Brett, Peter V. - "Malowany człowiek", księga I :: Sprawdź komentowany artykuł.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Brett, Peter V. - "Malowany człowiek", księga I

Postautor: GeedieZ » wt 06.01.2009 11:09

Cholera, już chciałem kupić ale pomyślałem: toż to z Fabryki, to nie dla mnie raczej. No i okazuje się, że miałem rację.
GeedieZ
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 422
Rejestracja: pt 17.11.2006 11:45
Lokalizacja: Thorn

Postautor: GeedieZ » ndz 01.03.2009 17:53

Kupiłem jednak bo okazyjna cena była - ktoś sprzedawał na Allegro razem z innymi książkami. I co? Wielkie g! Znów niepotrzebnie wydałem kasę, z każdą kolejną książką ze stajni FS uświadczam się w przekonaniu, że to nie dla mnie te książki jeno dla młodszych i mniej wymagających czytelników. Książka jest mega-przeciętna z rozwiązaniami fabularnymi od których aż bolą zęby.

Dziwię się natomiast Tigano za co chwalisz autora w kwestii kreacji potworków. Z pięć rodzajów maszkar, z których każdy myśli tylko o zabiciu i zjedzeniu człowieka poszeregowanych od najmniejszego i najsłabszego do największego i silniejszego z odmianą lądową, wodną i powietrzną. To ma być zróżnicowanie? To już pierwszy lepszy mmorpg ma takie potwory. Co ciekawe u Bretta pojawiają się one jak w tych grach właśnie - dosłownie materializują się w powietrzu. Moim zdaniem bestiariusz to ma Brett ułomny jak mało kto.

Co do targetu tej powieści to nie mylisz się - są nim miłośnicy Pottera i innych Mayer(g)ówien. Dzisiejsza młodzież z seksem ma do czynienia na co dzień i nie mówię tu bynajmniej o tej starszej, licealnej.

Najgorsze jest to, że kupiłem tę powieść na podstawie ocen z biblionetki. Otóż przy ocenie około 30 użytkowników tego serwisu ma ona niebotycznie wysoką i absolutnie niezasłużoną ocenę 5.30. Doprawdy nie wiem co ludzie widzą w tej książce i jej podobnych. Starczy przeczytać jedną lepszą książkę z MAG-a, Solarisu czy nawet Rebisu, by krzywić się za każdym razem na widok loga FS.
GeedieZ
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 422
Rejestracja: pt 17.11.2006 11:45
Lokalizacja: Thorn

Postautor: AM » ndz 01.03.2009 23:43

GeedieZ pisze:Najgorsze jest to, że kupiłem tę powieść na podstawie ocen z biblionetki. Otóż przy ocenie około 30 użytkowników tego serwisu ma ona niebotycznie wysoką i absolutnie niezasłużoną ocenę 5.30. Doprawdy nie wiem co ludzie widzą w tej książce i jej podobnych. Starczy przeczytać jedną lepszą książkę z MAG-a, Solarisu czy nawet Rebisu, by krzywić się za każdym razem na widok loga FS.


Być moze byłoby dobrze, gdyby przy każdym użytkowniku podawano wiek?
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1494
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Postautor: GeedieZ » pn 02.03.2009 11:45

To by niewiele dało, zdarzają się przecież ludzie w wieku 40 lat, którzy takie książki czytają namiętnie. Zamiast tego zaproponowałem im (twórcom bnetki), by w nowej wersji znalazła się możliwość blokowania userów, których oceny nam się nie podobają. Jednym słowem żeby przy oglądaniu przeze mnie oceny książki ich ocen nie brało pod uwagę. Pewnie tego nie wprowadzą, ale pomarzyć można.
Jest to nieśmiertelność szczególnego rodzaju. Pamięć jest bowiem rodzajem nieśmiertelności.
GeedieZ
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 422
Rejestracja: pt 17.11.2006 11:45
Lokalizacja: Thorn

Postautor: Tigana » pn 02.03.2009 14:37

GeedieZ pisze:Książka jest mega-przeciętna z rozwiązaniami fabularnymi od których aż bolą zęby.

Toć to napisałem :P
GeedieZ pisze:Dziwię się natomiast Tigano za co chwalisz autora w kwestii kreacji potworków.

Za coś pochwalić trzeba - w końcu wszystkie maszkarony mogły być takie same.
GeedieZ pisze:Z pięć rodzajów maszkar, z których każdy myśli tylko o zabiciu i zjedzeniu człowieka poszeregowanych od najmniejszego i najsłabszego do największego i silniejszego z odmianą lądową, wodną i powietrzną. To ma być zróżnicowanie?

Lepszy rydz niż nic.
GeedieZ pisze:To już pierwszy lepszy mmorpg ma takie potwory.

Mało gram.
GeedieZ pisze:Moim zdaniem bestiariusz to ma Brett ułomny jak mało kto.

Dla mnie to i tak jeden z jaśniejszych punktów ksiażki.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Brett, Peter V. - "Malowany człowiek", księga I

Postautor: Arnold S » wt 19.05.2020 19:37

Dobrze że jesteście. Dawno , dawno temu czytałem SF
i zupełnie nie wiem co się teraz dzieje w ,,tem temacie"
Jesteście znakomitym wykrywaczem min.
Arnold S
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 6
Rejestracja: wt 19.05.2020 19:22


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości