Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina" :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Whoresbane » czw 16.11.2023 20:27

Początkowo się mega podjarałem bo nie udało mi się kupić białej edycji.

Potem zobaczyłem, że to edycja serialowa. Następnie zerknąłem na cenę. Dodatkowo przypomniałem sobie, że czeka nas za rok-dwa specjalna edycja dziewięciu tomów bo Andrzej pisze nową książkę.

Jednak nie kupię :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1483
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: SechulLath » czw 16.11.2023 20:45

Teraz to niech mnie w trąbkę cmokną. Białą pół roku temu dostałem.
SechulLath
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 197
Rejestracja: ndz 21.03.2021 17:15

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Shedao Shai » czw 16.11.2023 20:58

Pierwsza czarna forever. Nie było wtedy Sezonu Burz, tak, ale kosztowała jakieś 200-300 zł i jest bardzo ładna i mi ją kiedyś Endriu podpisał więc już nic nigdy z nią nie wygra 8)
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Cerber108 » czw 16.11.2023 21:25

SuperNOWA to jednak jebnięta jest.
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: historyk » czw 16.11.2023 22:04

SuperNowa to zombie, które raz na parę lat ruszy któraś kończyną. Szkoda, że nie potrafią monetyzować Sapka...

A co do dziewiątego Wiedźmina, to słyszę o nim od lat, tylko jakoś go nie widzę.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2658
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: FKJZ » czw 16.11.2023 22:44

Można powiedzieć, że SuperNowa ma takie samo podejście jak AS: zrobi (wyda) coś, jak jej się pieniądze będą kończyć.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 169
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: ASX76 » pt 17.11.2023 4:51

Whoresbane pisze:
Potem zobaczyłem, że to edycja serialowa. Następnie zerknąłem na cenę. Dodatkowo przypomniałem sobie, że czeka nas za rok-dwa specjalna edycja dziewięciu tomów bo Andrzej pisze nową książkę.



I zapewne znowu będzie to edycja serialowa. :cry:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7363
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Krzysiek » pt 17.11.2023 6:51

historyk pisze:SuperNowa to zombie, które raz na parę lat ruszy któraś kończyną. Szkoda, że nie potrafią monetyzować Sapka...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com


Pamiętam, że na swoim blogu miałeś fajne wpisy o różnych, "obcych" wydaniach Wieśka. Sporo lepszych od naszych. Był czas, szczególnie w okolicach trzydziestolecia Wiedźmina, kiedy wierzyłem, że superNOWA wyda kolekcjonerkę z prawdziwego zdarzenia. Np. coś w stylu limitki "Maladie". Ale już mi przeszło. Uzbierały mi się 3 starsze komplety i na te nowe wypusty już nie poluję.
Krzysiek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 146
Rejestracja: pt 23.08.2019 7:17

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: ASX76 » pt 17.11.2023 10:17

Krzysiek pisze:
historyk pisze:SuperNowa to zombie, które raz na parę lat ruszy któraś kończyną. Szkoda, że nie potrafią monetyzować Sapka...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com


Pamiętam, że na swoim blogu miałeś fajne wpisy o różnych, "obcych" wydaniach Wieśka. Sporo lepszych od naszych.

Był czas, szczególnie w okolicach trzydziestolecia Wiedźmina, kiedy wierzyłem, że superNOWA wyda kolekcjonerkę z prawdziwego zdarzenia. Np. coś w stylu limitki "Maladie".


1. Sporo lepszych od naszych to spore niedopowiedzenie. ;) Jak się patrzy na te zagraniczne cudka, to ból dupy jest straszny. :wink: Nasza pierwsza edycja "na twardo" cóż z tego, że miała twardą oprawę, skoro nikczemnie mały format. :cry:

2. "Marzenie ściętej głowy". ;) Może na 50-lecie cuś naszykują, oczywiście w kolejnej edycji serialowej. :lol:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7363
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Krzysiek » pt 17.11.2023 10:34

ASX76 pisze:
Krzysiek pisze:
historyk pisze:SuperNowa to zombie, które raz na parę lat ruszy któraś kończyną. Szkoda, że nie potrafią monetyzować Sapka...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com


Pamiętam, że na swoim blogu miałeś fajne wpisy o różnych, "obcych" wydaniach Wieśka. Sporo lepszych od naszych.

Był czas, szczególnie w okolicach trzydziestolecia Wiedźmina, kiedy wierzyłem, że superNOWA wyda kolekcjonerkę z prawdziwego zdarzenia. Np. coś w stylu limitki "Maladie".


1. Sporo lepszych od naszych to spore niedopowiedzenie. ;) Jak się patrzy na te zagraniczne cudka, to ból dupy jest straszny. :wink: Nasza pierwsza edycja "na twardo" cóż z tego, że miała twardą oprawę, skoro nikczemnie mały format. :cry:


Nie chciałem być aż tak brutalny ale to smutna prawda ;) natomiast przy tej pierwszej, "twardej", edycji zostałem bo:
- od czytania mam inne egzemplarze
- wygląda ok na półce
- mam w całości pobazgraną przez ASa ;)

Drugiej twardej, białej, nie brałem bo, imho, grafiki były paskudne a ciekawy pomysł z mapą na grzbietach zepsuli growym logotypem. "Podpis" ASa mógł też być inny, przezroczysty na zasadzie znaku wodnego. O edycji serialowej nie ma co wspominać ;)


ASX76 pisze:2. "Marzenie ściętej głowy". ;) Może na 50-lecie cuś naszykują, oczywiście w kolejnej edycji serialowej. :lol:

Przestałem czekać. Zgromadziłem za to pierwodruki w bdb stanie i będę spełniony jeśli uda mi się je wszystkie podpisać (na razie mam 3 z 7) ;)
Krzysiek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 146
Rejestracja: pt 23.08.2019 7:17

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Whoresbane » pt 17.11.2023 10:47

Ja nadal naiwnie liczę na porządne wydanie nieserialowe i niegrowe w twardej oprawie w pudełku. Na wzór boxa Trylogii Husyckiej
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1483
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Krzysiek » pt 17.11.2023 11:02

Może za kilka(naście) lat kiedy netflix anuluje tego potworka i ludzie o nim zapomną a w Supernowej skończy się forsa ;) Choć chyba też nie ma presji ze strony ASa. W 2018 pytałem go, które wydanie najbardziej mu się podoba to wskazał te czarno-kolorowe (miękkie okładki).
Krzysiek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 146
Rejestracja: pt 23.08.2019 7:17

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Janusz S. » pt 17.11.2023 11:54

Co właściwie znaczy serialowe i growe, oprócz, zgaduję,grafiki na okładce? I czemu tak strasznie się Wam nie podobają. Chciałem kupić jakąś wersję w twardych i strasznie mnie zniechęcacie o wraz z.cenà źle wróży moim planom
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5947
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Cerber108 » pt 17.11.2023 12:28

Ja mam growe wydanie, tych obecnych wtedy chyba nie było, a o twardej nie myślałem nawet. To były czasy grubo przed moim książkowym szaleństwem.
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: ASX76 » pt 17.11.2023 12:37

Krzysiek pisze:
Może za kilka(naście) lat kiedy netflix anuluje tego potworka i ludzie o nim zapomną

a w Supernowej skończy się forsa ;)

Choć chyba też nie ma presji ze strony ASa. W 2018 pytałem go, które wydanie najbardziej mu się podoba to wskazał te czarno-kolorowe (miękkie okładki).


1. Próbuję "widowisko" wyprzeć z pamięci, lecz jest to guano tak rzadkiej urody, że nie da się tego "odzobaczyć", zaś koszmarne wspomnienia nawracają w najmniej oczekiwanych chwilach. :wink:

2. Nie ma takiej możliwości, gdyż mają prawa do twórczości Pana Sapkowskiego do końca świata - "hulaj dusza, Piekła nie ma!" ;)

3. Ano właśnie. Ale skoro, przynajmniej oficjalnie, podoba Mu się również i ostatnia serialowa adaptacja, to nie ma co liczyć na cud, że kiedykolwiek spróbuje cokolwiek forsować w kwestii wydań swoich książek (wszystko się podoba i co Pan zrobisz?). :wink:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7363
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Krzysiek » pt 17.11.2023 12:45

Janusz S. pisze:Co właściwie znaczy serialowe i growe, oprócz, zgaduję,grafiki na okładce? I czemu tak strasznie się Wam nie podobają. Chciałem kupić jakąś wersję w twardych i strasznie mnie zniechęcacie o wraz z.cenà źle wróży moim planom

Tak, chodzi o grafiki i wieczne z nich niezadowolenie ;)
Ogólnie masz 3 wydania twarodokładkowe:
- pierwsze czarne, oszczędna grafika i, jak ASX wspomniał, dość mały format. Największą wadą jest jednak (dla niektórych :P) brak Sezonu burz. Dlatego możesz je dostać na rynku wtórnym w dość dobrych cenach
- drugie kolekcjonerskie, tzw białe, miało takie se grafiki (imho) okładkowe i wielki logotyp "Wiedźmin" skopiowany z gier. Kupisz na rynku wtórnym ale przygotuj się na kwotę składającą się z 4 cyferek ;)
- najnowsze wydanie z serialową grafiką na okładkach (oidp poprzednie filmowe wydanie w boxie było na miękko ze skrzydełkami, więc uważaj!). Szczerze? Nie jest takie złe. Poprzednio myślałem, że "Ostatnie życzenie" miało plakat z netflixa na okładce ale to była, zdaje się, dodatkowa obwoluta.

Tu masz przykładowe oferty, tylko dla zobrazowania, nie moje nic o nich nie wiem ;)

1. https://www.olx.pl/d/oferta/wiedzmin-cz ... XdqUn.html
2. https://www.olx.pl/d/oferta/wiedzmin-ed ... WtvdQ.html
3. https://allegro.pl/oferta/wiedzmin-paki ... 4654290358
Krzysiek
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 146
Rejestracja: pt 23.08.2019 7:17

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: nosiwoda » pt 17.11.2023 13:12

Ufff, więc jednak moje szaleństwo ma swoje granice!
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5010
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Janusz S. » pt 17.11.2023 13:18

Krzysiek pisze:Tak, chodzi o grafiki i wieczne z nich niezadowolenie ;)
Ogólnie masz 3 wydania twarodokładkowe:
- pierwsze czarne, oszczędna grafika i, jak ASX wspomniał, dość mały format. Największą wadą jest jednak (dla niektórych :P) brak Sezonu burz. Dlatego możesz je dostać na rynku wtórnym w dość dobrych cenach
- drugie kolekcjonerskie, tzw białe, miało takie se grafiki (imho) okładkowe i wielki logotyp "Wiedźmin" skopiowany z gier. Kupisz na rynku wtórnym ale przygotuj się na kwotę składającą się z 4 cyferek ;)
- najnowsze wydanie z serialową grafiką na okładkach (oidp poprzednie filmowe wydanie w boxie było na miękko ze skrzydełkami, więc uważaj!). Szczerze? Nie jest takie złe. Poprzednio myślałem, że "Ostatnie życzenie" miało plakat z netflixa na okładce ale to była, zdaje się, dodatkowa obwoluta.

Tu masz przykładowe oferty, tylko dla zobrazowania, nie moje nic o nich nie wiem ;)

1. https://www.olx.pl/d/oferta/wiedzmin-cz ... XdqUn.html
2. https://www.olx.pl/d/oferta/wiedzmin-ed ... WtvdQ.html
3. https://allegro.pl/oferta/wiedzmin-paki ... 4654290358

Dzięki!!! Białego nie kupię (żałowałem przedtem) bo kwoty z kosmosu, ale zastanowię się na obecną wersją, skoro żale dotyczą grafik. Prawie wszystkie wydania jakie mam rozsypały sie na pojedyncze kartki a w miękkich nie chciałem kupować.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5947
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: historyk » pt 17.11.2023 13:28

Krzysiek pisze:Pamiętam, że na swoim blogu miałeś fajne wpisy o różnych, "obcych" wydaniach Wieśka. Sporo lepszych od naszych.

Tak, szczególnie rosyjskie wydania Wiedźmina w trzech tomach (t. 1: Geralt, t. 2: Ciri, t. 3 zawiera Sezon burz, Drogę z której się nie wraca i Coś się kończy, coś się zaczyna).

Rosjanie mają też wydanie jednotomowe (!) Wiedźmina w serii Gigant - to seria, do której załapują się najwięksi/najpopularniejsi twórcy fantastyki: Tolkien, Simmons, Strugaccy, Łukjanienko, nie jestem pewien czy także Lem. Przy czym ta jednotomówka ma format większy od komiksów z Wiedźminem z Egmontu. Już to widzę oczami wyobraźni: dwa tomy takiego Wiedźmina Sapka z komiksem Zdrada (opartym na niepublikowanych materiałach Sapka) + tom trzeci z najlepszymi opowiadaniami z antologii innych autorów polskiej i rosyjsko-ukraińskiej. Ale to marzenie ściętej głowy - to nie jest temat dla SuperNowej, a nikt inny zgody od tego wydawcy nie dostanie.

Fajne jest też wydanie europejskie (w wielu krajach, oczywiście nie u nas) obchodzące monopol DarkHorse na komiksy - to wydania, w których ilustracji jest więcej, niż tekstu.

Tu zestawienie okładek rosyjskich (wydania najnowsze na 2021 r., starsze w linkach pod tekstem):
https://seczytam.blogspot.com/2021/12/widmak-zaklinac-witcher-5.html

I reszta świata (stan na 2022):
https://seczytam.blogspot.com/2022/07/widmak-zaklinac-witcher-6.html

Zrobiłem też listę tłumaczeń Wiedźmina (stan na lipec 2022):

EUROPA
Angielski – brytyjski
Bułgarski
Czeski
Duński
Estoński
Fiński
Francuski
Grecki
Hiszpański
Holenderski
Litewski
Łotewski
Niemiecki
Polski
Portugalski
Rosyjski
Rumuński
Serbsko-chorwacki (Serbia)
Serbsko-chorwacki (Chorwacja)
Słoweński
Słowacki
Szwedzki
Ukraiński
Węgierski
Włoski

AMERYKA
Angielski – amerykański (USA)
Portugalski – brazylijski
Hiszpański (Argentyna)

AZJA
Chiński, alfabet uproszczony (Chiny)
Chiński, alfabet tradycyjny (Tajwan)
Gruziński
Hebrajski
Irański
Japoński
Koreański
Tajski
Turecki
Wietnamski (pirackie)

Mamy zatem 38 wydań w 33 językach, a jeśli licząc odrębnie serbski i chorwacki, portugalski i brazylijski oraz angielski i amerykański – w 36 językach.

+ 37 język – arabski (pirackie wydanie tylko paru opowiadań).

+ być może 38 – nie jestem pewien, ale zdaje się, że Wiedźmin w Chinach wyszedł też w języku kantońskim.


Tak jeszcze co do monetyzowania Wiedźmina. SuperNowa nie umie tego pociągnąć dalej, konkurs dla debiutantów lub prawie debiutantów był w Nowej Fantastyce, ale gdyby tak zwrócić się o wyprodukowanie Wieśka (podkreślam; Wieśka, a nie wariacji na temat Wieśka) do uznanych polskich pisarzy? Wiesiek Raka, Kańtochowej, Piekary, Grzędowicza, Wegnera, Zembatego, Kosika, Hałasowej, Komudy, Piskorskiego, Brzezińskiej, Majki... A może nawet Dukaja i Tokarczuk? Eee, to już marzenie raczej niespełnialne :D Ale wyobrażacie sobie jakby to szło? Drukarnia by się nie wyrabiała i jeszcze poszłyby przekłady na cały świat - promocja dla polskich twórców.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
Ostatnio zmieniony pt 17.11.2023 15:41 przez historyk, łącznie zmieniany 1 raz
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2658
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: asymon » pt 17.11.2023 15:07

historyk pisze:Tak jeszcze co do monetyzowania Wiedźmina. SuperNowa nie umie tego pociągnąć dalej, konkurs dla debiutantów lub prawie debiutantów był w Nowej Fantastyce, ale gdyby tak zwrócić się o wyprodukowanie Wieśka (podkreślam; Wieśka, a nie wariacji na temat Wieśka) do uznanych polskich pisarzy? Wiesiek Raka, Kańtochowej, Piekary, Grzędowicza, Wegnera, Zembatego, Kosika, Hałasowej, Komudy, Piskorskiego, Brzezińskiej, Majki... A może nawet Dukaja i Tokarczuk? Eee, to już marzenie raczej niespełnialne :D Ale wyobrażacie sobie jakby to szło? Drukarnia by się nie wyrabiała i jeszcze poszłyby przekłady na cały świat - promocja dla polskich twórców.


Może się boją, bo jak w Solaris takie coś wydał (ale pisarze rosyjskojęzyczni) to wyszło tak sobie, chociaż ze dwa opowiadania były całkiem fajne. Ale chyba po prostu mają wywalone po całości.

I tak sobie przypomniałem, że miałem poszukać "Wiedźmina z Wielkiego Kijowa"...
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1967
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: historyk » pt 17.11.2023 15:38

asymon pisze:Może się boją, bo jak w Solaris Takie coś wydał (ale pisarze rosyjskojęzyczni) to wyszło tak sobie, chociaż ze dwa opowiadania były całkiem fajne.

Ale to całkiem przyzwoita antologia. Porównując z polską - polska to średniactwo, natomiast rosyjsko-ukraińska ma zarówno teksty słabsze od naszych, nawet bardzo słabe (Liegieza, Bielanin), jak i o niebo lepsze (Galina, Arieniew). Z tym że nasza antologia to właśnie wieśkowy Wiesiek, a wschodnia poza opkami wieśkowymi ma jeszcze wariacje, przenoszenie do gier (mizeria Bielanina), świata postapo (fajne Wasiljewa z cyklu o Wielkim Kijowie), czy naszego świata (niezłe Zołotki).

Co do Wielkiego Kijowa, to warto przeczytać, ale w zbiorze Wiedźmin z Wielkiego Kijowa są tylko 4 opowiadania na 11 napisanych, w ogóle na polski nie przełożono trzech opowiadań. No i nie przełożono powieści z tego samego świata, ale bez Wiedźmina: Technik z Wielkiego Kijowa (wyd. I pt.: Polowanie na dzikie ciężarówki) - wg autora, akcja toczy się kilkadziesiąt lat przed Wiedźminem z Wielkiego Kijowa.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2658
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: AM » pt 17.11.2023 17:59

A czy nie było jeszcze maga wypasionej edycji za 2000-3000? Nie jest sprzedawana w księgarniach, ale mam wrażenie, że niemal na pewno powstała w tym roku.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: El Lagarto » pt 17.11.2023 19:03

historyk pisze:
AZJA
Chiński, alfabet uproszczony (Chiny)
Chiński, alfabet tradycyjny (Tajwan)
Gruziński
Hebrajski
Irański


Historyku, zmień "irański" na "perski" (ewentualnie "farsi"). Można co najwyżej mówić o językach irańskich albo językach z grupy irańskiej, z których jednym jest perski. I to właśnie perski (farsi) jest językiem urzędowym Iranu. Podobnie w Indiach nie mówi się po indyjsku, a w Izraelu po izraelsku.
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 934
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: historyk » pt 17.11.2023 19:25

AM pisze:A czy nie było jeszcze maga wypasionej edycji za 2000-3000? Nie jest sprzedawana w księgarniach, ale mam wrażenie, że niemal na pewno powstała w tym roku.

Jeśli chodzi Ci o coś w tym stylu:
https://antyksobieski.pl/blog/andrzej-sapkowski-wiedzmin-t-1-8-komplet-luksusowa-oprawa-skorzana
to ma to niewiele wspólnego z SuperNową. Tzn. ma tyle wspólnego, że powstało na bazie wydań SuperNowej - kartki wyjęte z lipnych opraw SN i wsadzone w wypasione okładki. Ale co z tego, skoro to nadal klejone i na papierze jakości takiej se. Jest kilka firm, które w ten sposób się bawią.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2658
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Janusz S. » pt 17.11.2023 20:36

AM pisze:A czy nie było jeszcze maga wypasionej edycji za 2000-3000? Nie jest sprzedawana w księgarniach, ale mam wrażenie, że niemal na pewno powstała w tym roku.

:?: :?: :?: Była?
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5947
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Adon » pn 20.11.2023 12:01

Na ile pamiętam pierwsze, czarne wydanie w twardej oprawie, to też było filmowe, ale... nawiązywało do polskiego serialu. Tam były takie rozmazane fotosy z niego, czy się mylę? Pamięć zawodzi, bo pognałem je, żeby kupić to białe z "Sezonem burz" (które nawiązuje do gier, ale imo wygląda lepiej od czarnego i na pewno lepiej od tej netflixowej kupy).
Adon
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 250
Rejestracja: wt 02.03.2010 18:46

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Adon » pn 20.11.2023 12:03

Janusz S. pisze:
AM pisze:A czy nie było jeszcze maga wypasionej edycji za 2000-3000? Nie jest sprzedawana w księgarniach, ale mam wrażenie, że niemal na pewno powstała w tym roku.

:?: :?: :?: Była?

Widziałem na allefrogo pewien fan sprzedaje profesjonalnie przez siebie oprawione w skórę komplety od czasu do czasu (cena jednak mnie odstręczała, zwłaszcza, że mi Sapek pobazgrał to białe).
Adon
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 250
Rejestracja: wt 02.03.2010 18:46

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Whoresbane » pn 20.11.2023 12:15

Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1483
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: nosiwoda » pn 20.11.2023 12:18

Ktoś ustawił figurkę i strzelił fotkę jej cienia. Bam! Na okładkę!

(nie, no, w sumie podziwiam).

A najbardziej żałuję, że nie zachowałem odcinków Pani Jeziora, drukowanych w Ekspresie Wieczornym.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5010
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Adon » pn 20.11.2023 12:18

Pamięć bywa zawodna, ale wciąż mi ten Nilfgaardczyk pzrypomina pierwszy serial.
Adon
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 250
Rejestracja: wt 02.03.2010 18:46

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Adon » pn 20.11.2023 12:21

nosiwoda pisze:Ktoś ustawił figurkę i strzelił fotkę jej cienia. Bam! Na okładkę!

No, jak mówiłem: słabe były.

nosiwoda pisze:A najbardziej żałuję, że nie zachowałem odcinków Pani Jeziora, drukowanych w Ekspresie Wieczornym.

Trzeba było wklejać do zeszytu. ;) Serio było w odcinkach?
Adon
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 250
Rejestracja: wt 02.03.2010 18:46

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: nosiwoda » pn 20.11.2023 14:04

Było, było.Tylko nie pamiętam, czy całość, czy tylko jakieś początkowe rozdziały w ramach zajawki.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5010
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Janusz S. » pn 20.11.2023 14:58

Adon pisze:
Janusz S. pisze:
AM pisze:A czy nie było jeszcze maga wypasionej edycji za 2000-3000? Nie jest sprzedawana w księgarniach, ale mam wrażenie, że niemal na pewno powstała w tym roku.

:?: :?: :?: Była?

Widziałem na allefrogo pewien fan sprzedaje profesjonalnie przez siebie oprawione w skórę komplety od czasu do czasu (cena jednak mnie odstręczała, zwłaszcza, że mi Sapek pobazgrał to białe).

Tak, takie kiedyś widziałem,, ale nigdy nie dowiedziałem jak on sobie radzi z zawartością , skoro pobiera ją z klejonych wydań supernowej. Chyba były za drogie żebym chciał się dowiedzieć...
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5947
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Adon » pn 20.11.2023 15:06

Za tymi oprawami stoi ten gentleman: https://www.facebook.com/mateusz.jacak.3
Można zapytać na fejsie.
Adon
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 250
Rejestracja: wt 02.03.2010 18:46

Re: Świąteczny prezent dla fanek i fanów "Wiedźmina"

Postautor: Whoresbane » pn 20.11.2023 15:54

18 i 19 listopada w Wiedniu, podczas Comic Conu, Sapkowski zdradził kolejne informacje na temat planowanej książki.
Przede wszystkim – autor potwierdził, że nowe dzieło rzeczywiście będzie związane z wiedźmińskim uniwersum, a nie przedstawi w nim zupełnie nowego świata, bohaterów, historii. Nie wiadomo, czy kolejny tom przedstawi dalsze losy znanych już wielbicielom twórczości pisarza postaci, czy powstanie kolejny prequel. Znane są jednak przybliżone daty premier nowej książki. Tak, nowe dzieło Sapkowskiego ukaże się dwa razy – najpierw języku polskim, potem trafi na rynek międzynarodowy. Polska premiera będzie miała miejsce pod koniec roku 2024, a międzynarodowa – w pierwszych miesiącach roku 2025.


https://lubimyczytac.pl/nowa-ksiazka-an ... -wiedzmina
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1483
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Następna

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości