Prószyński wznawia Le Guin :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Prószyński wznawia Le Guin

Postautor: Whoresbane » czw 14.09.2023 6:58

Le Guin na listopad więc na trzeci omnibus Strugackich poczekamy jeszcze rok :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Prószyński wznawia Le Guin

Postautor: Shedao Shai » czw 14.09.2023 7:47

Duża radość. Choć liczyłem na omnibusa łącznie z "Zewsząd bardzo daleko / Very Far Away from Anywhere Else" bo to jedyna powieść Le Guin jakiej będzie nam brakowało w tych wydaniach. Może za rok.

Liczę, że "Lawinia" nie będzie oznaczała tego co pisze Whoresbane, bo tempo wydawania Strugackich i tak już jest śmieszne.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prószyński wznawia Le Guin

Postautor: Whoresbane » czw 14.09.2023 8:02

Ktoś gdzieś pytał wydawnictwo o nowy omnibus Strugackich. Padła odpowiedź "albo 2023 albo 2024".

Omnibusy zwykle były późną jesienią a skoro jest Le Guin to raczej nie ma Strugackich
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Prószyński wznawia Le Guin

Postautor: Cerber108 » czw 14.09.2023 8:03

Takie coś przyjmiemy z chęcią, a nie jakieś paszczury-wąpierze.
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Prószyński wznawia Le Guin

Postautor: asymon » czw 14.09.2023 8:53

Ale to nie jest omnibus, tylko jedna "standalone" powieść. Dlaczego miałoby to przeszkadzać Prószyńskiemu w wydawaniu Strugackich, nie rozumiem?

No i nie wiem, czy wymieniać. Mam co prawda w miękkich, ale za to ze złoceniami ;)

@Shedao ale "Zewsząd bardzo daleko" to obyczajówka, raczej dla młodzieży, moim zdaniem taka sobie i zupełnie nie fantastyczna. Gdyby wydali to razem z wynalazkami typu "Dziewczyny Bufallo", to nawet bym do alertów cenowych nie dodał. Może i mam "Ziemiomorze" w pięciu wydaniach. ale bez przesady z tym kompletowaniem...
Ostatnio zmieniony czw 14.09.2023 9:05 przez asymon, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1967
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Prószyński wznawia Le Guin

Postautor: Shedao Shai » czw 14.09.2023 9:15

asymon pisze:Ale to nie jest omnibus, tylko jedna "standalone" powieść. Dlaczego miałoby to przeszkadzać Prószyńskiemu w wydawaniu Strugackich, nie rozumiem?


Niezbadane są wyroki upośledzonego rozumowania ludzi w Prószyńskim.

asymon pisze:@Shedao ale "Zewsząd bardzo daleko" to obyczajówka, raczej dla młodzieży, moim zdaniem taka sobie i zupełnie nie fantastyczna. Gdyby wydali to razem z wynalazkami typu "Dziewczyny Bufallo", to nawet bym do alertów cenowych nie dodał. Może i mam "Ziemiomorze" w pięciu wydaniach. ale bez przesady z tym kompletowaniem...


Chłopie, oni już wydali od Ursuli wiersze, eseje i przekład Laozi. Młodzieżowa obyczajówka przy tym to pikuś :D
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prószyński wznawia Le Guin

Postautor: asymon » czw 14.09.2023 9:28

Akurat przekład Laozi jest o tyle ważny, że ona wszędzie wpycha czytelnikowi do gardła ten taoizm ;) Mam na chacie "Małą Fantastykę" z jakiegoś 1989, gdzie jest długi i fajny esej o taoizmie w "Ziemiomorzu", taki w sam raz dla dzieci. Jej eseje też są uważam bardzo spoko, przeczytałem ze dwa tomy po angielsku, będę czytał więcej, bo jest więcej. O wierszach o kocie, pozwolisz że się nie będę wypowiadał, ale w sumie to z tymi przystawkami jestem na "tak".

Serio, ostatnie na co czekam, to "Zewsząd bardzo daleko". Pamiętam wrażenia, jak to czytałem w podstawówce chyba, "błeee, to dla dziewczyn!"
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1967
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Prószyński wznawia Le Guin

Postautor: Shedao Shai » czw 14.09.2023 9:41

Wskazuję tylko, że Prószyński już dawno sięgnął w egzotyczniejszą część twórczości ULG, gdzie nie wszystko jest dla każdego. Ostatnia niewydana w tym formacie powieść dla mnie jest jak najbardziej pożądaną rzeczą, choćby dla dopełnienia kolekcji. I jest to dla mnie oczywistszy typ niż niektóre z tych, które już wyszły.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prószyński wznawia Le Guin

Postautor: asymon » czw 14.09.2023 10:16

Shedao Shai pisze:Ostatnia niewydana w tym formacie powieść dla mnie jest jak najbardziej pożądaną rzeczą, choćby dla dopełnienia kolekcji. I jest to dla mnie oczywistszy typ niż niektóre z tych, które już wyszły.


E tam, ostatnia zaraz... Zostały jeszcze (co najmniej) fantastyczne ale dziwne "Dziewczyny Bufallo" i "Nowa Atlandyda" i bardzo dobry moim zdaniem zbiór opowiadań niefantastycznych "Otwarte przestworza". To ostatnie bym sobie wymienił, bo salamandrowe wydanie się rozlatuje. Mam nadzieję że "Otwarte przestworza" wyjdzie osobno, a z reszty niech sobie robią omnibus, specjalnie dla ciebie ;) Z tym że żadnej z tych trzech książek Prószyński chyba nigdy nie wydawał, może nie mają motywacji?

Tak w ogóle widzę, że przegapiłem jeden omnibus, ten z "Jesteśmy snem", "Miejscem początku" i "Okiem czapli". Jak to się stało, nie wiem.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1967
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Prószyński wznawia Le Guin

Postautor: Whoresbane » czw 14.09.2023 10:32

Tak bardzo przegapiłeś, że nawet newsa o nim komentowałeś

https://katedra.nast.pl/news.php5?id=32438
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Prószyński wznawia Le Guin

Postautor: Shedao Shai » czw 14.09.2023 10:52

asymon pisze:
Shedao Shai pisze:Ostatnia niewydana w tym formacie powieść dla mnie jest jak najbardziej pożądaną rzeczą, choćby dla dopełnienia kolekcji. I jest to dla mnie oczywistszy typ niż niektóre z tych, które już wyszły.


E tam, ostatnia zaraz... Zostały jeszcze (co najmniej) fantastyczne ale dziwne "Dziewczyny Bufallo" i "Nowa Atlandyda" i bardzo dobry moim zdaniem zbiór opowiadań niefantastycznych "Otwarte przestworza". To ostatnie bym sobie wymienił, bo salamandrowe wydanie się rozlatuje. Mam nadzieję że "Otwarte przestworza" wyjdzie osobno, a z reszty niech sobie robią omnibus, specjalnie dla ciebie ;) Z tym że żadnej z tych trzech książek Prószyński chyba nigdy nie wydawał, może nie mają motywacji?


To, co wymieniłeś, to zbiory opowiadań. Ja mówię o powieściach - a z nich została tylko jedna.

"Nowa Atlantyda" u nas to była książka zawierająca tytułowe opowiadanie oraz ""Zewsząd bardzo daleko" właśnie. Nie pogniewałbym się, gdyby taka kolekcja była kolejnym tomem w serii. Potem jeszcze tyko "Otwarte przestworza" i "Dziewczyny Buffalo" (a może wszystko w jednym wielgachnym tomie?) i chyba mamy komplet prozy ULG. To by było. No, jeszcze by mogli dorzucić te kilka najnowszych opowiadań, co się nie załapały na poprzednie omnibusy (np. dwa opowiadania z Ziemiomorza - u nas wyszły tylko w Nowej Fantastyce).

asymon pisze:Tak w ogóle widzę, że przegapiłem jeden omnibus, ten z "Jesteśmy snem", "Miejscem początku" i "Okiem czapli". Jak to się stało, nie wiem.


Przeszedł dość bez echa.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prószyński wznawia Le Guin

Postautor: Shedao Shai » czw 14.09.2023 10:52

Whoresbane pisze:Tak bardzo przegapiłeś, że nawet newsa o nim komentowałeś

https://katedra.nast.pl/news.php5?id=32438


:mrgreen: #aktaWhoresbane'a
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prószyński wznawia Le Guin

Postautor: asymon » czw 14.09.2023 11:56

Whoresbane pisze:Tak bardzo przegapiłeś, że nawet newsa o nim komentowałeś

https://katedra.nast.pl/news.php5?id=32438


To była zapowiedź z 30 marca, do premiery 13 kwietnia zdążyłem zapomnieć. Piszę tam o jakimś wymyślonym wydaniu "Oka czapli" (serio nikt nie kojarzy?), a ty się spodziewasz że utrzymam uwagę przez dwa tygodnie? :mrgreen:

Anyway, czekam jeszcze tylko na "Otwarte przestworza", plus ewentualnie eseje. A "Lawinię" polecam, jak ktoś lubi takie herstorie.

EDIT: jak patrzę, z esejów/blognotek zostało jeszcze:

The Wave in the Mind: Talks and Essays on the Writer, the Reader, and the Imagination - 294 str.
Words Are My Matter: Writings on Life and Books - 338 str.
Dancing at the Edge of the World: Thoughts on Words, Women, Places - 414 str.
Steering The Craft: A Twenty-First-Century Guide to Sailing the Sea of Story - 162. str.

Z wydanych już po polsku "No Time to Spare" wyszło osobno jako "Nie ma czasu" a "Changing Planes" jako "Międzylądowania" w omnibusie "Wracać wciąż do domu". Więc nie mam pojęcia jak można to sensownie wydać. Na jeden omnibus chyba za dużo, to grubo ponad 1000 stron, a to ostatnie to chyba bardziej podręcznik/poradnik pisania książek. I już naprawdę kończę.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1967
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Prószyński wznawia Le Guin

Postautor: Bronsiu » czw 14.09.2023 12:36

Shedao Shai pisze:Potem jeszcze tyko "Otwarte przestworza" i "Dziewczyny Buffalo" (a może wszystko w jednym wielgachnym tomie?) i chyba mamy komplet prozy ULG.

Był jeszcze taki zbiór niefantastycznych opowiadań "Morski trakt". Jest też trochę opowiadań w ogóle w Polsce niewydanych na przykład nagrodzone Locusem i nominowane do Hugo "Sur".
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1063
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Prószyński wznawia Le Guin

Postautor: nosiwoda » czw 14.09.2023 13:35

W takim razie brakuje jeszcze w Polsce zbioru The compass rose, co do którego byłem pewien, że jednak się ukazał w którymś omnibusie. Ale wychodzi na to, że jednak nie.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5010
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Prószyński wznawia Le Guin

Postautor: Bronsiu » czw 14.09.2023 13:41

Całościowo się zaiste nie ukazał, trafiło tu i ówdzie kilka opowiadań.
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1063
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości