NF 08/2020 :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Re: NF 08/2020

Postautor: Bronsiu » czw 06.08.2020 11:18

Ilość zaiste niewielka, ale potencjał jakościowo-popularnościowy, z przeproszeniem, już co najmniej przyzwoity.
Stoi pod tym listem na przykład, jeśli dobrze z pamięci policzyłem, siedemnaście statuetek Zajdla. :)
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1063
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: NF 08/2020

Postautor: Shedao Shai » czw 06.08.2020 11:24

To "oczko" to trochę chyba myślenie życzeniowe autora, bo widzę tu solidny kęs popularnych polskich fantastów.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3719
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: NF 08/2020

Postautor: historyk » czw 06.08.2020 11:44

Te "nołnejmy" z listu to m.in. szefowie dwóch wydawnictw: Fabryki Słów i SuperNowej. Kto niby jeszcze jest nołnejmem?

Tak na marginesie, byłoby więcej popierających, bo np. widziałem post Pawła Majki z poparciem dla nielewackiej interpretacji tekstu Komudy. Widocznie nikt się do niego nie zwrócił o podpis. Na fejsie list poparł Inglot.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: NF 08/2020

Postautor: Janusz S. » czw 06.08.2020 11:59

nosiwoda pisze:BTW - bardzo ładnie ujął też inny aspekt Tigana na fejsie (jeśli Tigana=/=Tomasz Lisaj, to bardzo przepraszam, nie zawsze kojarzę nicki z realnymi danymi):

Tigana to Adam Szymonowicz, T. Lisaj zwykle używał ksywy Tixon (o ile teraz ja czegoś nie przekręciłem).
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5940
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: NF 08/2020

Postautor: Bronsiu » czw 06.08.2020 12:07

Co do nołnejmów - nie wiem, kim jest Dariusz Zalewski. Zaś kolegów Szczepaniaka i Szewczyka znam głównie jako działaczy fandomowych (konwenty, fanziny) i to raczej emerytowanych. Chociaż mogę być niedoinformowany, bom sam od kilku lat na fandomowej emeryturze raczej.
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1063
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: NF 08/2020

Postautor: nosiwoda » czw 06.08.2020 12:36

Janusz S. pisze:
nosiwoda pisze:BTW - bardzo ładnie ujął też inny aspekt Tigana na fejsie (jeśli Tigana=/=Tomasz Lisaj, to bardzo przepraszam, nie zawsze kojarzę nicki z realnymi danymi):

Tigana to Adam Szymonowicz, T. Lisaj zwykle używał ksywy Tixon (o ile teraz ja czegoś nie przekręciłem).

No właśnie, przepraszam ponownie, zaraz zmienię.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: NF 08/2020

Postautor: historyk » czw 06.08.2020 12:49

Zalewski to chyba pedagog, autor książek z tej dziedziny. Szczepaniak działacz fandomowy, publicysta, współpracował z Nową Fantastyką. Szewczyk też fandom, publicystyka, był chyba naczelnym któregoś z pism Gdańskiego Klubu.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: NF 08/2020

Postautor: Bronsiu » czw 06.08.2020 12:56

No o Szczepaniaku i Szewczyku pisałem (choć bez rozwinięcia i zapomniałem o epizodzie Grześka w NF). Dzięki za Zalewskiego - nawet go wygooglałem, ale założyłem jakoś, że to nie on.
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1063
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

NF 08/2020

Postautor: kpr » pt 07.08.2020 21:27

NF totalnie nie udźwignęła tego kryzysku. Zamiast go gasić tylko go napędzała.

Ja oberwałem banem na fp. Sposób pisania i treść moich postów nie były agresywne. Zostałem zablokowany bezpośrednio po napisaniu dwóch komentarzy. Chodziło więc albo o moją opinię, że należy się zastanowić czy w pomaganiu mniejszościom powinno chodzić o działania, które nieustannie uwidaczniają, że to są inności, które trzeba ciągle prowadzić za rączkę, a więc ciągle tę ich inność eksponować, czy raczej o działania, które będą powodować, że większość będzie traktować członków mniejszości jak każdego innego członka społeczności, albo o moje pytanie czy Jeff Vandermeer, który ogłosił wszem i wobec, że już nie użyczy żadnego swojego dzieła NF w ogóle kontaktował się z redakcją celem dowiedzenia się o co chodzi, czy bazował jedynie na opinii pojedynczej osoby. Po którymś z powyższych zostałem zablokowany przez aktualnie panującego moderatora.

Jednak prawdziwy szok przyszedł po wymianie maili z NF. Nie uzyskałem odpowiedzi na żadne z moich merytorycznych pytań. W zamian byłem raczony frazami, które są oczywistościami dla każdego przyzwoitego człowieka. Nie dowiedziałem się zatem co właściwie spowodowało, że zostałem zablokowany, oprócz tego, że była to decyzja aktywnego w tamtym momencie moderatora. Na moje spostrzeżenie, że w takim razie mogła być decyzją błędną skoro tak samo błędna była wg redakcji decyzja pojedynczego redaktora o dopuszczeniu tekstu Komudy do druku nie doczekałem się żadnej odpowiedzi. Nie dowiedziałem się co redakcja sądzi o zachowaniu lewicowej aktywistki, która wywlekła sprawę będącą do zapomnienia na zagraniczne poletko. Nie dowiedziałem się także czy redakcji przeszkadza nazywanie przez ową osobę fanów NF brunatnymi ("część komentujących to trolle ściągnięte przez brunatne fanpejdże" - XD). Nie poznałem czy Jeff Vandermeer kontaktował się z redakcją, by dowiedzieć się z pierwszego źródła w czym właściwie sedno sprawy tkwi. Wskazałem agresywne i niegrzeczne posty Jacka Dehnela (ściągniętego najwyraźniej przez tęczowe fanpejdże ;), by siać ferment) bezskutecznie próbując uzyskać odpowiedź dlaczego wciąż nie został zbanowany na profilu NF.

NF zachowała się nieuczciwie i niesprawiedliwie. W swoim popłochu mniej lub bardziej świadomie zaczęła faworyzować jedną stronę sporu.

Bardzo rozczarowujące doświadczenie.
kpr
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 263
Rejestracja: ndz 30.10.2011 23:41

Poprzednia

Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości