędzie, więc nie drażnią w oczy na zdjęciach.

kurp pisze:A jeśli idzie o zakupy książek, to skąd je najczęściej bierzecie?
Merlin :arrow: rzadko, raczej przy okazji zamówień jakichś poważniejszych książek, np. naukowych. Choć do odbioru mam bardzo blisko.
Empik :arrow: kiedyś więcej, obecnie już w zasadzie nie, bo nie wyrabiam sobie już karty Euro26, która dawała zniżkę.
Księgarnia Faber i Faber :arrow: mm tam 10% rabatu, sami rozumiecie :)
allegro :arrow: głównie stare wydania, nie do dostania obecnie. Jak się kupi kilka u jednej osoby to przesyłka wychodzi tanio. Czasem też nowości - niektore warszawskie księgarnie sprzedają w ten sposób książki nawet o 10 zł taniej, a odbiór osobisty.
kurp pisze:Znacie jakieś dobre księgarnie z tanią książką w Warszawie?
Skład Taniej Książki na Koszykowej (między Lwowską a Halą na Koszykach) - różnie u nich z wyborem, ale zawsze z jakąś książką od nich wychodzę (wczoraj nabyłem 3 tom "Skoków" Donaldsona, to do zdobycia został tylko #1).
Podobno niezłe są też antykwariaty koło placu Wilsona, ale tam nigdy nie dotarłem.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: romulus » pt 16.11.2007 9:57

U mnie "typowo"

1. Przede wszystkim zakupy własne, poprzedzone zazwyczaj przyprawiającym o ból głowy wyborem - bo wszystkiego naraz mieć nie można. Kupuję głównie w Empiku (Płock to dziura) lub przez Empik.com (Płock to dziura, a na dodatek nie płacę za wysyłkę - choć Empik imponującej oferty nie ma - np. jeśli chodzi o kryminały Ellroya, czy Lehane'a). Kupuję rzadziej w Matrasie lub przez Merlina (koszty wysyłki i zawsze się nie mogę zgrać z kurierem lub pocztą).

2. Książnica Miejska w Płocku - wypożyczanie. Naprawdę imponująca kolekcja. I bardzo ułatwia mi wybór czasami. Nie wiedząc, czy warto ryzykować kasą najpierw wypożyczam, a potem decyduję. Żałuję że tak nie postąpiłem z Bakkerem. Kupiłem w ciemno i nos mnie zwiódł tym razem.

Moja kolekcja nie jest - jeszcze !!! - tak imponująca jak Shadowmage'a, ale się staram. Przy czym główną przeszkodą jest to, że jestem marudny i często po jakimś czasie przeprowadzam rewitalizację zbiorów - te, który nie wytrzymały próby 2 lub nawet 3 czytania rozdaję.
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2054
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11

Postautor: RaF » pt 16.11.2007 11:34

Jeśli o podział zakupów chodzi, to zwykle:

Merlin: gros tytułów z niego pochodzi. W przechowalni mam kilkaset tytułów (a ciągle dochodzą nowe), więc pomału muszę je nabywać, no wiecie :P Poza tym koszty wysyłki odpadają, więc git.

Empik.com: tutaj zwykle pozycje obcojęzyczne.

Empik: średnio tak raz na 2-3 tygodnie dokonuję zakupu czegoś.

Różne małe księgarnie na mieście: lubię po takowych szperać, gdyż często można w nich dotrać różne wydawnictwa niszowe, tudzież książki, które gdzie indziej się powyprzedawały.

American Bookstore: pozycje obcojęzyczne, do tego karta rabatowa, więc czasem trudno sobie odmówić ;)

Poza tym czasem zaglądam do Matrasa i Domu Książki (który ostatnimi czasy się straszliwie w Warszawie rozplenił).

Ach, bym zapomniał: czasem coś ciekawego znaleźć można na http://antykwariat.waw.pl
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: romulus » pn 19.11.2007 8:41

Brakuje mi antykwariatów w Płocku w realu. Kiedy studiowałem w Toruniu właśnie tam znajdowałem dużo smaczków a szperanie po półkach sprawiało mi większą frajdę niż w księgarniach. A teraz pozostał mi tylko internet. Aukcji za to nie cierpię.
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2054
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11

Postautor: Jander » pn 19.11.2007 11:53

Internetowo:
Merlin: bardzo rzadko, ceny niespecjalnie niskie, więc wpadam tam tylko jak jest promocja.
Empik.com: obecnie już prawie w ogóle, kupuję tylko gdy trafi się jakiś rabat, a i tak czasem go nie wykorzystam i dam komuś. Wcześniej zwykle obcojęzyczne, ale ceny nie są już tak atrakcyjne.
Kraina Książek: kupiłem niedawno trzy tytuły, możliwość obserwacji trasy przesyłki, idzie szybciej niż w empiku, poza tym w większości taniej, ale brak rabatów. Duży zbiór książek zagranicznych (dużo większy niż empik.com) + możliwość zamówienia z amazona i innych.
Osobiście:
Imago na 3 maja w Katowicach - to w połowie komiksarnia (co mnie nie interesuje) a w połowie antykwariat z fantastyką. Wpadam tam średnio co tydzień, czasem mogę znaleźć dla siebie coś ciekawszego.
Matras "Świat Książki" na Korfantego w Katowicach - mały w porównaniu z wybudowanym kilka ulic dalej, od pół roku trwa tam bezczelna zniżka 20% na każdą ksiązkę (poza podręcznikami) więc bezczelnie korzystam z niej za każdym razem gdy mam do kupienia coś wydanego w Polsce. Jak nie mają książki u siebie to można zamówić z hurtowni(ale tam czasem też nie ma).
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Alayne » śr 21.11.2007 19:29

Pożyczam korzystając z prywatnej biblioteczki Shadowmage'a :D
Awatar użytkownika
Alayne
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 72
Rejestracja: czw 13.07.2006 18:57
Lokalizacja: Łuków/ Warszawa

Postautor: elTadziko » ndz 25.11.2007 21:36

Ja książki kupuję w księgarni. Lubię je mieć na stałe ;) Poza tym w moim mieście biblioteka jest marniutka i z fantasy to tam co najwyżej jest Władca Pierścieni i Harry Potter. A od kolegów tez nie mogę pożyczać, gdyż w moim otoczeniu raczej nie ma miłośników fantasy. A na komputerze czytać nie cierpię.
Awatar użytkownika
elTadziko
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 124
Rejestracja: ndz 25.11.2007 11:16
Lokalizacja: Oława

Postautor: Elektra » wt 27.11.2007 8:47

Kupuję (przede wszystkim przez Internet, w tym roku w zwykłej księgarni kupiłam z... 5 książek), pożyczam od znajomych / z biblioteki, czasem ściągnę z neta (ale takie czytam bardzo rzadko, raczej przydają się, żeby poszukać jakiegoś interesującego fragmentu).

Najchętniej to bym wszystko pożyczyła, a dopiero po przeczytaniu zdecydowała się na zakup, jeśli będzie warto. No ale niestety nie zawsze jest to możliwe (biblioteki w mojej okolicy jakieś takie ubogie są, a często, gdy zaczną jakąś serię, to jej nie kontynuują...).
"Kiedy człowiek spogląda w otchłań, otchłań nie powinna do niego machać"


Obrazek
Awatar użytkownika
Elektra
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: czw 19.04.2007 20:23
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Fraa » wt 27.11.2007 13:16

Kupuję, lubię mieć na własność. Zazwyczaj nie kupuję w ciemno - najpierw przeglądam w takim Empiku czy Kolporterze. ;) Czasem pożyczam od znajomych, ale niezbyt często.
Do biblioteki chadzam raczej w celach bardziej naukowych, niż rozrywkowych. Chociaż w sumie to się często zazębia... tak czy tak, lubię po przeczytaniu odłożyć własną książkę na półkę, obok innych własnych książek. :mrgreen: 8)
Awatar użytkownika
Fraa
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 35
Rejestracja: ndz 25.11.2007 12:40

Postautor: kurp » wt 27.11.2007 14:19

Fraa pisze:Kupuję, lubię mieć na własność. Zazwyczaj nie kupuję w ciemno - najpierw przeglądam w takim Empiku czy Kolporterze. ;)

Mi Empik też służy jako miejsce, gdzie można książkę wziąć do ręki, obejrzeć, zważyć, a potem wrócić do domu i zamówić na Merlinie ;)
kurp
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4476
Rejestracja: ndz 04.02.2007 1:54
Lokalizacja: Wawa

Postautor: Fraa » wt 27.11.2007 15:22

A kupuję w różnych miejscach. :) W Empiku, często też w rozmaitych niedużych księgarniach i/lub antykwariatach. :)
W swoim czasie dużo szperałam po Allegro i parę(naście?) rzeczy stamtąd mam, ale ostatnio jakoś zarzuciłam tę metodę robienia zakupów. A w księgarni internetowej kupiłam jedną książkę - tylko dlatego, że nie miałam innego wyjścia. Bo prozę Poego nabyłam właśnie na Allegro, a poezji nigdzie nie było. :)

I co za różnica, skoro później pożyczyłam tę książeczkę znajomemu i słuch zaginął zarówno po nim, jak i po książce? :? :x
Awatar użytkownika
Fraa
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 35
Rejestracja: ndz 25.11.2007 12:40

Postautor: RaF » wt 27.11.2007 15:49

Fraa pisze:I co za różnica, skoro później pożyczyłam tę książeczkę znajomemu i słuch zaginął zarówno po nim, jak i po książce? :? :x

O, ja też tak mam. Pokaźna część moich zbiorów lata gdzieś po Polsce, niekiedy już od paru lat. Już mnie nawet nie dziwi, że książka, którą pożyczałem komuś w Warszawie, potem z niewiadomych przyczyn znajduje się w Płocku czy innym Olsztynie u osoby zupełnie mi nieznanej :P
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: nosiwoda » śr 28.11.2007 12:57

kurp pisze:Kolekcja Shadowa imponuje :shock:

Shadow, cienias jesteś :D
Moje zbiory. Weźcie tylko pod uwagę, że zdjęcia są z lipca. Od tego czasu przybyło z kilkadziesiąt (sto? nie wiem). Aha, no i teraz na dolnych półkach książki są upchane na "niewyjęcie", a przed nimi stoją misie, króliczki, grzechotki i samochody - żeby choć na chwilę odwrócić uwagę Potwora.

kurp pisze:Znacie jakieś dobre księgarnie z tanią książką w Warszawie? Bo ja ciągle na takie zakupy do Torunia jeżdżę :oops: ;)
Poza tą, co podał Shadow, jeszcze Centrum Handlowe Arkada (NIE Arkadia!) - pod mostem (dosłownie, zbudowane w przestrzeni między przęsłami) Poniatowskiego. Jesli jedziesz tramwajem od centrum, to wysiadasz na pierwszym przystanku po de Gaulle'u, schodzisz na dół i trochę się cofasz. Jeśli autobusem (np. 155), to wysiadasz tuż przed mostem i masz Arkadę przed oczyma. Na pierwszym piętrze połowę korytarza zajmuje stół z antykwarycznymi pozycjami w śmiesznych cenach (pozycje za złotówkę nie są rzadkością), dodatkowo na Solcu jest macierzysta miejscówka tych panów, ale fantastyka jest głównie w Arkadzie.
Ponadto Tania Książka, która kiedyś była na Hali Koszykowej, potem na Polnej, obecnie wylądowała na Hali Kopińskiej na starej Ochocie. Z centrum dojedziesz choćby 523 czy 517.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Postautor: Usagi » śr 28.11.2007 15:45

Kupuję. Nie lubię latać do biblioteki i czytać na czas (poza tym dobrą książkę chcę mieć). Pożyczać książek także nie lubię, ale sam też nie pożyczam od innych (jak wiadomo, książka jest towarem, który zadziwiająco często się gubi). Nie po to wydaję pieniądze, żeby potem ktoś mi przebierał jak w ulęgałkach. Zresztą nawet jak książka jakimś cudem odnajdzie drogę powrotną, to często zdarza się, że jest nie do poznania - a to ktoś ją gdzieś rzuci, a to zaleje, podrze kartkę, poplami itd. Nie wiem dlaczego, ale mam na tym tle hopla i strasznie mnie denerwuje takie traktowanie książek :D
Jeśli chodzi o miejsca, gdzie kupuję, to przeważnie zamawiam przez internet w Merlinie, a potem odbieram sobie osobiście. Czasem kupuję także w Empiku. Trzecią opcją jest Skład Taniej Książki na ul. Koszykowej w Warszawie. Można tam znaleźć sporo ciekawych pozycji w zadziwiająco niskich cenach. Poza tym kupiłem ze 2-3 na Allegro oraz w kilku innych sklepach internetowych, choć były to zakupy jednorazowe (jak czegoś nie ma w Merlinie/Empiku).
Awatar użytkownika
Usagi
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 99
Rejestracja: śr 28.11.2007 13:12
Lokalizacja: \/\//\\/\//\

Postautor: Shadowmage » śr 28.11.2007 16:13

nosiwoda pisze:Shadow, cienias jesteś :D
Dzięki :) Choć faktycznie, przy Twojej kolekcji moja prezentuje się słabiutko. Tak przez ciekawość, ile masz tytułów?

nosiwoda pisze:Ponadto Tania Książka, która kiedyś była na Hali Koszykowej, potem na Polnej, obecnie wylądowała na Hali Kopińskiej na starej Ochocie.
A zmieniła się tam oferta od czasu, kiedy byli na Polnej? Bo zwykle niczego ciekawego nie mieli, a jeśli już coś się trafiło, to było też w Składzie Taniej Książki na Koszykowej.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Żerań » śr 28.11.2007 17:53

To i ja wrzucam domową kolekcję. Na niektórych zdjęciach widać, że książki nie są poukładane, ale cóż - takie są skutki uboczne remontów;/.

Górna Część pierwszej szafy z książkami fantastycznymi

Dolna część pierwszej szafy

Górna część drugiej szafy

Dolna część drugiej szafy

Mały stosik fantastyczny

I teraz fantastyka zmieszana z niefantastyką.

Pierwsza część pierwszego duuużej ściany z książkami

Druga część pierwszej duuużej ściany z książkami

Ostatnia część pierwszej dużej ściany z książkami

Fortepianu, na którym chwilowo leży w stosikach fantastyka i "mejnstrim", nie sfotografowałem. Tak samo ściany ze słownikami, encyklopediami i mapami.

btw - za książkami widocznymi na zdjęciach, są i inne. To chyba tyle z domowej biblioteczki. [/url]
Żerań
Książę
Książę
 
Posty: 2116
Rejestracja: wt 15.08.2006 17:00

Postautor: nosiwoda » śr 28.11.2007 23:52

Shadowmage pisze:Tak przez ciekawość, ile masz tytułów?
Kiedy ostatnio (pół roku temu? niecały rok? coś takiego) liczyłem, to fantastyka zbliżała się do 1400. (linka) Ale to było w marcu, więc teraz nie wiem, może z 1450, może 1500, serio nie wiem. Nie mam cierpliwości do katalogowania ani wpisywania nowości do kompa.
Shadowmage pisze:
nosiwoda pisze:Ponadto Tania Książka, która kiedyś była na Hali Koszykowej, potem na Polnej, obecnie wylądowała na Hali Kopińskiej na starej Ochocie.
A zmieniła się tam oferta od czasu, kiedy byli na Polnej? Bo zwykle niczego ciekawego nie mieli, a jeśli już coś się trafiło, to było też w Składzie Taniej Książki na Koszykowej.
No, nie do końca. Na Koszykach bywały 1) pojedyncze egzemplarze książek, których obok, bliżej Lwowskiej, nie było, 2) zwykle były o 1, 2 złote tańsze, 3) na Koszykach były też "normalne", czyli niestare książki, także tańsze o 10%. I tak jest nadal. Więc jak ma się chwilę, to na Kopińską warto skoczyć.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Następna

Wróć do Ogólnie o literaturze

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron