Wstępne zapowiedzi Solarisu na 2007 :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Wstępne zapowiedzi Solarisu na 2007

Postautor: MadMill » wt 19.12.2006 23:49

Bardzo rzadko mi się to zdarza, ale w tych zapowiedziach nie ma ani jednej książki, która by mnie interesowała. :/
Awatar użytkownika
MadMill
Lord
Lord
 
Posty: 1138
Rejestracja: śr 01.11.2006 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shadowmage » śr 20.12.2006 0:06

Serio? Bo ja mam całkiem sporo. Pomijam klasykę, którą mam w różnych starych wydaniach, ale Crowley i Sawyer wyglądają smakowicie. Byle tylko Solaris się do wydania przyłożył...
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20762
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Vampdey » śr 20.12.2006 0:22

MadMill - a tak szczerze, czy nie chodzi po prostu o to, że nie znasz tych autorów? ;-) Mi też większość jest obca, ale Diaczenków, Bułyczowa i Egana bardzo lubię. Ciągnie mnie niesamowicie Crowley i Novotny - choć ten ostatni nie zapowiada się powalająco, ale lubię takie klimaty.
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Lett » śr 20.12.2006 1:19

Panowie (panie?), a Aldiss z 'Cieplarnią' i 'Non stop'??? Te książki są wszak genialne!
A pozostałe... W większości niestety nie znam i może są świetne, ale może nie. Zdarzyło się Solarisowi wydać kilka mało ciekawych pozycji, dlatego poczekam na recenzje.
Awatar użytkownika
Lett
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 424
Rejestracja: pt 15.12.2006 1:08
Lokalizacja: Lublin

Postautor: Shadowmage » śr 20.12.2006 9:22

Lett-->napisałem przecież, że poza klasyką. Bo klasykę mam, ale w jej jakość nie należy wątpić :)
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20762
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Szenk » śr 20.12.2006 9:48

MadMill ---> Nie żartuj sobie. A Bułyczow, Diaczenkowie, Heinlein, Aldiss, Haldeman?

Wracając do zapowiedzi:
Oprócz Discha z klasyki mam wszystko.
Z Bułyczowa żaden tytuł nie jest mi znany, chyba że są to inne tłumaczenia wydanych już u nas utworów.
Z zapowiedzi z fantastyki znam tylko Oldiego, których książek osobiście nie lubię, Diaczenków (których książki uwielbiam) i oczywiście Bovę. O de Pierres czytałem negatywne opinie, choć sam jeszcze jej nie czytałem. Reszta to ciemna plama.
Ale wybierać jest w czym, i na większość z tych pozycji mam chrapkę :)
Szenk
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 235
Rejestracja: śr 24.05.2006 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Andy » śr 20.12.2006 11:00

a ja jestem pewien że kupie :mcdevitta, dylogie ligon tajemnice urułganu i trylogie sawyera a brat reszte bułyczowa, diaczenków ,novotnego, gana ,forda i kroki w niezname.
amoze wizje jeszcze na dokładkę?
ps Bułyczowa są to nieznane w polsce książki
Andy
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 7
Rejestracja: śr 09.08.2006 16:11
Lokalizacja: Płock

Postautor: MadMill » śr 20.12.2006 11:18

Większości nie znam, a za rosyjską nie przepadam. Obracam się w troszkę zachodnich tematach i mam swojej plany na przyszły rok i żadna z tych książek się do nich nie łapie. Kojarzę A Bułyczow, Diaczenkowie, Heinlein, ale co z tego jak mnie nie interesuje to? :P


OT
Druga sprawa, że jestem na pewno troszkę cofnięty i przy większości z Was wpadam w kompleksy, ale to wina braku czasu i studiów. Teraz Święta Sylwek, potem, sesja kiedy tu czytać. Jak mam wolne potrafię połykać książki seriami, a w październiku męczyłem przez miesiąc Przypływy Nocy tom II Eriksona.
Koniec OT
Awatar użytkownika
MadMill
Lord
Lord
 
Posty: 1138
Rejestracja: śr 01.11.2006 22:38
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: GeedieZ » śr 20.12.2006 11:54

Mnie tylko dziwi upór, z jakim wydają kolejne książki Goonan. Osobiście czytałem tylko pierwszą jej powieść przetłumaczoną na język polski, tj. "Jazz Miasta Królowej". Pokręcony styl, dziwny język i prawdziwie "dzika" fantastyka. Ale z tego co czytałem na portalach żadna z jej książek nie została przyjeta zbyt gorąco w naszym kraju i wątpię żeby jakakolwiek dobrze się sprzedawała, bo jej tytuły są raczej trudno dostępne.

H.L. Oldi - po przeczytaniu "Otchłani głodnych oczu" zastanowię się 5 razy zanim sięgnę po jego kolejną książkę.

M. de Pierres - mnie pierwsza część się podobała. Nie jest to może książka wybitna ale wartka akcja sprawia, że czyta się to szybko.

J. Ford - z opinii na Amazonie anie z opisu nie zachwyca ale nie chcę skreślać tej trylogii przedwcześnie.

Wiele obiecuję sobie natomiast po Sawyerze - oceny zebrał znakomite, a i opisy zachęcają do przeczytania.

A najbardziej to czekam na Novotnego. O.
GeedieZ
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 422
Rejestracja: pt 17.11.2006 11:45
Lokalizacja: Thorn

Postautor: Tigana » śr 20.12.2006 15:57

Faktycznie Novotny zapowiada się ciekawie, ale poczekam na recenzję. Sawyer - też niezły, ale raczej zapoluje na jego książki w bibliotece.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: GeedieZ » czw 21.12.2006 8:43

Właśnie skończyłem "Imperium lodów" J. Forda z antologii "Kroki w nieznane 2006" i powiem Wam tylko tyle, że jego książkę na pewno kupię.
GeedieZ
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 422
Rejestracja: pt 17.11.2006 11:45
Lokalizacja: Thorn

Postautor: Bleys » ndz 24.12.2006 14:31

Ja zachęcam do Sawyera, jego powieści bliskiego zasięgu są absolutnie znakomite. I to zarówno nagradzane ("Terminal Experiment" chyba, a nie mam pólki pod ręką, więc nie sprawdzę), i te mniej docenione ("Mindscan", "Factoring Humanity").
Widzisz, synu, przestrzenią się tu stanie czas - Gurnemanz, do Parsifala, scena Przemienienia, "Parsifal" Richarda Wagnera
Bleys
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 132
Rejestracja: pt 26.05.2006 15:23
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości