JAKI TO FILM ??

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

JAKI TO FILM ??

Postautor: Yedyny » ndz 01.07.2007 18:52

Witam, mam w pamieci kilka filmow, na ktore nie moge trafic; zapamietalem -co prawda- tylko krotkie scenki, moze to pomoze w ich identyfikacji.
Pierwszy z nich - akcja dzieje sie w kosmosie, film obejrzalem w latach '80, pamietam fragment, ze chyba rozerwalo sciane w statku kosmicznym, gdzie obok ludzkiej zalogi byly androidy; jeden z nich uczepil sie jakiejs rury, ale wciagnelo go w mroczna otchlan kosmosu - na rurkach pozostaly jego dlonie z przewodami.To tyle.Nie za duzo, ale scena utkwila mi w pamieci; jesli mozecie pomoc - piszcie.Nie mam pojecia kto gra, mialem wtedy chyba z 5 lat :) a chcialbym to ponownie obejrzec.
Awatar użytkownika
Yedyny
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: czw 15.03.2007 17:18
Lokalizacja: Głogów

Postautor: Yedyny » ndz 01.07.2007 20:34

Kolejny - nie wiem przypadkiem, czy to nie "Glupcy Z Kosmosu" - jakies dziecko blizej nieokreslone mialo mala figurke, zaledwie kilkanascie cm wysokosci, ale pozniej ta zbawka przbierala nieco wieksze rozmiary i zabijala ludzi.Pamietam, ze potworek mial cos w stylu trąby; a zaczynalo sie tak, ze ludzie ogladali telewizje, kiedy pojawialy sie zakłócenia w odbiorze - prawdopodobnie wtedy wyladowal ten pojazd kosmiczny z przybyszami spoza Ziemi.Konczy sie -o ile nie pomieszalem scenariuszy- ze bohater filmu (czlowiek) unosi sie wraz z tymi z kosmosu do gwaizd.Na ten film poluje juz z 15 lat i jakos bezskutecznie :/
Awatar użytkownika
Yedyny
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: czw 15.03.2007 17:18
Lokalizacja: Głogów

Postautor: Glujo » czw 12.07.2007 14:14

To mój pierwszy post na tym forum, więc zacznę od tego, że się przywitam: witam :)
Scena z rozrywanymi przeciążeniem rękoma również na mnie zrobiła wielkie wrażenie, kiedy byłem małym gzubem. Tak wielkie że aż zapamiętałem tytuł filmu. Chodzi tu o "Test pilota Pirksa" - produkcja Polska ZSRR z roku 1978.

Natomiast z drugim filmem mam kłopot. O ile pamiętam w Głupcach z kosmosu nie występował żaden mały ludzik. Była to głupkowata komedia, która sprawiła że jako niedoświadczony kinoman-bobas zrywałem boki ze śmiechu, zwłaszcza kiedy jeden z bohaterów kichnął mając na sobie kosmiczny skafander ;-)

Mały potworek który się powiększał i zrobił masakrę występował w filmie "Goście z galaktyki Arkana" - o ile mnie pamięć nie zwodzi. Byli tam też kosmici w zlotych mundurkach oraz scena z ludźmi, którzy rozebrali się do naga aby udowodnić kosmitom że nie mają wrogich zamiarów. Produkcja: Jugosłowia.

Mam nadzieję, że pomogłem .
Glujo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: czw 12.07.2007 13:56

Postautor: Yedyny » czw 12.07.2007 14:25

Pustelniku Glujo - pierwszy post i z GRUUBEJ rury :) Jelii okaze sie, ze to "moje" filmy - masz u mnie co namniej Martini! A skad u Ciebie takie zainteresowanie kinem???? ....i do tego swietna pamiec! Gratuluje, moze sobie jeszcze kiedys popiszemy i wymienimy uwagi.
Awatar użytkownika
Yedyny
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: czw 15.03.2007 17:18
Lokalizacja: Głogów

Postautor: Glujo » czw 12.07.2007 14:41

Yedyny pisze:A skad u Ciebie takie zainteresowanie kinem????


Po prostu kocham kino, zupełnie jakbym był jakąś Grażyną Torbicką ;-)
Zwłaszcza interesuje mnie fantastyka, więc z podobnymi pytaniami można do mnie startować conajmniej śmiało.

>Gratuluje, moze sobie jeszcze kiedys popiszemy i wymienimy uwagi.

Zapewne. W końcu ile można pozostawać pustelnikiem? Daj znać czy dobrze trafiłem i czy faktycznie zasługuję na Martini.
Glujo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: czw 12.07.2007 13:56

Postautor: Chomski » czw 12.07.2007 14:47

Glujo pisze:To mój pierwszy post na tym forum, więc zacznę od tego, że się przywitam: witam :)
Scena z rozrywanymi przeciążeniem rękoma również na mnie zrobiła wielkie wrażenie, kiedy byłem małym gzubem. Tak wielkie że aż zapamiętałem tytuł filmu. Chodzi tu o "Test pilota Pirksa" - produkcja Polska ZSRR z roku 1978.


Czy "Test..." to taki film z domalowanymi flamastrem (sic!) na kliszy efektami specjalnymi?
[miejsce na mądrą mądrość :-) ]
http://chaosgate.waw.pl/~chomski/
--Obrazek
Awatar użytkownika
Chomski
Prefekt
Prefekt
 
Posty: 598
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:27
Lokalizacja: Nigdzie (Kolorado)

Postautor: Yedyny » czw 12.07.2007 14:50

Na pewno trafiles, jeszcze dzis poszperam w sieci! Skoro juz jestesmy w temacie - w tym roku reklamowali w TV jakis nowy fiilm s-f, cos na ksztalt "The Core", ale tym razem wyprawa kosmiczna w kierunku slonca.Pamietasz moze tytul?
Awatar użytkownika
Yedyny
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: czw 15.03.2007 17:18
Lokalizacja: Głogów

Postautor: Glujo » czw 12.07.2007 15:00

w tym roku reklamowali w TV jakis nowy fiilm s-f, cos na ksztalt "The Core"


Pewnie chodzi o "W stronę Słońca" (the Sunshine), ale takiego kina to już nie kocham ;-) Wolę starocie.

Czy "Test..." to taki film z domalowanymi flamastrem (sic!) na kliszy efektami specjalnymi?


Tego to już niestety nie pamiętam, choć wydaje mi się że nie działo się tam nic takiego co wymagałoby ingerencji flamastra. Chyba że jakieś wystrzały laserowe? Nic takiego jednak sobie nie przypominam.
Napewno Yedyny nam opowie, jak obejrzy :)
Glujo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: czw 12.07.2007 13:56

Postautor: Yedyny » czw 12.07.2007 15:15

Dzieki za to "słońce" !!!
"Test Pilota Pirxa" to powiesc Lema? Pewnie to znasz, bo jest to klasyka Polskiej literatury (ja jeszcze nie mialem okazji czytac, odrzucala mnie swojego czasu jakas recenzja filmu), zreszta uwielbiam Lema od jakiegos czasu; kiedys w "Fantastyce" drukowane bylo jakies jego opowiadanie i od tego sie zaczelo.
"Sledztwo", ("Miasto i Gwiazdy", "Spotkanie z Meduza" - to chyba tez jego zbiory opowiadan?) czy "Dzienniki Gwiazdowe" (nie wspomne o "Niezwyciezonym"!) - nic, tylklo czytac, a po skonczeniu zaczac od nowa :)
Awatar użytkownika
Yedyny
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: czw 15.03.2007 17:18
Lokalizacja: Głogów

Postautor: Glujo » czw 12.07.2007 15:34

Było opowiadanie Lema pod takim tytułem. Ale fabułę filmu oparto na bazie innego opowiadania.
Ja zacząłem Lema od Bajek robotów w podstawówce :) Później Dzienniki Gwiazdowe i wreszcie Solaris i inne.
A jeśli chodzi o Solaris to widziałem obie ekranizacje i oczywiście uważam, że tą z Clooneyem nakręcili zupełnie niepotrzebnie. Lepiej było przeznaczyć pieniądze na biszkopty dla fandomu ;-)
Glujo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: czw 12.07.2007 13:56

Postautor: Yedyny » czw 12.07.2007 17:15

Cos dla Ciebie, Glujo:
http://film.org.pl/prace/camp/zestawienie1.html

No i w dodatku trafilem tez na to:
http://www.filmweb.pl/Go%c5%9bcie+z+gal ... ,id=127085 :D

O, i od razu przypomina mi sie film o grupie harcerek.Akcja dzieje sie podczas II w.sw.Po kolei giną: od kul, na bagnach.Ostatnia scena: dziewczyny znajduja sie na jakiejs drewnianiej wiezy, sa ranne, Niemcy wchodza i zrzucaja je wszystkie w dol, jeszcze zyjace... Ktos pamieta tytul?
Awatar użytkownika
Yedyny
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: czw 15.03.2007 17:18
Lokalizacja: Głogów

Postautor: Tigana » czw 12.07.2007 17:50

Yedyny pisze:Ktos pamieta tytul?

Może chodzi o film "Ptaki ptakom" poświecony obronie Górnego Ślaska we wrześniu 1939 roku ? Ten wspomniany przez Ciebie epizod z wieżą to chyba obrona Wieży Spadochronowej w Katowicach. Z tym, że nie przypominam sobie w tym filmie żadnych bagien.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Yedyny » czw 12.07.2007 18:00

Wielkie dzieki za info, mi sie kojarzylo z tytulem "Ludzie Ptakom", ale ogladalem go kiedy mialem moze z 5 lat... :twisted:
Awatar użytkownika
Yedyny
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: czw 15.03.2007 17:18
Lokalizacja: Głogów

Postautor: Jander » czw 12.07.2007 20:19

Jak już szukamy - widziałem kiedyś w TVP, chyba hiszpański - historia osób obdarzony niewiarygodnym szczęściem, które jednak mogło zostać odebrane przez dotknięcie przez osobę o wyższym szczęściu. Główny bohater gdy utracił tą zdolność (a wygrywał wcześniej wszystkie gry) poszukuje kogoś, kto dzięki komu będzie mógł się zemścić na swoim dawnym mentorze, który odebrał mu zdolności. Stosuje np. test przebiegnięcia z zamkniętymi oczami przez ruchliwą autostradę. Potem akcja się rozwija, gość poznaje dziewczynę, wkracza inny gość, który np. uczestniczy w konkurencji w której uczestnicy biegną ze związanymi rękoma i z zawiązanymi oczami przez gęsty lat - kto przetrwa nie uderzając w drzewo wygrywa postawioną pulę. Film kończy się m.in. rosyjską ruletką z pięcioma kulami. Pamięta ktoś tytuł? :>
Awatar użytkownika
Jander
Czujnik ;-)
Czujnik ;-)
 
Posty: 1504
Rejestracja: sob 09.11.2002 23:07
Lokalizacja: Wrocław / Mysłowice

Postautor: Tigana » czw 12.07.2007 21:01

"Intacto"
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Yedyny » czw 12.07.2007 21:11

Dokladnie, wlasnie mialem pisac :) Jeden z lepszych scenariuszy.

http://film.onet.pl/9188,,Intacto,film.html
Awatar użytkownika
Yedyny
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: czw 15.03.2007 17:18
Lokalizacja: Głogów

Postautor: Glujo » pt 13.07.2007 12:32

Yedyny, a może nałożyły Ci się dwa filmy? Bo ja kojarzę jeden ruski film wojenny o dzielnych sowieckich dziewczynach, które walczą z okupantem gdzieś w lasach i po kolei giną. Jest tam scena gdzie przeprawiają się przez bagna (a może tylko jedna z nich?) i w końcu jedna się topi. Strasznie mnie to kiedyś przeraziło, bo jak wiadomo w bagnie człowiek tonie wolno i kamera może długo obserwować malujące się na jego twarzy cierpienie!
Ostatnia scena filmu rozgrywa się już w naszych czasach (czyli w latach chyba 70tych) - wesoła rjebiata bawi się nad jeziorem, chłopak biegnie za dziewczyną i nagle natykają się na obelisk upamiętniający wydarzenia o których opowiadał film. Poważnieją i oddają się zadumie. Gdyby nie chodzilo o rusków, możnaby się wzruszyć ;-)
W każdym razie na mnie ten film zrobił kiedyś takie wrażenie, że zawsze gdy puszczają w telewizji jakiś stary wojenny film z ZSRR chwilę patrzę czy to czasem nie to.
Glujo
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 11
Rejestracja: czw 12.07.2007 13:56

Postautor: Yedyny » pt 13.07.2007 12:47

Mozliwe ze sie cos pomieszalo, caly czas jestem jednak za tym, ze to jakies harcerki i na pewno zginely na koncu na wiezy, ale czy film byl produkcji CCCP czy jakiejs innej - nic nie jestem w stanie pwoiedziec :/
Awatar użytkownika
Yedyny
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 47
Rejestracja: czw 15.03.2007 17:18
Lokalizacja: Głogów


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron