Nowe oblicze grozy :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

Nowe oblicze grozy

Postautor: Tigana » pn 29.06.2020 11:26

Miła odmiana po dziesiątkach podobnych okładek.
Awatar użytkownika
Tigana
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 10354
Rejestracja: pn 19.06.2006 13:09
Lokalizacja: Sosnowiec

Nowe oblicze grozy

Postautor: Yans » pn 29.06.2020 11:57

Okładki rewelacja!!!
Yans
Lord
Lord
 
Posty: 1408
Rejestracja: czw 27.07.2006 13:58

Re: Nowe oblicze grozy

Postautor: Spriggana » pn 29.06.2020 14:29

Bartlomiej Gąbka pisze:Dark Creyon ma konkurencję! :-)

„Okładki książek Joego Hilla zaprojektował uznany polski ilustrator – Dark Crayon!” :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Spriggana
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 829
Rejestracja: sob 27.05.2006 16:32

Nowe oblicze grozy

Postautor: lordofthedreams » pn 29.06.2020 16:13

Może w jakiejś alternatywnej rzeczywistości mają rebisowe "Wehikuły czasu" z okładkami w takim fajnym stylu...
lordofthedreams
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 484
Rejestracja: pn 18.03.2013 17:28
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Nowe oblicze grozy

Postautor: xardas4400 » pn 29.06.2020 19:14

Pomijając kwestię okładek - warto to przeczytać, jeśli nie za bardzo gustuje się w prozie ojca?
xardas4400
Najemnik
Najemnik
 
Posty: 64
Rejestracja: ndz 10.03.2019 18:43

Nowe oblicze grozy

Postautor: Shedao Shai » pn 29.06.2020 21:24

xardas4400, nie. Nie marnuj czasu, pieniędzy i miejsca na półce.
Awatar użytkownika
Shedao Shai
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3686
Rejestracja: sob 06.03.2004 15:20
Lokalizacja: Wrocław

Nowe oblicze grozy

Postautor: asymon » wt 30.06.2020 17:19

Heh. Właśnie miałem pytać kto jest autorem :-) Czyli jak chce, to może, chyba że to wydawcy nie lubią takich eksperymentów.
Awatar użytkownika
asymon
Lord
Lord
 
Posty: 1950
Rejestracja: ndz 10.05.2015 8:38

Re: Nowe oblicze grozy

Postautor: Shadowmage » wt 30.06.2020 20:20

DC już robił przecież interesujące i oryginalne okładki. Jakby mu za takie płacili odpowiednio, to pewnie by robił. A że płacą za co innego, to robi, co chcą.
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20742
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: Nowe oblicze grozy

Postautor: AM » śr 01.07.2020 10:52

Shadowmage pisze:DC już robił przecież interesujące i oryginalne okładki. Jakby mu za takie płacili odpowiednio, to pewnie by robił. A że płacą za co innego, to robi, co chcą.


DC ma niemal całkowitą swobodę artystyczną. Problem, jaki mają niektórzy z jego projektami, bierze się w dużej mierze stąd, że nie narzeka na brak zleceń i robiąc 60-70 (a może więcej) okładek rocznie, nie jest w stanie za każdym być odkrywczy, świeży, inny niż poprzednio.
AM
Lord
Lord
 
Posty: 1482
Rejestracja: wt 27.06.2006 12:26

Re: Nowe oblicze grozy

Postautor: historyk » śr 01.07.2020 13:44

AM pisze:DC ma niemal całkowitą swobodę artystyczną. Problem, jaki mają niektórzy z jego projektami, bierze się w dużej mierze stąd, że nie narzeka na brak zleceń i robiąc 60-70 (a może więcej) okładek rocznie, nie jest w stanie za każdym być odkrywczy, świeży, inny niż poprzednio.

Sz. Panie, kiedyś Dark Crayon pokazał fajny projekt okładki do Waszej książki. Po czym pokazał inną, ostateczną okładkę - gorszą, do tej samej książki i skomentował: "Polityka najemnika".

I jakoś sobie nie wyobrażam, żebyście mu przyjęli takie okładki, jak te powyżej - nie, u Was dominuje szajsowata sztampa o poziomie porównywalnym z Fabryką Słów.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Nowe oblicze grozy

Postautor: Fidel-F2 » śr 01.07.2020 14:01

Jaką oryginalność? Przecież te okładki zerżnięte są z grafik z płyt Guns'n'roses.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3438
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: Nowe oblicze grozy

Postautor: Janusz S. » śr 01.07.2020 16:58

historyk pisze:Sz. Panie, kiedyś Dark Crayon pokazał fajny projekt okładki do Waszej książki. Po czym pokazał inną, ostateczną okładkę - gorszą, do tej samej książki i skomentował: "Polityka najemnika".
I jakoś sobie nie wyobrażam, żebyście mu przyjęli takie okładki, jak te powyżej - nie, u Was dominuje szajsowata sztampa o poziomie porównywalnym z Fabryką Słów.

De gustibus... Nie ma kryteriów, nie ma obiektywnej oceny. Twoja opinia w tej kwestii jest więc nic nie warta a sądząc z wielości innych Twoich krytycznych opinii doskonale zdajesz sobie z tego sprawę. A skoro wiesz, to znaczy, ze tylko produkujesz pianę. Q.e.d. :angel:
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: Nowe oblicze grozy

Postautor: historyk » śr 01.07.2020 18:02

Janusz S. pisze:De gustibus... Nie ma kryteriów, nie ma obiektywnej oceny. Twoja opinia w tej kwestii jest więc nic nie warta a sądząc z wielości innych Twoich krytycznych opinii doskonale zdajesz sobie z tego sprawę. A skoro wiesz, to znaczy, ze tylko produkujesz pianę. Q.e.d. :angel:

Tak, tak, wiem już tu sto razy dyskutowałem z fanami bohomazów Brońka i sztampy Dark Crayon (podkreślam: sztampy, bo takie były zalecenia wydawcy). Co do bicia piany, to twój post będący w stu procentach atakiem ad personam spełnia to w dalece większym zakresie, niż mój post.

A że jest wiele moich krytycznych opinii... Jest taka zasada, że osiemdziesiąt procent wszystkiego jest gówno warte, w przypadku wydawanej w Polsce tłumaczonej fantastyki, jak i okładek tejże fantastyki trzeba ów wskaźnik podnieść do dziewięćdziesięciu pięciu procent. Bo wydawcy uważają czytelników za kretynów, którym należy dać setną opowiastkę niczym nie różniącą się od 99 poprzednich, w setnej okładce nie różniącej się od 99 poprzednich. No, owszem, ta postawa znajduje swoich fanów.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2636
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: Nowe oblicze grozy

Postautor: Janusz S. » śr 01.07.2020 18:20

Wypowiadałem się wyłącznie o wartości Twoich wypowiedzi. Gdzieś się w tym dopatrzył ataku ad personam nie wiem, ale do tego, że widzisz wyłącznie to co co pasuje do Twoich poglądów już przywykłem. I może nie zauważyłeś, ale chwaliłem Cię, bo uważam, że jako człowiek inteligentny doskonale zdajesz sobie z tego sprawę i wrzucasz wiecznie ten sam tekst o sztampie tylko dla bicia piany. W dyskusji o gustach tak samo jak i ja nie masz argumentów, bo takie nie istnieją. Jeśli więc coś tu atakowałem to był to sposób prezentowania przez Ciebie swoich opinii jako prawd objawionych. MAG wydaje książki z całym przekrojem okładek, od znakomitych do miernych. I każda z nich jest bardzo różnie oceniana przez czytelników. Opinie skrajne na ten temat, jak wszystkie skrajności, można jedynie odnotowac jako wyraz obsesji ich twórców.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5868
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości