Ryan we wrześniu :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Ryan we wrześniu

Postautor: Janusz S. » wt 25.07.2023 18:02

Niestety MAG zrezygnował z Ryana i będziemy mieli teraz broszurowe wydanie za 70 zł :-(
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5947
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Ryan we wrześniu

Postautor: Ash » wt 25.07.2023 19:34

Może 70zł i broszura ale będziesz tam miał przynajmniej 350 stron czcionką 20tką.
Ash
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 100
Rejestracja: śr 14.06.2023 11:35

Ryan we wrześniu

Postautor: Cerber108 » wt 25.07.2023 21:34

Broszura, ale za to w trzech tomach.
Awatar użytkownika
Cerber108
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 414
Rejestracja: wt 17.01.2023 20:04

Ryan we wrześniu

Postautor: jtk » śr 26.07.2023 16:17

Pracownicy Fabryki Słów sugerują, że prawdopodobnie wydadzą pozostałe (wcześniejsze) książki Ryana. I przyznam, że nowe wydanie trylogii Kruczy Cień z chęcią przygarnę. Choć wolałbym twarde okładki od Maga do kompletu z Kruczym Ostrzem zamiast zintegrowanych (zapewne) od Fabryki, to jednak jest coraz większa szansa, że będzie w końcu dostępne nowe wydanie tych książek.
jtk
Wędrowiec
Wędrowiec
 
Posty: 43
Rejestracja: sob 07.03.2020 20:51

Ryan we wrześniu

Postautor: Ash » śr 26.07.2023 16:22

A ja jeszcze niedawno słyszałem, że Papierowy Księżyc ma zrobić wznowić. Tak w ogóle to podobno tam coś z trzecim tomem było popsute. Ktoś coś?
Ash
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 100
Rejestracja: śr 14.06.2023 11:35

Ryan we wrześniu

Postautor: Cymrean » czw 27.07.2023 7:13

Zapewne autor nie udźwignął pisania na kontrakcie z wydawnictwem. Pieśń Krwi była wpierw wydana własnym sumptem, a potem autor musiał szybko napisać tomy 2 i 3 zgodnie z deadline'ami wydawcy.

Tak czy inaczej z tego co czytałem tom 2 jest tylko w porządku, a tom 3 jest fatalną katastrofą i mało kto go doczytał do końca.
Cymrean
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 352
Rejestracja: pt 06.07.2007 10:12

Re: Ryan we wrześniu

Postautor: Janusz S. » czw 27.07.2023 8:54

Cymrean pisze:Zapewne autor nie udźwignął pisania na kontrakcie z wydawnictwem. Pieśń Krwi była wpierw wydana własnym sumptem, a potem autor musiał szybko napisać tomy 2 i 3 zgodnie z deadline'ami wydawcy.

Tak czy inaczej z tego co czytałem tom 2 jest tylko w porządku, a tom 3 jest fatalną katastrofą i mało kto go doczytał do końca.

Katastrofą jest polskie tłumaczenie a nie sama książka. PK po wielu opóźnieniach wydał brudnopis tłumaczenia bez żadnej korekty, z alternatywnymi wersjami, wklejonymi bzdurami powtarzającymi się na co drugiej stronie (wszystkie podrozdziały od strony 547 do strony 564 zaczynają się od słów "Wysoki mężczyzna przez resztę dnia trzymał", nieposiadających żadnego związku z treścią tych fragmentów książki) i milionem błędów wszystkich możliwych rodzajów. Nie ma to nic wspólnego z jakością pisania autora, chociaż trzeci tom jest relatywnie najsłabszy z cyklu. Nie wiem na ile to wrażenie jest zniekształcone przez nieustanną irytację jakością tłumaczenia, bo trudno jedno od drugiego oddzielić.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5947
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Ryan we wrześniu

Postautor: Cymrean » czw 27.07.2023 9:10

Nie odnosiłem się do polskiego tłumaczenia, opinie za granicą (na r/fantasy) są takie same. Parafrazując: w 3 tomie nie ma niczego co czyniło tom 1 tak dobrym, nie ma nawet niczego z tego co czyniło tom 2 przeciętnym. Dlatego w ogóle tego autora nie brałem po uwagę.

Na Goodreads 1 tom ma ocenę 4.42, a trzeci 3.7. Takie oceny to ewenement, na ogół ludzie co nie lubią 1 tomu po nim odpadają i dalsze tomy mają wyższe noty albo przynajmniej podobne.
Cymrean
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 352
Rejestracja: pt 06.07.2007 10:12

Re: Ryan we wrześniu

Postautor: Janusz S. » czw 27.07.2023 11:54

Cymrean pisze:Nie odnosiłem się do polskiego tłumaczenia, opinie za granicą (na r/fantasy) są takie same. Parafrazując: w 3 tomie nie ma niczego co czyniło tom 1 tak dobrym, nie ma nawet niczego z tego co czyniło tom 2 przeciętnym. Dlatego w ogóle tego autora nie brałem po uwagę.

Na Goodreads 1 tom ma ocenę 4.42, a trzeci 3.7. Takie oceny to ewenement, na ogół ludzie co nie lubią 1 tomu po nim odpadają i dalsze tomy mają wyższe noty albo przynajmniej podobne.

Wybacz, że będę się jednak kierował swoją opinią a nie średnią z goodreads, chociaż z trzecim tomem jest problem. Trudno mi ocenić samą książkę, bo polska wersja nie pozwala na bezproblemowy odbiór treści. Pierwszy tom bardzo lubię, jak wiele historii o dorastaniu bohatera, drugi mnie trochę nudził, a trzeci nie różnił się chyba poziomem od drugiego. Jeśli ktoś czytał dalszy ciąg wydany przez MAGa, to jest mniej więcej taki sam poziom.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5947
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Ryan we wrześniu

Postautor: Ash » czw 27.07.2023 13:52

Czytam sobie właśnie Legion Płomienia bo mnie MAG zachęcil Kruczym Ostrzem i muszę powiedzieć, że Ryan pisze bardzo fajne fantasy. I teraz mam dylemat bo wydawane książki przez Fabrykę pozostawiają wiele do życzenia (ta gówniana zintegrowana okładka, czcionka i przede wszystkim cena).
Ash
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 100
Rejestracja: śr 14.06.2023 11:35

Ryan we wrześniu

Postautor: Cymrean » czw 27.07.2023 13:59

Janusz S. pisze:Wybacz, że będę się jednak kierował swoją opinią a nie średnią z goodreads, chociaż z trzecim tomem jest problem. Trudno mi ocenić samą książkę, bo polska wersja nie pozwala na bezproblemowy odbiór treści. Pierwszy tom bardzo lubię, jak wiele historii o dorastaniu bohatera, drugi mnie trochę nudził, a trzeci nie różnił się chyba poziomem od drugiego. Jeśli ktoś czytał dalszy ciąg wydany przez MAGa, to jest mniej więcej taki sam poziom.


Jasne rozumiem. Zwłaszcza, że czytałeś Ryana a ja nie więc nie mam co się spierać. :)

Noty z Goodreads się tez średnio nadają do wyznaczania poziomu książek, ale akurat do porównywania tomów jednej serii między sobą moim zdaniem są idealne.
Np. można wychwycić, że Koło Czasu zaczęło mieć problemy około 5-6 tomu, a 10 był najgorszy. Akurat się z tym męcze i potwierdzam oceny. :P
Ostatnio zmieniony czw 27.07.2023 14:00 przez Cymrean, łącznie zmieniany 1 raz
Cymrean
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 352
Rejestracja: pt 06.07.2007 10:12

Re: Ryan we wrześniu

Postautor: Janusz S. » czw 27.07.2023 14:18

Cymrean pisze:Noty z Goodreads się tez średnio nadają do wyznaczania poziomu książek, ale akurat do porównywania tomów jednej serii między sobą moim zdaniem są idealne.
Np. można wychwycić, że Koło Czasu zaczęło mieć problemy około 5-6 tomu, a 10 był najgorszy. Akurat się z tym męcze i potwierdzam oceny. :P

Nie jestem przekonany, że do tego ostatniego celu są lepsze niż do bardziej generalnych porównań, ale może i masz rację - w końcu ocenia zapewne zbliżona grupa czytelników. Z oceną Koła Czasu akurat też się zgadzam :) Generalnie jednak w ogóle na oceny nie patrzę. Czasami tylko kieruję się opiniami osób o zbliżonym guście, szukając nowych rzeczy.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5947
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości