Księga Całości- najnowsze wiadomości :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: ASX76 » śr 25.11.2020 12:45

Podobno Fabryka Słów nie będzie dzielić cyklu Kresa na multum tomików (jak to ma w zwyczaju) ;) Poza tym większość potencjalnych klientów opowiedziała się za twardą oprawą. Okładkowe grafiki Stalker Books są tak koszmarnie badziewiaste, że gorzej być już nie może. A że pozycje z FS można kupować w promocji (o ile na Kresa nie zrobią wyjątku), to wybór jest jasny i przejrzysty niczym słońce na bezchmurnym niebie :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7363
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: nosiwoda » śr 25.11.2020 12:54

Za każdym razem, gdy pokazywane są te okładki, opcja zakupu staje się coraz mniej sensowna.

Ale swoją drogą, zobaczcie - krytyka działa. Na obu nowych tomach nie widać twarzy :D
Ostatnio zmieniony śr 25.11.2020 12:56 przez nosiwoda, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5005
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: Shedao Shai » śr 25.11.2020 12:56

W tę dobrą jakość wydania Fabryki uwierzę, jak zobaczę. Od paru deklaracji prowadzącego ich Fejsa do dobrze wydanych książek na półce daleka droga.
Wydania od Stalkera stoją mi na półce od lipca i zgadnijcie co - okładek nie widać, tylko grzbiety. Więc nie rozdzieram szat nad ich brzydotą. A inne aspekty wydania są OK. Tomy 7(6?) i 8 też chętnie kupię od nich.

PS. Widzę, że grafik nauczył się jednego - żeby nie pokazywać już twarzy postaci xD
Ostatnio zmieniony śr 25.11.2020 12:56 przez Shedao Shai, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3722
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: Fidel-F2 » śr 25.11.2020 13:18

Twarzy nie widać, ale postacie wyglądają jak wydarte z kartonu i wklejone klejem biurowym.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: ASX76 » śr 25.11.2020 13:21

Połączenie wydzieranek z grą komputerową z dawniejszych lat ;)
Mister Shedao, tu jest tak tragicznie pod względem wizualnym, że gorzej na pewno nie będzie, a ponadto powinno być wyraźnie taniej! :P
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7363
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: nosiwoda » śr 25.11.2020 13:26

Fidel-F2 pisze:Twarzy nie widać, ale postacie wyglądają jak wydarte z kartonu i wklejone klejem biurowym.

A zwróciłeś uwagę na konika-zombie? Śliczne umaszczenie.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5005
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: Kjarik » śr 25.11.2020 13:44

O kuu... profesjonalny grafik ze mnie żaden, ale nawet mi zdarzyło się zrobić obiektywnie lepszy jakościowo montaż grafik niż "Żeglarze i jeźdźcy". Wstyd by mi było się pod taką chałturą podpisać, a co dopiero wziąć za to pieniądze.
Kjarik
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 996
Rejestracja: śr 12.02.2014 11:45

Re: Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: historyk » śr 25.11.2020 15:01

Kjarik pisze:a co dopiero wziąć za to pieniądze.

Nie byłbym taki pewien, że za tym szły jakieś pieniądze dla kogokolwiek - samego Kresa, grafika, składacza, ewentualnego redaktora i korektora.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: Janusz S. » śr 25.11.2020 17:18

Shedao Shai pisze:W tę dobrą jakość wydania Fabryki uwierzę, jak zobaczę. Od paru deklaracji prowadzącego ich Fejsa do dobrze wydanych książek na półce daleka droga.

A w ogóle zadeklarowali, że wyjdzie w twardych okładkach? Bo na wydanie sedeńkowe mnie estetycznie nie stać a na fejsa FS chyba nigdy nie zaglądałem.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5941
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: nosiwoda » śr 25.11.2020 18:44

Napisali coś takiego:
A teraz najlepsze!
W jakiej oprawie ukaże się cała seria?
Tego jeszcze nie wiemy i już wkrótce zaprosimy Was do głosowania w tej sprawie!

Samego głosowania nie znalazłem, ale i nie szukałem specjalnie, sporo tłuką tych postów, a znajdowarka nie znajduje.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5005
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: ASX76 » śr 25.11.2020 20:40

Podobno większość optuje za twardą oprawą, więc skoro łaskawie zapytali, to raczej nie retorycznie ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7363
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: Tigana » śr 25.11.2020 20:46

Shedao Shai pisze: Tomy 7(6?) i 8 też chętnie kupię od nich.


Według wydawnictwa "Żeglarze i jeźdźcy" to ma być tom szósty, czyli akcja powinna dziać się przed "Tarczą Szerni".
Obstawiam, że to dokończeni "Jeźdźcy Równin". Z kolei "Szerń i Szerer" to z dawna zapowiadane "Wieczne Cesarstwo"
- miało być wydane w 3 tomach to i objętość solidna.
Mam pierwsze wydanie z MAG-a i poczekam na FS. Szkoda mi pieniędzy na nowe wydanie Stalkera.
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: toto » śr 25.11.2020 21:15

To ja liczę, że FS wypuści też ebooki i będzie można kupić na czytnik. Edycję na bookrage przegapiłem, wydanie z Maga stoi gdzieś na półkach. Z jednej strony chciałbym jeszcze poczytać historie z tego uniwersum, z drugiej boję się rozczarowania.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Re: Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: historyk » śr 25.11.2020 21:32

toto pisze:boję się rozczarowania.

Ja też, ale z drugiej strony - przeczytać finał po 36 latach od wydania pierwszego opowiadania, to jest coś :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: Shadowmage » śr 25.11.2020 22:58

historyk pisze:Ja też, ale z drugiej strony - przeczytać finał po 36 latach od wydania pierwszego opowiadania, to jest coś :D


Fani Martina lubią to.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20764
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: Aegnor » śr 25.11.2020 23:28

Narzekacie na te okładki, a przecież mogło być gorzej - Dark Crayon zrobiłby pewnie człowieka w kapturze i znowu byłby lament. ;)
A tak to widzimy, że książki ciekawe bo i postacie z okłądek łypia do ich wnętrza. No i widzimy np. że to koń, a nie kasztanka. :D
Aegnor
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 493
Rejestracja: sob 31.03.2012 9:04

Re: Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: Shedao Shai » czw 26.11.2020 7:39

Tigana pisze:
Shedao Shai pisze: Tomy 7(6?) i 8 też chętnie kupię od nich.


Według wydawnictwa "Żeglarze i jeźdźcy" to ma być tom szósty, czyli akcja powinna dziać się przed "Tarczą Szerni".
Obstawiam, że to dokończeni "Jeźdźcy Równin". Z kolei "Szerń i Szerer" to z dawna zapowiadane "Wieczne Cesarstwo"
- miało być wydane w 3 tomach to i objętość solidna.
Mam pierwsze wydanie z MAG-a i poczekam na FS. Szkoda mi pieniędzy na nowe wydanie Stalkera.


Nie czytałem Księgi Całości, więc wiem tyle, co ludzie mówio - czyli, że poszczególne tomy są ze sobą powiązane co najwyżej luźno. Ale żeby aż tak, że wciśnie się jakiś tom przed taki, który już dawno temu wyszedł? Hmmm :roll: No nie brzmi mi to najlepiej. Ale to tylko takie moje dywagacje, mówię, nie czytałem, więc nie znam się.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3722
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: niepco » czw 26.11.2020 8:28

Uważam, że okładki zdradzają zbyt dużo o treści książek (tzw. spoiler) :-)
A że Kres dżentelmeńsko machnął dwa tomy na raz oznacza tylko jedno: utrzymanie kotów znacząco podrożało:-)
Pewnie i tak kupię/przeczytam, tylko czy nie warto jeszcze zaczekać aż wyjdą wydania poprawione?

@ASX - przejrzyste niczym słońce? Rządzisz...
niepco
Lord
Lord
 
Posty: 1226
Rejestracja: ndz 19.09.2010 18:25
Lokalizacja: Antiquitatis Genus Crosniensis

Re: Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: Shadowmage » czw 26.11.2020 9:43

Shedao Shai pisze:Nie czytałem Księgi Całości, więc wiem tyle, co ludzie mówio - czyli, że poszczególne tomy są ze sobą powiązane co najwyżej luźno. Ale żeby aż tak, że wciśnie się jakiś tom przed taki, który już dawno temu wyszedł? Hmmm :roll: No nie brzmi mi to najlepiej. Ale to tylko takie moje dywagacje, mówię, nie czytałem, więc nie znam się.

Spokojnie da radę. Oś spajająca serię jest w wielu książkach słabo zaznaczona, a powiązania fabularne występują pomiędzy niektórymi tomami, więc dopisanie dodatkowego nie sprawia problemu, szczególnie jeśli ma dorzucić coś do obrazu finału, nie wydaje się nadmiernie karkołomne. A jakby dodatkowo miała to być "luźna" powieść w świecie, to już w ogóle.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20764
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: ASX76 » czw 26.11.2020 10:03

Panie Niepco, miało być "oczywiste", a nie "przejrzyste", to zapewne sprawka forumowego lub klawiaturowego chochlika ;P

Księgi Całości można spokojnie czytać w dowolnej kolejności ;)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7363
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: Shedao Shai » czw 26.11.2020 10:10

+ trochę info z blogu Sedeńki:

"Tytuły Żeglarze i jeźdźcy (zbiór opowiadań pomiędzy Porzuconym królestwem a Tarczą Szerni) oraz Szerń i Szerer jako tom finałowy są tytułami roboczymi. Wersji jest kilka i decyzję podejmie autor z wydawnictwem Fabryka Słów, choć sam przychyla się do tytułów powyżej.
(...)
Wydawca zacząć drukować cykl ma od lutego, więc realna szansa na zobaczenie w druku dwóch końcowych tomów to koniec 2021 i początek 2022. I mam nadzieję, że Fabryka dotrzyma tych terminów. Dlaczego? Bo i my chcemy w naszej limitowanej edycji w twardej oprawie te nowe tomy przedstawić, ale jesteśmy zobligowani do tego, by nie robić tego przed FS. Więc czekamy."
Ostatnio zmieniony czw 26.11.2020 10:10 przez Shedao Shai, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3722
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: toto » czw 26.11.2020 12:41

Jeśli chodzi o kolejność, to faktycznie można czytać w dowolnej, ale jednak lepiej "Porzucone Królestwo" czytać po "Grombelardzkiej Legendzie", bo są jakieś odniesienia. No i może po "Królu Bezmiarów".
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: Tigana » czw 26.11.2020 15:57

IMO należy czytać w kolejności powstania, wtedy żaden wątek (powracający bohater) nie umknie.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Księga Całości- najnowsze wiadomości

Postautor: Shadowmage » czw 26.11.2020 21:28

Chyba, że czytało się na przestrzeni lat i ma się sklerozę wrodzoną :P

Generalnie mam problem z finałem KC (jak z kilkoma innymi seriami). Kiedyś czekałem na finał, teraz niespecjalnie. I może bym przeczytał jak wyjdzie, ale boję się, że za słabo pamiętam i sporo i umknie. A czytać od początku nie zamierzam... "Grombelardzką..." bym sobie ewentualnie przypomniał, bo mam wrażenie, że paru rzeczy z niej nie wyłapałem.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20764
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości