MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwartał 20 :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwartał 20

Postautor: Kszych » czw 05.05.2022 7:50

Pewniaki to u mnie tylko Eriksony, Artefakty i UW. Być może jeszcze Pullman. "Horrorami" raczej nie jestem zainteresowany, a pozostałe (Roanhorse, Clark, McGuire, Clair) to dla mnie zagadka i zdecyduje nastrój chwili... czyli opis i może jakieś opinie.
Awatar użytkownika
Kszych
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 306
Rejestracja: sob 04.07.2020 16:25

Re: MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwarta

Postautor: Shedao Shai » czw 05.05.2022 8:15

Zaraz, zaraz, czyli trzeci Reynolds w lipcu jest zarazem ostatnim w tym roku? Jakie rozczarowanie... Liczyłem na co najmniej jednego jesienią.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3695
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwartał 20

Postautor: Haribo » czw 05.05.2022 8:29

@Shedao Shai Ale pamiętajmy, że pierwotnie "Otchłań rozgrzeszenia" Reynoldsa miała być w grudniu. Jakiś Erikson wypadł (chyba?) i na jego miejsce szczęśliwie wskoczyła "Otchłań...". Byłoby świetnie, gdyby kolejnym Reynoldsem w MAGu był "Inhibitor Phase" (wiki podaje, że łączy się ze wznawianą w tym roku trylogią).
Haribo
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 496
Rejestracja: czw 28.03.2013 9:37

Re: MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwarta

Postautor: ASX76 » czw 05.05.2022 8:46

Kszych pisze:Pewniaki to u mnie tylko Eriksony, Artefakty i UW. Być może jeszcze Pullman. "Horrorami" raczej nie jestem zainteresowany, a pozostałe (Roanhorse, Clark, McGuire, Clair) to dla mnie zagadka i zdecyduje nastrój chwili... czyli opis i może jakieś opinie.


Wypróbuj Pan chociaż "Bibliotekę na Górze Opiec". Dark fantasy chyba pasuje? :wink:
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwarta

Postautor: Shedao Shai » czw 05.05.2022 9:05

No dobra, ale wciąż - tyle miesięcy bez Reynoldsa... Nie jest to za dobre tempo, a trochę tych książek jeszcze przed nami. Za duża przerwa.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3695
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwarta

Postautor: Whoresbane » czw 05.05.2022 9:10

Haribo pisze:@Shedao Shai Ale pamiętajmy, że pierwotnie "Otchłań rozgrzeszenia" Reynoldsa miała być w grudniu. Jakiś Erikson wypadł (chyba?) i na jego miejsce szczęśliwie wskoczyła "Otchłań...". Byłoby świetnie, gdyby kolejnym Reynoldsem w MAGu był "Inhibitor Phase" (wiki podaje, że łączy się ze wznawianą w tym roku trylogią).


Nie wypadł tylko przez braki papieru potrzebnego do druku >1000 stron Eriksony zostały przesunięte na wrzesień a ich miejsce zajęły dwa Reynoldsy w czerwcu i lipcu
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1467
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwartał 20

Postautor: niepco » czw 05.05.2022 10:04

O matko. Z tej listy tylko 3 pozycje dla mnie, chociaż zastanowię się jeszcze nad A Master of Djinn.
Dwa Reynoldsy w czerwcu i lipcu cieszą. Ale cieszyłbym się jeszcze bardziej gdyby w grudniu ukazała się Migotliwa wstęga:-)
niepco
Lord
Lord
 
Posty: 1226
Rejestracja: ndz 19.09.2010 18:25
Lokalizacja: Antiquitatis Genus Crosniensis

MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwartał 20

Postautor: Haribo » czw 05.05.2022 10:14

Co do Reynoldsa, to czy wiadomo coś o wznowieniu opowiadań? Chętnie przytuliłbym "Diamentowe psy.Turkusowe dni" i "Północ galaktyki" w jednym tomie na twardo.
I mam jeszcze jedno życzenie: oby "W paszczy wieloryba" McAuleya nie miało znowu obsuwy.
Haribo
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 496
Rejestracja: czw 28.03.2013 9:37

MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwartał 20

Postautor: niepco » czw 05.05.2022 10:17

Mają wyjść wznowienia wszystkich Reynoldsów ale te opowiadania wyjdą w oddzielnych tomach raczej.
niepco
Lord
Lord
 
Posty: 1226
Rejestracja: ndz 19.09.2010 18:25
Lokalizacja: Antiquitatis Genus Crosniensis

MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwartał 20

Postautor: Haribo » czw 05.05.2022 10:23

@Niespo. Dzięki. "Diamentowe/Turkusowe" osobno? Toż to cieniutkie jest. Ale ważne, że w ogóle wyjdzie.
Haribo
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 496
Rejestracja: czw 28.03.2013 9:37

MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwartał 20

Postautor: Haribo » czw 05.05.2022 10:24

@niepco sorry
Haribo
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 496
Rejestracja: czw 28.03.2013 9:37

MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwartał 20

Postautor: Jarowik » czw 05.05.2022 10:52

Zdecydowanie przestałem przyglądać się planom wydawniczym MAGa. To, co w rzeczywistości MAG wydaje, ma się nijak do tego, czym się przedwcześnie chwali.
Jarowik
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 144
Rejestracja: czw 24.03.2022 11:45

Re: MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwarta

Postautor: Bibi King » czw 05.05.2022 11:07

Eee tam, zaraz "nijak". Przesadzasz. Po prostu są entuzjastycznymi mistrzami obsuwek i zamieszania :lol:. Rzadko gubią bez śladu coś, co zapowiadali.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1122
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwartał 20

Postautor: Sędzia » czw 05.05.2022 11:35

Bo to nie są zapowiedzi, o czym zawsze AM przypomina
Sędzia
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 283
Rejestracja: pn 01.03.2021 14:39

MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwartał 20

Postautor: Jarowik » czw 05.05.2022 13:09

Nie żebym nie lubił MAGa czy cuś, sporo z ich wydań sukcesywnie zapełnia moje półki (i głowę). Co do wydawniczego jasnowidztwa, zdecydowanie bardziej polegam na zapowiedziach w mojej ulubionej onlajnowej księgarni. A z kolei o kilku pozycjach, na które kiedyś ostrzyłem sobie pazurki, jakoś przestało być słychać, więc wolę nie wybiegać w zbyt odległą przyszłość... ;-)
Jarowik
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 144
Rejestracja: czw 24.03.2022 11:45

MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwartał 20

Postautor: Jarowik » czw 05.05.2022 13:13

P.S. np. teksty Sheri S. Tepper...
Jarowik
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 144
Rejestracja: czw 24.03.2022 11:45

Re: MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwarta

Postautor: Janusz S. » czw 05.05.2022 14:20

Jarowik pisze:Zdecydowanie przestałem przyglądać się planom wydawniczym MAGa. To, co w rzeczywistości MAG wydaje, ma się nijak do tego, czym się przedwcześnie chwali.

Najwyraźniej jednak nie chcesz przyjąć do wiadomości, że to NIE są plany. I jakbyś nie dostrzegał, że wielu ludzi cieszy możliwość przyjrzenia się różnym opcjom z dużym wyprzedzeniem a czasami tą drogą mamy nawet jakiś minimalny wpływ na to, czy ukaże się coś na czym komuś zależy. AM daje Ci możliwość wglądu w to co się przygotowuje a nie, jak zdajesz się myśleć, przechwala się opcjami, których potem nie realizuje. Nie chcesz, nie czytaj. Ja chcę i cieszę się, że redaktor MAGa dzieli się tym co mu się w wydawniczej kuchni gotuje. Nawet jeśli nie wszystko się potem udaje. Sądząc z liczby komentarzy i reakcji wielu ludzi chętnie czyta takie informacje.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5893
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwartał 20

Postautor: Tigillo » czw 05.05.2022 14:38

Ja już dawno przestałem złościć się na MAGa ze te przesunięcia, książek do przeczytania sporo leży wiec czy coś na co czekam wyjdzie w pierwotnym terminie czy za pół roku u mnie nic nie zmienia. Grunt żeby tylko nie przegapić, niby robie zapiski kiedy co i jak … no ale ;p
Tigillo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 505
Rejestracja: czw 24.12.2020 0:31

MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwartał 20

Postautor: Jarowik » czw 05.05.2022 14:40

A żeby nie było, że zmyślam - niniejszy wątek informuje właśnie o zmianach w... planach wydawniczych MAGa :-)
Jarowik
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 144
Rejestracja: czw 24.03.2022 11:45

Re: MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwarta

Postautor: Janusz S. » czw 05.05.2022 14:56

Jarowik pisze:A żeby nie było, że zmyślam - niniejszy wątek informuje właśnie o zmianach w... planach wydawniczych MAGa :-)

Zdaję sobie z tego sprawę - to ja napisałem tego niusa i jego tytuł. To nie cytat z AMa. Dlatego miło i grzecznie Ci tłumaczę, co on oznacza a także to, że pretensje do redakcji wydawnictwa są bezzasadne.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5893
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwartał 20

Postautor: Jimu69 » czw 05.05.2022 18:54

Panie Januszu, czy może coś wiadomo ws. Scott'a Lynch'a Cień Emberlainu oraz miękkiego wydania trylogii Epoka obłędu J.Abercrombie'ego?
Jimu69
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: czw 05.05.2022 18:49

Re: MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwarta

Postautor: Whoresbane » czw 05.05.2022 18:56

Abercrombie na miękko miał się udać w pierwszym półroczu 2022
Obrazek
Awatar użytkownika
Whoresbane
Lord
Lord
 
Posty: 1467
Rejestracja: wt 13.08.2019 17:08

Re: MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwarta

Postautor: Janusz S. » czw 05.05.2022 21:49

Jimu69 pisze:Panie Januszu, czy może coś wiadomo ws. Scott'a Lynch'a Cień Emberlainu oraz miękkiego wydania trylogii Epoka obłędu J.Abercrombie'ego?

Książki nie ma i to wszystko co wiadomo na pewno. A po jego problemach osobistych i prawnych trudno oczekiwać czegoś optymistycznego. Reszta to pobożne życzenia i zgadywanki.
Na pytania o Abercrombiego wiarygodnie może odpowiedzieć tylko AM. Mój wgląd w jego plany jest taki sam jak każdego kto czytuje to forum lub forum Zaginionej Biblioteki. Ostatnie pytanie jakie tam padło wczoraj o wydanie Abercrombiego w miękkich okładkach pozostało bez odpowiedzi. Wcześniejszą odpowiedź AMa podał już @Whoresbane.
Ostatnio zmieniony pt 06.05.2022 11:27 przez Janusz S., łącznie zmieniany 1 raz
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5893
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwarta

Postautor: Luc du Lac » pt 06.05.2022 0:46

Janusz S. pisze: A po jego problemach osobistych i prawnych autora trudno oczekiwać czegoś optymistycznego.


ee - o osobistej niemocy coś tam czytałem, ale jakie prawne problemy ? to ciekawe ;)
Luc du Lac
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 225
Rejestracja: czw 30.09.2021 23:18

Re: MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwarta

Postautor: Janusz S. » pt 06.05.2022 8:07

Luc du Lac pisze:
Janusz S. pisze: A po jego problemach osobistych i prawnych autora trudno oczekiwać czegoś optymistycznego.


ee - o osobistej niemocy coś tam czytałem, ale jakie prawne problemy ? to ciekawe ;)

Pewnie powinienem użyć przymiotnika "obyczajowe" zamiast "prawne", ale generalnie chodziło o oskarżenie o wieloletnie molestowanie seksualne. Przyznaję, że nie śledziłem tego wątku i nie wiem czym się to skończyło. Bez trudu znajdziesz opisy i oświadczenia oby stron w sieci.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5893
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwartał 20

Postautor: Jimu69 » ndz 08.05.2022 19:52

Dziękuję za wyczerpujące informacje.
Pozdrawiam
Jimu69
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: czw 05.05.2022 18:49

Re: MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwarta

Postautor: Luc du Lac » ndz 08.05.2022 23:03

Janusz S. pisze:
Luc du Lac pisze:
Janusz S. pisze: A po jego problemach osobistych i prawnych autora trudno oczekiwać czegoś optymistycznego.


ee - o osobistej niemocy coś tam czytałem, ale jakie prawne problemy ? to ciekawe ;)

Pewnie powinienem użyć przymiotnika "obyczajowe" zamiast "prawne", ale generalnie chodziło o oskarżenie o wieloletnie molestowanie seksualne. Przyznaję, że nie śledziłem tego wątku i nie wiem czym się to skończyło. Bez trudu znajdziesz opisy i oświadczenia oby stron w sieci.



thx. znalazłem.
Luc du Lac
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 225
Rejestracja: czw 30.09.2021 23:18

Re: MAG - aktualizacja planów wydawniczych na ostatni kwarta

Postautor: niepco » pn 09.05.2022 6:46

Shedao Shai pisze:No dobra, ale wciąż - tyle miesięcy bez Reynoldsa... Nie jest to za dobre tempo, a trochę tych książek jeszcze przed nami. Za duża przerwa.


Też liczyłem na jedną jego książkę w grudniu, ale cóż...Za to wcześniej będziemy mieć Inhibitor Phase, co chyba bardziej jednak cieszy.
A szkice się zmieniają i może się okazać, że będziemy mogli ją zamówić wcześniej w sklepie MAGa, co jest już pewną tradycją :D
I hope and pray that none may kill me,
Nor I kill any, with woundings grim
But if ever any should think to kill me
I pray thee, God, let me kill him!
niepco
Lord
Lord
 
Posty: 1226
Rejestracja: ndz 19.09.2010 18:25
Lokalizacja: Antiquitatis Genus Crosniensis


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości