Oto miasto, które nigdy nie śpi

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: Janusz S. » pt 24.07.2020 15:01

Czy to nie ta słynna niewiasta, co oświadczyła, że ludzie, którzy ściągnęli książkę z sieci nie są godni czytać jej wybitnych dzieł? Jest tak dobra, że pisze w każdym gatunku? Tylko chyba pisuje to samo niezależnie od tego jaki to gatunek. Toksyczne związki, przystojni milionerzy i burze uczuć... science fiction pełną gębą. Zamieśćcie jeszcze recenzję ;-)
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5940
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: Haribo » pt 24.07.2020 15:22

Niech się panienka Agnieszka nie martwi, bo ja na pewno nie będę ściągał jej książek z sieci.
Haribo
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 496
Rejestracja: czw 28.03.2013 9:37

Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: Beatrycze » pt 24.07.2020 15:23

Nikt się nie domyśla, że przystojny milioner i zamaskowany łowca to jedna osoba :>
Beatrycze
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 539
Rejestracja: pt 04.11.2016 10:22

Re: Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: historyk » pt 24.07.2020 15:37

Janusz S. pisze:Czy to nie ta słynna niewiasta

Kurde, że w ogóle ją kojarzysz. Teraz pogrzebałem w sieci, to jakaś producentka kupy dla upośledzonych intelektualnie kobiet...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: Thuringwethil » pt 24.07.2020 19:47

Po przeczytaniu blurba mam nieodparte wrażenie deja vu i fanfiku o Batmanie...
Thuringwethil
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 234
Rejestracja: wt 25.07.2017 12:44

Re: Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: Janusz S. » pt 24.07.2020 22:35

historyk pisze:Kurde, że w ogóle ją kojarzysz. Teraz pogrzebałem w sieci, to jakaś producentka kupy dla upośledzonych intelektualnie kobiet...
_______________________
http://seczytam.blogspot.com

No może z tą słynnością ciut przegiąłem, ale dopiero co była na temat jej wypowiedzi jakaś dyskusja na fejsie albo na lc (?) i nieopatrznie tę wymianę zdań przeczytałem. O autorce nigdy wcześniej nie słyszałem, ale kimkolwiek by nie była to solidnie zdumiało mnie, że niezależnie od tego co sądzi o ściąganiu pirackich kopii książek, może puścić tak bezdennie głupi tekst do czytelników. A teraz jeszcze widzę, że wzięła się za przerabianie harlekinów na fantastykę. :(
Trochę dziwi mnie, że takie "dzieła" dostają swoje odrębne notki na poważnym portalu.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5940
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: historyk » pt 24.07.2020 22:52

Thuringwethil
Tak też pomyślałem czytając ten opis - fanfik jakiegoś Batmana czy innego Arrowa. A z jakiej klasy grafomanią mamy do czynienia zdradzają już same miana bohaterów: Melissa Mallory i James Maserati :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: Ambrose » sob 25.07.2020 10:32

Śmieszkujmy i chichujmy póki się da. Bo gdy książka zostanie zgłoszona przez LC do konkursu Książka Roku w kategorii Fantasy to zostanie już tylko ronienie gorzkich łez. Chociaż z drugiej strony będzie to jakaś odmiana od tryumfów Katarzyny Bereniki Miszczuk.
Ble, ble, ble, koniec
Ambrose
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 351
Rejestracja: ndz 03.02.2013 15:10

Re: Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: historyk » sob 25.07.2020 13:10

Ambrose pisze:gdy książka zostanie zgłoszona przez LC do konkursu Książka Roku w kategorii Fantasy

A nominacji do Zajdla nie przewidujesz? Ta pani ma dużo znajomych na Facebooku, więc wszystko zależy od jej chęci... Może dumnie stanąć w gronie nominowanych obok Dąbrowskiego (Imię boga) promowanego przez lewackie środowiska (to mąż skrajnej lewaczki Dryjańskiej).
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: Janusz S. » sob 25.07.2020 13:37

historyk pisze:(to mąż skrajnej lewaczki Dryjańskiej).

I to kim jest jego żona ma decydujące znaczenia dla jakości tego debiutu? Chłopie, jak ty czasem pie(...)sz bez ładu i składu, to naprawdę dramat.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5940
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: historyk » sob 25.07.2020 13:59

Janusz S. pisze:I to kim jest jego żona ma decydujące znaczenia dla jakości tego debiutu? Chłopie, jak ty czasem pie(...)sz bez ładu i składu, to naprawdę dramat.

To że Ty czegoś nie ogarniasz, nie oznacza, że ja pierd... bez ładu i składu, oznacza tylko, że jakość twojego myślenia jest nie najlepsza. Na początek bystrzaku zacytuj, gdzie wypowiedziałem się o jakości tego debiutu - taka kontrola rozumienia tekstu pisanego. Jak to zrobisz, to dopiero przejdziemy do kolejnej części polemiki.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: Beatrycze » sob 25.07.2020 18:09

A propos "Imienia boga", skoro zostało przywołane (nawiasem mówiąc, starałam się o autorze czegoś dowiedzieć i jakoś mi się nie udało na sieci wyszukać za wiele). Nie jest to arcydzieło, ale i tak jedna z najlepszych książek fantasy polskiego autora, jakie się ukazały na naszym rynku w ostatnich latach.
Jeśli nie doczeka się nominacji, to znaczy, że jest już naprawdę bardzo i to bardzo źle.
Sama książka jakaś szczególnie "lewacka" nie jest, chyba, że "lewackim" nazwać wątek kapłanów-hipokrytów snujących spiski mając na celu zdobycie większej władzy.
Beatrycze
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 539
Rejestracja: pt 04.11.2016 10:22

Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: Beatrycze » sob 25.07.2020 18:14

Zresztą to jego książka, a nie żony.
Beatrycze
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 539
Rejestracja: pt 04.11.2016 10:22

Re: Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: historyk » sob 25.07.2020 18:24

Beatrycze pisze:Nie jest to arcydzieło, ale i tak jedna z najlepszych książek fantasy polskiego autora, jakie się ukazały na naszym rynku w ostatnich latach.

Błąd - nie jakie się ukazały, a jakie Ty czytałaś.
Zresztą to jego książka, a nie żony.

Jego żona bardzo aktywnie promuje tę książkę i to przy okazji hejtu nakręconego na Komudę - hejtu nakręconego kłamstwami Tarczyńskiego (męża Dehnela). Dryjańska m.in. hejtuje Komudę porównując go do nazistów (cytat: opowiadanie, które mogłoby trafić wprost do „Der Stürmera”), a co przypomnę: ta sama pani poczuła się bardzo urażona, kiedy parę niemiłych słów jej posłał Ziemkiewicz i wtedy biegusiem gnała do sądu.

A tak reklamuje książkę swojego męża:
W jego świecie pełno jest postaci o najróżniejszych kolorach skóry, pochodzeniu etnicznym, języku, orientacji seksualnej i tożsamości płciowej.

Weryfikował nie będę, bo od nagonki na Komudę trzeba teraz wybierać książki także po linii politycznej - ja skreślam rewolucyjnych lewaków.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: Fidel-F2 » sob 25.07.2020 18:50

Nikt Komudy nie hejtuje. Zbiera burak co zasiał.

Btw, możesz przedstawić co Dehnel nakłamał? Żeby nie było, żeś gołosłowny.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: historyk » sob 25.07.2020 19:06

Fidel-F2 pisze:Nikt Komudy nie hejtuje. Zbiera burak co zasiał.

Raczej co zasiałeś ty i tobie podobni (widziałem twoje chore testy na LubimyCzytać - latają też screeny po twitterze z komentarzami typu: "Lewica o osobach o innych poglądach. Pełna tolerancja"). Teraz widzę, że nawet nie czytałeś opowiadania. Żenada.

Btw, możesz przedstawić co Dehnel nakłamał? Żeby nie było, żeś gołosłowny.

Tak czytasz, Dehnel już ci się miesza z Tarczyńskim... Żar rewolucyjny jednak rzuca się nawet na umiejętność czytania. A co nakłamał Tarczyński, przeczytasz tu:
https://seczytam.blogspot.com/2020/07/k ... lance.html
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: Fidel-F2 » sob 25.07.2020 19:40

Rozczaruje cię, czytałem. Tym sprytnym sposobem wyrobiłem sobie zdanie na temat tego rzygu. Też masz, panie kolego, problemy z rozumieniem tekstu, nie prosiłem o wskazanie wypowiedzi a o wskazanie domniemanych kłamstw. Konkretnie, co jest kłamstwem?
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: historyk » sob 25.07.2020 19:57

Fidel-F2 pisze:nie prosiłem o wskazanie wypowiedzi a o wskazanie domniemanych kłamstw. Konkretnie, co jest kłamstwem?

Kłamstwem było zacytowanie wypowiedzi bohaterów tekstu tak, jakby to były słowa narratora. Naprawdę tego nie rozumiesz? Znaczy, wiem - teraz musisz nie rozumieć, bo tak obrzygałeś Komudę, że jakbyś zrozumiał, to musiałbyś się głęboko nad sobą zastawić.
https://pbs.twimg.com/media/EcUUw1kXgAA ... me=900x900
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Oto miasto, które nigdy nie śpi

Postautor: Fidel-F2 » ndz 26.07.2020 9:22

Drobiazg, który w niczym nie zmienia obrzydliwego wydźwięku komudowego tekstu.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości