Heroes

Tutaj podyskutujesz o filmach, ludziach i wszystkim, co dotyczy X muzy.

Moderator: Wotan

Heroes

Postautor: Azirafal » czw 09.11.2006 1:05

A teraz zmierzamy do jednego z najzajebistszych seriali naszych czasów. Dla komiksiarzy - jednym ze współproducentów serialu jest znany wszem i wobec Jeph Loeb :)

W skrócie? X-men, ale bardziej chore, bardziej mroczne i bez Charlesa Xaviera - nikt nikogo nie prowadzi, nikt nikogo nie uczy używać mocy, nikt nikomu nie tłumaczy jak i co ma robić. A sami nasi "specjalni" nie za bardzo zdają sobie (lub chcą zdawać) sprawę z własnego potencjału i umiejętności. Nie potrafią sobie poradzić z ociążeniem (cheerleaderka), nie mogą sobie na to pozwolić (polityk), nie wiedzą jak to opanować (striptizerka) albo po prostu uważają się za superbohaterów (Japończyk, pielęgniarz) co czasem bywa o wiele niebezpieczniejsze...

Genialnie prowadzona seria (choć zwolennicy akcji na pewno będą narzekać na tempo), spokojnie i miarowo roziwjająca sięfabułą, gdzie częściej spotkamy się ze schematem "dużo złego i światełko w tunelu" niż "wszystko dobrze, oj teraz źle, ale na pewno damy radę i pokonamy przeszkodę". Plus prawdziwie różnorodne spektrum bohatrów daje nam ogromną radość i satysfakcję z oglądania - bardzo to niesztampowe postacie i bardzo ciekawie się ich ogląda. No i jeden z najdemoniczniejszych złych - Człowiek w Rogowych Okularach :) W życiu prywatnym milutki i słodki tatuś.

Tak jak z Eureką - masa informacji na Wikipedii.
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: bejzkik » pn 13.11.2006 23:54

fakt
wszyscy czekamy na 8 odcinek :)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Shizm » pt 17.11.2006 0:07

Hmmm, no to mnie zaciekawiłeś Panie Kolego :P

Posprzątam trochę dysk i zassam przynajmniej ze dwa odcinki, mam nadzieję, że wciąż dostępne przez siec :)

Pozdrawiam!!!
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: bejzkik » pn 29.01.2007 23:57

jesli ktos nie widzial dalszych odcinkow to naprawde polecam. serial robi sie coraz ciekawszy
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Shizm » ndz 04.02.2007 22:30

Miałem okazję obejrzeć 5 czy 6 odcinków i muszę przyznać, że robi wrażenie. Fajne postacie, fabuła nie przepakowana niepotrzebnymi duperelami, nie trąci naciąganiem.
Mam nadzieję, że jak przysiądę i skończe resztę odcinków, to mi się opinia nie zmieni :p
A dream that will come true is not a real dream
Obrazek
Awatar użytkownika
Shizm
Pretorianin
Pretorianin
 
Posty: 939
Rejestracja: wt 12.11.2002 11:09
Lokalizacja: Guild Wars [MARS]

Postautor: bejzkik » pn 05.02.2007 0:10

zapewniam ze nie ;)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Lilly » pn 05.02.2007 13:42

Nie ma co, wciąga.

Jak miałam ileś tam odcinków do obejrzenia, to przesiedziałam całą noc póki mi się nie skończyły, bo nie mogłam się oderwać :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Lilly
Lady
Lady
 
Posty: 941
Rejestracja: wt 09.09.2003 10:13
Lokalizacja: Wrocław/Częstochowa (Moonglade)

Postautor: bejzkik » śr 07.02.2007 1:35

jestem po odcinku czternastym. ten serial naprawde trzyma w napieciu. i te odcinki sa takie krotkie :)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Azirafal » wt 20.02.2007 22:18

Dobra. Po obejrzeniu 16 odcinka, powiadam Wam szanowni panowie i drogie panie - jest zajebiście!!! :D :D :D Przy tym serialu nie można się nudzić, zawsze jest coś co nas zaskoczy. Nie wspominając Stana Lee jako kierowcy autobusu ;)

Nareszcie Peter pokazuje cokolwiek, bo choć lubiłem tę postac od początku, to rzeczywiście był trochę ciotowaty i taki "eee, nie wiem co mam zrobić, ale chcę być bohaterem". Teraz w końcu może zacząć o tym myśleć :) Czekam ze zniecierpliwieniem na kolejny odcinek, bo bardzo chcę zobaczyć, co nasza trójka"vigilantes" może zrobić Bennet'owi 8)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: bejzkik » śr 21.02.2007 1:02

o tak
coraz lepszy, coraz lepszy!
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Azirafal » pn 02.04.2007 12:36

Kurrrr... Nigdy nie doczekam się tego 23.04 !!! :evil: :evil: :evil: Kto wymyślił tak demoniczną przerwę ni w pięć ni w dziesięć? :? Ani środek sezonu, ani koniec - wiem że końcowy "cliffhanger" ma mieć 3 odcinki. A czeka nas jeszcze pięć w sumie (w tym jeden rozgrywający się "pięć lat później" :shock: )

Ja chcę Heroes - juuuuuuż :(
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ros » sob 28.04.2007 17:40

Podobno już od maja w TVP :-)
Ros
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 89
Rejestracja: pt 13.04.2007 7:53

Postautor: bejzkik » ndz 29.04.2007 12:38

ciekawe jaki bedzie mial tytul :)


jestem rozczarowany nowym odcinkiem. nagle okazuje sie ze serial zaczyna byc czarno bialy wiadomo juz kto jest dobry a kto zly
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Azirafal » ndz 29.04.2007 13:04

Bo ja wiem... Linderman jest szary - chce ogólnego dobra, przecież :) Nathan - niepewny.

Wiadomo tylko, że Sylar jest zły (ale to wiadomo było od dawna). I że organizacja jest zła (co też było wiadomo od dawna). Kto gdzie dalej pójdzie - a, to jeszcze niewiadomo. Każdego stać na dołączenie do którejkolwiek ze stron, na każdego jest haczyk, każdy ma taki punkt, gdzie wystarczy pchnąć, by nastąpiłą odpowiednia reakcja :)
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ros » pt 18.05.2007 7:41

No i jesteśmy po pierwszych odcinkach herosów w TVP. Można było wygrać koszulki i 5 tysięcy złotych w konkursie audiotele :-)
http://bohaterowie.serialnie.pl/
Ros
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 89
Rejestracja: pt 13.04.2007 7:53

Postautor: bejzkik » pt 18.05.2007 21:10

wiadomo jaki linderman jest po 21 odcinku ;)
bejzkik
Lord
Lord
 
Posty: 1581
Rejestracja: sob 10.05.2003 11:27
Lokalizacja: sosnowiec/krakow

Postautor: Ros » wt 22.05.2007 10:11

JUż 28 sierpnia na DVD w USA, z masą ciekawych dodatków na płycie.
Ros
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 89
Rejestracja: pt 13.04.2007 7:53

Postautor: Azirafal » śr 23.05.2007 16:21

No i mnie na koniec rozczarowali.

WIELE WIELE SPOILERÓW, OSTRZEGAM!!!!!!







Po raz - spodziewałem się na koniec wielkiej epickiej walki, co najmniej na miarę paru walk z "Five Years Later". Latający ludzie, dziwne akcje, przerzucanie się mocami, pomoc z zewnątrz (tu świetnie weszła Nikki).
Po dwa - "zabicie" Sylara. Kule zatrzymuje, Hiro nie; nie usłyszał go też. Tu można się spierać - przecież Hiro pojawił się z nikąd (teleportacja :roll: ), a Syler uważał go za mięczaka, który nie potrafi mu nic zrobić...
Po trzy - przesadzili z ilością ludu, która przeżyła - powinien był odpaść DL, Parkman, Syler, iluzjonistka... ewentualnie jeszcze ktoś (Nikki? HRG? [ma na imię Noah! :D :D :D ]).
Po cztery - iluzjonistka wcześniej wspominała, że tak naprawdę jest strasznie gruba (jak Micah mówił, że "jesz tyle co mój gruby kolega" czy cuś). No to, kiedy Nikki ją znokautowała, to nie powinna była wrócić do postaci ponętnej laski, tylko do swojego "prawdziwego" wyglądu - grubej laski :P
Po pięć - czego się wszyscy podniecali zabiciem Pitera? :shock: Zabiliby go. Wywieźli na pustynię, Claire by mu wyciągnęła kulkę czy cuś i się zrasta. A tam sobie może wybuchać ile chce :P
Po sześć - skoro to co powyżej, to po cholerę Nathan się wtrącał? :shock: Tym bardziej że Piter powinien umieć latać (lewitował przed Nathanem, o ile mnie pamięć nie myli :) ), więc mógł sam sobie gdzieś w cholerę polecieć, ale nie... Musiał się Nathan społęczeństwu zrewanżować za zło, które by wyrządził :?
Po siedem - pozostawienie Sylara przy życiu? Oł dżiz, kaman ludzie! :? Po co?! Już był i powinien był zdechnąć, ale nie... Zaraz go jeszcze dobrym ogłoszą (prawie im sie udało już w odcinku z mamuśką :P )
Po osiem - tym bardziej, że było już nawiązanie do następnego "wielkiego złego" :) Molly rzuciła tekst o kimś, kogo boi siebardziej od "boogeyman'a", bo on ją widzi, gdy ona jego widzi...

No, te rzeczy mi się nie spodobały :P
If you don't stand for something you'll fall for anything.
Awatar użytkownika
Azirafal
Arcypryk
 
Posty: 1938
Rejestracja: wt 07.01.2003 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: romulus » pt 25.05.2007 11:02

Dech mi w piersi zaparło, gdy dowiedziałem się, że HEROES w TVP debiutują. Wow, a więc nie czekali 10 lat, by rzucić to w bublicznej jako mega nowość!!!!

Przyznam że powoli się wciągam. Przestałem zasysać, bo po co, skoro bubliczna przypomniała sobie, ze są widzowie, którzy nie dostają orgazmu na widok Ryśka Lubicza rozmawiającego o pękniętej uszczelce.

Ech, gdyby tak jeszcze The Tudors puścili...
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2054
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11

Postautor: Ros » czw 31.05.2007 9:40

Nowe postacie:


Monica - 20-letnia Afro-Amerykanka, która dba bardziej o innych niż o siebie, możliwe że będzie matką zastępczą dla Micah, choć tutaj się pojawiają sprzeczne informacje co do wieku (na początku mówiono o kobiecie w wieku 28 lat). Możliwe też, że będzie to po prostu kolejna postać.

Maya - 20-letnia Hiszpanka

Kane - młody mężczyzna, Amerykanin czujący się Europejczykiem. Kobiety uważają go za bardzo czarującego. Wydaje się, że jest dużo starszy niż wygląda (pojawiła się także informacja, że posiada długowieczną duszę, cokolwiek to znaczy). Na dzień dzisiejszy postać drugoplanowa, z szansą na główną rolę.

Kincaid - detektyw nowojorskiej policji

Bob - 40-letni, przyjaźnie nastawiony mężczyzna. Jak sam określił, należy do bardzo potężnej organizacji.

Georgie i Blackie - Irlandczycy trudniący się kradzieżą (jak na razie występ tylko w odcinku premierowym), wykonują rozkazy swojego szefa Ricky`go.

księżniczka Keriyama - Japonka

grupa nastolatków z Kalifornii - April - cheerleaderka (lesbijka), West - ma słaby kontakt z rówieśnikami (możliwe, że zostanie chłopakiem Claire) i May - też cheerleaderka.

Nowa aktorka w 'Heroes'
Dania Ramirez dołączyła do obsady serialu 'Heroes', w którym zagra postać o imieniu Maya. Póki co umiejętności, które będzie posiadać nowa bohaterka są trzymane w tajemnicy.

Ramirez jest pierwszą z pięciu nowych postaci, którą zobaczymy w drugim sezonie 'Herosów'. Aktorka ma za sobą rolę m.in. w serialu 'Rodzina Soprano' oraz w X-Men - Ostatni bastion.

źródło: http://showtv.pl/?a=news&b=item&id=209


Indyjska piękność w Herosach:
http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wyd ... p?wi=38532

6 nowych w Herosach:
http://www.paradoks.net.pl/read/3545
Ros
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 89
Rejestracja: pt 13.04.2007 7:53

Postautor: romulus » pn 21.01.2008 23:36

Zbliżam się powoli do 11 odcinka drugiego sezonu.
Już po 8 obejrzanych wiem, że drugi sezon jest lepszy od pierwszego.
Nie mogę uwierzyć, ze 2 sezon ma tylko 11 epizodów. Chyba że to przerwa z powodu strajku scenarzystów lub "przerwa zimowa". ale się wkurzę po 11 epizodzie, jeśli to nie koniec.
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2054
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11

Postautor: romulus » wt 22.01.2008 20:51

No i jestem po.
Nieprzeciętny serial. Rzadko się zdarza, aby kolejny sezon był lepszy od poprzedniego, ale w tym wypadku to nie gołosłowność.
Minusem jest męczący wątek Sylara, ale widać przyjdzie się z tym borykać w kolejnym sezonie. Jakoś to zniosę.
Drugi plus to 11 odcinków. Akcja skondensowana i przez to ciekawsza. I nie trzeba czekać 23 tygodni z przerwą świąteczną, zimowa, etc.
Dopiero po 2 sezonie narodził się we mnie prawdziwy fan HEROES. Pierwsza też była fajna, ale bez szału.
Zastanawiam się co będzie dalej.
Kolejna organizacja, a może ta sama? Męczący Sylar z pewnością. W zasadzie też nie ma co liczyć na definitywne rozstawanie się z jakimiś bohaterami... :) Kiedy wybuchnie wojna? Kto będzie, po której stronie? Ech, minusem jest to, że serial ten może się ciągnąąąąć......
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2054
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11

Postautor: Fraa » pt 25.01.2008 8:01

Jestem na 6. odcinku drugiego sezonu.

Ze swojej strony mogę powiedzieć tyle, że to jedyny serial, który w tej chwili oglądam. Inne mnie nudziły. To już o czymś świadczy. :D
Co prawda zalatuje troszkę X-Menami, ale nie tak bardzo. :P Poza tym uwielbiam wątek Hiro. :D

UWAGA - ZDRADZAM (odrobinę) ELEMENTY FABUŁY!
Jedno co mnie troszkę zraziło w drugim sezonie, to że wszyscy w sumie poprzeżywali. Połowa ekipy była w pierwszym sezonie usunięta, a tutaj nagle się po kolei pojawiali. Chyba tylko Isaac zginął tak definitywnie. Dla mnie to trochę "na siłę". Można było wybić ich więcej.
Koniec zdradzania elementów fabuły.

Tym niemniej zacny serial, zacny. :)
Orodlin
Belele!
Awatar użytkownika
Fraa
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 35
Rejestracja: ndz 25.11.2007 12:40


Wróć do Film

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości