17.06.2020 r. - premiery :: Sprawdź komentowany news.

Tutaj możesz komentować pojawiające się w naszym serwisie literackim wiadomości

Moderatorzy: Vampdey, Tigana, Shadowmage, Achmed

17.06.2020 r. - premiery

Postautor: Janusz S. » śr 17.06.2020 10:06

Nowa promocja MAGa ma tę wadę, że na komplet trzeba czekać do lipca. Trudno.Szkoda, że Simmonsa odpuścili, ale Vesper też porządnie wydaje, tylko drożej.
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5940
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

17.06.2020 r. - premiery

Postautor: ASX76 » śr 17.06.2020 12:48

Panie Januszu, a od czego promocje? ;) Lipiec już blisko. Tyle czasu czekaliśmy na Bradbury'ego, że trochę więcej nas nie zbawi ;) Co do horroru Simmonsa to fajnie, iż dostał się do Vesper, ponieważ dzięki temu MAG ma więcej slotów wydawniczych, a nowa seria poświęcona horrorom nie będzie obfitowała w wysyp tytułów, bardzo delikatnie rzecz ujmując, temuż nawet miejsce na jedną pozycję robi wielką różnicę ;) Obie oficyny bardzo ładnie wydają, więc nie ma różnicy w tym aspekcie. A okładka "Abominacji" prezentuje się nader klimatycznie :)
ASX76
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 7361
Rejestracja: pn 17.05.2004 9:29
Lokalizacja: z Oriona

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: historyk » śr 17.06.2020 12:51

Janusz S. pisze:Szkoda, że Simmonsa odpuścili

Ale Drood prosi się o wznowienie. Ceny na allegro i olx ma masakryczne - np. dziś na olx jedna oferta, jedyne 230 zł + koszty przesyłki. Na allegro cztery oferty: 200 (dokładnie: 199,99), 236, 249 i 249 zł.

Janusz S. pisze:Nowa promocja MAGa ma tę wadę, że na komplet trzeba czekać do lipca.

Promocje Maga mają tę wadę, że zazwyczaj są ogłaszane, kiedy budżet książkowo-komisowy na dany miesiąc już jest rozplanowany (teraz dostałem info 14 czerwca), a kończą się zanim wejdzie na konto kolejna wypłata (4 lipca). I obecna promocja nie jest wyjątkiem, a raczej standardem - poprzednia też była czasowo tak dziwacznie ustalona. Dlatego nie korzystam z ich promocji = nie kupuję w ich sklepie...

Panie AM, inne księgarnie, te kierujące się logiką, ogłaszają promocje między 8 a 11 danego miesiąca (np. w Smyku teraz była 10-14 czerwca). Wystrzelałem się w Smyku, Mag się spóźnił, wiec gucio dostanie.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

17.06.2020 r. - premiery

Postautor: Ciacho » śr 17.06.2020 15:31

Abominacja okładka super. Ale już sama książka niestety co najwyżej dobra. Bardzo się wlecze, do 400 strony nie dzieje się właściwie nic z grozy, bardziej przypomina to powieść historyczną lub podróżniczą o bardzo szczegółowym przedstawieniu przygotowań i wspinaczki na Everest. A i tej samej grozy potem niewiele i na pewno nie tak, jak można by oczekiwać. Jeśli ktoś liczy na powtórkę z Terroru to bardzo się rozczaruje.
Awatar użytkownika
Ciacho
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 978
Rejestracja: sob 06.04.2013 17:31

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: Janusz S. » śr 17.06.2020 15:41

historyk pisze:Ale Drood prosi się o wznowienie. Ceny na allegro i olx ma masakryczne - np. dziś na olx jedna oferta, jedyne 230 zł + koszty przesyłki. Na allegro cztery oferty: 200 (dokładnie: 199,99), 236, 249 i 249 zł.

Drooda mam więc mnie nie wzrusza. Żałuję za to, że sprzedałem cały cykl Hyperiona w dużym formacie, bo uznałem że trzy wydania to za wiele. A jak czytam posty @nosiwody to już wiem na pewno, że nie miałem racji :)

historyk pisze:Promocje Maga mają tę wadę, że zazwyczaj są ogłaszane, kiedy budżet książkowo-komisowy na dany miesiąc już jest rozplanowany (teraz dostałem info 14 czerwca), a kończą się zanim wejdzie na konto kolejna wypłata (4 lipca). I obecna promocja nie jest wyjątkiem, a raczej standardem - poprzednia też była czasowo tak dziwacznie ustalona. Dlatego nie korzystam z ich promocji = nie kupuję w ich sklepie...

Weź nie żartuj, bo to świadczy fatalnie jedynie o Twoich zdolnościach planowania :P Poza tym ja kupuję w MAG jak się tylko da, bo chciałbym, że akurat to wydawnictwo działało jak najdłużej i publikowało jak najwięcej.
Ciacho pisze:Abominacja okładka super. Ale już sama książka niestety co najwyżej dobra. Bardzo się wlecze, do 400 strony nie dzieje się właściwie nic z grozy, bardziej przypomina to powieść historyczną lub podróżniczą o bardzo szczegółowym przedstawieniu przygotowań i wspinaczki na Everest. A i tej samej grozy potem niewiele i na pewno nie tak, jak można by oczekiwać. Jeśli ktoś liczy na powtórkę z Terroru to bardzo się rozczaruje.

I tak kupię. Albo już kupiłem bo nie pamiętam.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5940
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: toto » śr 17.06.2020 16:30

Ciacho pisze:do 400 strony nie dzieje się właściwie nic z grozy, bardziej przypomina to powieść historyczną lub podróżniczą o bardzo szczegółowym przedstawieniu przygotowań i wspinaczki na Everest.
Na moje oko brzmi dobrze. W "Terrorze" najsłabsze były momenty fantastyczne.

Janusz S. pisze:Poza tym ja kupuję w MAG jak się tylko da, bo chciałbym, że akurat to wydawnictwo działało jak najdłużej i publikowało jak najwięcej

Mam tak samo. Od czasu uruchomienia tego sklepu książki Maga kupuję praktycznie tylko tam, ale jak zbierze mi się co najmniej 3-4 książki. Chyba dwa razy wziąłem coś w innych księgarniach, jak miałem hurtowe zakupy a z Maga tylko 1 lub 2 książki, które chciałem mieć szybko, a Mag jak na złość nic więcej mnie interesującego nie miał.
Well, I hava a cunning plan, sir.
toto
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3849
Rejestracja: wt 01.01.2008 17:02

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: historyk » śr 17.06.2020 16:57

Janusz S. pisze:Weź nie żartuj, bo to świadczy fatalnie jedynie o Twoich zdolnościach planowania :P

Ostatnio zastanawiałem się czy moje planowanie zakupów książkowo-komiksowych nie jest formą wariactwa. Bo już przed wypłatą ustalam ile kasy chcę wydać, robię trzy listy: "musisz to mieć natentychmiast", "musisz to mieć, ale może poczekać" i "możesz to mieć". Potem, jak tylko kasa wpływa na konto, sprawdzam na mailu promocje i właściwie jednego dnia wydaję cały budżet książkowo-komiksowy.

Ewentualnie potem jeszcze coś tam dobiorę, ale to już bez szaleństw finansowych - w maju tak skorzystałem z promocji Rebisu, nie wykluczam, że teraz skorzystam z Maga, ale to już zależy od zawartości konta :D

Teraz była korzystna promocja w Smyku, to wpadło trochę pozycji z listy "musisz to mieć, ale może poczekać" (parę komiksów z Vertigo) i trochę z listy "możesz to mieć" (np. Basza smaku czy Boginie z Zítkovej). Niestety, zmusiło mnie to do modyfikacji listy "musisz to mieć natentychmiast", bo akurat kilku pozycji w Smyku nie było (np. komiks Dziki ląd czy manga Blame! Noise).
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: Fidel-F2 » śr 17.06.2020 17:26

U mnie zwykle (cirka 9/10 przypadków) po "muszę to mieć" pada pytanie "kiedy to przeczytasz?" i rzecz wylatuje z listy. Inna sprawa, że większość z tego co wychodzi "nie muszę" a nawet "nie chcę".
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: historyk » śr 17.06.2020 18:34

Fidel-F2 pisze:Inna sprawa, że większość z tego co wychodzi "nie muszę" a nawet "nie chcę".

Ale to jest oczywiste :D Tym bardziej, że od dwóch lat mamy jakiś kryzys tłumaczonej fantastyki. Ale nałóg, to nałóg - skoro nie interesują mnie nowości, to przeglądam allegro, olx i wyłapuję starocie, które kiedyś tam przegapiłem (zwłaszcza spoza kręgu anglosaskiego). W tym roku kupiłem koło 55 pozycji beletrystycznych, z tego wydanych w 2020 - dokładnie zero. Na liście "muszę to mieć" jest w tej chwili aż jedna tegoroczna powieść (Luna: Wschód). Coś tam na pewno dojdzie do końca roku, ale sądzę, że jak kupię dziesięć tłumaczonych nowości, to maks.

Za to - odmiennie, niż w Twoim przypadku - staram się być na bieżąco z polską fantastyką. Oczywiście nie z tym co produkuje Fabryka Słów, ale Powergraph + wybrane tytuły z Genius Creations i sporadycznie od innych wydawców (Dolnośląskie czy Vesper).

Natomiast kieszeń drenują przede wszystkim komiksy.
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: Fidel-F2 » śr 17.06.2020 22:35

Ogólnie rzecz biorąc kupuję coraz mniej fantastyki, a komiksy to może jeden albo dwa na rok.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: Janusz S. » śr 17.06.2020 23:01

toto pisze:Mam tak samo. Od czasu uruchomienia tego sklepu książki Maga kupuję praktycznie tylko tam, ale jak zbierze mi się co najmniej 3-4 książki. Chyba dwa razy wziąłem coś w innych księgarniach, jak miałem hurtowe zakupy a z Maga tylko 1 lub 2 książki, które chciałem mieć szybko, a Mag jak na złość nic więcej mnie interesującego nie miał.

Dokładnie tak to działa u mnie. Staram się zawsze przekroczyć próg darmowej dostawy, ale czasem muszę zrezygnować z zakupów jak w promocji jest cos zupełnie nieciekawego, np komplet Paoliniego. No i książki za darmo co jakiś czas to miły dodatek.
historyk pisze:Natomiast kieszeń drenują przede wszystkim komiksy.

Szczęśliwie komiksy mnie przeważnie nie ciekawią.
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5940
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: lordofthedreams » czw 18.06.2020 6:56

Janusz S. pisze:No i książki za darmo co jakiś czas to miły dodatek.

Ja miałem wczoraj ogromny dylemat, czy zamówić "Gniew Tiamat", "Miecz i Cytadelę" i "Green Town" w sklepie Maga, czy w Świecie Książki razem z pozycjami z innych wydawnictw (Magowe rzeczy wychodziły jakoś ok. 1 zł taniej niż z przesyłką w Magu). Ostatecznie przeważyły punkty do darmowej książki i zrobiłem dwa zamówienia :)
"Leave your mind hard open..."
lordofthedreams
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 484
Rejestracja: pn 18.03.2013 17:28
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: Fidel-F2 » czw 18.06.2020 8:40

1 złoty. Kurwajapierolę.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: nosiwoda » czw 18.06.2020 9:13

Janusz S. pisze:Drooda mam więc mnie nie wzrusza. Żałuję za to, że sprzedałem cały cykl Hyperiona w dużym formacie, bo uznałem że trzy wydania to za wiele. A jak czytam posty @nosiwody to już wiem na pewno, że nie miałem racji :)

Kompletnie wyparłem to twarde wydanie Cantos. Może wtedy jeszcze myślałem rozsądnie... A może zadziałało prawo serii (wydawniczej) i dlatego kupuję Artefakty i Wehikuły, mimo dubli. A Drooda mam w oryginale - pewnie za jakiś czas pożałuję, że nie kupiłem po polsku, gdy wyszedł, ale chyba już wtedy miałem go przeczytanego i raczej tak meh. Abomination nie kupuję, bo miałem takie przeczucia, jak pisało Ciacho. Też może pożałuję, że kolekcja niepełna. Ale w sumie nie kupuję Simmonsowych sensacji i horrory też średnio, więc jakoś ten ból rozchodzę.
Dla mnie Simmons to Hyperion+Endymion, długo nic, Fazy grawitacji, Muza Ognia, Ilion/Olimp, opowiadania (Plaga hojności rządzi), długo, dłuuuuuugoooooo nic, Pieśń bogini Kali, Trupia otucha, Terror, Drood - mniej więcej na równi, bez entuzjazmu. Letniej nocy nie mogę skończyć, więc kontynuacji nie tykam.
Ostatnio zmieniony czw 18.06.2020 9:17 przez nosiwoda, łącznie zmieniany 1 raz
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: historyk » czw 18.06.2020 9:15

No wiesz, trzy tytuły z różnicą 1 zł, to 3 zł. A mieć 3 zł i nie mieć 3 zł to już razem 6 zł.
Oszczędnością i pracą ludzie się bogacą :D
_______________________
http://seczytam.blogspot.com
historyk
Książę
Książę
 
Posty: 2656
Rejestracja: pn 29.10.2007 23:35

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: Fidel-F2 » czw 18.06.2020 9:36

W siódmym pokoleniu.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: Shadowmage » czw 18.06.2020 9:43

I wychodzi czterdziesta książka gratis :D
Każdy czytelnik ma takiego diabła, na jakiego zasłużył.
Arturo Perez-Reverte, "Klub Dumas"
Awatar użytkownika
Shadowmage
Cesarz
Cesarz
 
Posty: 20762
Rejestracja: ndz 06.10.2002 15:34
Lokalizacja: Wawa/Piaseczno

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: Janusz S. » czw 18.06.2020 10:51

nosiwoda pisze:Kompletnie wyparłem to twarde wydanie Cantos. Może wtedy jeszcze myślałem rozsądnie... A może zadziałało prawo serii (wydawniczej) i dlatego kupuję Artefakty i Wehikuły, mimo dubli.

No właśnie. Wspominałeś, że nie przejmujesz się dublami. Serie to jedno uzasadnienie, ale często stare wydania mam mocno zaczytane i podniszczone. Wydanie Cantos w dużym formacie ma inne tłumaczenie i dlatego chciałem je mieć z powrotem.

A co do uwag o oszczędzaniu. Jak się kupuje dużo książek, to te złotówki jednak się liczą :D
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć. G. Orwell
Awatar użytkownika
Janusz S.
Monarcha
Monarcha
 
Posty: 5940
Rejestracja: pn 18.03.2013 19:15
Lokalizacja: Sośnicowice / Kraków

17.06.2020 r. - premiery

Postautor: jezzo » czw 18.06.2020 12:37

Ja ostatnio mocno spasowałem z zakupami, czasami sięgnę po jakąś nowość (głównie z MAGa) plus co ciekawsze nowości z literatury pięknej. Mam wrażenie, że mniej więcej wszystko mam co chciałem, a resztę może przesłucham na audiobookach na spacerach z psem. Zresztą zrobiłem lekkie wyliczenia z moją prędkością czytania vs ilością książek w domowej biblioteczce i tak wyszło, że już chyba mam czytania do końca życia (o ile jakoś nie przyśpieszę tempa czytania) :( Bardzo smutny wniosek wynikający z prostej matematyki.
Awatar użytkownika
jezzo
Paladyn
Paladyn
 
Posty: 637
Rejestracja: pn 09.12.2019 13:01

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: Fidel-F2 » czw 18.06.2020 14:01

Ja to sobie uświadomiłem tak z 10 lat temu. Mogę już nic nie kupować i raczej wszystkiego nie dam rady.
jesteśmy z Alp alpakami
i kopyta mamy
nie dorówna nam nikt
Fidel-F2
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 3465
Rejestracja: wt 02.03.2010 23:45

17.06.2020 r. - premiery

Postautor: Haribo » czw 18.06.2020 14:20

nosiwoda - a "Plaga hojności" to nie David Brin?
Haribo
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 496
Rejestracja: czw 28.03.2013 9:37

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: lordofthedreams » czw 18.06.2020 14:53

Była złotówa różnicy łącznie, nie na każdej książce ;) Ale tak naprawdę, Fidelu, nie chodziło o kwotę różnicy a o zasady. Mam awersję do płacenia za przesyłkę. W Magu wyszłoby kilkanaście złotych taniej gdyby nie koszty przesyłki.
"Leave your mind hard open..."
lordofthedreams
Rycerz
Rycerz
 
Posty: 484
Rejestracja: pn 18.03.2013 17:28
Lokalizacja: Lublin/Warszawa

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: Bronsiu » czw 18.06.2020 15:02

Haribo pisze:nosiwoda - a "Plaga hojności" to nie David Brin?

Brin, na pewno.
Bronsiu
Lord
Lord
 
Posty: 1063
Rejestracja: pt 25.06.2010 9:21

Re: 17.06.2020 r. - premiery

Postautor: nosiwoda » czw 18.06.2020 16:52

Haribo pisze:nosiwoda - a "Plaga hojności" to nie David Brin?

O cholibka, fakt. No to niech będzie The river Styx runs upstream. Wyszło kiedyś w NF i pamiętam w zarysach do dziś.
This space-time continuum is ruled by Pa Gorg, Ma Gorg and Junior Gorg.
Awatar użytkownika
nosiwoda
Wielki Książę
Wielki Książę
 
Posty: 4998
Rejestracja: śr 18.10.2006 12:57
Lokalizacja: zewsząd


Wróć do Komentarze i opinie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości