Narodziny Science Fiction - kolejna książka w sprzedaży :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Narodziny Science Fiction - kolejna książka w sprzedaży

Postautor: Janusz S. » ndz 15.05.2022 13:19

Jedna ze wstydliwych zaległości czytelniczych. Chyba nie do nadrobienia, bo okładki Stalkera mnie odrzucają :-(
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Narodziny Science Fiction - kolejna książka w sprzedaży

Postautor: Bronsiu » ndz 15.05.2022 13:20

Jest na Wolnych Lekturach.
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1055
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Narodziny Science Fiction - kolejna książka w sprzedaży

Postautor: Janusz S. » ndz 15.05.2022 13:25

Bronsiu pisze:Jest na Wolnych Lekturach.

Poważnie? Tzn. e-book?
EDIT: Znalazłem, ale 30 zł za ebooka nie dam... właściwie to w ogóle interesują mnie tylko papierowe.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Narodziny Science Fiction - kolejna książka w sprzedaży

Postautor: Bronsiu » ndz 15.05.2022 14:13

Tam jest napisane "Jak na razie ten utwór jest dostępny wyłącznie dla naszych Przyjaciół.", więc może za jakiś czas będzie ogólnodostępny. No ale jak nie chcesz e-booka to właściwie nie ma tematu.
Ja z kolei się dziwię, że Wojtek Sedeńko na blogu napisał "e-booka u mnie oczywiście nie będzie". Nie wiem, co w tym oczywistego, bo e-book "Ostatnich i pierwszych ludzi" (tegoż autora i w tej samej serii), był, nawet mam.
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1055
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: Narodziny Science Fiction - kolejna książka w sprzedaży

Postautor: Janusz S. » ndz 15.05.2022 15:23

Bronsiu pisze:Tam jest napisane "Jak na razie ten utwór jest dostępny wyłącznie dla naszych Przyjaciół.", więc może za jakiś czas będzie ogólnodostępny. No ale jak nie chcesz e-booka to właściwie nie ma tematu.

Żeby zostać przyjacielem trzeba zapłacić minimum 3o zł. Nie chcę ebooków bo jako stary dziad kupując ebooka w ogóle nie czuje, że coś posiadam. To tak samo jakbym miał na ścianach wieszać giclee zamiast obrazów. Niby fajne ale nieprawdziwe.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Narodziny Science Fiction - kolejna książka w sprzedaży

Postautor: nosiwoda » ndz 15.05.2022 16:56

Poczekasz kilka miesięcy, i będzie za darmo. Tak było np. z Inwazją jaszczurów Czapka.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Narodziny Science Fiction - kolejna książka w sprzedaży

Postautor: asymon » ndz 15.05.2022 17:34

Tak, wcześniejszy dostęp do książek ma być zachętą dla wspierających. Ja w ogóle nie patrzę na to jako zapłata za książkę, a jako wsparcie dla fundacji która robi dużo dobrego i trwa i coś robi. Zdaje się że po miesiącu od ukazania się książki są ogólnodostępne.

W przeciwieństwie do wielu bardziej lub mniej państwowych projektów, które coś robiły i dopóki były pieniądze to rzeczy były dostępne, a potem znikły nie wiadomo gdzie. Typu Polona czy Ninateka, sporo fajnych projektów przepadło, jak "Solaris" czytane przez Piotra Fronczewskiego, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
Ostatnio zmieniony ndz 15.05.2022 17:35 przez asymon, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Narodziny Science Fiction - kolejna książka w sprzedaży

Postautor: nosiwoda » ndz 15.05.2022 18:02

Przecież Ninatekajest na sieci. Nie korzystam, ale jest. A propos fajnych darmowych inicjatyw, o których mało kto wie: archiwum paryskiej Kultury, w tym pierwsze polskie tłumaczenie 1984 Orwella.

A z Wolnymi Lekturami i ich wspieraniem, to miałem tak, że przesłałem darowiznę, ale chyba nie przez właściwy link, tylko przelewem, przez co podziękowali, ale na listę Przyjaciół mnie nie wciągnęli :D Potem mnie doinformowali, że Przyjacielami są ci, którzy "w ciągu ostatnich 30 dni dokonali darowizny na rzecz Wolnych Lektur".
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Narodziny Science Fiction - kolejna książka w sprzedaży

Postautor: Janusz S. » ndz 15.05.2022 18:12

nosiwoda pisze:A z Wolnymi Lekturami i ich wspieraniem, to miałem tak, że przesłałem darowiznę, ale chyba nie przez właściwy link, tylko przelewem, przez co podziękowali, ale na listę Przyjaciół mnie nie wciągnęli :D Potem mnie doinformowali, że Przyjacielami są ci, którzy "w ciągu ostatnich 30 dni dokonali darowizny na rzecz Wolnych Lektur".

Tzn. przyjacielem jest się tylko miesiąc bez stałych opłat? Zabawne. Czyli to zwykły abonament...
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Narodziny Science Fiction - kolejna książka w sprzedaży

Postautor: nosiwoda » ndz 15.05.2022 18:15

Ale wszystkie pozostałe książki są za darmo nie tylko dla przyjaciół. Ja to rozumiem i akceptuję - stałe wpłaty upoważniają do bonusu w postaci wcześniejszego dostępu. Tylko o tym nie wiedziałem, gdy akurat miało być nowe tłumaczenie Czapka.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4975
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Narodziny Science Fiction - kolejna książka w sprzedaży

Postautor: Janusz S. » ndz 15.05.2022 21:54

Ja też rozumiem, ale nie skorzystam.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Narodziny Science Fiction - kolejna książka w sprzedaży

Postautor: jezzo » pn 16.05.2022 9:05

Jezu, jak to możliwe, że taki piękny portal jak Ninateka istnieje w takiej niszy. Nawet nie wiedziałem o jego istnieniu. Muszę wypromować wśród znajomych. Jeszcze za friko z tego co widzę.
A na Wolne Lektury warto raz na jakiś czas troszkę przelać, bo robią dobrą robotę i czasami korzystam jak chcę jakąś klasykę z domeny publicznej. Choć nie rozumiem, czemu to nie jest w pełni finansowane z budżetu. No cóż, Polska, nie powinienem być zdziwiony.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: Narodziny Science Fiction - kolejna książka w sprzedaży

Postautor: asymon » pn 16.05.2022 9:24

nosiwoda pisze:Przecież Ninatekajest na sieci.


No jest, ale część zawartości znikła z internetu w niewyjaśnionych okolicznościach. Część jednak została, bardzo dobrze robione są te słuchowiska, polecam. Szkoda tylko "Solaris".
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości