Premiera "Minas Warsaw"

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: bio » sob 11.07.2020 23:05

Zbiera mi się na płacz, gdy czytam zapowiedzi kolejnych dzieł rodzimych autorów. To, że to napisałem akurat pod nazwiskiem pani Kozak nie ma znaczenia. To tylko cegiełka w murze polskiej fantastyki. Murze, który zamyka ślepą uliczkę.
bio
Wojownik
Wojownik
 
Posty: 195
Rejestracja: pt 06.04.2007 9:32
Lokalizacja: Nadwilże

Re: Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: Fidel-F2 » sob 11.07.2020 23:17

Ale dobrze wybrałeś, bo talent literacki pani Kozak predystynuje ją bardziej do pracy w charakterze pilota samolotu rolniczego niż do pisania książek.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3467
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: Dante » ndz 12.07.2020 16:37

Fidel-F2, rozwiń wątek. Zaintrygowałeś mnnie. Jestem ciekawy skąd taki wniosek.
D
Dante
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: ndz 12.07.2020 16:34

Re: Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: Fidel-F2 » ndz 12.07.2020 16:43

bo czytałem jej książkę?
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3467
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: Mcbet » ndz 12.07.2020 18:08

Fidel a możesz podać która? (Magda jak wiemy kilka ich napisała i napewno jedne są lepsze inne gorsze dlatego ciekawi mnie konkretną pozycja) I naprawdę chciał bym poznać argumenty może pomaga mi ostatecznie wyrobić sobie zdanie (lub je zmienić) o twórczości Magdy.
Mcbet
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz 12.07.2020 18:05

Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: Dante » ndz 12.07.2020 21:17

"talent literacki pani Kozak predystynuje ją bardziej do pracy w charakterze pilota samolotu rolniczego niż do pisania książek."
"bo czytałem jej książkę?"
To trochę popłynąłeś w tym "rozwinięciu" :-)
Miałem nadzieję ,że jakoś to uzasadnisz. Napiszesz że jest grafomanką, nie wie o czym pisze, nie zna się.
No, coś konkretnego, po tak konkretnym porównaniu.
Nie gniewaj się, ale ja trochę nie trawię ludzi którzy opluwają innych tylko dlatego że mogą...
Dante
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: ndz 12.07.2020 16:34

Re: Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: Fidel-F2 » ndz 12.07.2020 21:49

Glupiś i żałosny. I cienki straszliwie tą śmiechu wartą złośliwością.

Zresztą, i tak mi tego posta wykasują. Taki zwyczaj.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3467
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: Shedao Shai » ndz 12.07.2020 22:01

Wow, Fidel, stałeś się celem nalotu fanów/krewnych autorki. Wesoło xD
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Re: Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: Fidel-F2 » ndz 12.07.2020 22:06

Tja. Trzy konta z nagła założone w tym samym czasie, dziś po południu.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3467
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: Shedao Shai » ndz 12.07.2020 22:08

Nie tak się broni reputacji autorki, drodzy państwo. Nie tak :D
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3724
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: Mcbet » pn 13.07.2020 8:01

Shedao a jak ? Poprosiłem o podanie konkretnych argumentów jaka ksiazka wpłynęła na tak opinie jaka sytuacja w zamian za to zostalem porównamy do bootow naprawdę jestem ciekawy i chce poznać przyczynę takiego osądu. Czy to źle ? Poprostu chcac rozmawiać lubię wiedzieć o czym ( nawet nie ma jak się odnieść do książki bo ich kilka było
Mcbet
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 4
Rejestracja: ndz 12.07.2020 18:05

Re: Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: nosiwoda » pn 13.07.2020 8:10

Fidel-F2 pisze:Tja. Trzy konta z nagła założone w tym samym czasie, dziś po południu.

Trzy? Na razie widzę dwa. Swoją drogą - gdy wejdę w spis użytkowników, to kończy się on na stronie 81, userami z 2018 r. Potem nie indeksuje? Mnie coś źle działa? Podobne pytanie dotyczy ilości postów. Dante ma teoretycznie 4 posty, ale gdy się kliknie, by system je pokazał, to pokazuje 2. Jakieś tematy nie są indeksowane? Coś skasowano? A może system widzi "za kurtyną" i dodaje posty Mcbeta i Dantego jako pisane z jednego na przykład IP? - łącznie mają 4, to fakt :D

Pytam przy okazji, jeśli odpowiedź będzie brzmiała "tak działa to forum, soraski", też zrozumiem.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5010
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: Fidel-F2 » pn 13.07.2020 8:28

Nocarz

Wyjątkowo źle napisane dialogi, sztuczne, pełne waty, drażniąco nieudane. Psychologia postaci stworzona na poziomie rozumienia rzeczywistości przez dwunastolatka. Motywacje tych kartonowych figurek mocno nieprzekonywujące, sam rozumiesz, nie jestem dwunastolatkiem. Mało interesująca fabuła napisana językiem niedojrzałym, przywodzącym na myśl szkolne wypracowanie, gdzieś ze średniego szczebla edukacji. Całość cielęco infantylna i naiwna. Przeczytałem gdzieś w okolicach wydania, będąc naiwnym trzydziestolatkiem. Dziś pewnie nie dotrwałbym do setnej strony. Podsumowując: płytkie, płaskie i naiwne. Omijać.

Dowiedziałeś się. Lepiej ci? Mam nadzieję. I proszę, nie odpowiadaj. Dyskusja na temat prozy Kozak ma u mnie priorytet gdzieś z trzeciej setki czwartego tysiąca. Uszanuj. Miej litość i uszanuj. Miej litość, miej. Miej!
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3467
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: Fidel-F2 » pn 13.07.2020 8:34

1 Pipek_dręczyciel ndz 12.07.2020 19:45 1 Pustelnik


albo nie napisał żadnego posta, ale raczej napisał jeden (tak wykazuje system) i zdążyli mu wykasować (moje dwa też wykasowali)

nosiwoda pisze:A może system widzi "za kurtyną" i dodaje posty Mcbeta i Dantego jako pisane z jednego na przykład IP? - łącznie mają 4, to fakt
to by pasowało

nie wiem, system jest spierdolony, czy kasujecie mi losowo posty po trzydziestu sekundach od zawieszenia? gdzie nie ma ani żadnych nagannych treści ani spamu więcej niż gdzie indziej?
Ostatnio zmieniony pn 13.07.2020 8:36 przez Fidel-F2, łącznie zmieniany 1 raz
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3467
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: Shadowmage » pn 13.07.2020 8:35

nosiwoda pisze:Pytam przy okazji, jeśli odpowiedź będzie brzmiała "tak działa to forum, soraski", też zrozumiem.
Odpowiedź brzmi: nie wiem, zobaczę :P A system liczy posty podwójnie, jeśli są w komentarzach. Nie pytajcie dlaczego :P
__________
Odnośnie kasowania postów itp. Nawet jeśli ktoś trolluje pytaniem i rejestruje się tylko dla tego posta, to póki robi to kulturalnie, to albo się odpowiada, albo olewa. Od razu rzucanie obraźliwymi epitetami będzie skutkowało banem.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20764
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: Dante » pn 13.07.2020 8:50

Fidel...
Stefan, proszę Cię ...
Piszesz posta żeby obrazić, chcesz wywołać gówno burzę i na koniec prosisz żeby Ci nie odpisywać.
Chłopie, ogarnij się. Nie podobają Ci się dialogi z Nocarza, nie zrozumiałeś humoru, ok, nie twój klimat. Nie czytasz, nie sięgasz po więcej książek- proste. Nawet "taksówkarz" to ogarnie. Jeszcze raz się spytam : Co daje Ci podstawę do tak oryginalnej oceny? - Jakie masz kwalifikacje? Nie pytam złośliwie i oczekuję prostej odpowiedzi.
ps. Tak lubię Magdę Kozak, lubię jej książki i będę tępił osobniki które zachowują się tak jak Ty. Bo przez takich właśnie "recenzentów" wielu młodych i ciekawych pisarzy zamyka się i przestaje tworzyć. Bo przejmują się tym co napiszesz i nie dowiedzą się dlaczego to napisałeś .
Dante
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: ndz 12.07.2020 16:34

Re: Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: asymon » pn 13.07.2020 10:50

Bo przez takich właśnie "recenzentów" wielu młodych i ciekawych pisarzy zamyka się i przestaje tworzyć. Bo przejmują się tym co napiszesz i nie dowiedzą się dlaczego to napisałeś .



Sorry Fidel-F2, jaki kraj, tacy influencerzy :mrgreen:
The square root of three equals two for large values of three.
- found in a bathroom in the Cornell Physics department -
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1967
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: Janusz S. » pn 13.07.2020 11:28

Dante pisze:Chłopie, ogarnij się. Nie podobają Ci się dialogi z Nocarza, nie zrozumiałeś humoru, ok, nie twój klimat. Nie czytasz, nie sięgasz po więcej książek- proste. Nawet "taksówkarz" to ogarnie. Jeszcze raz się spytam : Co daje Ci podstawę do tak oryginalnej oceny? - Jakie masz kwalifikacje? Nie pytam złośliwie i oczekuję prostej odpowiedzi.
ps. Tak lubię Magdę Kozak, lubię jej książki i będę tępił osobniki które zachowują się tak jak Ty. Bo przez takich właśnie "recenzentów" wielu młodych i ciekawych pisarzy zamyka się i przestaje tworzyć. Bo przejmują się tym co napiszesz i nie dowiedzą się dlaczego to napisałeś .

Naprawdę jestem jedną z ostatnich osób, które chciałyby bronić wypowiedzi @Fidela, ale nie da się ukryć, że Ty też jakoś nie zacząłeś od przedstawienia swoich kwalifikacji, poza potwierdzeniem, że jesteś nieobiektywny, skoro lubisz autorkę. Czemu więc domagasz się tego od kogoś innego, skoro sam nie dałeś żadnych podstaw by sądzić, że Twoje kwalifikacje istnieją? Otrzymałeś też konkretną odpowiedź, ale usiłujesz ją ośmieszyć sugerując, że rozmówca czegoś tam nie rozumie i domagasz się kolejnej. Nawet jeśli to"nie jego klimat" to dalej ma prawo wyrazić swoją opinię i nie zgadzać się z Twoją.
A teksty o tępieniu proponuje zachować dla deratyzatorów.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5946
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: historyk » pn 13.07.2020 12:13

Dante pisze:Nie podobają Ci się dialogi z Nocarza, nie zrozumiałeś humoru, ok, nie twój klimat.

Jakiego humoru?

Dante pisze: Co daje Ci podstawę do tak oryginalnej oceny?

1. Mózg.
2. Pieniądze wyłożone na tę kupę.

Dante pisze:przez takich właśnie "recenzentów" wielu młodych i ciekawych pisarzy zamyka się i przestaje tworzyć.

Ale nie rozmawiamy ani o młodych, ani o ciekawych autorach, tylko o Kozak, która ani młoda, ani ciekawa.

I bardzo źle prowadzone działania promocyjne. Zamiast bronić nędznego Nocarza, powinieneś pojechać w ten deseń: "No, Nocarz był dość słaby, ale kiedy to było, od tamtej pory Kozak się rozwinęła, że hohoho, panie, co ona teraz wypisuje!" Nie dziękuj za poradę.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2658
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: Pipek_dręczyciel » pn 13.07.2020 12:39

Fidel-F2 pisze:
1 Pipek_dręczyciel ndz 12.07.2020 19:45 1 Pustelnik


albo nie napisał żadnego posta, ale raczej napisał jeden (tak wykazuje system) i zdążyli mu wykasować (moje dwa też wykasowali)

nosiwoda pisze:A może system widzi "za kurtyną" i dodaje posty Mcbeta i Dantego jako pisane z jednego na przykład IP? - łącznie mają 4, to fakt
to by pasowało

nie wiem, system jest spierdolony, czy kasujecie mi losowo posty po trzydziestu sekundach od zawieszenia? gdzie nie ma ani żadnych nagannych treści ani spamu więcej niż gdzie indziej?


Yhm, akurat ja piszę z publicznego, stałego IP. I owszem, zarejestrowałem się po przeczytaniu wypowiedzi Fidela. I owszem, ktoś skasował mój post. Nie za bardzo wiem czemu.
Dziwi mnie, że Was dziwi, że fani nie zgadzają się z krytycznymi uwagami do swoich ulubionych autorów. Natychmiast szukacie botów, spisków i czort wie czego. Zdrowia życzę.
Miałem wejść w polemikę. Ale widzę, że dyskusja tu wchodzi bardziej w ad personam niż w merytorykę. W takich dyskusjach nie biorę udziału. Niczego nie wnoszą, nie mają wartości a i o autorach postów mówią wiele.
Pipek_dręczyciel
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 2
Rejestracja: ndz 12.07.2020 18:45

Premiera "Minas Warsaw"

Postautor: Dante » pn 13.07.2020 14:00

Fakt. Temat jakby się wyczerpał :-) .
Kto nie z nami, ten przeciw nam.
Historyk, posiadanie mózgu nie potwierdza faktu jego używania.
A co do pieniążków, nikt, absolutnie nikt nie zmuszał Cię do ich wydania. To twoja decyzja.
Co do moich kompetencji, nie posiadam żadnych kompetencji by kogoś oceniać i sugerować mu czym ma się w życiu zająć.
Wychowanie jakie wpoili mi rodzice, zmusza mnie niejako ,czasami do reakcji na zwykłe chamstwo.
Na koniec. Tu jest chyba miejsce na recenzję książki. Napisz czy Ci się podoba czy nie. Napisz czy warto ją kupić czy nie. Nie obrażaj ludzi . Tyle, i aż tyle .
Mi książka się zwyczajnie podoba. Jak zwykle akcja wolno nabiera tempa by na końcu dynamicznie przyspieszyć. Pomysł wg mnie oryginalny i pozwalający na ciekawe rozwinięcie.
tak ja uważam.
Dante
Pustelnik
Pustelnik
 
Posty: 8
Rejestracja: ndz 12.07.2020 16:34


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Dracos i 90 gości

cron