Okładka Huberatha :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Okładka Huberatha

Postautor: ASX76 » śr 13.09.2006 11:21

Co tam okładka... Ja już nie mogę się doczekać kiedy będę mógł zagłębić się w treść.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7361
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Postautor: Dove » śr 13.09.2006 15:22

Wydawnictwo (bardziej chyba niż nawet autor) pragnie zapoznawać następne pokolenia z twórczością Huberatha z regulARNOśCIą do 10 lat. "Trzy kobiety...", "Kara...", Ostatni, którzy wyszli..." i "Sneogg..." wydał już raz w formie ksążkowej w 1996 Zysk (nie licząc antologii, w których wychodziły - np. "W leju po bombie"). Książki już raczej od dawna nie ma na półkach; mnie jednak ciekawi czy wymieniane w newsie trzy premiery to jedyne nowe rzeczy, na które przyjdzie wydać pieniądze. Bo jeśli tak, to ja bym osobiście wolał poczekać jeszcze rok, żeby nam Huberath dorzucił jeszcze ze dwie premiery. Sam autor i wydawnictwo chyba zdają sobie sprawę, że po nową rzecz Hubertaha nie sięgną same tylko świeżaki, ale staruchy, którym przyjdzie dwa razy zapłacić za to samo - również. Wybrzydzam trochę, ale tylko tak dla zasady, bo książeczkę oczywiście kupię, choć lekka degustacja (z ukłonem w stronę wydawnictwa) pozostanie.
Dove
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 188
Rejestracja: sob 15.07.2006 19:39

Postautor: Shadowmage » śr 13.09.2006 15:52

Cóż, ja osobiście chętnie będę miał starsze rzeczy w jednej książce, a nie rozrzucone, ale owszem, taka praktyka nieco irytuje.
Całe szczęście daleko tu do praktyki Piekary, który dodaje po jednym opowiadaniu do zbiorku i robi premierę...
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20762
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Spriggana » czw 14.09.2006 11:48

Wydawnictwo Literackie uzupełniło nieco notkę na WWW (http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka.php?ID=1544). Teraz część o treści głosi co nastpuje:

Tytułowy 'Balsam długiego pożegnania', 'Akt szkicowany ołówkiem', 'Trzeba przejść groblą', to tyko niektóre z nowych propozycji autora.

Czytelnik w proponowanym tomie znajdzie również starsze opowiadania: nagrodzone Zajdlem 'Karę większą', nominowane do tej nagrody 'Ostatni którzy wyszli z raju', oraz inne popularne: 'Trzy kobiety Dona', 'Kocią obecność', 'Absolutnego powiernika Alfreda Dyjaka' oraz debiutanckie 'Wrocieeś Sneogg, wiedziaam...' nagrodzone w II Konkursie Literackim „Fantastyki”

Słowo 'niektóre' sugeruje że będzie więcej, ale może być niezręcznością stylistyczną. Poczekamy, zobaczynmy...
Awatar użytkownika
Spriggana
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 829
Rejestracja: sob 27.05.2006 16:32

Postautor: Hifidelic » pt 15.09.2006 23:25

choć lekka degustacja (z ukłonem w stronę wydawnictwa) pozostanie.
Co to znaczy?

Z innej beczki: Sneog mnie zmienił. Byłem dzieckiem, kiedy czytałem to opowiadanie. Pamietam to nabozenstwo z jakim wypozyczalem z biblioteki piecioletni egzemplarz fantastyki... I TEN KILOF KTORY ROZWALIŁ MI GŁOWĘ.... Od tamtej pory bylem juz inny.
Obrazek
Debian Sid i jest git!
Awatar użytkownika
Hifidelic
Spammer!!!
Spammer!!!
 
Posty: 1137
Rejestracja: ndz 13.07.2003 18:27
Lokalizacja: Uroczysko

Postautor: Dove » sob 16.09.2006 0:08

Hifidelic--> to jest oksymoron sytuacyjny. Nie chcąc być niegrzecznym i wyrazić się bezpośrednio o praktykach wydawniczych mających na celu spekulacyjne wyzyskiwanie dóbr rodzimej kultury i zwyczajny rabunek bardziej światłej (czytającej) części społeczeństwa, użyłem eufemizmu opisującego stan silnego pobudzenia rejonów kory mózgowej odpowiedzialnych za negatywne emocje, jak również w sposób wdzięczny i zabawny wykorzystałem semantyczną i homonimiczną zbieżność rzeczowników "zdegustowanie" i "degustacja", licząc iż co bardziej wyrozumiali (i nie pozbawieni poczucia humoru) czytelnicy mojego postu potraktują ten kokieteryjny niuans jako przyczynek do zadumy nad bezwstydną zachłannością niektórych wydawnictw. Czy takie wyjaśnienie Cię satysfakcjonuje? :)
Dove
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 188
Rejestracja: sob 15.07.2006 19:39


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot], Spriggana i 37 gości