Plany MAGa na maj-czerwiec 2024 :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: Shedao Shai » czw 16.11.2023 10:25

W przyszłym roku to przydałby się rządowy program MAG+ z dofinansowaniem 20 zł do każdej książki w sklepie wydawnictwa ;)
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: Cerber108 » czw 16.11.2023 10:46

Shedao Shai pisze:W przyszłym roku to przydałby się rządowy program MAG+ z dofinansowaniem 20 zł do każdej książki w sklepie wydawnictwa ;)

Ja bym to rozszerzył do programu "Twarda+", 20zł do każdej książki w twardej oprawie. Vesper też trochę ciekawych rzeczy wyda, ew. jeszcze po kilka od Rebisu i Zyska.
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: Shedao Shai » czw 16.11.2023 10:47

Cerber108 pisze:
Shedao Shai pisze:W przyszłym roku to przydałby się rządowy program MAG+ z dofinansowaniem 20 zł do każdej książki w sklepie wydawnictwa ;)

Ja bym to rozszerzył do programu "Twarda+", 20zł do każdej książki w twardej oprawie. Vesper też trochę ciekawych rzeczy wyda, ew. jeszcze po kilka od Rebisu i Zyska.


To już drenowanie kieszeni podatników!!!!11
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: Shedao Shai » czw 16.11.2023 11:32

A, w MAGu dziś piją na smutno. Czyli poniekąd my też. Netflix skasował "Shadow and Bone".
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: Sędzia » czw 16.11.2023 11:36

Serial już chyba zrobił dla MAGa i Bardugo w Polsce tyle, ile mógł zrobić. Nie sądzę, żeby trzeci sezon dał serii kolejne tysiące czy nawet setki nowych czytelników.
Sędzia
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 285
Rejestracja: pn 01.03.2021 14:39

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: Bibi King » czw 16.11.2023 11:37

Szkoda - nie samego serialu, nie obejrzałem ani jednego odcinka, więc nie wiem, co o nim myśleć, ale jeśli nakręcał sprzedaż książek, to żal.

@Sędzia,
Możesz mieć rację. Nie jest to hit na miarę GoT i nic by tego nie zmieniło.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: Shedao Shai » czw 16.11.2023 11:45

Nie jest, ale zawsze jakiś to szum w sferze popkultury robiło. Innymi słowy: lepiej że był, niż jakby go nie było :D
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: AM » czw 16.11.2023 11:47

Shedao Shai pisze:A, w MAGu dziś piją na smutno. Czyli poniekąd my też. Netflix skasował "Shadow and Bone".


Nie. Wszystko co się miało zadziać, wydarzyło się w okolicach premiery 1 sezonu. Sezon drugi miał minimalny wpływ na sprzedaż.

Nas cieszy to, że w następnym roku będziemy mieli kilka tytułów o potencjale sprzedażowym kilkukrotnie wyższym niż wszystko, co wydaliśmy w tym i poprzednim roku.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: Shedao Shai » czw 16.11.2023 12:06

No dobra. To pijemy na wesoło.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: Bibi King » czw 16.11.2023 12:07

Czyli jednak pijemy na wesoło! Skål!

O, Shedao Shai mnie uprzedził.

AM pisze:w następnym roku będziemy mieli kilka tytułów o potencjale sprzedażowym kilkukrotnie wyższym niż wszystko, co wydaliśmy w tym i poprzednim roku.

Na przykład? Zapewne Weeks, Kristoff, może Brown, coś poza tym możecie zdradzić?
Ostatnio zmieniony czw 16.11.2023 12:16 przez Bibi King, łącznie zmieniany 1 raz
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: Janusz S. » czw 16.11.2023 12:42

Może jeszcze 5 tom ABŚ. I nie wiem jak tam Paolini wypada.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5947
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: Whoresbane » czw 16.11.2023 12:50

Empire of the Damned
całość Weeksa
Archiwum 5
może Hobb

Janusz S. pisze:nie wiem jak tam Paolini wypada.


Raczej kiepsko bo "Widelec, wiedźma i smok" leży w koszach wyprzedażowych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: AM » czw 16.11.2023 12:53

Janusz S. pisze:Może jeszcze 5 tom ABŚ. I nie wiem jak tam Paolini wypada.


ABŚ na pewno.
Sami jesteśmy ciekawi Paoliniego. Przy czym zadowoli nas 15% sprzedaży poprzedniego tomu.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: AM » czw 16.11.2023 12:58

Whoresbane pisze:
Raczej kiepsko bo "Widelec, wiedźma i smok" leży w koszach wyprzedażowych.


To nic nie znaczy. Murtagh sprzedaje się wielokrotnie lepiej na rynkach zachodnich niż Widelec. Na pewno ten trend w jakimś stopniu zostanie odwzorowany również u nas. Poza tym Widelec to zbiór opowiadań. Nie jest żadnym punktem odniesienia.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: Janusz S. » czw 16.11.2023 13:46

AM pisze:ABŚ na pewno.
Sami jesteśmy ciekawi Paoliniego. Przy czym zadowoli nas 15% sprzedaży poprzedniego tomu.

A Devils Abercrombiego też wliczasz do tej puli potencjalnych hitów?
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5947
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: AM » czw 16.11.2023 17:09

Janusz S. pisze:
AM pisze:ABŚ na pewno.
Sami jesteśmy ciekawi Paoliniego. Przy czym zadowoli nas 15% sprzedaży poprzedniego tomu.

A Devils Abercrombiego też wliczasz do tej puli potencjalnych hitów?


To nie ta liga. Abercrombie nie może konkurować nawet z rzeczami takimi jak Yumi czy Słoneczny mąż, które sprzedadzą się 3-4 razy słabiej niż najpopularniejsze książki Sandersona. Miałem na myśli raczej takie rzeczy, które sprzedają się jak ABŚ lub lepiej.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1495
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: Bibi King » czw 16.11.2023 20:16

Cerber108 pisze:Ja bym to rozszerzył do programu "Twarda+", 20zł do każdej książki w twardej oprawie. Vesper też trochę ciekawych rzeczy wyda, ew. jeszcze po kilka od Rebisu i Zyska.

Program powinien się nazywać "Twardziel+". Finansowanie można by wtedy jakoś podciągnąć pod program zbrojeniowy, WOT, strzelnicę w każdej gminie itd. itp.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: jezzo » pt 24.11.2023 16:22

To nie ta liga. Abercrombie nie może konkurować nawet z rzeczami takimi jak Yumi czy Słoneczny mąż, które sprzedadzą się 3-4 razy słabiej niż najpopularniejsze książki Sandersona. Miałem na myśli raczej takie rzeczy, które sprzedają się jak ABŚ lub lepiej.


Sekta Sandersona to jakiś fenomen. Może ktoś to jakoś sensownie wyjaśnić? Pokolenie wychowane na kinowym Marvelu dostało coś podobnego w fantasy i się rzuciło na bezpiecznie znajomy kontent?

W jaki sposób to urosło w taką popularność? Gdzię Ci dobrzy ludzie się komunikują i wymieniają tymi polecajkami? Te dwa pytania dotyczą też całego ruchu YA i/lub wampiry i/lub miałki romans. Naprawdę chciałbym wiedzieć i zajrzeć z ciekawości w te środowiska.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: asymon » pt 24.11.2023 18:25

Sanderson się bardzo udziela w sieci, jest takim fajnym gościem, który ma dobry kontakt z fanami, słucha ich głosu, dzieli się wszystkim. A jak lubisz typa, to jesteś mniej krytyczny wobec tego co pisze. U nas chyba Jakub Ćwiek podobnie.

Natomiast oczywiście jest też tak, że jak się ma te 15-19 lat, to ogólnie jest się mniej wybrednym, ja bylem. Zrozum, jesteś już za stary na pewne rzeczy, ale one niekoniecznie są guanem.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1967
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: Cerber108 » pt 24.11.2023 20:05

Ja od Sandersona czytałem póki co tylko rzeczy niezwiązane z Cosmere, na ten moment podchodzę do tego wieloświata z mocno umiarkowanym optymizmem - lubię jak się rzeczy łączą, no ale zobaczymy. Na ewentualne narzekania przyjdzie czas po lekturze.
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: jezzo » pn 27.11.2023 15:04

asymon pisze:Sanderson się bardzo udziela w sieci, jest takim fajnym gościem, który ma dobry kontakt z fanami, słucha ich głosu, dzieli się wszystkim. A jak lubisz typa, to jesteś mniej krytyczny wobec tego co pisze. U nas chyba Jakub Ćwiek podobnie.

Natomiast oczywiście jest też tak, że jak się ma te 15-19 lat, to ogólnie jest się mniej wybrednym, ja bylem. Zrozum, jesteś już za stary na pewne rzeczy, ale one niekoniecznie są guanem.


Znaczy, że jego popularność i fenomen to zasługa kanału Youtube i prowadzenia bloga? Trochę to za mało chyba, aby wyrobić sobie aż taką rzeszę fanów.

Co do drugiego akapitu: nie chodziło mi o jakość tego co pisze, zresztą nie wybija się to jakoś bardzo na plus ani na minus od wielu innych sag i autorów fantasy, które/którzy są znacznie mniej popularne/i.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: FKJZ » pn 27.11.2023 22:37

jezzo pisze:Sekta Sandersona to jakiś fenomen. Może ktoś to jakoś sensownie wyjaśnić? Pokolenie wychowane na kinowym Marvelu dostało coś podobnego w fantasy i się rzuciło na bezpiecznie znajomy kontent?

W jaki sposób to urosło w taką popularność? Gdzię Ci dobrzy ludzie się komunikują i wymieniają tymi polecajkami? Te dwa pytania dotyczą też całego ruchu YA i/lub wampiry i/lub miałki romans. Naprawdę chciałbym wiedzieć i zajrzeć z ciekawości w te środowiska.

Nie wiem dokładnie jak wyglądał wzrost popularności Sandersona w poprzednich latach, ale podejrzewam, że sporą liczbę czytelników przejął od Jordana, którego cykl dokończył. Dzięki temu zyskał też rozpoznawalność, dzięki czemu jego książki nie przechodziły pewnie bez echa, a że były to pozycje wyróżniające się, takie jak Droga Królów, to autor mógł przyciągnąć uwagę odbiorców na dłużej.
Nie wiem, co dokładnie miałeś na myśli, pisząc o "czymś podobnym do Marvela", ale fakt istnienia powiązań między różnymi cyklami Sandersona utrzymuje wszystkie tytuły przy życiu - "w modzie" są wszystkie książki cosmerowe, zarówno te wydane kilkanaście lat temu, jak i wciąż powstające cykle (choć te oczywiście wzbudzają największe zainteresowanie). Różność tych tytułów składowych cosmeru pozwala też autorowi zdobywać spośród różnych grup nowych odbiorców, którzy jednocześnie nie są zmuszani do angażowania się w pozostałe utwory pisarza. Nie wiem, jak bardzo przekłada się to na wzrost zainteresowania Sandersonem, ale międzycyklowe powiązania pozwalają również tworzyć żywą społeczność w internecie (będącym niesamowicie istotną współcześnie przestrzenią w kwestii życia popkulturowo-rozrywkowego), która stara się być na bieżąco ze wszelkimi nowinkami związanymi z ulubionym pisarzem (w czym z kolei bardzo pomaga regularne prowadzenie m.in. kanału na YT, o czym wspomniał Asymon - stopniowo traci się zainteresowanie autorem, o którym usłyszy się raz na kilka lat, kiedy wyda kolejny tom, a Sanderson jest raczej twórcą płodnym, cotygodniowo dzieli się postępami w swoich pracach nad kolejnymi projektami, wobec czego cały czas "żyje" on, jak i gromadząca się wokół niego społeczność).

To tylko takie moje przemyślenia, nadziejam jednak, że przynamniej zwróciłem uwagę na wieloaspektowość Sandersonowej kariery.
Niech duchy, paląc gwiazd pochodnie,
Powiedzą kiedyś w chmur powodzi,
Że tam, gdzie na świat szewc przychodzi,
Bóg przyobuty bywa godnie.
Awatar użytkownika
FKJZ
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 169
Rejestracja: sob 31.10.2020 13:13

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: El Lagarto » wt 28.11.2023 0:04

Powiązania między cyklami stosuje również Stephen King. Wzmianki i wątki rodem z "Mrocznej wieży" występują w jego różnych powieściach tworząc jedno uniwersum. Zresztą King też prochu nie wymyślił. Na poletku fantastyki na początku XX wieku robili tak np. R. E. Howard a i chyba na prawdopodobnie na pewno Edgar R. Burroughs.
El Lagarto
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 934
Rejestracja: sob 20.03.2021 21:17

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: Shedao Shai » wt 28.11.2023 8:50

El Lagarto pisze:Powiązania między cyklami stosuje również Stephen King. Wzmianki i wątki rodem z "Mrocznej wieży" występują w jego różnych powieściach tworząc jedno uniwersum. Zresztą King też prochu nie wymyślił. Na poletku fantastyki na początku XX wieku robili tak np. R. E. Howard a i chyba na prawdopodobnie na pewno Edgar R. Burroughs.


Nikt jednak nie zrobił tego na taką skalę i z takim przemyśleniem jak Sanderson.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: Bibi King » wt 28.11.2023 10:29

Powiązania między cyklami stosuje również Stephen King

I też jest stosunkowo poczytnym pisarzem, czyż nie? :wink: CBDU
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1129
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: asymon » wt 28.11.2023 14:17

Ej, ale serio, czytałem pierwszy tom "Mistborn" i nie mam jakoś ochoty na kontynuację. Od "Drogi królów" już z dwa razy się odbiłem, jakbym czytał tekst generowany przez ChatGPT. Ile musiałbym przeczytać, żeby zauważyć i docenić te powiązania?

Mam gdzieś audiobooki "Mistborn" po polsku, ale szczerze mówiąc chyba mi się nie chce...
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1967
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: Whoresbane » wt 28.11.2023 14:26

Pierwsza era Mistborn jest najgorsza z Cosmere. Archiwum uchodzi za jego najlepsze dzieło choć ja preferuję Elantris. Spróbuj jej, jeśli nie podejdzie to daruj sobie autora
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Plany MAGa na maj-czerwiec 2024

Postautor: historyk » wt 28.11.2023 14:47

asymon pisze:Ej, ale serio, czytałem pierwszy tom "Mistborn" i nie mam jakoś ochoty na kontynuację. Od "Drogi królów" już z dwa razy się odbiłem, jakbym czytał tekst generowany przez ChatGPT.

Od "Drogi" też się odbiłem, ale jeśli nie przypasował Ci "Mistborn" to raczej odpuść sobie Sanderdona, bo chyba nic Ci się nie spodoba. Ewentualnie spróbuj "Elantris".

Shedao Shai pisze:Nikt jednak nie zrobił tego na taką skalę i z takim przemyśleniem jak Sanderson.

Oj wielu to zrobiło, od Moorcocka poczynając, a kończąc choćby na multiwersum gier AD&D.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2658
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości