Nowość od Maga :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Nowość od Maga

Postautor: ASX76 » śr 25.11.2020 13:37

Oby Pani Clarke tym samym wróciła do o wiele bardziej płodnego pisania :)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Nowość od Maga

Postautor: Kjarik » śr 25.11.2020 13:45

Oby. Pozostaje życzyć zdrowia.
Kjarik
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 992
Rejestracja: śr 12.02.2014 11:45

Re: Nowość od Maga

Postautor: historyk » śr 25.11.2020 15:05

ASX76 pisze:Oby Pani Clarke tym samym wróciła do o wiele bardziej płodnego pisania :)

To kiedyś była bardziej płodna? "Jonathana Strange i pana Norrella" pisała dziesięć lat, a licząc od pierwszego pomysłu do wydania to było lat czternaście. Clarke cierpi na syndrom chronicznego zmęczenia, dlatego pracuje wolno. Ale chociaż dobrze jakościowo :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2637
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Nowość od Maga

Postautor: ASX76 » śr 25.11.2020 15:08

<-- To był skrót myślowy, pardon za niedoprecyzowany wpis ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Nowość od Maga

Postautor: Ciacho » śr 25.11.2020 15:31

Ciekawi mnie ta książka. UW nie czytałem jeszcze, ale chyba od tej zacznę przygodę z panią Clarke. :)
Awatar użytkownika
Ciacho
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 978
Rejestracja: sob 06.04.2013 17:31

Nowość od Maga

Postautor: aLeena7 » śr 25.11.2020 18:53

A gdzie ta książka jest dostępna? Tak jak i "Mythos"? Premiera 25.11. Czekam z zamówieniem i mam te książki w koszyku. Do wczoraj tak było. Dzisiaj zniknęły. A gdybym chciała zamówić poprzez wydawnictwo, to trzeba czekać 6 dni. To znaczy, ile trzeba czekać okaże się dopiero, gdy książki będę miała w ręku... Opóźnienia się zdarzają, ale fajnie by było gdyby ktoś był łaskaw z wydawnictwa, na takim np. fb wrzucić info. Ot, tak z szacunku do tych, którzy kupują książki Maga. Ale od dawna olewają czytelników. Wystarczy poczytać ich profil. Czytelnicy zasypują pytaniami, a wydawnictwo gorliwie odpowiada... Wróć, to tylko fantazja. Nie odpowiada. Ma nas w poważaniu. Klasa, nie ma co. Tak, wkurzyłam się.
aLeena7
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: śr 25.11.2020 18:45

Nowość od Maga

Postautor: Bibi King » śr 25.11.2020 20:17

@aLeena7,
Mieli jakieś kłopoty z drukiem, stąd opóźnienia, AM o tym pisał. Może coś się wysypało bardziej niż planowali... A co do polityki informacyjnej MAG-a, to fakt, trochę ręce opadają.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1114
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Nowość od Maga

Postautor: ASX76 » śr 25.11.2020 20:38

aLeena -> Najszybciej dostaniesz książki zamawiając przez sklep MAG-a. Proszę zerknąć na stronę wydawcy i sprawdzić kiedy rusza wysyłka poszczególnych pozycji.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Nowość od Maga

Postautor: historyk » śr 25.11.2020 21:03

Bibi King pisze:@aLeena7,
Mieli jakieś kłopoty z drukiem, stąd opóźnienia, AM o tym pisał. Może coś się wysypało bardziej niż planowali... A co do polityki informacyjnej MAG-a, to fakt, trochę ręce opadają.

No właśnie już jestem wkurzony. Zamówiłem to w Świecie Książki + pięć innych książek Maga i Piranesi wstrzymuje mi wysyłkę.
Data wydania:2020-11-25
Dostępność: PRODUKT NIEDOSTĘPNY


W księgarni Maga, niby produkt dostępny, ale...
Wysyłka w: 6 dni roboczych

_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2637
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Nowość od Maga

Postautor: ASX76 » śr 25.11.2020 21:22

Panie Historyk, czemuż Pan nie zamówiłeś w sklepie MAG-a, na Jowisza?
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Nowość od Maga

Postautor: historyk » śr 25.11.2020 21:29

ASX76 pisze:Panie Historyk, czemuż Pan nie zamówiłeś w sklepie MAG-a, na Jowisza?

Dlatego, że zamówiłem też trylogię Hamiltona, a w sklepie Maga już nie było :)
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2637
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Nowość od Maga

Postautor: AM » śr 25.11.2020 21:38

aLeena7 pisze:A gdzie ta książka jest dostępna? Tak jak i "Mythos"? Premiera 25.11. Czekam z zamówieniem i mam te książki w koszyku. Do wczoraj tak było. Dzisiaj zniknęły. A gdybym chciała zamówić poprzez wydawnictwo, to trzeba czekać 6 dni. To znaczy, ile trzeba czekać okaże się dopiero, gdy książki będę miała w ręku... Opóźnienia się zdarzają, ale fajnie by było gdyby ktoś był łaskaw z wydawnictwa, na takim np. fb wrzucić info. Ot, tak z szacunku do tych, którzy kupują książki Maga. Ale od dawna olewają czytelników. Wystarczy poczytać ich profil. Czytelnicy zasypują pytaniami, a wydawnictwo gorliwie odpowiada... Wróć, to tylko fantazja. Nie odpowiada. Ma nas w poważaniu. Klasa, nie ma co. Tak, wkurzyłam się.


Gdybyśmy chcieli w obecnej sytuacji informować o każdej zmianie, dotyczącej terminu wydania książek, musielibyśmy robić to codziennie. Ponieważ codziennie słyszeliśmy inną wersję. To nie ma sensu. Ostatecznie obie książki wyjechały dopiero dziś do magazynu naszego dystrybutora i Empiku (o ile rzeczywiście wyjechały; okaże się jutro).

Nie wszyscy korzystają z naszego newslettera, ale w ostatnim z 3 listopada piszemy o tym, żeby nie przyzwyczajać się do tych dat. Kwarantanny uderzają w drukarnie, do tego się przyzwyczailiśmy. Sytuacja zaczyna się komplikować bardziej, jeśli dotykają nie "zwykłych" pracowników, a maszynistów...
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Nowość od Maga

Postautor: toto » śr 25.11.2020 21:42

Nie wiem, ja zamawiałem (m.in. Piranesi) 4 listopada i od razu miałem przewidywany termin wysyłki 18 dni roboczych i byłem świadomy, że książki przyjdą do mnie w najwcześniej w grudniu. A druga paczka (m.in. Palmer) może dojdzie przed świętami, może nie.

Miałem też świadomość tego:
Podane terminy premier mogą ulec niewielkiemu przesunięciu w związku z sytuacją epidemiczną, prosimy śledzić informacje przy opisie książek na stronie księgarni.


Nie chcę oceniać jakości komunikacji, bo tej nie śledzę. Właściwie tylko newslettery z księgarni Maga i posty AMa, na które trafię tutaj i na zb. I to mi wystarcza, ale ja generalnie nie jestem bardzo wymagający w tych sprawach.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Nowość od Maga

Postautor: ASX76 » śr 25.11.2020 22:08

Niestety, co poniektórzy prezentują postawę roszczeniową i ni ch.ja nie są w stanie zrozumieć prostego przekazu.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Nowość od Maga

Postautor: aLeena7 » czw 26.11.2020 10:45

ASX76 pisze:Niestety, co poniektórzy prezentują postawę roszczeniową i ni ch.ja nie są w stanie zrozumieć prostego przekazu.


No tak, roszczeniowy klient. Bo chce kupić książkę. Oto Polska właśnie...
I problem polega na tym, że przekazu jest brak. Poczytaj magowego fb i może przedefiniujesz znaczenie "przekazu'. Bo jego nie ma. Ale mogę się założyć, że to problem tych roszczeniowych klientów, co to jak głupi, chcą wydać kasę na książki tego właśnie wydawnictwa. No zdecydowanie nieogarnięci, prawda? Chcieliby kupić w dniu premiery? Tylko kiedy ta premiera? A tego się nie dowiesz, nawet jak zadasz pytanie na fb. Bo przecież nie są od tego, by zniżać się do pospólstwa i im udzielać odpowiedzi.
To jest ten przekaz, jak rozumiem? mamy was w poważaniu? Miło.
aLeena7
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: śr 25.11.2020 18:45

Re: Nowość od Maga

Postautor: Shedao Shai » czw 26.11.2020 11:04

aLeena7 pisze:
ASX76 pisze:Niestety, co poniektórzy prezentują postawę roszczeniową i ni ch.ja nie są w stanie zrozumieć prostego przekazu.


No tak, roszczeniowy klient. Bo chce kupić książkę. Oto Polska właśnie...
I problem polega na tym, że przekazu jest brak. Poczytaj magowego fb i może przedefiniujesz znaczenie "przekazu'. Bo jego nie ma. Ale mogę się założyć, że to problem tych roszczeniowych klientów, co to jak głupi, chcą wydać kasę na książki tego właśnie wydawnictwa. No zdecydowanie nieogarnięci, prawda? Chcieliby kupić w dniu premiery? Tylko kiedy ta premiera? A tego się nie dowiesz, nawet jak zadasz pytanie na fb. Bo przecież nie są od tego, by zniżać się do pospólstwa i im udzielać odpowiedzi.
To jest ten przekaz, jak rozumiem? mamy was w poważaniu? Miło.


fb, fb, fb.... olaboga fejsbuka olewajo. Jak rozumiem, twoje oburzenie wynika z faktu, że wydawnictwo nie kontaktuje się poprzez Facebooka tak, jak byś chciała. Ale zdajesz sobie sprawę, że Facebook to nie cały świat i można się z wydawnictwem skontaktować inaczej - nie wiem, zadzwonić, napisać maila do sklepu? Ja nigdy nie miałem problemu z uzyskaniem informacji tą drogą. Takie kanały służą do podstawowego kontaktu z podmiotami gospodarczymi; fanpage na Fejsie to fanpage na Fejsie. Służy do reklamowania swoich produktów. Każdy prowadzi sobie go według uznania. Niektórzy odpisują na komentarze pod postami czy PW, ale raz, że jest to rzadkie, dwa, nie ma takiego obowiązku i jeśli ktoś tak nie robi, to nie znaczy od razu, że ma w d... klientów. Nieco naiwnością, a nieco faktycznie roszczeniowością jest oczekiwać, że prowadzący fanpage'a będą odpisywać na dziesiątki zapytań, które to najczęściej powtarzają się na kopy, bo ludzie nie sprawdzają czy może już ktoś o coś pytał i dostał odpowiedź. Sam bym zlewał takie zapytania.

Jakbyś zadzwoniła i ci pan na linii powiedział "co się interesujesz, bedzie to bedzie elo xD" to rozumiem "mamy was w poważaniu". Ale to? Na fejsie nie napisali? I to jeszcze w erze koronawirusa, gdzie sam MAG nie wie jak to będzie z terminami? Podpowiedź: user AM jest z MAGa i wczoraj o 21:38 udzielił ci wyczerpującej odpowiedzi czemu jest, jak jest. Domyślam się, że nie napisał tak na fejsie, więc się nie liczy :> , ale jednak - nie ma co już bić piany. Ja sobie złożyłem zamówienie w sklepie MAGa, przyjdzie, to będzie :)
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Nowość od Maga

Postautor: ASX76 » czw 26.11.2020 11:11

Szanowna Pani, z całym szacunkiem, ale ile razy można każdemu powtarzać że w związku z pandemią nie ma co się przywiązywać do przewidywanych dat wydania? MAG nie ma swojej (prywatnej) drukarni, że może sobie publikować kiedy chce. A odpowiadanie każdemu zainteresowanemu na pytanie "Kiedy?" gdy samemu nie zna się precyzyjnej odpowiedzi, nie ma sensu. Tym bardziej że później przybliżona data jest traktowana jako pewnik i znowu zaczynają się pretensje do wydawcy, który nie jest tu winny. Chce wydać, ale nie od niego tu wszystko zależy.
Rozwiązanie jest banalne proste - wchodzi Pani na stronę MAG-a. Tam wszystko jest jasne i czytelne. Przy każdej z książek jest podany czas wysyłki.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Nowość od Maga

Postautor: ASX76 » czw 26.11.2020 11:17

P.S. Warto mieć na na uwadze, że Facebook nie jest dobrym źródłem informacji dotyczących szkiców i planów wydawniczych MAG-a, przynajmniej jak dotychczas. Logika podpowiada więc, aby szukać w innych miejscach, np. tam gdzie podałem, czy na Katedrze. Mniej zacietrzewienia, a więcej rozsądku, please.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Nowość od Maga

Postautor: Shadowmage » czw 26.11.2020 11:31

Nie ma co naskakiwać, bardzo wiele firm (też wydawnictw) uczyniło z FB główny kanał komunikacji, strony wydawnictw, newslettery itp. coraz bardziej leżą w związku z tym. Nic dziwnego, że czytelnik przyzwyczajony, że ma wszystko w jednym miejscu, widzi jak działa konkurencja, chciałby żeby wszędzie tak działało. Jest to po prostu wygodne. Sam wolałem stare kanały komunikacji, ale trendów nie zmienimy. I o ile z AM się zgodzę, że nie ma sensu co chwila wrzucać info o wszystkich przesunięciach, to jednak obecnie informacje przekazywane są, jeśli w ogóle, raczej przez bardziej wyspecjalizowane miejsca, do których przeciętny czytelnik niekoniecznie zagląda.
Żeby nie było, to nie jest tylko przypadek Maga.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Nowość od Maga

Postautor: ASX76 » czw 26.11.2020 11:46

Ależ nie naskakuję, ino grzecznie tłumaczę, psze Szanownego Pana (Zg)Redaktora :P To, że wiele firm uczyniło z FB głowny (k)anal komunikacji nie oznacza, że pozostali muszą się szybko "dupasować" ;) Jeśli czytelnikowi zależy, to powinien trochę ruszyć głową rozwiązując tym samym swój problem zamiast narzekać na "złego" wydawcę :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Nowość od Maga

Postautor: aLeena7 » czw 26.11.2020 11:48

ASX76 pisze:Szanowna Pani, z całym szacunkiem, ale ile razy można każdemu powtarzać że w związku z pandemią nie ma co się przywiązywać do przewidywanych dat wydania? MAG nie ma swojej (prywatnej) drukarni, że może sobie publikować kiedy chce. A odpowiadanie każdemu zainteresowanemu na pytanie "Kiedy?" gdy samemu nie zna się precyzyjnej odpowiedzi, nie ma sensu. Tym bardziej że później przybliżona data jest traktowana jako pewnik i znowu zaczynają się pretensje do wydawcy, który nie jest tu winny. Chce wydać, ale nie od niego tu wszystko zależy.
Rozwiązanie jest banalne proste - wchodzi Pani na stronę MAG-a. Tam wszystko jest jasne i czytelne. Przy każdej z książek jest podany czas wysyłki.


Kto mi powtarzał? W którym miejscu? Czy żeby kupić książkę muszę znać wszystkie komunikaty, publikowane w czeluściach Internetu? Ja nie mam obowiązku śledzić wypowiedzi Maga w kilku miejscach. No chyba, że mam, tego jeszcze nie wiem.
Już się kajam, bo faktycznie muszę. Ja i te inne osoby, które wczoraj pytały się nie tylko na fb, ale i na Instagramie, co z tymi tytułami? Ciołki z nas.
Skoro mają fb, to traktuję to miejsce, jako sposób na komunikowanie się wydawnictwa z czytelnikami. Ale to raczej słup ogłoszeniowy, ok. Tak chcą, tak mają. Pewnie są milionerami, że taka polityka PR im odpowiada. Bo wystarczy poczytać wpisy ludzi pod ich "reklamami"... Czytają? Przejmują się? Reagują? No nie. Bogacze, znaczy się! Mogą olać czytelników.

I nie będę kupowała przez stronę Maga, bo się nie opłaca. Nie kupuję tylko tych książek, składam zawsze większe zamówienie z kilku tytułów i tym razem czekałam z zakupem właśnie na Maga. A odnośnie strony wydawnictwa... od dawna nie zaglądam. Czemu? Bo bywała nieaktualna do bólu. Tym razem, jak widać z pierwszego postu tutaj, zrobiłam to, nim tutaj napisałam, bo znalazłam informację o 6 dniach oczekiwania na wysyłkę. Tylko, że znalazłam też informację o dacie wydania 25 listopada. Która jest prawdziwa? Co się stało w międzyczasie? A wystarczyło o opóźnieniach napisać albo na fb, albo stronie wydawnictwa. Napisali?
Tłumaczenie, że musieliby pisać codziennie jest idiotyczne, bo premiery maja codziennie? Zaplanowano premierę, jest opóźnienie, piszemy o tym. Koniec tematu. Ale to roszczeniowe. I w ogóle bez sensu.
Ale poradziłam sobie: nie kupię tych książek, przeżyję bez nich, jak Mag bez moich pieniędzy, jak widać, wybrałam 2 tytuły z Vesper. I o dziwo, oni, czyli Vesper, przekazują aktualności na bieżąco. Cud, chyba. Ale może oni nie są milionerami i liczą się z potencjalnym klientem? Albo mają klasę?
aLeena7
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: śr 25.11.2020 18:45

Re: Nowość od Maga

Postautor: aLeena7 » czw 26.11.2020 11:55

Shedao Shai pisze:
fb, fb, fb.... olaboga fejsbuka olewajo. Jak rozumiem, twoje oburzenie wynika z faktu, że wydawnictwo nie kontaktuje się poprzez Facebooka tak, jak byś chciała. Ale zdajesz sobie sprawę, że Facebook to nie cały świat i można się z wydawnictwem skontaktować inaczej - nie wiem, zadzwonić, napisać maila do sklepu?


I nie dostrzegasz clue tematu. Nie fejsbuka olewajo, tylko klienta. Jak tobie nie przeszkadza, to cudownie! Realizują twoją wizję kontaktowania się z klientem pewnie koncertowo.
Dzwonić? Ojej. Może poprosić o możliwość o ucałowanie pierścienia głównodowodzącego przy okazji?

Śmieszne. Jak w sekcie. Dali plamę, ale ciii...., przecież Master jest jeden. Żyjemy w XXI wieku, jeśli nie potrafią przekazać krótkiej informacji i wyznawcy tłumaczą, to pandemią, to... w zasadzie nie mam więcej pytań.
aLeena7
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: śr 25.11.2020 18:45

Re: Nowość od Maga

Postautor: Shedao Shai » czw 26.11.2020 11:56

aLeena7 pisze:I nie dostrzegasz clue tematu. Nie fejsbuka olewajo, tylko klienta. Jak tobie nie przeszkadza, to cudownie! Realizują twoją wizję kontaktowania się z klientem pewnie koncertowo.
Dzwonić? Ojej. Może poprosić o możliwość o ucałowanie pierścienia głównodowodzącego przy okazji?


Olewają fejsbuka, więc olewają klienta. O.K.
Jak rozumiem, zadzwonienie celem wywiedzenia się jak to jest z danym produktem, jest poniżej twojej godności? Bo tak to brzmi. No cóż, twój problem i tylko twój. Ja tam parę dni temu dzwoniłem do Świata Książki, bo też złapali opóźnienie z moim zamówieniem (nie, nie przez MAGa :mrgreen: ). Pani od razu rozwiązała problem i zamówienie poszło do realizacji. Głupi ja, mogłem wysłać im PW na Facebooku :D

aLeena7 pisze:Czy żeby kupić książkę muszę znać wszystkie komunikaty, publikowane w czeluściach Internetu?

Aby kupić książkę, wystarczy żebyś weszła do sklepu wydawnictwa i ją zamówiła - ja tak zrobiłem wczoraj, działa, powierdzam. Żadnych komunikatów nie czytałem, czeluście internetu pozostają nieprzejrzane.

aLeena7 pisze:Ja nie mam obowiązku śledzić wypowiedzi Maga w kilku miejscach. No chyba, że mam, tego jeszcze nie wiem.
Już się kajam, bo faktycznie muszę. Ja i te inne osoby, które wczoraj pytały się nie tylko na fb, ale i na Instagramie, co z tymi tytułami? Ciołki z nas.


Obowiązku nie masz, tak jak wydawnictwo nie ma obowiązku kontaktu akurat przez ten kanał który ty sobie wymarzyłaś.

aLeena7 pisze:Ale poradziłam sobie: nie kupię tych książek, przeżyję bez nich, jak Mag bez moich pieniędzy, jak widać


FOCH I CH**! :mrgreen:
Oburzona klientka zagłosowała portfelem i pokazała złemu wydawnictwu, gdzie raki zimują. Straty oszacowano na 59,90 zł. Poszło im w pięty i zmienią swoje podejście! Praktykant od obsługi FB już zatrudniony!
Ostatnio zmieniony czw 26.11.2020 12:00 przez Shedao Shai, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowość od Maga

Postautor: AM » czw 26.11.2020 11:57

Shadowmage pisze:Nie ma co naskakiwać, bardzo wiele firm (też wydawnictw) uczyniło z FB główny kanał komunikacji, strony wydawnictw, newslettery itp. coraz bardziej leżą w związku z tym. Nic dziwnego, że czytelnik przyzwyczajony, że ma wszystko w jednym miejscu, widzi jak działa konkurencja, chciałby żeby wszędzie tak działało. Jest to po prostu wygodne. Sam wolałem stare kanały komunikacji, ale trendów nie zmienimy. I o ile z AM się zgodzę, że nie ma sensu co chwila wrzucać info o wszystkich przesunięciach, to jednak obecnie informacje przekazywane są, jeśli w ogóle, raczej przez bardziej wyspecjalizowane miejsca, do których przeciętny czytelnik niekoniecznie zagląda.
Żeby nie było, to nie jest tylko przypadek Maga.


Niezależnie od tego co napisałeś, Facebook jest fatalnym narzędziem komunikacji. Zamieszczasz info, chwilę później i tak pojawiają się pytania, bo mnóstwo osób nie czyta informacji. Odpowiadasz na to samo pytanie 100 razy i tak pojawia się 100 kolejnych pytań o to samo. Przypomina to walkę z wiatrakami. Na naszym profilu chcemy głównie pokazywać produkty, od czasu do czasu podawać jakieś informacje i tyle.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Nowość od Maga

Postautor: aLeena7 » czw 26.11.2020 11:59

ASX76 pisze:Ależ nie naskakuję, ino grzecznie tłumaczę, psze Szanownego Pana (Zg)Redaktora :P To, że wiele firm uczyniło z FB głowny (k)anal komunikacji nie oznacza, że pozostali muszą się szybko "dupasować" ;) Jeśli czytelnikowi zależy, to powinien trochę ruszyć głową rozwiązując tym samym swój problem zamiast narzekać na "złego" wydawcę :P


Dokładnie! Dupasowałam się i wydałam kasę na coś innego. Tylko, czy to ten efekt mości pan chciał osiągnąć? Mag też? Fiu, fiu. To do usług! Polecam się na przyszłość.
aLeena7
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: śr 25.11.2020 18:45

Nowość od Maga

Postautor: ASX76 » czw 26.11.2020 12:03

Od dłuższego czasu strona MAG-a jest uaktualniana. Sprawdzenie tam poszczególnych tytułów zajmuje o wiele mniej czasu niż napisanie na FB (i oczekiwanie na odpowiedź). Proponuje realne i optymalne rozwiązanie, a Pani się obraża na wydawcę, bo rzadko odpisuje na FB. Czy takie podejście nie wydaje się Pani dziecinne?
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Nowość od Maga

Postautor: aLeena7 » czw 26.11.2020 12:04

Shedao Shai pisze:
FOCH I CH**! :mrgreen:
Oburzona klientka zagłosowała portfelem i pokazała złemu wydawnictwu, gdzie raki zimują. Straty oszacowano na 59,90 zł. Poszło im w pięty i zmienią swoje podejście! Praktykant od obsługi FB już zatrudniony!


Jeśli sądzisz, że ich tym ukarałam, to słonko, mylisz się. Mają mnie i moje pieniądze w tyłku, o czym pisałam już tutaj, prawda? Nie mam złudzeń.
To raczej obrazili się wyznawcy, bo ojej, jak śmiała napisać, ze czegoś oczekuje. Nawet prostego komunikatu o opóźnieniu w dniu premiery. Przecież to... i lecimy z cytatami... kto tutaj strzela focha?
Zabawni jesteście z tą czołobitnością :)
aLeena7
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: śr 25.11.2020 18:45

Nowość od Maga

Postautor: Bibi King » czw 26.11.2020 12:09

"Czy żeby kupić książkę muszę znać wszystkie komunikaty, publikowane w czeluściach Internetu? Ja nie mam obowiązku śledzić wypowiedzi Maga w kilku miejscach."

A MAG nie ma obowiązku traktować fejsa jako ważnego kanału komunikacji z klientami. To działa w dwie strony.

Zresztą AM już to powyżej wyjaśnił.
Bibi King
Lord
Lord
 
Posty: 1114
Rejestracja: czw 04.07.2019 22:09

Re: Nowość od Maga

Postautor: aLeena7 » czw 26.11.2020 12:09

ASX76 pisze:Od dłuższego czasu strona MAG-a jest uaktualniana. Sprawdzenie tam poszczególnych tytułów zajmuje o wiele mniej czasu niż napisanie na FB (i oczekiwanie na odpowiedź). Proponuje realne i optymalne rozwiązanie, a Pani się obraża na wydawcę, bo rzadko odpisuje na FB. Czy takie podejście nie wydaje się Pani dziecinne?


Dziecinne jest upieranie się, że wydawca nie informujący o opóźnieniach, jest ok. Bo tutaj o tym poinformował i powinnam wiedzieć, a nie roszczyć sobie prawa do... czego... no właśnie.
Powtórzę pytanie: czytałeś wpisy na fb? Ludzi, którzy narzekają prawie pod każdym postem na politykę informacyjną? Na brak kontaktu? Wszyscy są dziecinni? Bo w XXI wieku chcieli by wykorzystać możliwości mediów społecznościowych? Lub przeczytać na stronie wydawnictwa, że są opóźnienia? To pytanie retoryczne, bo już wiem, ze nie, nie musza tego robić. To jest dla mnie dziecinne. Ale ja się nie znam, bo ja chcę tylko kupić książki.
aLeena7
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: śr 25.11.2020 18:45

Re: Nowość od Maga

Postautor: Shedao Shai » czw 26.11.2020 12:16

Póki co, jedyną obrażoną tutaj osobą jesteś ty :mrgreen: Tak to wygląda - nie podoba mi się, nie odpowiedzieliście mi, nie kupię!!!!!11 I napiszę wam, że mi się nie podoba!!! I że nie kupiłam!!!

Nie wyobrażam sobie nie kupić interesującej mnie książki, bo mi wydawnictwo nie odpisało na Fejsie. Czy przełożyło premierę o parę dni i nie wydało komunikatu. No ale jak tam wolisz. Mówisz, że "ty tylko chciałaś kupić książki", ale chyba za bardzo to jednak nie chciałaś. Albo... FOCH :wink:

Przyszłaś tu najeżona od swojej pierwszej wypowiedzi, jako ambasadorka wszystkich urażonych z ludu fejsbuka, ludzie ci merytorycznie wyjaśnili co i jak, tobie to nie wystarczyło, bo dalej FOCH, wytknęliśmy ci błędy w twojej postawie, to się zaczęły teorie o wyznawcach i czołobitności. OK - troll we mnie błaga mnie o kontynuowanie tej dyskusji, ale staram się go już kontrolować, więc wysiadam*. Koń jaki jest, każdy widzi.


*Shadow, z góry przepraszam jeśli dalej jednak odpiszę, troll we mnie jest naprawdę silny :mrgreen:
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Nowość od Maga

Postautor: ASX76 » czw 26.11.2020 12:17

P.S. Szanowna Pani aLeeno7 -> jakiś czas temu odpisywałem na FB na pytania dotyczące książek MAG-a i niestety mało kto zadaje sobie odrobinkę wysiłku aby prześledzić wcześniejsze odpowiedzi, zdecydowana większość pyta o to samo, choć wiadomości na ten temat zostały zamieszczone. Wielokrotnie trzeba było "każdemu z osobna".. ;) Mało przejrzysta to jest struktura funkcjonalna FB, bo odpowiedzi giną w "gąszczu" komentarzy. Skoro nie chce Pani przeczytać fajnych książek, bo wydawca nie traktuje FB jak np. Vesper, to Pani strata, niestety.
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7351
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Nowość od Maga

Postautor: aLeena7 » czw 26.11.2020 12:28

ASX76 pisze:P.S. Szanowna Pani aLeeno7 -> jakiś czas temu odpisywałem na FB na pytania dotyczące książek MAG-a i niestety mało kto zadaje sobie odrobinkę wysiłku aby prześledzić wcześniejsze odpowiedzi, zdecydowana większość pyta o to samo, choć wiadomości na ten temat zostały zamieszczone. Wielokrotnie trzeba było "każdemu z osobna".. ;) Mało przejrzysta to jest struktura funkcjonalna FB, bo odpowiedzi giną w "gąszczu" komentarzy. Skoro nie chce Pani przeczytać fajnych książek, bo wydawca nie traktuje FB jak np. Vesper, to Pani strata, niestety.


No ogarnąć fb to trudna sztuka... A co ze strona wydawnictwa? Bo to często pomijacie. Nie trzeba pisać codziennie o bieżących wydarzeniach, ale na stronie wydawnictwa, w dniu premiery, która się nie odbyła, można napisać o opóźnieniu czy to za dużo?
I od razu dodam, że informacja o 6 dniach do wysyłki nie jest równoznaczna z jakimkolwiek komunikatem, bo niczym się dla mnie nie różni od tego, że książka miała wyjść 25.11. To i to jest datą, która nie jest w żaden sposób wyjaśniona.

I proszę się nie martwić, są setki "fajnych" książek. Życia nie starczy, by je wszystkie przeczytać. Bez tych przeżyję. Albo przeczytam na legimii lub wypożyczę z biblioteki za jakiś czas.
aLeena7
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: śr 25.11.2020 18:45

Re: Nowość od Maga

Postautor: aLeena7 » czw 26.11.2020 12:29

Shedao Shai pisze:Póki co, jedyną obrażoną tutaj osobą jesteś ty :mrgreen: Tak to wygląda - nie podoba mi się, nie odpowiedzieliście mi, nie kupię!!!!!11 I napiszę wam, że mi się nie podoba!!! I że nie kupiłam!!!

Nie wyobrażam sobie nie kupić interesującej mnie książki, bo mi wydawnictwo nie odpisało na Fejsie. Czy przełożyło premierę o parę dni i nie wydało komunikatu. No ale jak tam wolisz. Mówisz, że "ty tylko chciałaś kupić książki", ale chyba za bardzo to jednak nie chciałaś. Albo... FOCH :wink:

Przyszłaś tu najeżona od swojej pierwszej wypowiedzi, jako ambasadorka wszystkich urażonych z ludu fejsbuka, ludzie ci merytorycznie wyjaśnili co i jak, tobie to nie wystarczyło, bo dalej FOCH, wytknęliśmy ci błędy w twojej postawie, to się zaczęły teorie o wyznawcach i czołobitności. OK - troll we mnie błaga mnie o kontynuowanie tej dyskusji, ale staram się go już kontrolować, więc wysiadam*. Koń jaki jest, każdy widzi.


*Shadow, z góry przepraszam jeśli dalej jednak odpiszę, troll we mnie jest naprawdę silny :mrgreen:


Merytorycznie? You make my day:)
aLeena7
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 22
Rejestracja: śr 25.11.2020 18:45

Re: Nowość od Maga

Postautor: toto » czw 26.11.2020 12:30

Jest tu pewne niezrozumienie. Spora część użytkowników tego forum traktuje Andrzeja wręcz po koleżeńsku (nawet jeśli faktycznie nie ma ku temu przesłanek, bo jedyne relacje są poprzez forum), bo z sieci znają go od kilkunastu lat. "Stała" ekipa tego forum (popatrz po datach rejestracji niektórych użytkowników) kiedyś przeżywała podobne rozczarowania związane z przesunięciami (ale w innych okolicznościach). Teraz mamy (chyba mogę tak powiedzieć) często sentymentalny stosunek do Maga i do ich książek i "wybaczamy" pewne obsuwy. A już na pewno w tym dziwnym okresie, kiedy na różnych etapach produkcji choroba jednej osoby może wyłączyć na kilka tygodni dużo więcej osób, przez co opóźnić realizację teoretycznie prostego zamówienia (druk książki).

Jeszcze raz, możesz kupić te książki, po prostu termin dostawy się przesunie o ok. tydzień. Frustrujące? Pewnie tak. Ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz, kiedy ograniczenia administracyjne spadają na ciebie bez żadnego ostrzeżenia.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Re: Nowość od Maga

Postautor: AM » czw 26.11.2020 12:35

aLeena7 pisze:
Shedao Shai pisze:
fb, fb, fb.... olaboga fejsbuka olewajo. Jak rozumiem, twoje oburzenie wynika z faktu, że wydawnictwo nie kontaktuje się poprzez Facebooka tak, jak byś chciała. Ale zdajesz sobie sprawę, że Facebook to nie cały świat i można się z wydawnictwem skontaktować inaczej - nie wiem, zadzwonić, napisać maila do sklepu?


I nie dostrzegasz clue tematu. Nie fejsbuka olewajo, tylko klienta. Jak tobie nie przeszkadza, to cudownie! Realizują twoją wizję kontaktowania się z klientem pewnie koncertowo.
Dzwonić? Ojej. Może poprosić o możliwość o ucałowanie pierścienia głównodowodzącego przy okazji?

Śmieszne. Jak w sekcie. Dali plamę, ale ciii...., przecież Master jest jeden. Żyjemy w XXI wieku, jeśli nie potrafią przekazać krótkiej informacji i wyznawcy tłumaczą, to pandemią, to... w zasadzie nie mam więcej pytań.


Facebook tak nie działa. Informacje żyją przez moment. Odpowiadanie na ciągle powtarzające się te same pytania, niewiele zmienia, bo za chwilę pojawiają się ponownie. Osobną kwestią jest to, że nie ma sensu zamieszczenia info w stylu "Drodzy Czytelnicy, premiera Piranesi i Mythosu będzie miała miejsce w bliżej nieokreślonej przyszłości, ponieważ drukarnia zmienia zeznania codziennie od tygodnia". Inną kwestią jest to, że nie do końca wiedzieliśmy, co stanie się w empik.com czy światksiążki.pl w razie spóźnienia tytułu, którego daty wydania nie można przesunąć (mamy wykupione promocje, liczniki biją). To do tej pory nam się nie przytrafiło. Nigdy nie spóźniliśmy się z promowanymi książkami. BTW Piranesi wczoraj dojechało, a Mythos... drukarnia szuka kierowcy...
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Następna

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bibi King, Bing [Bot] i 35 gości