Komuda, Jacek - "Opowieści z Dzikich Pól" :: Sprawdź komentowany artykuł.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Komuda, Jacek - "Opowieści z Dzikich Pól"

Postautor: Szenk » pt 23.06.2006 13:14

Czy ktoś może mi powiedzieć, czym - jeśli w ogóle - to wydanie różni się od poprzedniego z superNOWEJ?
Szenk
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 235
Rejestracja: śr 24.05.2006 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Galvar » pt 23.06.2006 13:20

Nie znam tamtego zbioru więc nie potrafię Ci dobrze odpowiedzieć. Jeśli jednak dobór opowiadań był ten sam lub poodbny, to raczej niczym gdyż w wydaniu Fabryki szwankuje nieco redakcja (wiem, że wspomniane opowiadania pochodzą z różnych okresów twórczości Jacka Komudy).
Galvar
Książę
Książę
 
Posty: 2718
Rejestracja: wt 07.06.2005 17:43
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Tigana » ndz 25.06.2006 11:30

W porównaniu z I wydaniem zmieniono kompozycję książki - poprzednia była napisana jako historie usłyszane przez francuskiego szlachcica w jednej z karczm na Dzikim Polu. A karczma ta była niezwykła - żywcem przypominająca tą, w którą imć Kunicki spotkał się z Borutą. Nie uchowało się również opowiadanie "Złoty wij" Za w nowym wydaniu mamy cymes czyli "Nobile verbum"
p.s
Wydawcą pierwszego wydania była "ALFA"
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Postautor: Szenk » pn 26.06.2006 12:46

Fakt, Alfa. Nie wiem, czemu przyszła mi na myśl superNOWA :oops:

"Nobile Verbum" było w Nowej Fantastyce, więc skoro mam pierwsze wydanie "Opowieści...", nie opłaca mi się kupować tego nowego.

Znaczy teraz nie ma żadnej "nici przewodniej" po opowiadaniach? Tylko sam, "goły" zbiór?
Szenk
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 235
Rejestracja: śr 24.05.2006 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Tigana » pn 26.06.2006 17:39

Tigana pisze:W porównaniu z I wydaniem zmieniono kompozycję książki - poprzednia była napisana jako historie usłyszane przez francuskiego szlachcica w jednej z karczm na Dzikim Polu. A karczma ta była niezwykła - żywcem przypominająca tą, w którą imć Kunicki spotkał się z Borutą. Nie uchowało się opowiadanie "Złoty wij" i "Trzej do podziału" Za to w nowym wydaniu mamy cymes czyli "Nobile verbum"
p.s
Wydawcą pierwszego wydania była "ALFA"
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości