Goodkind 16 stycznia :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Goodkind 16 stycznia

Postautor: Bleys » sob 06.01.2007 20:12

Potężne :D to może być mój tegoroczny przywracacz proporcji recenzenckich! Sama nota z okladki wystarczyla, żebym dostal konwulsji z radości. Może powinniście jakoś oznaczać takie teksty, jak powyższy, żeby czytelnicy przypadkiem nie skonali?

Chociaż najbardziej "żądzi" wiedźma Six w uroczej grocie.
Bleys
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 132
Rejestracja: pt 26.05.2006 15:23
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tigana » sob 06.01.2007 20:58

A ja nie mogę się doczekać - niech żyje Ryś - bo wszystkie Ryśki to fajne chłopaki. No i jeszcze tylko jeden tom do końca. A potem sequel i prequel rzecz jasna :P
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Bleys » sob 06.01.2007 21:21

E tam jeden. Co będzie wtedy Goodkind w życiu robil? W odróżnieniu od Jordana nie wie o tym, że jest chory ;). A przecież poza tasiemcem o Rychu nie potrafi nic innego napisać.
Widzisz, synu, przestrzenią się tu stanie czas - Gurnemanz, do Parsifala, scena Przemienienia, "Parsifal" Richarda Wagnera
Bleys
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 132
Rejestracja: pt 26.05.2006 15:23
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tigana » sob 06.01.2007 21:34

Toć piszę, że prequel tudiez sequel się szykuje. W kolejnych tomach Spowiednik (syn Ryśka i Kathy) będzie wychowywany przez siostre Ryśka i jej męża. Pewnego dnia ich dom zostanie zaatakowany przez wrogie siły, a mały Spowiednik w ostatniej chwili uratowany przez pradziadka. Okaże się, że Ryś zabił Kathy istał sie ZŁY. W finałowej scenie książki padną niezapomniane słowa - "Spowiedniku - jestem twoim ojcem"
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: RaF » sob 06.01.2007 22:31

Tigana: a prequela to czasem już nie było? :D Opowiadanie, bodajże w pierwszym tomie "Legend" (wydane też przez Rebis w formie oddzielnej książki). Nie pomnę nazwy...

A sequel, a przynajmniej coś "w realiach", tudzież "luźno związane", to, znając życie, na 90% będzie.

Ale co tam.

Jakbym trzepał na książkach tyle kasy, co Goodkind, to nie przejmowałbym się komentarzami oskarżającymi o grafomianię :D
"Diese nadmierne sformalizowanie starożytnego prawa zeigt Jurisprudenz jako rzecz tego samego rodzaju, als d. religiösen Formalitäten z B. Auguris etc. od. d. Hokus Pokus des znachorów der savages" -- Karol Marks
Awatar użytkownika
RaF
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3498
Rejestracja: pt 04.10.2002 22:24
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tigana » sob 06.01.2007 22:36

RaF pisze:Tigana: a prequela to czasem już nie było? :D

"Dług wdzięczności" się to nazywało (albo "kości") - cieniutkie - i pod względem ilości stron, jak i fabularnie. No, ale znam pare osób, którym się podobało i to na tyle, ze wzięli się za resztę. Ja szczęśliwie wszystkie tomy (prócz "Filarów" ) wycziłem w bibliotece i teraz też tak zamierzam.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Shadowmage » ndz 07.01.2007 1:05

Ja ten prequel przeczytałem w "Legendach". Nawet niezłe jak na Goodkinda :)
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20764
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Bleys » ndz 07.01.2007 10:48

"Jak na Goodkinda" czyni wielką różnicę :P.

Ja z kolei sześć tomów przeczytalem pożyczone od fana podczas pewnych odleglych już w czasie wakacji. Nawet kiedyś mi się podobalo... wiem, że zgrzeszylem :).
Bleys
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 132
Rejestracja: pt 26.05.2006 15:23
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości