Notki do zapowiadanych książek Piekary :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Notki do zapowiadanych książek Piekary

Postautor: Szenk » wt 13.06.2006 6:57

Czyli "Węża i gołębicę" mogę sobie darować. Mam wszystkie poprzednie zbiory - i "duplikaty" mi niepotrzebne.

Czy ktoś wie, kiedy i na czym Piekara ma zamiar skończyć ten cykl (jeśli w ogóle)? Kiedyś wiedziałem, ale zapomniałem, a poza tym w tak zwanym międzyczasie mogło coś się odmienić :)
Szenk
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 235
Rejestracja: śr 24.05.2006 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Shadowmage » wt 13.06.2006 8:16

Cóż, po "Łowcy dusz" mają być jeszcze dwie powieści i to chyba miał być koniec - a przynajmniej koniec planów Piekary - tyle, że to miało miejsce przy premierze "Miecza aniołów". Jak widać po "Rzeźniku z Nazaretu", pomysły się rozwijają...
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20751
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Postautor: Vampdey » wt 13.06.2006 8:34

Ta - wkurzające, czysto komercyjne zabiegi. Nowe wydanie Sługi Bożego, potem nie wiadomo dwa tomy z połową dotychczasowych tekstów - i znając wydawnictwo w "Węzu i golębicy" będzie też bonusowy całkiem nowy utwór, żeby fani sie skusili.
"Rzeźnik z Nazaretu" to też zarabianie na temacie, ale sięgne z ciekawości...
Awatar użytkownika
Vampdey
Katedralny Malkontent
 
Posty: 3946
Rejestracja: sob 16.11.2002 20:34
Lokalizacja: Bełchatów/Łódź

Postautor: Szenk » wt 13.06.2006 12:33

Też mi się to niezbyt podoba.

Zaraz przypominają się podobne przykłady - książki Kresa, w których autor z każdym wydaniem zmienia tekst (samych pierwszych tomów "księgi całości" było parę wydań książkowych i kilkanaście chyba fragmentów w formie opowiadań, za każdym razem mocno pozmienianych). Teraz trwają np. wznowienia w Fabryce Słów.

Ale najbardziej chyba wkurzyło mnie wydanie opowiadań Gaimana - "Dymy i lustra" - przez MAG-a bez jednego opowiadania (które ukazało się chyba w Playboyu) mimo, że we wstępie, omawiającym pokrótce zawarte w tomiku opowiadania, było ono opisane), a potem kolejne wydanie tego zbioru, w którym wydawca chwali się, że jest to wydanie wzbogacone o nowe opowiadanie :/
Szenk
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 235
Rejestracja: śr 24.05.2006 10:35
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości