Griffin, Michael - "Armageddon House" :: Sprawdź komentowaną ksiażkę.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Griffin, Michael - "Armageddon House"

Postautor: Shedao Shai » pn 26.10.2020 8:33

Książka ta doskonale nadawałaby się do Uczty Wyobraźni. Jeśli dla kogoś to rekomendacja, to braść ;) i się nie zastanawiać. W moich ustach to takie pół na pół. Podczas czytania kojarzyła mi się z klimatem rodem z UW-owskiego Vandermeera ("Podziemia Veniss", Ambergris). Jej lektura przypomniała mi, czemu do New Weird podchodzę z dystansem (wystarczającym, żeby w większości przypadków książki z tego nurtu ominąć szerokim łukiem). "Podziemia Veniss" to chyba jedyna książka z UW, którą po lekturze sprzedałem, bo wiedziałem że do niej nigdy nie wrócę.

Blurb opisujący "Armageddon House" właściwie zawiera w sobie wszystko, co w niej zrozumiałe. Cała książka to alegoria czegoś, jest tu jakieś ukryte dno i klucz interpretacyjny które mi się podczas lektury nie ukazały, w związku z czym ostatnie 30% książki to było w moim wykonaniu: "co do ch....", "co się dzieje?!", "ale... ale co?". Nie mam pojęcia, co tam się wydarzyło na koniec, wymagałoby to przysiądnięcia, popuszczenia wodzów wyobraźni i solidnej analizy, na którą ja nie mam ochoty. Bo i też nie wiem w jakim miejscu zacząć. Zakładam, że część z Was wyniosłaby z tej lektury więcej niż ja, także jeśli lubicie takie zabawy, to śmiało - czuję, że książka prezentuje więcej, niż mi się ukazało.

3/6
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Griffin, Michael - "Armageddon House"

Postautor: historyk » pn 26.10.2020 19:38

Shedao Shai pisze:Książka ta doskonale nadawałaby się do Uczty Wyobraźni. Jeśli dla kogoś to rekomendacja, to braść ;) i się nie zastanawiać. W moich ustach to takie pół na pół. Podczas czytania kojarzyła mi się z klimatem rodem z UW-owskiego Vandermeera ("Podziemia Veniss", Ambergris).

Dzięki za polecenie :)
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2648
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Griffin, Michael - "Armageddon House"

Postautor: Shedao Shai » pn 26.10.2020 19:44

Proszę bardzo. Na stronie wydawnictwa są jeszcze ostatnie egzemplarze w HC. Daj znać, jak przeczytasz. Może mi ją wytłumaczysz :mrgreen:
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3702
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości