"Koło Czasu" - zwiastun :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

"Koło Czasu" - zwiastun

Postautor: Shadowmage » pt 03.09.2021 9:44

Takie to wszystko trochę za ładne i niespecjalnie wzbudza emocje.
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: "Koło Czasu" - zwiastun

Postautor: ASX76 » pt 03.09.2021 10:11

A gdyby było brzydkie, to lepiej? ;)
Jak na moje perskie oko pod względem wizualnym jest tak, jak być powinno :)
Produkcje Amazonu wyróżniają się w tym aspekcie na tle konkurencji.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: "Koło Czasu" - zwiastun

Postautor: Shadowmage » pt 03.09.2021 10:48

Powiedzmy, że wizualnie wolę mniej sterylne scenografie. To wygląda trochę jak "Shanara".
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: "Koło Czasu" - zwiastun

Postautor: Janusz S. » pt 03.09.2021 10:51

Shadowmage pisze:Takie to wszystko trochę za ładne i niespecjalnie wzbudza emocje.

Pieroński z Ciebie szpyndlikorz...
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5870
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

"Koło Czasu" - zwiastun

Postautor: Coacoochee » pt 03.09.2021 11:32

Nieźle. Tylko gdzie wyczytali to multi-kulti w Dwu Rzekach? Tak, wiem - taka moda.
Coacoochee
Lord
Lord
 
Posty: 1798
Rejestracja: czw 12.11.2015 13:15

Re: "Koło Czasu" - zwiastun

Postautor: lordofthedreams » pt 03.09.2021 14:58

Miasto jakieś takie podobne do tego pokazanego na pierwszym zdjęciu z Władcy Pierścieni.
Coacoochee pisze:Nieźle. Tylko gdzie wyczytali to multi-kulti w Dwu Rzekach? Tak, wiem - taka moda.

Moda od zarania fantasy - wszędzie te elfy, krasnoludy, gobliny i ich substytuty...
"Leave your mind hard open..."
lordofthedreams
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 484
Rejestracja: pn 18.03.2013 17:28
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

"Koło Czasu" - zwiastun

Postautor: jezzo » sob 04.09.2021 8:30

Trailer fantastyczny, najlepszy jaki widziałem od dawien dawna, dużo robi świetna muzyka. Przyznam się, że wygląda to znacznie lepiej niż sobie wyobrażałem. Kto wie, może to będzie forma, aby zapoznać się z tą historią? Aż złapałem lekką chęć po obejrzeniu na sięgnięcie po 2 tom...
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: "Koło Czasu" - zwiastun

Postautor: historyk » sob 04.09.2021 13:52

lordofthedreams pisze:Moda od zarania fantasy - wszędzie te elfy, krasnoludy, gobliny i ich substytuty...

Ale niektórzy odróżniają bestiarium od politpoprawności/ideolo. Czarny Perrin to ta druga opcja.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2637
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: "Koło Czasu" - zwiastun

Postautor: Bibi King » sob 04.09.2021 16:56

Elfy i krasnoludy jako elementy "bestiarium"? Mocno mi tu zalatuje białym kolonizatorem...

"Koło czasu" to nie moja bajka, więc i te "kontrowersje" są mi obce. Książka (jedna, bo skończyłem na pierwszym tomie) nie zażarła, oczekiwań wobec serialu nie mam żadnych, ustawi się w kolejce i kiedyś, może, z nudów rzucę okiem. Natomiast zwiastun... Może jestem zblazowany, ale w 2021 roku to po prostu zwiastun jakich wiele. Chociaż z pewnością lepszy od "Wiedźmina" :lol:
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1112
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

"Koło Czasu" - zwiastun

Postautor: Ciacho » sob 04.09.2021 18:41

To może być albo całkiem fajne, albo totalne gówno. Po trailerze widzę takie tanie efekciarstwo. Co z głębią. Zobaczymy. Aczkolwiek spoko, że powstaje serial, bo mimo iż miałem przez pewien moment ochotę zabrać się za serię, ostatecznie zrezygnowałem, bo kilkanaście kolejnych tomów mnie odpycha - zwłaszcza że już przy 3-4 widzę opinie, że przegadane i coraz gorsze.
Serial się szybko obejrzy i tyle. Ciekawi mnie tylko czy jeden sezon=jedna książka, czy może 2-3 pomijając jakieś nieistotne w ksiązkach dłużyzny?
Awatar użytkownika
Ciacho
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 978
Rejestracja: sob 06.04.2013 17:31

Re: "Koło Czasu" - zwiastun

Postautor: Janusz S. » sob 04.09.2021 18:53

Ciacho pisze:To może być albo całkiem fajne, albo totalne gówno. Po trailerze widzę takie tanie efekciarstwo. Co z głębią.

Czyli oprócz skondensowania treści rozwleczonej przez RJa oczekujesz jeszcze głębi? Ja bym chciał się dobrze zabawić przy oglądaniu i jak na razie sądzę, że może się udać.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5870
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

"Koło Czasu" - zwiastun

Postautor: Montgomery » sob 04.09.2021 20:46

Z tego co widzę Ajah mają właściwe kolory, a Czerwone wyglądają wszystkie jak wredne czarownice (czyli jak powinny). Trolloków mało co widać, ale sprawiają niezłe wrażenia, te koźle rogi. Myrdraal wygląda wręcz zajebiście, obawiałem się jak go "zrobią". Tylko Tar Valon jakieś takie .. mało imponujące, zawsze wyobrażałem sobie Wieżę jako coś w rodzaju drapacza chmur.
Montgomery
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 723
Rejestracja: sob 12.02.2011 12:14
Lokalizacja: Katowice

"Koło Czasu" - zwiastun

Postautor: Ciacho » ndz 05.09.2021 8:17

Janusz S. pisze:
Ciacho pisze:To może być albo całkiem fajne, albo totalne gówno. Po trailerze widzę takie tanie efekciarstwo. Co z głębią.

Czyli oprócz skondensowania treści rozwleczonej przez RJa oczekujesz jeszcze głębi? Ja bym chciał się dobrze zabawić przy oglądaniu i jak na razie sądzę, że może się udać.


Może przesadziłem z tą głębią. Po prostu byleby nie same efekciarstwo i takie młodzieżowe pitu-pitu, ale i dobre w oglądaniu, jak piszesz. Zobaczymy.
Ostatnio zmieniony ndz 05.09.2021 8:18 przez Ciacho, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Ciacho
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 978
Rejestracja: sob 06.04.2013 17:31

"Koło Czasu" - zwiastun

Postautor: Coacoochee » ndz 05.09.2021 13:36

@lordofthedreams
Mówię o ludziach. Był Rand, a reszta to tubylcy Manetheren, a nie zjednoczone kolory benettona.
Coacoochee
Lord
Lord
 
Posty: 1798
Rejestracja: czw 12.11.2015 13:15

Re: "Koło Czasu" - zwiastun

Postautor: romulus » ndz 05.09.2021 17:02

Ciacho pisze:To może być albo całkiem fajne, albo totalne gówno. Po trailerze widzę takie tanie efekciarstwo. Co z głębią. Zobaczymy. Aczkolwiek spoko, że powstaje serial, bo mimo iż miałem przez pewien moment ochotę zabrać się za serię, ostatecznie zrezygnowałem, bo kilkanaście kolejnych tomów mnie odpycha - zwłaszcza że już przy 3-4 widzę opinie, że przegadane i coraz gorsze.
Serial się szybko obejrzy i tyle. Ciekawi mnie tylko czy jeden sezon=jedna książka, czy może 2-3 pomijając jakieś nieistotne w ksiązkach dłużyzny?

W tym cyklu nie ma za grosz głębi. Z czasem można się bawić w poszukiwanie tropów i nawiązań do mitologii wszelakich. Zresztą, Jordan pisał fantasy multi-kulti zanim to stało się modne. :D

Trailer pokazuje ładne scenografie i rzeczywiście Amazon nie żałował pieniędzy na czeskie plenery. :D I efekty. :)

Mam nadzieję, że fabularnie nie trzymają się literackiego pierwowzoru. Bo "Koło Czasu" mocno się zestarzało. Całe to tolkienowskie bestiarium może zepsuć efekt. Takoż i magiczne fiu bździu. A im dalej w las, tym tej magii jest od groma i mam nadzieję, że scenarzyści będą pod tym względem powściągliwi. Bo może się kończyć jakimś nie dającym się oglądać dziadostwem a la "Shannara" z MTV.

Jak pisałem gdzie indziej, kręcenie tego serialu tak jakby nie wydarzyła się "Gra o tron" to najprostsza droga do klęski. To już lepiej pójść tropem "Britanni". :D
Don't blink. Don't even blink. Blink and you're dead.
romulus
Książę
Książę
 
Posty: 2054
Rejestracja: śr 29.11.2006 20:11

Re: "Koło Czasu" - zwiastun

Postautor: ASX76 » ndz 05.09.2021 17:09

Nie. Najlepiej pójść własnym tropem, czyli przerobić materiał literacki tak, aby wyszło dobrze. Im więcej różnic tym lepiej.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: "Koło Czasu" - zwiastun

Postautor: Shedao Shai » ndz 05.09.2021 19:01

ASX76 pisze: Im więcej różnic tym lepiej.


...nie było prawdziwe nigdy, nigdzie :P
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości