Opeth

Coś dla ucha.

Moderator: Sorden

Opeth

Postautor: borsuq » czw 03.04.2003 20:22

Ostatnio jestem zafascynowany szwedzkim zespolem Opeth. Ich utwory sa tak roznorodne, ze po prostu nie mozna sklasyfikowac ich do jakiegos gatunku. Czesc z nich jest mocna, ostra ale coz z tego jesli niektore sa tak spokojne i pogodne. Na jakiejs stronie zobaczyelm sklasyfikowanie yego jako progressive death metal - na pewno progressive ale nie zawsze death i nie zawsze metal.
Czy wy kiedys sie spotkaliscie z tym niewatpliwie ciekawym zespolem i jakie byly wasze reakcje ?
Ostatnio nosze Czerwony Kapelusz...
Talerz.
Awatar użytkownika
borsuq
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 62
Rejestracja: ndz 06.10.2002 19:38
Lokalizacja: Wawa

Postautor: v_vader » sob 05.04.2003 1:25

Witam borsuq
Ja spotkałem się z Opeth jusz jakiś czas temu i musze powiedzieć iż jusz od pierwszego przesłuchania ta muzyka zawładneła mym umysłem. Masz racje mówiąc iż jest to muzyka nieklasyfikowalna choć właśnie progressive death metal było by najbliższe. W każdym razie dotyczy to płyt do Damnation, na tym longplay styl muzyków jest znacznie inny i napewno niemożna nazwać go death metalem. Wracająć do moich odczuć to dodam jescze że jest to jeden z moich ulubionych zespołów prawdziwe mistrzostwo we wszystkim co robią.
Open your eyes, open your mind
proud like a god don't pretend to be blind
trapped in yourself, break out instead
beat the machine that works in your head.
Awatar użytkownika
v_vader
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: pt 04.04.2003 1:21
Lokalizacja: ...darkness within your soul

Postautor: Klarkash-ton » sob 05.04.2003 8:27

Znam ich, lubie i szanuje. Spotkalem sie z Opeth juz dawniej, slucham raz na jakis czas glownie Blackwater Park, mojej ulubionej ich plyty.
Co do dokladnego szufladkowania to nie mam zamiaru tego robic, dla mnie jest to po prostu melodyjny i bardzo piekny death metal.
YOG-SOTHOTH NAFL'FTHAGN !!! Hail 159 !
Awatar użytkownika
Klarkash-ton
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 660
Rejestracja: wt 05.11.2002 0:45
Lokalizacja: Dolina Muminków

Postautor: Funeral » ndz 06.04.2003 10:44

hhhhmm Klarkash-ton ma całkowitaą racje, tego zespołu nie da się zaszufladkować!
szanuje Opteh, za ich podejście do muzyki i klimat jaki panuje na ich płytach, jednak nie jest to mój ulubinoy zespół, po prostu znam, lubie i tyle.
aha, byłem wczoraj na ich koncercie (Metalmania 2003) i wrażenia jak najbardziej pozytywne!
Keep on rotting , keep on hoping, keep on dreaming
One day maybe, keep on rotting, keep on hoping
Whilst in the real world you...
Awatar użytkownika
Funeral
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 108
Rejestracja: ndz 09.03.2003 17:34
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Postautor: Einar » śr 16.04.2003 10:44

Ja się z tym zespołem spotkałem przypadkowo, kiedy koleżanka moja (thx Ola) dała mi płytkę do przegrania. Od tego czasu jestem zauroczony. Zacząłem od ołyty Blackwater Park i muszę stwierdzić, że jest genialna. Momentami twarda, ostra, momentami spokojna. Jeśli można tak powiedzieć o metalu to melancholijna. No i tytułowy utwór. Chyba najlepszy jaki słyszałem ostatnimy czasy (3 lata, kiedy to w moje łapki wpadły stare nagrania Milesa Davisa; mam dość dziwny gust :wink: )
Einar
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 83
Rejestracja: pn 07.04.2003 9:49
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Zoltrain » czw 01.05.2003 22:59

Aktualnie mam juz wszystkie ich plyty jednak pierwsze dwie jakie mialem to Blackwater Park i Still Life i musze powiedziec ze do tej pory oscyluje miedzy tymi dwoma - ciezko mi "przesiasc sie" na ktorakolwiek inna :).
Zoltrain

THIS IS MY RIFLE. There are many like it, but this one is mine. My rifle is my best friend. It is my life. I must master it as I master my life.

http://sechster.dyndns.org
Awatar użytkownika
Zoltrain
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 25
Rejestracja: ndz 27.04.2003 12:12
Lokalizacja: Częstochowa / Wrocław

Postautor: cereal killer » czw 31.07.2003 0:18

cze
ja zaczałem swa przygode z Opeth od płytki My Arms Your Hearse i uwazaja ja za chyba najlepsza, nei wiem czy ma to zwiazek ze od niej sie zaczeło, ale wydaje mi sie ze to nie dokonca tak
do niedawna byli mym czołowym zespołem ale zostali zdetronizowani ostatnio przez Immolation :)
stzrała
cereal killer
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: śr 30.07.2003 23:25
Lokalizacja: z góry :)

Postautor: smut » czw 18.09.2003 19:21

Yeah masz gust chłopak Opeth rox ! jedna z najlepszych Szwedzkich kapel mają zajebiste kawałki ...

Umieram - gdy widzę jak błądzimy we mgle
Umieram - gdy czuję, że trwamy we śnie
Umieram - bo wiem, że Ty nie rozumiesz, że ja
Umieram - gdy widzę jak Ty...

Hunter - Kiedy Umieram
Awatar użytkownika
smut
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 13
Rejestracja: czw 18.09.2003 18:37
Lokalizacja: Legnica

Postautor: jesussan » śr 07.01.2004 23:00

pozwolicie ze odswieze ten topic, bo moze ktos zechce sie wypowiedziec na temat 2 ostatnich plytek? ja osobiscie mam mieszane uczucia... sa w pewnym sensie genialne, ale czuje cos na ksztalt niedosytu... trudno to wyrazic...

w mym sercu jednak i tak najglebiej pozostanie Blackwater Park! :D te plyte ubostwiam! (a tak btw to Opeth to zespol mojego zycia... ;) )
jesussan
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 37
Rejestracja: wt 23.12.2003 20:51


Wróć do Muzyka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości