COWBOY BEBOP

Dla maniaków tychże dziedzin japońskiego rysunku

Moderator: Lechu

Postautor: Azirafal » sob 26.07.2003 23:41

Dzięki wielkie za "Words that we couldn't say" (jest boskie, tak jak mi się i wydawało :D ). Dzięki za "Bindy" (to nie ten arabski kawałek, o który mi chodziło, ale też jest niezły i nie żałuję, że go ściągnąłem :D ). A tamten, którego szukam, też jest "arabic style", też ma bębenki, trochę stringów w drugiej części; on z początku jest wolniutki, a potem się rozkręca...
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Azirafal » ndz 27.07.2003 14:04

Ha! Nie ma to jak ta stronka co ją polecaliście (nie pamiętam czy Lechu, czy hops) - rfblues.aaanime.net ! Poszukałem, posprawdzałem, poczytałem i voila! "Kabutogani Kodai no Sakana" - to jest ten "arabic" kawałek, o który mi chodziło. Jest na płytce "Cowgirl Ed" :D Dzięki wielkie za pomoc i jak najbardziej polecam do ściągnięcia!!! :D
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: hops » śr 30.07.2003 22:39

Przez Aziego zarzuciłem sobie [ponownie] przedwczoraj Cowboy'a... I praktycznie nie mogłem się oderwać aż do teraz, gdy skończyłem słuchać "Blue" [zmiana na liście rankingowej, final ending wskakuje na drugie miejsce zaraz po "Call me Call me"]. Powiem jedno. Nigdy nie wymyślono/opowiedziano/narysowano lepszego anime od CB. Praktycznie żaden film fabularny, choćby nie wiem jak dobry, nigdy nie przebije, ba, nawet nie dorówna poziomem tej skromnej 26-odcinkowej serii. Coś takiego powstaje tylko raz. CB jest po prostu najlepszy...
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Azirafal » czw 31.07.2003 11:49

No cóż. Ja już też obejrzałem całość CB (wczoraj), ale pozwolicie, że na razie troszkę się pozastanawiam, pomyślę i dopiero walnę jakiegoś porządnego, wielkiego post'a :D Na razie mogę zdradzić moją listę najlepszych kawałków:

1. Words That We Couldn't Say (po prostu debeściak! dlaczego KY użyła tego tylko raz?!)
2. Rain (bez komentarza - po prostu obejrzyjcie sobie scenkę wchodzenia do katedry w 5 odcinku...)
3. No Reply (to jest chyba z filmu, ale i tak jest świetne!)
4. Kabutogani Kodai No Sakana (mój długo poszukiwany "arabic style" kawałek)
5. The Real Folk Blues (za super klimatyczną, czarno-białą końcówkę, w której leciał ten kawałek... :cry: )
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lechu » czw 31.07.2003 19:55

Hmm najlepszy to może nie - ale jest najbardziej wyjątkowym anime - zgodnie z tym co napisali o sobie samych - to odrębny gatunek, jedyny i niepowtarzalny. Anime - ideał, kiedy każda minuta jest perfekcyjna :D Broń nas Boże przed Cowboy Bebop 2, ewentualnie Return albo Reloaded :twisted:

Lista Aziego :D
A GDZIE "CALL ME CALL ME" AZI??????????
hops, ty to widzisz i nie grzmisz? :D

Ad1. Tylko raz, dlatego to utwór specjalny, jak Call me call me :D
Ad2. True true
Ad3. Nie słyszałem, muszę ściągnąc OSTa z filmu
Ad4. Też nie słyszałem, ale tu bym wstawił Blue. Fenomenalny kawałek, szczególnie ten chór.
Ad5. Remix z 3 OST - mniam

No i jeszcze ja bym dodał - Space Lion obowiązkowo, właśnie Blue, i The Egg and You :D
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: Azirafal » czw 31.07.2003 20:15

Call Me Call Me było O.K., ale nie zrobiło na mnie jakiegoś strasznie dobrego wrażenia... Po prostu dobre...
Space Lion jest O.K. - klimatyczny, leniwy, cholernie nostaligczny... Ale troszkę za długi i zbyt... nudny?
Blue jest b.dobre. To prawda, ale reszta go wyprzedza :D
A od The Egg and You, wolę oryginał czyli The Egg and I (mniam!)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chaon » czw 31.07.2003 20:43

Jeee! W końcu będę regularnie oglądał CB :D Leci tylko w środę o 21, więc nie przegapię!
Call me call me to także moim skromnym zdaniem najlepszy utwór c CB.
Azi, za niedocenianie go zostaniesz spalony na stosie trzy razy pod rząd
:wink:
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Azirafal » czw 31.07.2003 20:49

Aj em fjuked :D Tu Lechu, tam hops, teraz jeszcze Chaon ze swoją nieśmiertelną Inkwizycją :shock: Jak tak dalej pójdzie, to mnie całe Forum będzie chciało zajebać za nielubiebie Call Me Call Me... Ale potwierdzam, to co napisałem wcześniej - Words That We Couldn't Say jest de best! Howgh!!! :twisted:
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Chaon » pt 01.08.2003 15:38

Właśnie słucham "Space Lion"... To zadziwiające jak przy tym wspaniałym utworze mój mózg się kuruje po dzisiejszym upale...
A jeszcze bardziej zadziwiające jest to, że ten utwór przeleżał prawie miesiąc na moim dysku a przesłuchałem go dopiero dzisiaj...
Words that we couldn't say właśnie ściągam. Azirafal i ja mamy podobny gust muzyczny, więc pewnie mi się spodoba :)
Czy nie czujesz całą swoją duszą jak staliśmy się niczym bogowie?
Awatar użytkownika
Chaon
Lord
Lord
 
Posty: 1065
Rejestracja: pn 16.12.2002 23:20
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: hops » ndz 05.10.2003 8:03

A czy ktoś z Was kupuje Mangę "Cowboy BeBop"? Jakie to jest? Warto?
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Azirafal » pt 07.11.2003 23:55

No to właśnie obejrzałem Cowboy Bebop: Knoking On Heavens Door. Eh, i co tu dużo mówić, gdyby liczyć go jako któryś z odcinków serii, to byłby to jeden z najlepszych (do spółki z Grzybami, Obcym, 5, Szalonym Pierrem i paroma innymi...). Po prostu bardzo dobry "odcinek" z GENIALNĄ muzyką (No Reply, o którym pisałem już wcześniej i "Pushing the sky", "7minutes", "Yo! Pumpkin Head" i parę innych... no coś PIĘKNEGO!!!). Nareszcie porządne świetnie "sfilmowane" walki Spike'a... (do tej pory najlepszą jego walką bya batalia z... ojcem Ed! :mrgreen: no i nawalanka z Pierrotem :twisted: ). Aaaaaaaaaaaaaaargh - chyba obejrzę CB jeszcze raz (ale kiedy?! mam jeszcze "Wings of Honneamise", w końcu "Triguna" !!!, a Ky mnie zabije, jeżeli nie obejrzę "Rahxephona"... i co ja mam, biedny robić?! 8) )
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » sob 08.11.2003 0:07

Azirafal pisze:... i co ja mam, biedny robić?!

Drogi Azirafalu, składam szczere kondolencje z powodu wpadnięcia w nałóg oglądania anime. Potrzebujesz 48 godzinną dobę dlatego też: kup bilety na wycieczke dookoła świata, zabierz laptopa, podróżując oglądaj anime, a ponieważ strefa czasowa ciągle będzie się zmieniać więc niezależnie o której godzinie (czasu Greenwich) spojrzysz na zegar w jakimś państwie zawsze będzie np. 9 rano.
PS: Zrób zdjęcia z podróży jak wrócisz :D
Co do KoHD (Knocking on Heavens Door) to film był świetny, fabuła bardzo dobra, a walki rewelacyjne, przynajmiej Spike nie wygrywał tak jak to zwykle robił.
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: hops » sob 08.11.2003 10:18

Azirafal pisze:(No Reply, o którym pisałem już wcześniej i "Pushing the sky", "7minutes", "Yo! Pumpkin Head" i parę innych... no coś PIĘKNEGO!!!)

Mam nadzieję, że pisząc "parę innych" masz na myśli "Ask DNA" [z intra] (piosenka tak ustawia do filmu, że po jej odłuchaniu, zawsze nabieram ochoty na jego powtórny seans) oraz "What Planet is This?!" [walka powietrzna Spike'a i start muzealnych samolotów] (tak kapitalnie dobrane do tego co się dzieje na ekranie, że sceny te są dla mnie totalnym majstersztykiem i chyba najlepszymi fragmentami zarówno serii TV jak i filmu - coś genialnego).
"There is nothing amazing. Just the norm." - Naota, FLCL
http://www.stalin-vs-hitler.w.pl
Awatar użytkownika
hops
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 524
Rejestracja: śr 09.10.2002 19:01
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Azirafal » ndz 09.11.2003 0:11

Gdy pisałem tamtego posta, to ściągały mi się jeszcze trzy kawałki - "Ask DNA", "What planet is this?" oraz chyba "Hamduche". Tylko tego ostatniego już ze mną nie ma :mrgreen: "Ask DNA' jest świetnie nastrajającym kawłkiem, podobnie jak "Gotta Knock a Little Harder" z końcówki... A "What planet is this?" ja bardzo chciałem mieć (kojarzy mi się z "Too Good Too Bad" z serii - też najlepszy kawałek do walk powietrznych... Ech, jazz, jive, bebop! :twisted: [co ciekawsze, ja tego typu muzyki normalnie nie trawię :D ]), tylko nie wiedziałem, który to z kawałków. No i nie można jeszcze nie wspomnieć o tak klimatycznych utworkach jak (mimo wszystko) "Hamduche", "No Money" czy "Musawe" (arabic style z Moroccan Street...) - może nie są zajebiste samodzielnie, ale w filmie robią świetną klimę!!!
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jander » pn 17.05.2004 12:32

Przeczytałem resztę mangi Cowboya czyli 2 i 3 (do kupienia na Dworcu PKP w Katowicach :) ).
Opiszę po kolei odcinki z mangi.
Tom drugi
She's A Rainbow - bardzo młoda i niedoświadczona dziennikarka chce przeprowadzić wywiad z najsłynniejszą grupą lowców. Oczywiście jest nią załoga Bebopa :) Jet przebrany za "prezydenta zła" wygląda przekomicznie :D Ogólnie fabuła dosyć banalna, naiwna dziennikarka chce spełnić swoje marzenie.
Great Deceiver - odcinek o kryminalnej przeszłości Faye. Wielki pojedynek szulerów wyszedł... marnie.
Bebopowa miniatura - Jet przeziębił się i Spike razem z Faye wyruszają szukać lekarstwa... Króciutkie ale śmieszne :)
Thinking bird, Happy song - Łowcy znowu nie maja kasy i Edzia rusza w poszukiwaniu jedzenia - celem staje się niewinny ptaszek, który oczywiście należy do ważniaka :) Ed unika strzałów niczym Neo :D
Like a Rolling Stone - porządny, poważny odcinek o motywie przewodnim Bebopa - przeszłości.
Tom trzeci
Podzielony na dwa dłuższe odcinki.
What's Your Number - Ed jako wielki hacker dowiaduje się o swojej przeszłości i powstrzymuje grupę terrorystów, oczywiście dla niej jest to zabawa :)
Fight for Your Right - niewinny przewoźnik wpląty w rozgrywki Mafia - ISSP - korporacja "Gate" (ci od wrót). Spike, Jet i Faye jak zwykle na tym dużo zarabiają :)
btw: Wiecie, że be-bop to rodzaj jazzu?
pozdro
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Shizm » pn 16.01.2006 1:05

Ja tylko info dam dla zainteresowanych:

Cowboy Bebop - piątek 22:30 - TVP Kultura

Miłego oglądania po raz n-ty :lol:
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: Jander » pn 16.01.2006 13:26

Muszę ustawić tą publiczną, muszę to zobaczyć, zwłaszcza tłumaczenie. Ostatnio jedyna muzyka jaka mi pasuje to jazz i blues z OST Bebopa :)
thx Shizm :)
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Azirafal » pn 16.01.2006 13:53

Eee tam. Ile można... Ja chyba muszę od JC wycyganić ponownie moje FMA, coby sobie obejrzeć znów, bo 1 raz to stanowczo za mało. A CB każdy już tyle widział, że... :?
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Lechu » pn 16.01.2006 14:24

No ile?

Bo ja tylko raz :D

I co to ta TVP Kultura? Tłumaczenie można było zobaczyć (tfu, usłyszeć) na Hyperze - ja tak oglądałem, nie było źle.

PS Cały czas czekam na pięknego, podrasowanego, DVD-ripa.
My new Home:
Heroes Home
Obrazek
Awatar użytkownika
Lechu
Lord
Lord
 
Posty: 1638
Rejestracja: pt 06.12.2002 12:41
Lokalizacja: Guild Wars / Heroes Home

Postautor: alex_anderson » pn 06.02.2006 22:43

Co do samego Anime to powiem tak : Biję pokłony aż do ziemi. Żadno dzieło kinematografii nie stworzyło tak świetnego klimatu, a postać Viciousa genialna.

Mam pytanie nie wiecie może jak nazywa się kwałek podczas którego w serialu Jet ścigał (w swoim myśliwcu) gościa kóry uciekał z jego byłą miłością:>? Ciągle go szukam.
Awatar użytkownika
alex_anderson
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: wt 24.01.2006 1:46
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Jander » czw 09.02.2006 22:57

Gitarowy utwór o którym mówisz to ELM z płyty "No Disc". A i zgadzam się, że Bebop rządzi :)
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

-

Postautor: Cyrograf » wt 07.08.2007 17:55

Jee! Uwielbiam Cowboya! :) (Spike!)
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: Jander » wt 07.08.2007 18:16

A można prosić o konstruktywniejszą wypowiedź? :wink:
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

-

Postautor: Cyrograf » śr 08.08.2007 13:33

Hmm..
No cóż, muzyka jak każdy wie (jeżeli oglądał) znakomita.
Postacie świetnie stworzone. Każda ma osobną historie, osobowość czymś się wyróżnia. (Spike!). Jestem pełna podzwu dla ludzi, którzy mają tyle wyobraźni aby tworzyć tak niezwykłe "osoby". (w innych anime także)
Kreska też jest niczego sobie.
Przyciągnęła mnie wizja niezwykłego świata. Nieograniczonego podróżowania w przestrzeni, cowboye... przyszłosć!

Boli mnie jednak, że często w komentarzach, niektórzy piszą "Co to za stary serial?"

1998? Stare? Wiele dobrych anime zostało zrealizowanych przed 2000. Staree.. Teraz oczywiście także tworzy się znakomite! (ale jakoś nie moge ich znaleść :) )

P.S. Rozpaczałam po śmierci Spika, ale to był najlepszy koniec.. Nie wyobrażam sobie także kontynuacji serii.
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

-

Postautor: Cyrograf » śr 08.08.2007 13:37

Ach, jeszcze jedno. Muzyka: (wiem, że niektore były już wymieniane ale trudno)
"Call me Call me"
"Words That We Couldn't Say"
"Tank!"
"Pushing the Sky"
"Space Lion"
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: Jander » sob 11.08.2007 10:52

Brakuje rozwinięcia pewnych wątków, jak np. relacji między Spike'iem a Viciousem (tylko parę flashbacków) oraz dokładniejszej relacji o wojnie na Tytanie.
A czy stare to nie mam pojęcia, bo CB to dla mnie ideał, więc więcej anime poza CB nie oglądam :wink:
Skończył się właściwie, bo dla Spike'a życie po sfingowaniu własnej śmierci był jak sen - widząc jednym okiem przeszłość, a drugim teraźniejszość nie mógł żyć teraźniejszością i zapomnieć o swojej kobiecie. Poza tym śmierć głównego bohatera to dla mnie jeden z wyznaczników dobrego filmu :)
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

-

Postautor: Cyrograf » wt 14.08.2007 9:57

No bez przesady... Dziękuje filmy, w których bohaterzy giną na koniec. Muszę, przyznać, że to troche denerwują mnie szczęsliwe zakończenia większości produkcji, (99.9%) ale kto chciałby by bohater, za którym trzymał kciuki przez cały film, stał się dla niego jak brat umarł zabity przez wroga, którego szukał.
Naprawdę, jakoś nie mam ochoty ogądać Bebopa jeszcze raz, ani żadnym mu podobnych. Wole Triguna, Wolf's Rain (chciaż tam bohaterzy też giną, ale w inny sposób ;) ) albo Evangeliona.
Moim zdaniem są anime oraz filmy, które można oglądac po 50 razy, oraz takie, które obejrzy się raz. Te, które ogląda się raz, to zazwyczaj naprawde dobre produkcje...
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: Usagi » śr 28.11.2007 14:44

Wspaniały klimat, muzyka, postacie, fabuła. Zdecydowanie należę do fanów tego anime - jak dla mnie jedno z lepszych.
Awatar użytkownika
Usagi
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 99
Rejestracja: śr 28.11.2007 13:12
Lokalizacja: \/\//\\/\//\

Postautor: qba » pt 30.11.2007 12:11

ja nie jestem fanem anime ani trochę, ale to mi sie bardzo podobało, niezły kozak...ehm...tzn kowboj :_)
qba
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: pt 12.05.2006 11:55

Postautor: Usagi » pt 30.11.2007 14:02

Jeśli zaś chodzi o mangę CB, która została wydana u nas (3 tomy), to...jest niezła, ale to już nie to. Klimat bardziej komediowy, specyficzny, no i brak tej muzyki :wink: Przeczytać przeczytałem, postała nawet trochę na półce, ale niedawno bez większego żalu sprzedałem.
Awatar użytkownika
Usagi
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 99
Rejestracja: śr 28.11.2007 13:12
Lokalizacja: \/\//\\/\//\

-

Postautor: Cyrograf » pn 03.08.2009 13:55

Remember last week when you didn’t have a care in the world? There was nothing to get up in arms about and certainly no new projects coming down the chute that were poorly cast money-grabs. It was a better time, but it’s a time that’s past.

Fox - our favorite studio ever! - is going ahead with plans to bring “Cowboy Bebop” to the big screen in live-action fashion with, wait for it….

…still waiting….

…Keanu Deadpan Reeves in the main role as Spike. It seems like Poorly Cast Money-Grabs are actually being turned into a viable genre by Fox.

Fans of the iconic program, feel free to show the same kind of outrage that’s bubbling up inside me right now. How long until Fox gets a hold of “Lupin”, “Read or Die”, or “Trigun” and cast Keanu Reeves or Paul Walker?

I’ve been keeping an eye on the In Development project through IMDB, and they now have Reeves attached as well as a fairly-novice screenwriter named Peter Craig. The Hollywood Reporter is confirming the attachment.

Luckily, we’ll have to wait until 2011 to see what sort of damage Fox does to the beloved series, and, with any luck, the project will fall apart completely.

Stay tuned for when Fox announces they’ve cast Winona Ryder as Ed.

What do you think? WTF is Fox thinking? What show will they ruin next?




No cóż. Trochę się juz oswoiłam z pomysłem zekranizowania Cowboya. Trochę jednak mnie przeraża, że ma się do tego zabrać Fox. Ostatnio, niestety, widziałam "Dragonball Evolution" - porażka.
Ciekawe czy tak samo potraktują klasyka. Czy zostanie charakterystyczna muzyka, która jest nieodłącznym elementem tego anime, no i czy nie wymyśli jakiś wątkow miłosnych lub wpakuje przesadną akcję. To przecie hoolywood...

No i Kijanka. Jakoś nie widzę go w tej roli. Chodzi jakby ktoś mu wsadził wieszak i ta jego kamienna mina. Spike to raczej typ luzaka.

No i moim zdaniem nie powinno się ekranizować anime, ponieważ postacie w serialu są kompletnie inne - z wyglądu, poruszania się, wymowie - niż aktorzy. Nie da się znaleźć aktora, który dobrze odzwierciedlił by Spika, Faye czy innych bohaterów.
Potem wszystko jest psute. Rozumien, że nie da być film nie ma być idealnie taki jak anime, ale po dragonbalu jestem przerażona. Nie mogliby zostawić Bebopa? Rozumiem, że fani Cowboya, na pewno z przyjemnością obejrzą wszystko co związane z tym tytułem. Ja też jestem wielką fanką Bebopa, zmuszam moją rodzinę by przynajmniej obejrzała film (co się udało!) a potem serial ( to jeszcze nie...). Dla mnie, jako miłośniczki, to zwykła komercja. Facet nie ma kasy, więc bierze się za klasyk, który z pewnością obejrzy dużo osób i zwrócą mu się koszty a także coś zarobi.

Mogliby zrezygnować z znanych aktorów a wziąć mniej popularnych. Hmm, też sama nie wiem, czy to dobry pomysł.

Ale niby reklama Cowboya. Na film do kin, jeszcze po pewnie hucznej akcji reklamowej, pójdzie więcej osób, niż obejrzało by w internecie.
You once said I lied to you? I still believe I was right! No matter where you are, whatever adversities you face, as long as you've got your life, something good is bound to happen. Something so totally awesome that would make up for all the bad stuff.
Awatar użytkownika
Cyrograf
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 175
Rejestracja: pn 07.05.2007 16:07
Lokalizacja: Opole / Jełowa

Postautor: charlie_cherry » pn 03.08.2009 18:30

Anime jest absolutnie genialne, ale adaptacji filmowej to się obawiam. Nie tylko ze względu na film, który nazywał się "Dragonball", a z komiksem i anime miał niewiele wspólnego - faktycznie chodziło o kule, ale raczej o to, że ktoś leci z nami w kulki. Moje obawy biorą się z powodu nawyku Hollywood, które chce przerabiać oryginalne i innowacyjne fabuły na lokalne klony. No, ale dajmy jeszcze im szansę.
charlie_cherry
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 531
Rejestracja: sob 07.01.2006 13:27

Poprzednia

Wróć do Manga & Anime

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości