Będzie kolejny Wiedźmin :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Re: Będzie kolejny Wiedźmin

Postautor: Whoresbane » pt 04.08.2023 17:38

asymon pisze:
Whoresbane pisze:
robinse pisze:Niestety to autor jednego rewelacyjnego cyklu.........potem już długo nic.....


Ekhem... Trylogia Husycka?


Ja w ogóle uważam, że Trylogia Husycka jest lepsza od Wiedźmina...

(...)

Now kill me.


Kill you? Ja Ci piątkę przybiję bo uważam trylogię za lepszą niż Wiedźmin

@robinse
Więc nie znając Husytów uznałeś, że tylko Wiedźmin jest u Sapkowskiego rewelacyjny? :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1483
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: Będzie kolejny Wiedźmin

Postautor: asymon » pt 04.08.2023 17:48

Przesłuchałem niedawno samo opowiadanie "Głowa Kasandry" i nie zażarło, taka trochę ramotka jednak. Słuchało się nieźle, ale męczyło mnie powtarzanie w kółko przez autora, jak wspaniale byłoby, gdyby to naukowcy rządzili Ziemią. Były w Storytel inne opowiadania, ale odpadłem w połowie jakiegoś innego, chyba kryminalnego.

Wyszło w tym roku nowe wydanie, chyba sobie książkę sprawię, Supernowa dalej się wypina na e-booki (w większości).

Zresztą Husytów polecił mi kolega pochodzący z Dolnego Śląska, mówił że czytanie miało dla niego dodatkowy fun. Miałem całość pierwszego wydania, ale jeszcze podczas studiów książki poszły w tango, w sumie bardziej bym wolał box Husycki kupić, nieważne czarny, czy biały, może być ze złoceniami.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1967
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Będzie kolejny Wiedźmin

Postautor: Whoresbane » pt 04.08.2023 18:17

Jakiś czas temu zrobili dodruk wydania w pudełku. Ja mam stare z 2006

Tutaj
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1483
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Będzie kolejny Wiedźmin

Postautor: Cerber108 » pt 04.08.2023 18:39

Trylogia husycka jest świetna. Narrenturm to fenomenalna lektura, później jest już trochę gorzej, nie ma tak dobrego humoru, ale w dalszym ciągu git majonez.
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Re: Będzie kolejny Wiedźmin

Postautor: Fidel-F2 » pt 04.08.2023 18:49

asymon pisze:Przesłuchałem niedawno samo opowiadanie "Głowa Kasandry" i nie zażarło, taka trochę ramotka jednak. Słuchało się nieźle, ale męczyło mnie powtarzanie w kółko przez autora, jak wspaniale byłoby, gdyby to naukowcy rządzili Ziemią. Były w Storytel inne opowiadania, ale odpadłem w połowie jakiegoś innego, chyba kryminalnego.
Ech, a dla nie wszystko co napisał Baraniecki jest pomiędzy 8/10 a 10/10. Głowę Kasandry czytałem sto lat temu i słuchałem niedawno, i wszystko bym powiedział, ale nie że ramotka.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3467
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Będzie kolejny Wiedźmin

Postautor: Janusz S. » pt 04.08.2023 19:43

asymon pisze:Zresztą Husytów polecił mi kolega pochodzący z Dolnego Śląska, mówił że czytanie miało dla niego dodatkowy fun.

Dla kolegów z Górnego Śląska też :angel:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5947
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Będzie kolejny Wiedźmin

Postautor: Kato Starszy » pt 04.08.2023 22:56

Sezon Burz to już był poziom kiepskiego fanfica. Kolejna część jest bez sensu.

A trylogia husycka to dwa świetne tomy i jedna średniawka.
Kato Starszy
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 585
Rejestracja: ndz 22.02.2009 18:50
Lokalizacja: Wrocław

Będzie kolejny Wiedźmin

Postautor: Coacoochee » sob 05.08.2023 11:52

"Sezon Burz" wyglądał jak fabularyzacja scenariusza RPG spisana przez średnio zdolnego MG.
Zaskoczenie może być tylko na plus, choć przypuszczam, że wątpię.
Coacoochee
Lord
Lord
 
Posty: 1820
Rejestracja: czw 12.11.2015 13:15

Re: Będzie kolejny Wiedźmin

Postautor: asymon » sob 05.08.2023 14:02

Ja tam podejrzewałem, że pan Andrzej zatrudnił jakiegoś "młodego zdolnego", bo początek faktycznie czytało się jak słaby fanfik.
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1967
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Będzie kolejny Wiedźmin

Postautor: Ziuta » sob 05.08.2023 16:00

Ja odniosłem wrażenie, że AS miał na komputerze fragmenty niezakończonych opowiadań, czy sceny, które wypadł z Sagi, bo były redundantne i posklejał je w powieść. Podobnie zresztą oceniano Żmiję, że to niepotrzebnie rozwleczone opowiadanie. Jeśli AS wyciągnął z tego wnioski, może dać coś ciekawego. Zwłaszcza, że nic go nie ciśnie, może poza własnymi ambicjami. To nie Martin, który naobiecywał złote góry, a teraz nie może się z tego wykręcić.
Ziuta
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 338
Rejestracja: śr 16.03.2011 16:04
Lokalizacja: NH

Będzie kolejny Wiedźmin

Postautor: Janoosh » ndz 06.08.2023 23:55

Pewnie będzie prequel albo coś obok, bo już dawno zapowiadał, że kontynuacji nie będzie. Słucham sobie tego wywiadu i ciekawsza wydawała się wypowiedź, że ma w zanadrzu/planuje cykl powieści podobny do trylogii husyckiej, tyle że osadzony w XVII wieku (wojna 30-letnia, potop szwedzki, powstanie Chmielnickiego). To byłaby bomba, ale Andrzej mówi, że raczej sobie zbiera do tego materiały, a nie pracuje. Ma w planach. I że raczej tego nigdy nie wyda, bo ma już sporo lat na karku, dokładnie 76 (czyt. życia mu nie starczy). Szkoda, bo to jest dokładnie coś, co chciałbym przeczytać!!! Od 58:00, nie wiem gdzie się podział przycisk udostępniania:
https://www.youtube.com/watch?v=d9kkfOq_Wdo
Janoosh
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 52
Rejestracja: ndz 15.05.2022 9:20

Poprzednia

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 126 gości