Kopiec, Grzegorz - "Eksperyment" :: Sprawdź komentowaną ksiażkę.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Kopiec, Grzegorz - "Eksperyment"

Postautor: Shedao Shai » sob 13.11.2021 11:26

"Eksperyment" kupiłem jakoś z rozpędu, bo uważnie śledzę polskich autorów wydawanych przez Vesper, i tak robiłem od nich jakieś zamówienie... no i poszło. Był to duży błąd. Książka mocno odstaje od standardowego poziomu Vespera, pasowałaby raczej do któregoś z bardziej niszowych wydawnictw które z radością babrają się w kupie i jakoś im to tam w niewielkich nakładach idzie.

Książka zaczyna się całkiem nieźle i zwiastuje ot, takie przeciętne, przyjemne czytadełko. Aż gdzieś w połowie autor zaczyna odsłaniać karty, a ja nie mogę uwierzyć, że naprawdę to był jego pomysł na fabułę, naprawdę poszedł w takim kierunku. Do autora pretensje mieć ciężko, pewnie orał jak mógł i napisał co mu w głowie siedziało. Ale że ludziom z wydawnictwa gdzieś tam po drodze przy lekturze, redakcji, korekcie nie zapaliła się lampka pt. "to głupoty, nie róbmy se siary", to aż ciężko uwierzyć. Fabuła jest absurdalna, ocierająca się o fanfic. I to przykrywa właściwie wszystko inne. Od strony technicznej pan Kopiec nie pisał źle, ale nie przekonam się czy jest w stanie napisać coś sensowniejszego, bo na "Eksperymencie" moja przygoda z jego twórczością na pewno się kończy.
2/6
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kopiec, Grzegorz - "Eksperyment"

Postautor: historyk » sob 13.11.2021 15:52

Shedao Shai pisze:ludziom z wydawnictwa gdzieś tam po drodze przy lekturze, redakcji, korekcie nie zapaliła się lampka pt. "to głupoty, nie róbmy se siary", to aż ciężko uwierzyć.

Dialog czy narrator?
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Kopiec, Grzegorz - "Eksperyment"

Postautor: Shedao Shai » sob 13.11.2021 16:15

To nie cytat z książki. Chodziło mi o to, że dziwi mnie, że w procesie, gdzie decyduje się co wydać, a co nie, nikt w Vesperze nie powiedział: tę książkę lepiej odpuśćmy :)
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kopiec, Grzegorz - "Eksperyment"

Postautor: historyk » sob 13.11.2021 19:30

Aha, bo myślałem, że ubodło Cię jakieś "se" w książce :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Kopiec, Grzegorz - "Eksperyment"

Postautor: Shedao Shai » sob 13.11.2021 20:50

historyk pisze:Aha, bo myślałem, że ubodło Cię jakieś "se" w książce :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com


Nie, nie, dla "se" mam najwyższy szacunek! :wink:
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości